Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Multimedia player auto PNI V6280 ...

Insulte cu un polițist in sf...

La mulți ani de Sfantul Petr...
 Pete negre pe aragaz

La multi ani @ursamajor!

Legea avertizorului de integritat...

S10 plus camera noaptea
 Card "emag"

credeti ca pot aparea telefoane c...

Sfat alegere specializare faculta...

Pen insulina, problema
 Asus x515ea-bq1832

Variatie debit acm

Recomandare AC portabil, pompa de...

problema interesanta (intrebare i...

Sera, solar si alte adaposturi

* * * * * 8 votes
  • Please log in to reply
10569 replies to this topic

ProdanV

ProdanV

Member

• Grup: Members
Micul meu solar 3,5 x 8 m, arce din pvc-40 mm, 3 buc stalpi din salcam + una scandura pe coama, distanta intre arce 80 cm, gauri in pamant+ beton + teava 3/4- 30 cm deasupra pamantului-trebuia cel putin 80 cm-, folie cumparata....max 500 lei.
Folia este data jos in noiembrie

Attached Files

George_19

George_19

New Member

• Grup: Candidate Members
Salutare tuturor! Am construit un solar cu aerisire pe laterale. Întâmpin următoarele probleme.
1. Am prins folia pe țeava de roluire cu clipsuri. Problema este că se cutează la roluire, iar cu timpul cred că se va rupe. În unele locuri s-a găurit puțin. Vă rog mă ajutați cu un înlocuitor pentru clipsuri.
2. Am ancorat solarul cu o chingă, trecută peste folie, dintr-o parte în cealaltă a solarului, dar tot îmi umflă lateralele. Am încercat să o strâng cât mai tare, dar se lasă folia mult și mă tem să nu cedeze. Pe arce am o singură țeavă longitudinală, la coamă. Ce sugestii aveți?

dingradina

dingradina

Junior Member

• Grup: Junior Members
Eu am si o teava orizontala, in partea de sus a roluirii. La fiecare interserctie cu arcele e montat un inel. Am doua sfori in zigzag care trec prin inelele astea si tin lateralele. Roluirea se invarte pe sub sforile astea. Poate poti sa-i faci un upgrade.

De fapt cred ca poti monta inelele  pe exterior direct pe arce. Eventual pui un cauciuc peste folie sa nu se mareasca gaura.

Attached Files

George_19

George_19

New Member

• Grup: Candidate Members
Mulțumesc pentru sugestie!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate