Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

aplicatii s60v3 & s60v5

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
crazyboy4yo

crazyboy4yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.04.2009
buna ziua.de mult caut o colectie intreaga cu aplicatii atat pentru s60v5 cat si pentru s60v3.m-am gandit,si ca solutie am gasit sa va rog(nu numai pentru mine),sa ne faceti screenshoot-uri cu aplicatiile din meniul vostru.mai vorbim...

#2
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 28.11.2008
Sunt de acord si eu imi doresc asta, dar mai exista un topic asemanator Aplicatii, jocuri, Teme De Symbian Care Merita Folosite

Edited by Skypee, 13 January 2010 - 17:43.


#3
crazyboy4yo

crazyboy4yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.04.2009

View PostSkypee, on 13th January 2010, 17:40, said:

Sunt de acord si eu imi doresc asta, dar mai exista un topic asemanator Aplicatii, jocuri, Teme De Symbian Care Merita Folosite
da,dar in primul rand,nu mi s-a parut destul de convingator(complet) acel topic,si in al doilea rand am spus ca as vrea ca aplicatiile sa ne fie enumerate prin screenshooturi :naughty:

#4
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 28.11.2008
Pai daca vrei sa incepi aici ceva , posteaza tscreenshot-uri cu aplicatiile tale si o sa completez si eu ;)

#5
crazyboy4yo

crazyboy4yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.04.2009

View PostSkypee, on 13th January 2010, 18:20, said:

Pai daca vrei sa incepi aici ceva , posteaza tscreenshot-uri cu aplicatiile tale si o sa completez si eu ;)
aici avem o problema  :notangel: ....eu inca nu am nici un telefon care sa aiba s60v3 sau s60v5,deci nu am ce aplicatii sa postez.eventual as putea sa scriu denumiri la cateva(foarte multe) aplicatii.Am deschis acest topic,pentru ca atunci cand imi voi lua un tel cu symbian,sa stiu ce sa instalez si ce nu.....in concluzie,iti ofer onoarea sa postezi primul aplicatii pe acest topic :console:

Edited by crazyboy4yo, 13 January 2010 - 18:25.


#6
crazyboy4yo

crazyboy4yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.04.2009
skype,vad ca ai renuntat la a posta ce aplicatii ai pe telefon.Cred ca astepti sa postez eu mai intai.Va promit ca maine voi posta o lista cu cele mai interesante aplicatii pentru s60v3 si pentru s60v5.PS:cele mai multe is pentru s60v3.Deci,mai vorbim(maine)...

#7
crazyboy4yo

crazyboy4yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.04.2009
cum am promis,am scos aplicatiile mai interesante pe care le am pentru s60v5.Acestea le-am gasit pana acum,dar in timp voi mai adauga.Pentru cei care doresc,sa-mi trimita un PM,pentru ca stiu o colectie foarte mare de situri cu aplicatii teme si jocuri,dar care nu le pot posta aici.Voi posta si aplicatiile pentru s60v3,dar cel mai sigur maine.
Slide Unlock=o aplicatiie super interesanta si utila in acelasi timp.Aceasta aplicatie iti permite ca dupa deblocarea din butonul special,si o deblocare ca cea de la Iphone

Strobe=aceasta aplicatie permite folosirea blitului intr-un mod mai distractiv,regland frecventa la care acesta se stinge si se aprinde

Bright Light=aceasta aplicatie permite folosirea telefonului pur si simplu pe post de lanterna

Accu Weather=acesta aplicatie foarte utila ofera informatii despre starea vremii in mai toate orasele din lume,dar si prognoza pe zilele urmatoare

Quick Restart=o aplicatie utila si ea in felul ei,care iti restarteaza telefonul

Handwriting Calculator=foarte buna aplicatia,pe care iti poti scrie tu singur calculele,apoi afland rezultatul.Aceasta aplicatie recunoaste scrisul de mana

Nokia drawing board=un fel de painte de la windows Microsoft.O plansa alba pe care poti desena in voie

Mobile paint=aceasi idee ca cea de mai sus,numai ca programul e mai reusit

Nokia step counter=o aplicatie utila mai ales pentru cei care merg mult pe jos.Aplicatia iti numara cati pasi ai facut intr-un anumit interval,si iti spune cate calorii ai consumat,etc.

Nokia step conter=o aplicatie foarte reusita de search printer poze,cu cate putin din fiecare.Putin kinetic scrool,putin zoom destul de reusit si putina capabilitate de a recunoaste fetele umane

MyKey Lock=aplicatia ofera mai multe moduri de a bloca/debloca tastatura.Fie prin diferite butoane,fie prin inclinarea telefonului

Power mp3=o aplicatie pentru cei care s-au plictisit de playerul telefonului

X Dancery=unul din cele mai bune jocuri pentru s60v5.Nu neaparat ca performante,ci este un joc reusit care te atrage

Xpress Drums=un joc cu care il poti enerva pe cel de langa tine,prin miscarile dezordonate ale telefonului

Hellox2=aplicatia de care cred ca toti ati auzit,de hackuit telefonul,pentru a instala aplicatii fara certificate

Mirror=aplicatia care imita intocmai o oglinda,cu ajutorul camerei secundare

Idiot Test=un test ciudat,cu intrebari si mai caudate
Space Dancer=un joc bazat pe aceeasi idée cu X Dancery,dar care implica si putin multi-touch

Resco Bubbles=un joc interesant,bazat pe accelerometru,in care trebuie sa atingi bulele in ordine crescatoare
ok....mai vorbim....

#8
crazyboy4yo

crazyboy4yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.04.2009
pana la urma,postez tot azi aplicatiile pentru s60v3.si la acestea am mai multe situri,dar care nu le pot posta aici.Cine le doreste,sa trimita un pm  :peacefingers:
Nokmote=permite umblarea prin meniul telefonului cu ajutorul accelerometrului

HandyTask=unul din cele mai bune task managere

HandyBlacklist=permite respingerea apelurilor/mesajelor de la anumite numere

AntiMosquito=emite niste sunete,care alunga tantarii

ShakeMe=permite blocarea tastelor prin zguduirea telefonului

HappyWakeUp=aplicatia inregistreaza modul in care dormi tu,sit e trezeste dimineata intr-un moment care iti va asigura o zi revigoranta(nici eu nu am inteles foarte bine ce face acest program)

Calcium=un calculator mai usor de utilizat decat cel din dotare

Mobitubia=un player pentru fisierele de pe youtube.com

ShakeSMS=poti citii,inchide,si raspunde la un sms,doar prin miscarea telefonului

IrRemote=aplicatia permite folosirea telefonului ca telecomanda TV cu ajutorul inflarosului

FullScreenCaller=afiseaza poza celui care te suna,fullscreen

HandWave=poti umbla prin meniul telefonului,doar prin tecerea mainii deasupra telefonului

NalertMe=un program anti-furt bazat pe accelerometru

SlideHelper=permite blocarea/deblocarea tastaturii prin actiunea slide-ului

Python=un program necesar pentru instalarea anumitor programe,care nu functioneaza fara el

NokiaMultiscanner=o aplicatie interesanta,care,dup ace faci o poza la un text,iti recunoaste acel text,putand fi salvat si citit mai tarziu

ScanR=cu aceasta aplicatie poti downloada diferite fisiere de pe net,doar prin fotografierea unor coduri de bare speciale

NiiMe=o aplicatie foarte utila,permitand sa folosesti telefonul pe post de volan,pentru jocuri de masini,dar si altele.

eyePlay=o serie de jocuri foarte interesante,bazate pe recunoasterea mainilor(mai multe detalii pe youtube)

FaceWarp=o aplicatie care recunoaste fetele umane,si iti permite sa le caricaturizezi

Antivirus=este recomandat sa ai un antivirus pe telefon,mai ales in vremurile de azi.

Poate faceti si voi un efort sa postati ce aplicatii aveti voi in telefon  :notangel:  :naughty:

#9
adi_bm

adi_bm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 26.06.2009
Aici gasiti mai multe aplicatii in functie de necesitati:

http://cer.opda.cn/e...ex&action=login

#10
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Hai sa va zic si eu ceva aplicatii pt symbyan s60 v5 (asta am asta zic)

SMLoader foarte util pt nokia 5800,5530...permite vizionarea filmelor divx.
Accu Wheather(determina locatia ta folosind gps-ul intern al telefonului si iti zice cate grade is acuma si prognoaza pe 3zile)
Kaspersky 8.0 , net superior lui f-secure astea 2 sunt singurele care merg pe s60v5
Quick office (permite vizionarea documentelor word si powerpoint 2007) ...excelent la copiat.

astea is alea utile restu' fiind niste tampenii chiar daca par fffff interesante realitatea e alta.

#11
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Si inca un soft important Garmin (GPS)

sa le dea un moderator merge la astea 2 posturi.

#12
crazyboy4yo

crazyboy4yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.04.2009
ca sa nu-l las pe speedemon sa vorbeasca singur,postez si eu aici 3 jocuri foarte reusite pentru s60v5.PS:asa cum sunt si aceste jocuri,se pare ca cele java sunt mai dedicate jocurilor de serie(NFS,PES,etc).Puteti sa ne spuneti si noua cum vi se par aceste jocuri.
Pentru cei care mai doresc,sa stiti ca mai pot adauga.chiar foarte multe.Doar sa-mi spuneti... ;)

Attached Files


Edited by crazyboy4yo, 22 January 2010 - 22:28.


#13
ovi_dany

ovi_dany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 22.11.2009
stie cineva o aplicatie pt .nokia 6210 navigator sa pot folosi ledurile de la camera pe post de lanterna? Nu are aceasta optiune din fabricatie. Are sistemul de operare Symbian OS 9.3, Series 60 UI

#14
crazyboy4yo

crazyboy4yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.04.2009

View Postovi_dany, on 24th January 2010, 23:50, said:

stie cineva o aplicatie pt .nokia 6210 navigator sa pot folosi ledurile de la camera pe post de lanterna? Nu are aceasta optiune din fabricatie. Are sistemul de operare Symbian OS 9.3, Series 60 UI
acum iti spun din ce am mai auzit de la altii(ex:skyppe).Nu exista aplicatii sa folosesti telefonul pe post de lanterna,decat pentru foarte putine.ex:5800,n97,si alte cateva.

#15
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
la 5800xm incepi sa filmezi  cu light ON si ai practic lanterna  ;)

#16
crazyboy4yo

crazyboy4yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.04.2009

View PostSpeedDemon, on 25th January 2010, 15:25, said:

la 5800xm incepi sa filmezi  cu light ON si ai practic lanterna  ;)
da,dar exista si aplicatii ca sa folosesti telefonul ca lanterna.nu neaparat cand filmezi

#17
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006

View Postadi_bm, on 20th January 2010, 11:58, said:

Aici gasiti mai multe aplicatii in functie de necesitati:

http://cer.opda.cn/e...ex&action=login

saru` mana patroane!nava ce-i acolo :>

#18
RzX_2008

RzX_2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 20.04.2008
Ca sa continui si eu lista de aplicatii:  :proud:

- Fring (aplicatie de chating pentru retele precum yahoo, google, facebook si altele)*
- Snaptu (aplicatie de socializare care include si facebook sau twitter dar si stiri sau meteo)*
- App Stop (inchide absolut orice aplicatie deschisa)
- BT File Manager (prin conectarea cu un alt aparat bluetooth poti rascoli prin memoria acestuia)
- Memory Status by Offscreen (o aplicatie ce iti indica spatiul liber/ocupat de pe memorii)
- iON Battery (indica nivelul bateriei in procente si calculeaza care este durata de viata medie a telefonului)
- Pocket Lock (foloseste senzorul de proximitate astfel incat atunci cand bagi telefonul in buzunar, se blocheaza automat)
- Think Flash (foloseste blitul telefonului pentru a produce lumina si pentru a face chiar si semnale SOS prin codul morse)
- Counter by Offscreen (numarator)
- Timer by Offscreen (cronometru)
- Handy Paint (un drawing panel foarte bun)
- Upcode (scaneaza codurile de bara)*
- Xenozu (un youtube alternativ dar care nu exceleaza)*
- Documents To Go (un document reader bun care deschide si ppt'uri dar care nu suporta editarea fisierelor)
- TuneWiki (un music player cu o interfata placuta care ofera versuri pe ecran si alte functii de socializare)*
- Shazam (indentifica muzica pe care o asculti)*
- UC Browser (un browser ce scade drastic traficul de date dar care nu exceleaza)*
- Opera Browser (browser de calitate dar care are mici probleme)*
- Swype (o tastatura qwerty ce transforma scrierea mult mai usoara)
- FMX IV (un joc foarte bun de cascadorii cu motociclete)

* - necesita conexiune de internet

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate