Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

atomizoare (suflante de stropit)

- - - - -
  • Please log in to reply
1530 replies to this topic

#1315
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Dacă nu bate vîntul eu zic că 4 îi aruncă.

#1316
Ursecornel

Ursecornel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 10.12.2017

View Postsilesax, on 13 decembrie 2017 - 11:15, said:

Eu cred că esti într o confuzie..amestesteci atomizorul cu pompa pentru stropit cu motor.


#1317
Ursecornel

Ursecornel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 10.12.2017
Pai colegu.Lumineazane si pe noi ca nu vrei sa dai deloc detalii.ce scula ai,marca,cp,etc.Asa vb pana maine si tot nu nu ajungem la o concluzie

#1318
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Eu ?,kasei parcă..

#1319
Ursecornel

Ursecornel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 10.12.2017
Pat tot chinezarie e

#1320
fob2310

fob2310

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 28.01.2006
Colegu tu vad ca te iei in gura cu toata lumea indiferent de topicul pe care esti.  Daca eu lucrez cu atomizorul de cativa ani si stopesc pomiimai inalti  cu el si stiu ca merge, vii tu care confunzi filtrul de aer cu pompa booster si zici ca nu e asa.

Pe o vreme fara vant imi fac treaba foarte bine cu el.

kasei 3WF-3 2.9cp.

Edited by fob2310, 13 December 2017 - 17:20.


#1321
Ursecornel

Ursecornel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 10.12.2017

View Postfob2310, on 13 decembrie 2017 - 17:17, said:

Colegu tu vad ca te iei in gura cu toata lumea indiferent de topicul pe care esti.  Daca eu lucrez cu atomizorul de cativa ani si stopesc pomiimai inalti  cu el si stiu ca merge, vii tu care confunzi filtrul de aer cu pompa booster si zici ca nu e asa.

Pe o vreme fara vant imi fac treaba foarte bine cu el.

kasei 3WF-3 2.9cp.

Parerea me colegu e asta.Aici nimeni nu sa inscris pe acest forum ca nu are cu cine se lua in gura si se descarca aici!Deci sa revenim la ale noastre.Daca imi spui ca scula ta ajunge asa de sus fara pompa parerea mea e ca ti sa cam lungit metru

#1322
fob2310

fob2310

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 28.01.2006
Sa fii sanatos cu parerea ta. Eu stiu cel mai bine cum merge atomizorul meu si la ce distanta bate. Daca o sa mai fii pe forum pe la primavara o sa pun un video sa iti arat ca merge.

#1323
catalin2804

catalin2804

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 27.04.2005
Nu trebuie pompa booster pt a stropi la inaltime si verticala. Eu am un cifarelli m3a si nu are pompa booster. Vedeti pe youtube cum stropeste.

#1324
Ursecornel

Ursecornel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 10.12.2017

View Postfob2310, on 13 decembrie 2017 - 17:44, said:

Sa fii sanatos cu parerea ta. Eu stiu cel mai bine cum merge atomizorul meu si la ce distanta bate. Daca o sa mai fii pe forum pe la primavara o sa pun un video sa iti arat ca merge.

Nu tre sa demonstrezi neaparat..te cred pe cuvant doar ca stiam ca fara pompa nu ar ajunge la acea inaltime.Poate modelele mai noi ajung

#1325
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Măi nene eu nu am văzut atomizor cu pompă boster si nici nu cred că există .eu cred că faci confuzie .

#1326
Ursecornel

Ursecornel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 10.12.2017

View Postsilesax, on 13 decembrie 2017 - 19:01, said:

Măi nene eu nu am văzut atomizor cu pompă boster si nici nu cred că există .eu cred că faci confuzie .

Fratele meu.da eu credeam ca ai inteles pana la urma!deci inca insisti??tia mai zis si un coleg mai sus si inca esti de lemn!🤔
Iti mai dau o sansa sa te salvezi uitate aici ce scrie.Da citeste cu voce tare mai mult de atat nu pot face...
https://www.o-mac.ro...ei-3wf-2-6.html


Sau mai bine citeste aici ca pote nu stii nici sa fai clik pe linc

Atomizor 3WF-2.6 Kasei

Atomizorul 3WF-2.6 este proiectat pentru dezinfectarea și tratamentul recoltelor, plantațiilor mici și poate fi folosit în viticultură, pomicultură, legumicultură.
Aparatul este dotat cu un ventilator de aluminiu echilibrat dinamic care reduce semnificativ vibrațiile. Confortul utilizatorului este dat de cadrul de purtat în spate și curelele sale, asigurând o folosire ușoară și cu risc scăzut de accidentare.
Acest model permite stropitul pe verticală datorită pompei booster cu care este dotat și poate fi folosit și cu un echipament special de pulverizare a prafului.
Designul de construcție al atomizorului este unic. Piesele care intra in contact cu substantele chimice sunt fabricate din material plastic intarit sau din oțel inoxidabil, astfel incat are proprietatea de anti-coroziune și de viață lungă în utilizare.
Dimensiunea orificiului tancului chimic este mare, astfel ca umplerea cu substante este foarte usoara iar substanțele chimice din saci pot fi direct descărcate în gaura.
Puterea motorului este de 2.9 cp iar capacitatea rezervorului de lichid este de 14 L. Din acest motiv, distanța de pulverizare a aparatului 3WF-2.6 Kasei ajunge până la 12 m.
Acest atomizor este recomandat pentru stropirea cu substanțe lichide cât și pentru împrăștierea de substanțe solide și pulverizarea pulberilor de praf.

Daca intradevar teai lamurit ar fi corect sa scrii 2 randuri,ca mam chinuit toata ziua sati explic si eram si la servici...deci,apreciaza asta
Cu respect

#1327
fob2310

fob2310

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 28.01.2006

View Postsilesax, on 13 decembrie 2017 - 19:01, said:

Măi nene eu nu am văzut atomizor cu pompă boster si nici nu cred că există .eu cred că faci confuzie .

Asta e pompa booster la atomizoare. Se monteaza pe carcasa turbinei si cu ajutorul unui cuplaj se conecteaza la turbina.

Pompa:

http://piesescuter.e...-ruris103s.html

Cuplaj:

http://piesescuter.e...-ruris103s.html

#1328
Ursecornel

Ursecornel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 10.12.2017

View Postfob2310, on 13 decembrie 2017 - 19:37, said:



Asta e pompa booster la atomizoare. Se monteaza pe carcasa turbinei si cu ajutorul unui cuplaj se conecteaza la turbina.

Pompa:

http://piesescuter.e...-ruris103s.html

Cuplaj:

http://piesescuter.e...-ruris103s.html

Multumeac colegu....eu ma las pagubas😧

#1329
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
da ,trebuie sa recunosc ca sant ramas in urma cu tehnologia ...deci multam de lamuriri.

#1330
Ursecornel

Ursecornel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 10.12.2017

View Postsilesax, on 14 decembrie 2017 - 02:55, said:

da ,trebuie sa recunosc ca sant ramas in urma cu tehnologia ...deci multam de lamuriri.

Nui nimic..Daia suntem toti aici.Pt ca nu le stim pe toate si nici nu le vom sti mereu pe toate.Dar de aici putem invata cate ceva,impartasind fiecare acel putin
Numai bine

#1331
Marian79bz

Marian79bz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 14.08.2013
Salutare..pentru pompi este necasar atomizor cu pompa booster..astfel jetul este la iesite cu viteza foarte mare..atomizoarele fara pompa la unghiul de 90grade adio..deci acele este pentru vie...si culturi joase..penyru copaci este cel cu pompa booster..rolul pompei este sa traga apa si sa o impinga pe furtun iar aerul are rolul sa faca dispersie particole apa..si o parte din aer este bagat in bazin sa faca presiune si mai mare si sa impinga lichidu in pompa de apa...cu respect..pe cand la celalte fara pompa lichidul este prin cadere si aerul face dispersia lichid dar cu o viteza mai mica si la distante mici..pe cand la celelalte cu pompa booster viteza poate ajunge la 100km/h..se vor curata obligatoriu rezorvoarele cu apa dupa fiecare solutie folosita.pentru ca pompele sunt slab calitative..ori se duc axurile ori semeringurile..etc

#1332
Ursecornel

Ursecornel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 10.12.2017
Salutare.am comiso,am comandat atomizorul prorun cu pompa 3 cai si rezervorul de solutie de 20l.Astept sa vina curierul cred ca max luni ajunge.Cum vam zis in postarile precedente nu vroiam cv anume super profesional .Am 60 de pomi fructideri anu 3 si putina gradina pt uz personal...atat.Il are cineva?😁Ca chestie ca faptu e consumat😂😂😂

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate