Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

ICS - Internet Connection Sharing

- - - - -
  • Please log in to reply
237 replies to this topic

#235
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Nu am testat, dar poate te ajuta.

https://virtualroute...cussions/528826

LE. Vad ca exista si un utilitar, acel user spune ca a mers...

Edited by xxvirusxx, 08 February 2015 - 21:46.


#236
vladescu045

vladescu045

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 13.11.2015
Va salut. Vin si eu cu o problema pentru stiutori:
Deci am internet pe calculator printr-un adaptor wireless alfa si vreau sa dau interet de pe acest calculator pe alt calculator prin placa de retea integrata. Am windows 7 pe calculatorul gazda si am intrat in control panel-network and internet-internet conection. Aici am 2 optiuni si anume placa wireless si cea integrata. Am dat click dreapta pe cea wireless am dat la sharing si am bifat "allow other users....". La status (la placa wireless) imi apare conected and sharing. Am conectat al doilea calc , dar nu detecteaza nimic, pur si simplu e ca si cum nu as conecta cablul intre cele doua. Mentionez ca, cablul e bun. Stie cineva daca mai trebuie sa fac vreo setare pentru placa de retea integrata a calculatorului gazda? Si ar mai fi o intrebare: cum pot da internet de la adaptorul alfa(awus036h) la mai multe calculatoare? exista vreun router care sa poata fi conectat la acest adaptor?(eu am vazut ca ar fi routerul alfa r36, dar nu stiu daca poate oferii internet prin portul lan( adica eu ma conectez cu adaptorul alfa awus036 la internet, de aici sa plece cablul usb la router si din router sa plece un cablu utp cu internet pe el. Se poate acest lucru? Multumesc anticipat si o seara buna.

#237
malllio123

malllio123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 28.01.2008
Acum ma pot conecta la internet pe usb printr-un telefon folosindu-l ca modem. Vreau sa lungesc distanta intre telefon si calculator. Din cate stiu un cablu prelungitor usb m-ar ajuta sa lungesc firul cu maxim 5 metrii. Am gasit un adaptor usb to lan http://www.24cybersh...usb-lan-adapter . As vrea sa nu mai conectez telefonul prin usb ci prin lan. Cu acest adaptor credeti ca ar merge? Stiu ca prin cablul de retea s-ar extinde mult cablul dar nu stiu daca va recunoaste placa de retea internetul care iese din telefonul cu usb.

#238
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
LAN-ul are alte instrucțiuni față de USB.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate