Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Setari Internet pe BlackBerry

- - - - -
  • Please log in to reply
165 replies to this topic

#19
roacharu

roacharu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 26.01.2010
Hai ca devine interesant. I-am sunat pe cei de la Voda astazi sa ma plang ca-mi papa YM un mega pe zi. Cam mult, zic si ei. Si zic ei ca e mai bine sa activez si o extraoptiune de date. Bun, activat ... 200 mega. Si sa retrimit eu servicebook-urile. Facut si asta. Acuma zau ca nu ma prind sa se fi schimbat vreo setare. Si desi eu sustineam ca dupa ce-mi papa cei 5 mega din abonamentul BB va lua tot de acolo, ei spun ca nu, cu extraoptiunea activata, cei 5 mega vor fi doar pt mail, restul de 200 pentru messenger, browser... alte balarii. Stie cineva daca trebuie setat ceva? Sau cum contorizez traficul asta?

#20
zizou27

zizou27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.07.2009

View Postbucharest72, on 1st February 2010, 11:32, said:

buna ziua tuturor...Am o intrebare si multumesc celor ce ma pot ajuta cu raspunsuri...Am Blackberry 9500 si abonament de la Vodafone..Pot trimite mailuri,dar nu pot intra pe messenger..Trebuie setari separate? Si a doua intrebare....Nu pot descarca filme de pe calculator pe mobil,nu imi recunoaste mobilul cand il conectez la calculator...Cum sa procedez..?Multumesc mult daca ma puteti ajuta cu sfaturi....




PC-ul nu-ti recunoaste telefonul atunci cand il conectezi pentru k iti trebuie un soft special pentru a-l conecta cu telefonul. din pacate nu mai tin minte unde am gasit eu kitul de instalare, ca iti dadeam linkul, asa ca incearca sa cauti pe sfantul google: 'blackberry media sync' sau 'blackberry device manager'. Si inca ceva, in momentul instalarii o sa te intrebe daca vrei sa se instaleze inca o chestie(spune k daca alegi da, timpul de instalare va fi mai mare).. sa dai totusi sa instaleze si ala pentru k iti ofera niste optiuni in plus.

#21
andrei_dv1

andrei_dv1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 16.04.2007
salut.am incercat sa ma inregistrez pe http://www.blackberry.orange.ro/ cu pin-ul si imei-ul telefonului si mi-a dat eroare(this device is not registred with your wireless service provider).am un bb8900,nu este nou,este luat de la cineva.daca acea persoana a inregistrat deja imei-ul si pin-ul telefonului eu clar nu le mai pot inregistra,nu?si daca e asa,si imi activez extraoptiune de blackberry,pot folosi push email si messenger fara acel cont?multumesc.

#22
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
in primul rand ca sa-l inregistrezi acolo ai nevoie de contract la orange si de abonament Blackberry.

cei de la orange se pot ocupa de resetarea contului

#23
andrei_dv1

andrei_dv1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 16.04.2007
deci  tot ce ar trebui sa fac e sa imi activez o extraoptiune de blackberry si restul vine de la sine?:)...multumesc mult pentru raspuns.

#24
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
in teorie, dupa ce se introduce un nou sim in aparat cu un nou abonament si se retrimit service-book-urile, se reseteaza.
dar fii convins ca nu vei pleca de la orange shop fara sa rezolvi asta acolo :)
te ajuta baietii daca le umfli contul cu un abonament BB :)

#25
andrei_dv1

andrei_dv1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 16.04.2007
multumes mult pentru ajutor.

#26
zizou27

zizou27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.07.2009
am trecut azi pe la vodafone si am intrebat daca imi trebuie un abonament special de date pentru blackberry,iar doua tipe de acolo au zis ca nu.. ca este in regula cu un abonament normal.Stau acum si ma intreb de ce la orange in schimb este tip de abonament special pt blackberry? Si pan la urma merge si cu abonament normal? ca,ce-i drept, fetele alea nu aratau nici ele prea sigure cand imi spuneau ca nu-mi trebuie abonament special.. asa ca va rog si eu pe voi, pe cei care cunosc cate ceva, sa ma lamuriti.

#27
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
termenul de "Special" e foarte inselator

e vorba de abonament blackberry - BIS sau BES (pentru companii)

bineinteles ca iti trebuie daca doresti sa-l folosesti pentru ce-l iei. daca doar bagi o cartela si vorbesti, nu-ti trebuie.

poate fetele de la vodafone ti-au spus ca (spre deosebire de orange) se poate vinde un aparat BB fara sa fie nevoie sa iei si abonament.
la orange nu poti face asta.

dar indiferent de provider (orange, voda, cosmote) fara abonament BB adio push email, mess, bb messenger si browser.

#28
zizou27

zizou27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.07.2009

View Postspare-me, on 19th March 2010, 14:35, said:

termenul de "Special" e foarte inselator

e vorba de abonament blackberry - BIS sau BES (pentru companii)

bineinteles ca iti trebuie daca doresti sa-l folosesti pentru ce-l iei. daca doar bagi o cartela si vorbesti, nu-ti trebuie.

poate fetele de la vodafone ti-au spus ca (spre deosebire de orange) se poate vinde un aparat BB fara sa fie nevoie sa iei si abonament.
la orange nu poti face asta.

dar indiferent de provider (orange, voda, cosmote) fara abonament BB adio push email, mess, bb messenger si browser.

Ms pt raspuns. Am fost la orange si am intrebat de un astfel de abonament si mi-a zis un baiat de acolo ca pot opta pentru unul la 5 euro, cu 200 mb inclusi, sau pentru unul de 9 euro, cu 500 mb trafic. Pe de alta parte, la ei pe site vazusem alte tipuri de oferte pt BB.. cred ca o sa mai incerc si in alta parte, sau sa sun la ei ca poate stiu mai bine aia de la relatii cu clientii.

#29
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
alea sunt abonamente de date...nu blackberry.

#30
kayikmtrafic

kayikmtrafic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.12.2008
Ma poate ajuta cineva si pe mine? Am o nelamurire. Am luat si eu un BB 8520 la abonament la orange desigur cu optiunea bb activata .merge totul doar yahoo mesenger de fiecare data cand dau sa ma conectez, imi apare un buton de download, se downloadeaza programul de pe net cred, ma intreaba daca sa-l rescrie ptr ca am facut deja acest pas de cel putin 5 ori, se restarteaza dupa finalizare si apoi vine surpriza: cand se redeschide si vreau sa intru pe mesenger se reiau efectiv procedurile: -download, etc...si tot asa la nesfarsit.Celelalte mesengeruri merg(live si google talk) doar asta o ia permanent de la inceput...ce poate sa fie?

#31
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
pai da, reiei acelasi proces, evident, pentru ca dai click pe aceeasi iconita.

dupa instalare, iconita de install ramane la locul ei iar programul e fie la "Instant Messaging" fie la "Downloads" fie la "Applications"

#32
Angelic_Sin

Angelic_Sin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.06.2010
salut , ALL !! as avea si eu nevoie de ajutorul vostru . cu ce si de ce o sa va explic in ce urmeaza ....

eu si cu doia baieti dunul din US si unul din UK lucram la un proect pentru a rescrie service book-urile k sa putem folosii servicii k Live si wap , in locul abonamentului BB pentru a naviga etc ...

Dilema mea este urmatoarea , desii am un blackberry Storm 9530 nu am Service Book-urile pentru Vodafone Romania , pt ca nu am un abonament vodafone si nici nu sant dispus sa imi fac unul cu atat mai putin sa platesc 9 euro pt abonamentu BB iar domnii si doamnele """"dragutzi/e""" de la vodafone refuza sa imi mi-le trimita  pe fond ca obligatoriu trebue sa am abonament etc ...

ce as avea nevoie eu de la voi ar fii urmatoarele ...

un backup facut la un BB storm 9500 de pe vodafone care sa contina:

TOT inafara evident de informatiile voastre personale adica , agenda , mesaje contri e-mail . etc , de astea nu am nevoie
si aplicatia bodafone live , ( Blackberry-ul meu nu este branduit vodafone deci nu am aplicatia )
dar in mod special am nevoie de Service book-uri


#33
sick_of_laziness

sick_of_laziness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.12.2007
am si eu o intrebare chiar nu se poate folosit internetul pe bb daca nu am un abonament la vodafone sau orange??? nu ma incanta deloc sa imi fac abonament :(

#34
extension

extension

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 20.10.2006
Din cate inteleg eu poti folosi orice -in afara de blackberry messnger-, doar ca atunci cand primesti mail de exemplu, nu primesti atentionare ca ai primit mail ci trebuie sa reincarci tu manual pagina ca sa vezi daca ai primit ceva nou.

Ce nu inteleg e daca browserul poate fi folosit cu orange wap/internet sau doar cu bes/bis? Pentru ca vad ca sunt tot felul de tutoriale pe net pentru asta, deci ar trebui sa mearga...

Edited by extension, 18 September 2010 - 21:54.


#35
eBogdanel

eBogdanel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 14.11.2009
am un bb curve 8900 si ma chinui sa accesez facebook-ul prin aplicatia s-a dar nu merge imi spune ca nu s epoate conecta si da eroarea 100, pe cand accesarea faccebookului prin browser functioneaza fara probleme.

#36
eBogdanel

eBogdanel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 14.11.2009
chiar nimeni nu raspunde ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate