Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Gran Canaria

- - - - -
  • Please log in to reply
194 replies to this topic

#1
idumihai

idumihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 08.03.2008
Doresc detalii despre Gran Canaira. Plec acolo in iulie. Multumesc.

#2
JustMe2007

JustMe2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 19.03.2007
http://forum.softped...hl=gran canaria

#3
stefanar

stefanar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.01.2010

 idumihai, on 13th January 2010, 12:28, said:

Doresc detalii despre Gran Canaira. Plec acolo in iulie. Multumesc.


Este absolut superb in Gran Canaria. Am fost vara trecuta, in 2009, in iulie. Depinde de bugetul pe care ti-l propui, dar iti recomand ca si hotel VILLA DEL CONDE - link: http://www.lopesanho...t-thalasso.html
A fost o adevarata placere sa stau acolo, am avut demipensiune, iar bucataria, mancarea sunt absolut fabuloase, zeci de feluri de mancare, nu stii de unde sa alegi. Iar ca peisaj e superb, poti vedea din camera hotelului Oceanul Atlantic, in functie de optiunile fiecaruia. Personalul e extraordinar. Frumos rau de tot acolo!
De obicei, nu scriu pe forumuri, dar acum sunt si eu in cautare de destinatie pt vara asta si caut peste tot. Stiu cum e sa-ti dea cineva informatii, imagini , video, iti "usureaza" cautarile  :)
Iti las mai jos si 2 linkuri de youtube cu aceasta locatie, sa-ti faci o idee mai clara, sunt 2 filmari ale Sandrei, sjunt facute in curtea hotelului, se poate vedea hotelul in mare, piscinele, are vreo 7 piscine, e enorm, ft fain! Iti atasez si niste poze facute de mine. Sper sa-ti fie de folos! Sa ai vacanta frumoasa!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DZ7Vr-2mxAE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/o0tr7PF32O0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files



#4
idumihai

idumihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 08.03.2008

 stefanar, on 24th January 2010, 16:15, said:

Este absolut superb in Gran Canaria. Am fost vara trecuta, in 2009, in iulie. Depinde de bugetul pe care ti-l propui, dar iti recomand ca si hotel VILLA DEL CONDE - link: http://www.lopesanho...t-thalasso.html
A fost o adevarata placere sa stau acolo, am avut demipensiune, iar bucataria, mancarea sunt absolut fabuloase, zeci de feluri de mancare, nu stii de unde sa alegi. Iar ca peisaj e superb, poti vedea din camera hotelului Oceanul Atlantic, in functie de optiunile fiecaruia. Personalul e extraordinar. Frumos rau de tot acolo!
De obicei, nu scriu pe forumuri, dar acum sunt si eu in cautare de destinatie pt vara asta si caut peste tot. Stiu cum e sa-ti dea cineva informatii, imagini , video, iti "usureaza" cautarile  :)
Iti las mai jos si 2 linkuri de youtube cu aceasta locatie, sa-ti faci o idee mai clara, sunt 2 filmari ale Sandrei, sjunt facute in curtea hotelului, se poate vedea hotelul in mare, piscinele, are vreo 7 piscine, e enorm, ft fain! Iti atasez si niste poze facute de mine. Sper sa-ti fie de folos! Sa ai vacanta frumoasa!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DZ7Vr-2mxAE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/o0tr7PF32O0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Multumesc, am retinut deja 7 zile la hotelul indicat de tine si inca 7 zile, in continuare, la un alt Lopesan, ceva mai aproape de dune, unul cu o piscina uriasa. Vreau sa inchirez masina si sa batem insula.
Daca te intereseaza, eu am fost anul trecut in Tenerife, am locuit la un Riu Hotel in Costa Adeje si am batut insula cu masina: a fost minunat, de-asta am dorit sa revin in zona.
O alta idee pe care ti-o recomand este Mallorca.
Mihai

#5
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005

 idumihai, on 25th January 2010, 13:33, said:

Multumesc, am retinut deja 7 zile la hotelul indicat de tine si inca 7 zile, in continuare, la un alt Lopesan, ceva mai aproape de dune, unul cu o piscina uriasa. Vreau sa inchirez masina si sa batem insula.
Daca te intereseaza, eu am fost anul trecut in Tenerife, am locuit la un Riu Hotel in Costa Adeje si am batut insula cu masina: a fost minunat, de-asta am dorit sa revin in zona.
O alta idee pe care ti-o recomand este Mallorca.
Mihai

Abia astept sa-mi faci o paralela intre cele doua hoteluri din lantul Lopesan. Caci as dori sa mai revenim in zona, si cu copiii de data aceasta, si nu stiu daca sa ne intoarcem la acelasi Lopesan Costa Meloneras la care am mai fost si ne-a placut enorm, sau sa-l incercam pe celalalt. Poti sa-mi spui unde ai rezervat si cat te-a costat la fiecare?

#6
stefanar

stefanar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.01.2010

 Phx', on 25th January 2010, 23:27, said:

Abia astept sa-mi faci o paralela intre cele doua hoteluri din lantul Lopesan. Caci as dori sa mai revenim in zona, si cu copiii de data aceasta, si nu stiu daca sa ne intoarcem la acelasi Lopesan Costa Meloneras la care am mai fost si ne-a placut enorm, sau sa-l incercam pe celalalt. Poti sa-mi spui unde ai rezervat si cat te-a costat la fiecare?

Eu zic ca incercarea de a merge la celalalt Lopesan - Villa del Conde nu poate da gres, mai ales daca aveti si copii. Era in fiecare seara, inainte de programul artistic propriu-zis, un program special pentru copii, se distrau copios, iar eu ma distram privindu-i :). Oricum, toata zona este superba.

 idumihai, on 25th January 2010, 14:33, said:

Multumesc, am retinut deja 7 zile la hotelul indicat de tine si inca 7 zile, in continuare, la un alt Lopesan, ceva mai aproape de dune, unul cu o piscina uriasa. Vreau sa inchirez masina si sa batem insula.
Daca te intereseaza, eu am fost anul trecut in Tenerife, am locuit la un Riu Hotel in Costa Adeje si am batut insula cu masina: a fost minunat, de-asta am dorit sa revin in zona.
O alta idee pe care ti-o recomand este Mallorca.
Mihai


Merci, am Mallorca in lista, sa vad ce-o sa aleg. M-ar interesa pt anul asta, in vara, Italia. Am vazut ca e superb pe coasta Amalfi: Positano, Sorrento, Viareggio. Sau chiar insulele Ischia sau Capri. Sper sa fac o alegere buna, pt ca anul trecut in Gran Canaria chiar mi-a placut foarte mult!

#7
angy80

angy80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.03.2009

 stefanar, on 26th January 2010, 19:38, said:

Eu zic ca incercarea de a merge la celalalt Lopesan - Villa del Conde nu poate da gres, mai ales daca aveti si copii. Era in fiecare seara, inainte de programul artistic propriu-zis, un program special pentru copii, se distrau copios, iar eu ma distram privindu-i :). Oricum, toata zona este superba.




Merci, am Mallorca in lista, sa vad ce-o sa aleg. M-ar interesa pt anul asta, in vara, Italia. Am vazut ca e superb pe coasta Amalfi: Positano, Sorrento, Viareggio. Sau chiar insulele Ischia sau Capri. Sper sa fac o alegere buna, pt ca anul trecut in Gran Canaria chiar mi-a placut foarte mult!


Scuze ca scriu aici..dar vad ca topicul de Tenerife a fost inchis...daca a fost cineva de pe aici in Playa de las Americas..o parere despre H Vulcano si Bitacora? Multumesc si scuze pentru off topic

#8
idumihai

idumihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 08.03.2008

 Phx', on 25th January 2010, 22:27, said:

Abia astept sa-mi faci o paralela intre cele doua hoteluri din lantul Lopesan. Caci as dori sa mai revenim in zona, si cu copiii de data aceasta, si nu stiu daca sa ne intoarcem la acelasi Lopesan Costa Meloneras la care am mai fost si ne-a placut enorm, sau sa-l incercam pe celalalt. Poti sa-mi spui unde ai rezervat si cat te-a costat la fiecare?
Scuze pentru intarziere. Am rezervat prin TUI. N-am la indemana preturile, dar e ok, cu toate ca ceva mai scump decat a fost anul trecut in Tenerife la Riu Palace.

#9
mihaelasv

mihaelasv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.01.2009

 idumihai, on 13th January 2010, 11:28, said:

Doresc detalii despre Gran Canaira. Plec acolo in iulie. Multumesc.


Eu voi merge la sfars lui iunie in Gran Canaria. Am luat bilete cu Malev pana in Madrid, 228 lei de persoana.Stam 3 nopti in Madrid si de acolo zburam in Gran Canaria cu Iberia cu 96 euro de persoana. Cazare am rezervat pe booking pentru Madrid. Probabil ca vom sta in Playa del Ingles, nu ne-am hotarat la hotel:)Abia astept:)

#10
idumihai

idumihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 08.03.2008

 stefanar, on 24th January 2010, 16:15, said:

Este absolut superb in Gran Canaria. Am fost vara trecuta, in 2009, in iulie. Depinde de bugetul pe care ti-l propui, dar iti recomand ca si hotel VILLA DEL CONDE - link: http://www.lopesanho...t-thalasso.html
A fost o adevarata placere sa stau acolo, am avut demipensiune, iar bucataria, mancarea sunt absolut fabuloase, zeci de feluri de mancare, nu stii de unde sa alegi. Iar ca peisaj e superb, poti vedea din camera hotelului Oceanul Atlantic, in functie de optiunile fiecaruia. Personalul e extraordinar. Frumos rau de tot acolo!
De obicei, nu scriu pe forumuri, dar acum sunt si eu in cautare de destinatie pt vara asta si caut peste tot. Stiu cum e sa-ti dea cineva informatii, imagini , video, iti "usureaza" cautarile  :)
Iti las mai jos si 2 linkuri de youtube cu aceasta locatie, sa-ti faci o idee mai clara, sunt 2 filmari ale Sandrei, sjunt facute in curtea hotelului, se poate vedea hotelul in mare, piscinele, are vreo 7 piscine, e enorm, ft fain! Iti atasez si niste poze facute de mine. Sper sa-ti fie de folos! Sa ai vacanta frumoasa!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DZ7Vr-2mxAE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/o0tr7PF32O0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


multumesc pentru raspuns, mai am de intrebat ceva in legatura cu inchirierea unei masini, cunosti detalii?
Mihai

#11
lexie

lexie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 25.06.2008

 idumihai, on 13th January 2010, 11:28, said:

Doresc detalii despre Gran Canaira. Plec acolo in iulie. Multumesc.

Am fost in Mai in Gran Canaria. Insula este superba, ca statiune recomand Maspalomas, in niciun caz nu Playa del Ingles. Vremea a fost extraordinara, chiar daca au fost nori, ne-am trezit mult mai bronzate odata ajunse acasa, decat ni s-a parut cat am fost acolo. A, bronzul de Gran Canaria zboara cam repede, plajele sunt destul de dezamagitoare, iar nisipul arde crunt. Din fericire, hotelul la care am stat era intr-un colt de rai si abia dupa primele 2 zile ne-am dorit sa ajungem si pe plaja...

Am stat 7 zile, dar nu am avut timp sa vedem si orasul, doar statiunile din sud. Daca nu puteti inchiria masina, va puteti baza fara probleme pe transportul in comun pe insula (inclusiv de la aeroport exista bus-uri, parca 7E pana in Maspalomas), este foarte bine pus la punct, numai ca in autobuz nu sunt nici afisate, nici anuntate in niciun fel statiile. Coboram mai mult la ghici, vorbitorii de engleza sunt ffff rari.
Meloneras, in Maspalomas, este o zona cu restaurante f. bune, cam scumpicele, ce-i drept. De asemenea, recomand cu foarte multa caldura restaurantul "Rimini" din Playa del Ingles. Noi am cerut o recomandare de restaurant spaniol la hotel si ne-au trimis aici, la restaurantul italian, dar a fost cel mai bun restaurant la care am fost in ultimii ani.

Un must este vizitarea portului Mogan, superb, superb, superb!

#12
Basti

Basti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 26.06.2008

 lexie, on 26th June 2010, 15:11, said:

Am fost in Mai in Gran Canaria. Insula este superba, ca statiune recomand Maspalomas, in niciun caz nu Playa del Ingles. Vremea a fost extraordinara, chiar daca au fost nori, ne-am trezit mult mai bronzate odata ajunse acasa, decat ni s-a parut cat am fost acolo. A, bronzul de Gran Canaria zboara cam repede, plajele sunt destul de dezamagitoare, iar nisipul arde crunt. Din fericire, hotelul la care am stat era intr-un colt de rai si abia dupa primele 2 zile ne-am dorit sa ajungem si pe plaja...

Am stat 7 zile, dar nu am avut timp sa vedem si orasul, doar statiunile din sud. Daca nu puteti inchiria masina, va puteti baza fara probleme pe transportul in comun pe insula (inclusiv de la aeroport exista bus-uri, parca 7E pana in Maspalomas), este foarte bine pus la punct, numai ca in autobuz nu sunt nici afisate, nici anuntate in niciun fel statiile. Coboram mai mult la ghici, vorbitorii de engleza sunt ffff rari.
Meloneras, in Maspalomas, este o zona cu restaurante f. bune, cam scumpicele, ce-i drept. De asemenea, recomand cu foarte multa caldura restaurantul "Rimini" din Playa del Ingles. Noi am cerut o recomandare de restaurant spaniol la hotel si ne-au trimis aici, la restaurantul italian, dar a fost cel mai bun restaurant la care am fost in ultimii ani.

Un must este vizitarea portului Mogan, superb, superb, superb!

De ce nu recomanzi Playa del Ingles?

#13
lexie

lexie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 25.06.2008

 Basti, on 27th June 2010, 19:18, said:

De ce nu recomanzi Playa del Ingles?

E o statiune mai veche, te face sa te gandesti la hotelurile de pe litoralul nostru, Maspalomas-ul e mult mai ingrijit, flori si palmieri, ai la ce te uita in stanga-dreapta...
Plaja insa e mai buna in Playa del Ingles, clar. De asemenea, in Playa del Ingles sunt cluburile (in Maspalomas n-ai unde merge), insa cei care stau in fata lor sa te invite inauntru sau sa-ti dea fluturasi sunt de-a dreptul agasanti, atat ziua, cat si noaptea. Maspalomas-ul e mai linistit si mai elegant (si mai scump...), iar daca ia chef de zbenguiala, e bine de mers seara in Playa del Ingles.
Eu, una, nu as merge in Playa del Ingles.

#14
Basti

Basti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 26.06.2008
Multumesc lexie!
Voi merge in august pentru prima oara in Playa del Ingles:)

#15
torres_23

torres_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 21.01.2006
Dupa lungi cautari am hotarat sa plec in octombrie in Gran Canaria, insa nu sunt hotarat in ce statiune si de unde sa cumpar vacanta. As prefera o statiune unde sa fie cat mai multi tineri, plaja aproape si agitatie!!! Precizez ca voi pleca doar eu cu prietena.
Astept sfaturi de la veterani!!!

#16
mihaelasv

mihaelasv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.01.2009

 Basti, on 29th June 2010, 23:22, said:

Multumesc lexie!
Voi merge in august pentru prima oara in Playa del Ingles:)

Eu am fost in perioada 24 iunie - 3 iulie in Gran Canaria in Playa del Ingles si a fost super ok. Am bantuit vreo 3 zile in Madrid, Toledo si pe urma am zburat cu Iberia in Las Palmas. Din aeroport am luat autobuzul 66 , 3 euro si ceva si ne-a lasat in zona vilei in care am stat.Rezervarea am facut-o pe booking la Apartaments Montemayor, administrate de niste nemti. Foarte ok. Am dat 250 de euro, 8 nopti, 3 persoane.Plaja superba, apa la fel. Doua sezlonguri si o umbrela costa 7,5 euro. Nu era prea multa agitatie, pentru ca nu era foarte aglomerat.Am inteles de la cei care au mai fost, ca nu mai sunt asa multi turisti anul acesta. Turisti mai multi germani, spanioli si englezi.Preturi cam ca in Grecia.Mare lucru n-ai ce sa-ti iei, pentru ca sun doar chinezarii, plasticuri, ca la noi la mare.Slapi, prosoape, articole de plaja, etc.In schimba parfumurile sunt ietine si merita luate.Mai ieftine ca in aeroport.
Am mancat doar peste, in fiecare zi.Intre 9 si 12 euro o portie de peste(somon, ton, dorada), cu o garnitura de cartofi, canarian potatoes si salata. Au un vin foarte bun, demisec. Sangria e cam dulce pentru gustul meu:)
Intr-adevar cand am ajuns dupa un zbor cam lung, am avut si eu impresia ca e mai frumos la noi in Mamaia:)dar mi-am schimbat impresia dupa prima zi.A fost linistit, am stat pe faleza, in zona cu pensiuni.Foarte dragut si linistit. Am facut un day trip in Tenerife - 85 de euro, cam obositor, mai mult drumul.A meritat insa dresura de orci de la Loro Parque:)E ca lumea daca poti inchiria o masina, noi n-am avut cum:)Am folosit cu succes transportul in comun. Neaparat sa mergeti in Puerto de Mogan..Este numita Venetia insulelor Canare. E un loc foarte foarte romantic, insa drumul pana acolo, pe curbele accidentate si cu soferul nebun de autobuz ne-a cam dat emotii:)Insa locul e superb.Iar cafenelele din micul port...faci cam o ora cu autobuzul din Playa del Ingles.Am stat o zi acolo.In alta zi ne-am dus in capitala in Las Palmas. Un oras pitoresc, insa in perioaa verii, fiind in nor, e inourat tot timpul:)iarna cica e seninDar merita vazut.E o parte veche a orasului, cu o catedrala unde poti urca in turn sa ai view.
Mi-a placut, as vrea sa incerc si Lanzarote si Fuerteventura:)Sper sa-ti fie de folos informatiile si sper sa pun si niste forografii

Attached Files



#17
Basti

Basti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 26.06.2008

 mihaelasv, on 20th July 2010, 23:32, said:

Eu am fost in perioada 24 iunie - 3 iulie in Gran Canaria in Playa del Ingles si a fost super ok...
  

Mihaelasv, multumesc frumos de informatii.
Si noi tot cu Iberia o sa zburam de la Madrid spre Las Palmas. Stiu despre Playa del Ingles ca este a 2a statiune ca marime din Spania, dupa Benidrom..asa ca la foarte multe nu ma astept. Am optat pentru aceasta statiune datorita cazarii mai ieftine si a vietii de noapte mai agitate :)
Am inteles ca insula este renumita pentru schimbarile de relief spectaculoase: peisaj desertic in sud si un minunat peisaj montan cu multa verdeata in centrul si nord-vestul insulei. V-ati plimbat prin munti, ati inchiriat masina?

In Tenerife cum ati ajuns?Cat timp ati petrecut pe drum?

Lanzarote o recomand din tot sufletul. A fost prima mea experienta in Ile Canare si mi-a ramas la suflet. Mult mai linistita, nu foarte comerciala, cu destule obiectivte turistice si cu un relief vulcanic fascinant. merita vazuta!

Fuerteventura este renumita pentru plajele intinse si oceanul turcoaz.Din Lanza, se fac excursii in nordul insulei Fuerteventura.

#18
mihaelasv

mihaelasv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.01.2009

 Basti, on 21st July 2010, 23:18, said:

Mihaelasv, multumesc frumos de informatii.
Si noi tot cu Iberia o sa zburam de la Madrid spre Las Palmas. Stiu despre Playa del Ingles ca este a 2a statiune ca marime din Spania, dupa Benidrom..asa ca la foarte multe nu ma astept. Am optat pentru aceasta statiune datorita cazarii mai ieftine si a vietii de noapte mai agitate :)
Am inteles ca insula este renumita pentru schimbarile de relief spectaculoase: peisaj desertic in sud si un minunat peisaj montan cu multa verdeata in centrul si nord-vestul insulei. V-ati plimbat prin munti, ati inchiriat masina?

In Tenerife cum ati ajuns?Cat timp ati petrecut pe drum?

Lanzarote o recomand din tot sufletul. A fost prima mea experienta in Ile Canare si mi-a ramas la suflet. Mult mai linistita, nu foarte comerciala, cu destule obiectivte turistice si cu un relief vulcanic fascinant. merita vazuta!

Fuerteventura este renumita pentru plajele intinse si oceanul turcoaz.Din Lanza, se fac excursii in nordul insulei Fuerteventura.

Daa, as vrea si eu sa ajung in cele doua insule..de fapt asta era prima alegere dar ne-am razgandit. Noi am luat bilete de avion din ianuarie.Am dat 60 de euro pana in Madrid cu Malevul si 98 de euro pana in Las Palmas cu Iberia.Iberia nu mai da nimic in avion si drumul e lungut asa ca va recomand sa aveti ceva de rontait la voi, un fruct sau un sandwich.Au menu ca la low cost si nu ofera nica in avion:)
Viata de noapte nu era chiar asa de agitata cm am auzit noi ca e, am vrut sa mergem la o discoteca dar erau mai mult kinderi:)e ceva agitatie, dar nu cine stie ce.Poate in iulie e mai aglomerat..Intr-adevar relieful e spectaculos,chiar in capatul statiunii e micul desert, dunele de nisip Maspalomas, iar in vest e stanca si plaje cu pietris.Prea multa verdeata nu este.Ne-am plimbat, dar cu autobuzul, n-am inchiriat masina.Autobuzlele circula foarte bine, daca aveti cum inchiria e si mai ok, cred.Desi pe curbele alea spre puerto de mogan eu n-as avea tupeul:))
In tenerife am mers cu o agentie germana, in jur de 85 de euro, cu Fred Olsen.E o linie de feribot rapida.Am inteles ca mai sunt si alte tipuri, dar asta e cel mai rapid transport.Drumul e cam lung.Se pleaca la 18.45 cu autocarul - asa am plecat noi din zona noastra- mergi cam o ora pana in Agaete un port din nord-vestul insulei, foarte frumos, de unde iei feribotul.Pe vas este bar si nu e scump, se poate bea cafea, manca un sandwich la pret rezonabil.Noi am avut cam rau de mare pentru ca am stat in fata:)sfatul e pt cei cu probleme sa stea la mijloc sau spre coada feribotului:)E acoperit, nu sep oate sta afara.Autocarul urca si el.Face cam o ora si feribotul pana in capitala Tenerifei. De acolo te urca la 2000 de m, sa vezi Teide, vulcanul, cel mai inalt munte din Spania.Ne-au cam ametit curbele pana sus:)combinate cu raul de mare:)De acolo te duce in Loro Parque.Care sincer nu m-a impresionat in mod special.Ma asteptam la ceva mai grandios, mai mare, mai extins.Merita insa sa vedeti dresura de orci si cea de delfini.Superb.La 5 dupa amiaza se pleaca deja spre port si din nou acelasi drum...Pe la 9 am ajuns in statiune..In Fuerteventura ai ce face?Unde e mai fain sa stai?in Lanzarote sau Fuerteventura?

pun si 3-4 fotografii

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate