Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Fat Burner

- - - - -
  • Please log in to reply
164 replies to this topic

#109
mr_alexino

mr_alexino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,090
  • Înscris: 20.09.2009
Cei care ati incercat ce ati alege intre lipo6 black si animal cuts? Precizez ca nu vreau sa slabesc doar sa mai reduc din tesutul adipos de pe piept si abdomen.

#110
aannccaa

aannccaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.08.2011
hello,
daca ma puteti ajuta la o alegere intre lipo 6, xenadrine, sau ceva de la universal, sau daca aveti alte sugestii sunt binevenite :)
si daca lipo 6 care dintre ele: hers, sau simplu (black nu as vrea pt ca influenteaza hormonul tiroidian si am avut probleme cu tiroida)
am folosit thermo drine complex dar fara nici un rezultat

#111
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Lipo 6 simplu. L-am recomandat mai multor femei, si au avut rezultate.
Totusi, ideal e sa ai un regim alimentar adecvat slabirii.

#112
atc

atc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 26.02.2009

View Postmr_alexino, on 15th August 2011, 15:48, said:

Cei care ati incercat ce ati alege intre lipo6 black si animal cuts? Precizez ca nu vreau sa slabesc doar sa mai reduc din tesutul adipos de pe piept si abdomen.


Precizez ca slabirea nu se poate face local decat cu bisturiul. Natural tesutul adipos se arde in aceeasi masura pe tot corpul nu localizat cum solicitati. Nu s-a inventat nimic inca care sa arda tesut adipos doar de pe piept si abdomen ! Revenind la intrebarea dvs. lipo6 are efecte consiedrabile mai mult la femei, animal cuts nu rupe gura targului. Pentru efecte deosebite va recomand Xenadrine EFX. Ofera energie considerabila pe parcusul consumului datorita concentratiei ridicate de cofeina. Este cel mai eficient Fat Burner de pe piata.

Edited by atc, 20 September 2011 - 16:44.


#113
cataNFS

cataNFS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 08.10.2011

View PostLipsum, on 18th August 2011, 13:57, said:

Lipo 6 simplu. L-am recomandat mai multor femei, si au avut rezultate.
Totusi, ideal e sa ai un regim alimentar adecvat slabirii.


buna ziua ! dupa ceva cautari pe net sunt inca nelamurit cu ce produse sa iau pentru a slabi si a ma ajuta la definire un pic mai repede ! am 186 cm si 106 kg ... in principiu as vrea sa folosesc animal cuts luat impreuna cu l-caterina ... dar am inteles ca animal cuts ar fi cam periculos ca iti mareste palpitatiile ... etc
vreau sa ma apuc de sala ca am un mod de viata cam sedentar ,merg doar cu masina , si mananc foarte haotic , sunt cam afon in legatura cu arzatoarele de grasimi ... si exercitiile de definire ! daca ma puteti indruma catre niste produse mai eficiente si undeva unde sa gasesc ce exercitii de definire sa fac , si ce ar fi cel mai bun sa mananc intr-o dieta ... multumesc frumos .... sper sa ma ajutati ! sunt nou pe aici !

#114
atc

atc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 26.02.2009
@cataNFS : daca cauti in acesta sectiune vei gasi tot ce ai nevoie : alimentatie sanatoasa, exercitii fizice pentru slabire si tonifiere, suplimente alimentare destinate slabirii, etc. Chiar vreo 3 posturi mai sus am recomandat un arzator foarte bun.

#115
un mare dijei

un mare dijei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 28.07.2006
salut
mi-am luat si eu fat burners plus..
as vrea sa stiu cum e mai bine sa le iau, eu la sala ma duc de la ora 18 si dimineata de obicei fac ori bicicleta ori alergare..
eu iau acum dimineata si seara pe la 9  si ma gandeam sa iau de acum inainte dimineata si pe la 6 inainte de sala..ar fi mai bine asa?
si aproximativ cam ce dieta ar trebui sa tin..asa in mare..ce e bine sa mananc si ce nu..
astept un raspuns...multumesc!

#116
atc

atc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 26.02.2009

View Postun mare dijei, on 13th October 2011, 10:31, said:

salut
mi-am luat si eu fat burners plus..
as vrea sa stiu cum e mai bine sa le iau, eu la sala ma duc de la ora 18 si dimineata de obicei fac ori bicicleta ori alergare..
eu iau acum dimineata si seara pe la 9  si ma gandeam sa iau de acum inainte dimineata si pe la 6 inainte de sala..ar fi mai bine asa?
si aproximativ cam ce dieta ar trebui sa tin..asa in mare..ce e bine sa mananc si ce nu..
astept un raspuns...multumesc!


orice fat burner este bogat in cofeina care confera si energie, de accea este indicat sa fie luat inainte de antrenament cam cu jumatate de ora si nu dupa 6 seara pentru a nu creea insomnii. In mare ar trebui sa urmezi o dieta slab calorica, fara prajeli, fara fast-food, fara alcool, fara sucuri comerciale.  Recomandat carne fripta sau fiarta, de preferabil pui, lactate slabe, multe legume si fructe, si multa multa apa.

#117
paullika

paullika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 06.08.2011
as vrea sa imi cumpar niste L-carnitina 500 mg. Rog sa imi spuneti si mie care ar fi pretul la acest produs in Carrefour Iasi.
Va multumesc.

#118
mr_alexino

mr_alexino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,090
  • Înscris: 20.09.2009
Care carnitina este mai buna, cea pastile sau cea lichida?

#119
paullika

paullika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 06.08.2011

View Postpaullika, on 14th October 2011, 18:17, said:

as vrea sa imi cumpar niste L-carnitina 500 mg. Rog sa imi spuneti si mie care ar fi pretul la acest produs in Carrefour Iasi.
Va multumesc.
sau sa imi spuneti macar un loc in iasi de unde as putea sa cumpar L-carnitina 500 mg 60 capsule si tot odata sa imi spuneti si pretul acestui produs.Daca se poate sa imi spuneti si un loc in care este mai ieftin deoarece nu stau chiar asa bine cu banii....

#120
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010

View Postmr_alexino, on 14th October 2011, 20:47, said:

Care carnitina este mai buna, cea pastile sau cea lichida?
E acelasi lucru , insa e mai populare cea lichida.
Cantitatea de carnitina per serving e mai importanta , cu cat mai mult cu atat mai bine.

View Postpaullika, on 15th October 2011, 11:34, said:

sau sa imi spuneti macar un loc in iasi de unde as putea sa cumpar L-carnitina 500 mg 60 capsule si tot odata sa imi spuneti si pretul acestui produs.Daca se poate sa imi spuneti si un loc in care este mai ieftin deoarece nu stau chiar asa bine cu banii....

Cred ca sunt zeci de firme de suplimente online.

#121
atc

atc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 26.02.2009

View Postbadsica, on 16th October 2011, 13:11, said:

Cantitatea de carnitina per serving e mai importanta , cu cat mai mult cu atat mai bine.


Intradevar cantitatea e mai importanta, adica limiteaza-te la cantitatea maxima recomandata de producator. "Cu cat mai mult cu atat mai bine" este total eronat pentru ca organismul isi ia doar necesarul maxim iar restul il elimina prin urina (urina va avea o culoare de galben-inchis si este urat mirositoare). Nu-ti arunca banii la WC !

Recomand L-carnitina lichida pentru ca organismul o asimilieaza mai rapid, se poate administra si cu 15 minute inainte de efort spre deosebire de pastile care trebuiesc administrate cam cu 1 ora inainte de efort pentru un efect maxim.

#122
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010

View Postatc, on 16th October 2011, 13:38, said:

Intradevar cantitatea e mai importanta, adica limiteaza-te la cantitatea maxima recomandata de producator. "Cu cat mai mult cu atat mai bine" este total eronat pentru ca organismul isi ia doar necesarul maxim iar restul il elimina prin urina (urina va avea o culoare de galben-inchis si este urat mirositoare). Nu-ti arunca banii la WC !

Recomand L-carnitina lichida pentru ca organismul o asimilieaza mai rapid, se poate administra si cu 15 minute inainte de efort spre deosebire de pastile care trebuiesc administrate cam cu 1 ora inainte de efort pentru un efect maxim.

Sti tu ceva dar tot bomba esti.
Carnitina nu se elimina prin urina cu atat mai putin sa o coloreze (probabil te referi la riboflavina , ma gandesc io) , pentru ca este un AMINOACID (nu iti explic tie ca stiu ca nu intelegi oricum).
Carnitina-Este un amino acid derivat din lizina si metionina. Legumele si fructele contin mai putin de 1 %, iar produsele cereale contin mai putin de 5 % din carnitina pe care o gasim in carne si produsele din lapte.
Doza optima: 3-5 grame pe zi, inainte de antrenament cu o ora, si seara inainte de culcare. Dozele obisnuite sunt de 1-3 grame pe zi(pentru economie dar si efecte satisfacatoare).
Este non-toxica si poate fi luata de femei insarcinate sau copii.


:kisstogether: :console:

Edited by badsica, 16 October 2011 - 14:24.


#123
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006

View Postbadsica, on 16th October 2011, 15:24, said:

Carnitina nu se elimina prin urina
Dar cum?

#124
atc

atc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 26.02.2009

View PostChrisforever, on 16th October 2011, 23:11, said:

Dar cum?


Inca nu a ajuns cu cititu' la capitolul pipilica ! Se va informa temeinic din carti, eventual va face si un examen oragnoleptic al lichidului cu pricina, si va prezenta concluziile !  :thumbup:

#125
Consigliero

Consigliero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 10.11.2010
Salut , am 18 ani si 1.77 si aproape 70 de kg si am putina burtica la abdomen , as vrea sa iau niste suplimente nutritive si pentru cresterea in masa musculara si pentru burning fat . Mersi mult de ajutor.
Si as mai dori daca ma puteti ajuta cu o dieta corespunzatoare

#126
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
De unde pot cumpara Xenadrine EFX din Romania?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate