Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Lavanda

- - - - -
  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#127
alex_at

alex_at

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.02.2013

View Postemmaanuel, on 16 decembrie 2014 - 07:36, said:

Nu recomand sa cauti seminte fara certificat de provenienta. Eu am gasit butas de Sevastopolis la pretul de 0.9 ron pe fir. Cumperi 3-5000 fire si poti sa-ti produci singur dupa aceea rasadurile. Dar orice mica afacere are nevoie de o mica sponsorizare. Eu personal vreau sa incer Intermedia Grosso. (alaturi de celelalte 4 soiuri care le detin)

Poti sa-mi dai sursa unde gasesc butasi de Sevastopolis la pretul mentionat de tine pe PM.
Mersi anticipat

#128
emmaanuel

emmaanuel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.06.2010
Sincer am luat nr de telefon de pe anunturi jud Constanta dar in cateva zile am sa-ti dau un PM cu datele de contact.

#129
Invincible

Invincible

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 30.05.2006
Suntem in 2016.
Ce va mai fac plantele/plantatiile? :D

#130
mariantudor111

mariantudor111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 09.05.2014
eu am pus 50 de fire si merg binisor

Sevastopolis

#131
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,349
  • Înscris: 21.04.2014
2 ghivece de "Lavanda Stoechas" cu un parfum ametitor.  

Attached File  0 lavanda1.jpg   241.3K   48 downloads Attached File  0 lavanda2.jpg   196.35K   47 downloads

#132
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 01.08.2011
Se pare ca la noi nu poti cumpara butasi de lavanda decat daca vrei sa-i plantezi pe un hectar...minim!
Pentru astia de vrem sa amenajam o curte cu cateva tufe de lavanda exista vanzatori sub minim 2000 fire? Obor sau magazinele de bricolaj, atat?

#133
wimaxman

wimaxman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 03.10.2005
Eu vand de la 50 de fire in sus la 1 leu bucata. Peste 3000 de fire pretul scade la 0,85 iar la peste 1000 de fire ofer transportul gratuit. Soiul sevtopolis. Asta e soi de ulei. Nu recomand sa fie pus in gradina, nu e prea spectaculos si face si tufa mare. Pentru gradina sau spatii ornamentale recomand soiurile din seria Ellagance (snow, sky, pink si purple), Munstead, Hidcote si Blue Scent. Deocamadata nu am asa ceva la vanzare, sper sa am la anul.

#134
andidani

andidani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 20.11.2011

View Postwimaxman, on 10 septembrie 2016 - 19:23, said:

Eu vand de la 50 de fire in sus la 1 leu bucata. Peste 3000 de fire pretul scade la 0,85 iar la peste 1000 de fire ofer transportul gratuit. Soiul sevtopolis. Asta e soi de ulei. Nu recomand sa fie pus in gradina, nu e prea spectaculos si face si tufa mare. Pentru gradina sau spatii ornamentale recomand soiurile din seria Ellagance (snow, sky, pink si purple), Munstead, Hidcote si Blue Scent. Deocamadata nu am asa ceva la vanzare, sper sa am la anul.
Care mai sunt preturile la cantitati mari? Dar desfacerea productiei?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate