Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Sfat achizitie security suite

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
19 replies to this topic

#1
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
Salut,

Sambata, impreuna cu noul calcualtor (din semnatura), deja comandat, m-am gandit sa-mi cumpar si un antivirus.

PC-ul il voi folosi pentru jocuri si multimedia, adica mai orice, deci am nevoie si de un antivirus, problema este ca nu ma hotarasc, multi imi spun sa-mi iau AVG, pe net bitfedender etc ..., m-ar interesa unul care sa le aiba cam pe toate: antivirus, firewall, antispyware, tot, iar ca si consum de resurse, nu cred ca voi avea vreo problema, dar sa aiba ceva gen silent mode: adica sa nu ma deranjeze daca ma joc ceva fullscreen (cum BDefender are gaming mode).

Astept parerile voastre cu argumente :)

In momentul de fata folosesc Norton Internet Security 2010, vad ca este foarte light, cu un scanner avansat, se updateaza fara sa imi dau seama o data la 10 minute, daca intru in ceva full screen nu se mai updateaza si nici nu imi da vreo alerta, dupa ce las pc-ul neatins timp de 10 minute incepe un idle full system scan, genial :lol:.

Edited by reventon, 07 January 2010 - 21:03.


#2
Florin_d_1300

Florin_d_1300

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 06.04.2007
Si Kaspersky Internet Security are Gaming Profile. Pe sistemul ala, nu cred ca o sa te plangi de resursele consumate.  :coolspeak:

#3
AndutzU_DarKRage

AndutzU_DarKRage

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,121
  • Înscris: 20.10.2005
Nici Avira nu-i rau

#4
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
NIS 2010 sau KIS 2010.

#5
robby95

robby95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 03.01.2009
Pai poti folosi in continuare Norton daca zici ca iti place :D

Edited by robby95, 07 January 2010 - 21:24.


#6
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
Eset Smart Security 4...nu m-a dernajat niciodata cu vreo alarma,in schimb o singura data mi s-a infiltrat un virus in pc pe care nu mai putea sa il curete....am rezolvat totusi cu dr web
in rest un security suite exceptional :D

#7
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
Ma gandeam ca o fi vre unul mai stralucit ca el.
Probabil ca voi instala Vmare si voi vedea ce face si kaspersky :)

vmare: rularea a inca un windows ca pe un joc, ce pe hdd are 2-3 fisiere de marimi mari

#8
Florin_d_1300

Florin_d_1300

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 06.04.2007
Incearca versiuni trial ale antivirusilor de top, si vezi care ti se potriveste cel mai bine :rolleyes:

#9
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008

View PostFlorin_d_1300, on 7th January 2010, 23:01, said:

Incearca versiuni trial ale antivirusilor de top, si vezi care ti se potriveste cel mai bine :rolleyes:
buna idee ^_^, iar cu vmare nu voi avea probleme :)

#10
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
In VMWare testarea este limitata de resursele masinii virtuale.

Le poti incerca pe real daca le instalezi, dezinstalezi si setezi corect.

#11
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,856
  • Înscris: 17.09.2003
Nu va mai bateti capul atat. Solutia este Norton Internet Security 2010. Testati-l si veti vedea cum se misca si cum sta la detectie. Si sigur va veti indragosti de el ;) .

#12
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Fiecare are dreptul sa isi aleaga ce vrea. Aceste sfaturi sunt pur informative bazate pe experinta. Cat timp poate sa testeze alternative, nu are sens sa aiba o idee fixa.

Edited by crysty2k5, 08 January 2010 - 20:27.


#13
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,856
  • Înscris: 17.09.2003
Crysty2k5, asa e, ai dreptate, m-am pripit cu raspunsul. Uitasem sa adaug si Kaspersky Internet Security 2010 , care este de asemenea excelent. Practic, astea 2 sunt cele mai bune de pe piata.

#14
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Norton Internet Security 2010 sau Kaspersky Internet Security 2010.
Eu utilizez Kaspersky Internet Security 2010 cu licenta.

#15
aaron111

aaron111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 14.12.2007
BitDefender IS 2010 o solutie foarte buna de securitate, punctul meu de vedere. :)

#16
viorel40

viorel40

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 17
  • Înscris: 15.10.2007

View Postaaron111, on 19th January 2010, 13:51, said:

BitDefender IS 2010 o solutie foarte buna de securitate, punctul meu de vedere. :)


Sorry daca postez unde nu trebuie dar vad ca va pricepeti...
As fi vrut sa stiu daca exista ceva care sa depisteze si sa blocheze asa numitele programe "keylogger" adica acelea care intra in computer si pot vedea toate parolele si username-urile pe care le-a retinut windows-ul.
Vreau sa spun ca am citit undeva ca exista niste programe care pot sa vada ce parole am la e-mailuri sau ce numar de card am dat vreodata pe net si as vrea sa stiu daca exista ceva anti. Adica ca un Antispy sau ceva de genul asta...
Multumesc!

#17
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,297
  • Înscris: 02.02.2006

View Postviorel40, on 2nd February 2010, 03:46, said:

As fi vrut sa stiu daca exista ceva care sa depisteze si sa blocheze asa numitele programe "keylogger"
Există, și se numește ”antivirus”. Orice produs antivirus are detecție pentru așa ceva. Însă nu există un anume produs cu detecție 100%.

#18
tylerdurdenx1

tylerdurdenx1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.02.2010

View Postviorel40, on 2nd February 2010, 03:46, said:

Sorry daca postez unde nu trebuie dar vad ca va pricepeti...
As fi vrut sa stiu daca exista ceva care sa depisteze si sa blocheze asa numitele programe "keylogger" adica acelea care intra in computer si pot vedea toate parolele si username-urile pe care le-a retinut windows-ul.
Vreau sa spun ca am citit undeva ca exista niste programe care pot sa vada ce parole am la e-mailuri sau ce numar de card am dat vreodata pe net si as vrea sa stiu daca exista ceva anti. Adica ca un Antispy sau ceva de genul asta...
Multumesc!

"Keyscrambler Premium" e special ca sa blocheze "keylogger"

P.S: daca ai nevoie de licenta la el, te pot ajuta sa-l iei cu un disccount mai mare decat il gasesti pe site-ul lor oficial

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate