Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Salam la Eurovision

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
39 replies to this topic

#37
andrei_210

andrei_210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 21.10.2009

 jyjy, on 21st January 2010, 21:46, said:

Melodia e bunicica,numai ca sunt curios cum o sa fie live,daca o sa se descurce bine si live,are ceva sanse.

Da, poate ceva camuflaj pentru alte manele! La astia maneaua e in sange!

 alexcrazy, on 21st January 2010, 20:49, said:

Va ricalizati atata k o sa cante salam la eurovision..FRATILOR DAR CAND VEDETI TOATE PITIPOANCELE ''CA CANTA'' nu se mai ridiica parul pe voi?Asa ca nu va mai mirati ca in tara asta nimic nu este ridicol...totul pare normal...Ca sa ajungem bine trebuie sa eliminam toate pitipoancele care s-au uitat prea mult la telenovelel si vor ''mercedesuri'' si ''shopping'' cum au vazut ele in telenovele...si tocmai atunci ar trb sa vb despre ''manea''si vreau sa il vad eu pe ala kre se duce la nunta prietenului sau si sta pe scaun pt ca el nu asculta manele hai sa fim seriosi....oricum asta e tara noastra...care nu le convine out...asta imi doresc si eu dar mai am de indurat....

Maneaua e sefu' prostiilor! pitipoancele de "shoping de mall" si telenovele sunt efecte secundare, sunt axate pe alt stil bazat pe noua prostie moderna, influenta muzicii nou aparute (chiar si pe manele), maneaua a avut un singur scop de cand a aparut: bani lauda si prostie!

Eu nu dansez pe manele la nunta lu cutare, sau dansez fortat!
Daca asta e tara mea, nu inseamna neaparat ca trebuie sa-mi convina!

#38
Tribut

Tribut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.01.2010
Mi-am facut cont aici pt, ca am citit parerile multora dintre voi.Parerea mea,(si mentionaz ca sant absolvent al Conservatorului,sectiunea pian),este ca noi niciodata nu ne vom schimba.Vom ramane mai rasisti decat Hitler si mai prosti decat Pacala.Florin Salam,are o voce deosebita,iar faptul ca toti il huliti fiindca e posibil sa ne reprezinte la Eurovision,este urmarea rasismului si nu a calitatilor lui muzicale.Cati dintre voi l-ati auzit pe Salam interpretand o melodie R&B?Sau un caffe?Eu l-am auzit,si pot spune ca in urma unei mici cizelari ar putea fi exceptional.Nu imi plac deloc manelele.Va dau un exemplu:in aprilie 2006 am fost in Belgia pt a vedea  un concert al formatiei de jazz Mezzoforte.Intr-o sambata au sustinut concertul.Sambata urmatoare,trebuiau sa sustina un concert Taraful din Clejani.Va spun ca tote biletele se epuizasera din primele zile.Noi,din cauza manelelor,vedem orice melodie cu o cat de vaga influenta orientala ca pe o manea.Orice voce cu un tremol mai deosebit o percepem ca pe o voce de manelist.Insa afara lucrurile nu stau asa.Fluctuatiile vocale,si micile influente orientale sunt considerate ceva deosebit.Noi,orbiti de rasism,prostie,si intoxicati cu manele si telenovele,nu mai percepem frumosul din asta.In final,Florin daca ar lucra mai mult cu engleza,ar face treaba,iar baietii aia cu care a aparut la Maruta sunt niste muzicanti f buni,eu unul ii urez succes,si,cine stie poate chiar vom castiga Eurovisionul.

#39
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Daca nu ar canta o manea cred ca ar fi ok.
Oricum, nea salam asta bate la voce live multi ratati din muzica noastra. Si Eurovisionul este chiar un concurs in care interpretarea live e cea mai importanta poate.

#40
xGrimReaperx

xGrimReaperx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 24.03.2010
Salam-tza-Reggaeton :lol: Penibil. Hai ca anul asta ne-am scos binisor cu Paula si Ovy dar sunt curioasa la anu ce specimene s-or mai intrece. Fernando de la Caransebes ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate