Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

ANTRENAMENT ACASA

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
blech1992

blech1992

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 19.08.2008
Salut.Mai intai sa ma prezint.MA CHEAMA BOGDAN,AM APROAPE 18 ANI 1,77 SI CAM 55 DE KG.AS DORI DACA SE POATE SA MA AJUTATI SI PE MN CU NISTE SFATURI.VREAU SA MAI PUN CEVA PE MN SI NU REUSESC DE NICI O CULOARE.AVETI IDEE CAM CE AR TREBUI SA MANINC,CE REGIM SA TIN,CE ANTRENAMENT SA FAC CA SA MAI PUN SI IO CV PE MN?TTEABA NASOLALA E CA PE LINGA FAPTUL SA SUNT CA UN STIX TOATA GRASIMEA SA PUS PE BURTA.DECI ARAT CA UN STIX CU BURTA.MA PUTETI AJUTA? :worthy:

***Editat Moderator: Nu mai scrie cu CAPS, e obositor la citire!***

Edited by GlobalMods, 14 January 2010 - 09:08.


#2
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
La 18 ani ar fi trebui sa stii deja sa scrii. Caps off macar.
Vezi ca sunt zeci de topicuri cu programe de antrenament.
Ca idee :
Antrenament bine pus la punct
Alimentate : bogata in proteine (carne , branza , oua etc.) , cel putin 3 mese principale pe zi , ore cat de cat regulate.
Odihna (minim 8/noapte )

Sala de ce nu servesti ?

Edited by Valy1, 13 January 2010 - 22:24.


#3
Marius995

Marius995

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 15.11.2009
Cred ca ar trebui sa mananci bine dimineata , chiar foarte bine si seara sa mananci mai putin . Incearca sa nu mananci numai carne , sa mananci si ciorbe . Ai putea face flotari si abdomene pentru a te lati .

#4
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Daca vrei sa pui pe tine, recomandarea mea este sa o lasi usor cu ciorbele. Nu de alta, dar ocupa un loc important in care poti consuma alimente mai bogate in proteine.

#5
mossel

mossel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 26.04.2009
GlobalMods, consideri că ar fi contraindicat un al doilea antrenament al bicepsului acasă, pe lângă cel de la sală și mă refer la câteva serii cu gantere și câteva zile între antrenamente?

Din câte știu bicepsul e o grupă mică și are nevoie de pauză mai mare pentru refacere...

#6
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Fiind grupa mica nu are nevoie de o perioada asa de mare de refacere. Nu ar fii contraindicat daca ai si folosi bicepsul la vreun sport in care se doreste forta si rezistenta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate