Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Sony-Ericsson Vivaz

- - - - -
  • Please log in to reply
675 replies to this topic

#19
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Sa vedem la ce pret ajunge la noi.
O sa apara pe piata in jurul datei de 9 martie. La Vodafone UK e deja la pre-order.
Ei il dau gratis cu abonamente de la 30 lire pe luna.

Din pacate nu au pret la liber afisat.

#20
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

View PostStifman, on 25th February 2010, 10:42, said:

poate ca este batran Hero dar a ajuns la un pret acceptabil si Legend presupun ca o sa aiba pret mult prea mare.

In legatura cu Vivaz Pro, sincer tastatura aia face telefonul mai gros si mie nu imi convine. Prefer aspect mai placut fata de o tastatura fizica. Dar asta e parerea mea.
Ai folosit intens o tastatura QWERTY virtuala sa vezi ce naspa e ? Eu m-am lecuit de tastatura virtuala.

Edited by Just_Cavalli, 25 February 2010 - 19:23.


#21
Stifman

Stifman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 15.12.2009

View PostJust_Cavalli, on 25th February 2010, 19:22, said:

Ai folosit intens o tastatura QWERTY virtuala sa vezi ce naspa e ? Eu m-am lecuit de tastatura virtuala.


Am folosit tastatura virtuala la Nokia 5800 si nu am avut dificultati mari. Aici iara depinde de preferinte. ^_^  Oricum decizia o sa fie influentat si de pret... Nu stiu de ce am impresia ca pt acea tastatura virtuala o sa se cera cu vreo 200 RON in plus.

#22
Stifman

Stifman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 15.12.2009
Totusi. Nu inteleg cateva lucruri la acest telefon.

  1) De ce Symbian ??? De ce nu au putut pune alt sistem de operare? Symbian mi se pare de domeniul trecutului, ar fi putut pune un Android 2.x

  2) De ce nu s-au chinuit sa ii puna un ecran capacitiv??

  Va invit sa dati cu parerile  :coolspeak:

#23
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
1.Habarnam  :unsure:  , mi-ar fi placut mai degraba SO Android pe el.
2.Nu conteaza ca nu e capacitiv pentru ca ecranul foloseste tehnologia rezistiva de ultima ora adica ecranul este la fel de sensibil ca al unuia capacitiv. ;)

#24
Stifman

Stifman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 15.12.2009

View PostJust_Cavalli, on 26th February 2010, 19:19, said:

2.Nu conteaza ca nu e capacitiv pentru ca ecranul foloseste tehnologia rezistiva de ultima ora adica ecranul este la fel de sensibil ca al unuia capacitiv. ;)


Adevarul e ca nu am umblat cu ecran rezistiv de generatie noua. Am umblat cu Nokia 5800 si prin orange shop cu HTC Touch2. Ecranul de la Touch2 a fost mai ok decat cel de la Nokia, iar daca tu zici ca la vivaz va fi ceva si mai nou ca astea at nu ma plang.

#25
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
Tot rezisiv rămâne, tot trebuie aplicată presiune asupra lui, tot no multitouch, tot ai în permanență o folie peste ecran ce uneori mai și strică din calitatea imaginii, plus că depărtează afișajul de geamul protector. Are și avantajele lui ce e drept, poți folosi orice obiect pentru a înregistra o comandă (stylus pentru butoane/elemente mici pe ecran, sau unghia).
Pe lângă cele două puncte de mai sus, adaug și 3:
Fața e superbă la Vivaz, no comment, dar spatele? E oribil! Arată a chinezărie.

#26
Stifman

Stifman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 15.12.2009

View PostTimeWriter, on 27th February 2010, 00:36, said:

Tot rezisiv rămâne, tot trebuie aplicată presiune asupra lui, tot no multitouch, tot ai în permanență o folie peste ecran ce uneori mai și strică din calitatea imaginii, plus că depărtează afișajul de geamul protector.


Poi da, multitouch ar fi un avantaj mai ales la zoom. Nush cum o sa se realizeze zoom la browser dar daca este enervant ca si la 5800 at pt mine e un minus mare.

Speram ca toate astea sa fie compensate de un pret bun   :thumbup:  . Personal, nu as sta pe ganduri sa il cumpar daca ar fi 1500 ron la lansare. Dar acuma iara dezavantajul de a trai in Romania, cand in alte tari telefonu e 1500 ron la noi sigurat e cel putin 1800 ron. Ramane de vazut

#27
Stifman

Stifman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 15.12.2009
Apropo...Are Symbian ceva de gen MarketPlace? de unde se pot dld aplicatii? La Nokia stiu ca este Ovi store dar acela parca e numa pt Nokia.

P.S. Scuze pt double post dar nu ma lasat sa editez

#28
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View PostStifman, on 27th February 2010, 11:38, said:

Poi da, multitouch ar fi un avantaj mai ales la zoom. Nush cum o sa se realizeze zoom la browser dar daca este enervant ca si la 5800 at pt mine e un minus mare.

Speram ca toate astea sa fie compensate de un pret bun   :thumbup:  . Personal, nu as sta pe ganduri sa il cumpar daca ar fi 1500 ron la lansare. Dar acuma iara dezavantajul de a trai in Romania, cand in alte tari telefonu e 1500 ron la noi sigurat e cel putin 1800 ron. Ramane de vazut
Putin probabil sa fie doar 1500 roni, desi ar fi un super-pret.
Eu mizez pe o suma pana in 1700 roni, ceea ce ar fi acceptabil.

#29
M0rtar0

M0rtar0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 05.06.2005
un video interesant facut cu vivaz

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dsSTpmIU9CU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
strunf_dan

strunf_dan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 03.11.2006
vad ca astia de la telefonultau.eu au afisat deja preturile la ele
Ce este suspect este ca vivaz PRO este mai ieftin dect vivaz  simplu

#31
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
Sunt prețuri estimative, nu-ți spune speranța în ele.

#32
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

View Poststrunf_dan, on 15th March 2010, 11:29, said:

vad ca astia de la telefonultau.eu au afisat deja preturile la ele
Ce este suspect este ca vivaz PRO este mai ieftin dect vivaz  simplu
Scrie clar pe site " Valabil din luna Aprilie.Pretul este cu caracter informativ. " dar unii scriu/vorbesc fara sa citeasca.

#33
andreipop84

andreipop84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.11.2009

View PostJust_Cavalli, on 15th March 2010, 23:14, said:

Scrie clar pe site " Valabil din luna Aprilie.Pretul este cu caracter informativ. " dar unii scriu/vorbesc fara sa citeasca.

S-ar parea ca aparut si pe alte site-uri din RO si pretul pare a fi ok price.ro.

#34
strunf_dan

strunf_dan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 03.11.2006

View PostJust_Cavalli, on 15th March 2010, 23:14, said:

Scrie clar pe site " Valabil din luna Aprilie.Pretul este cu caracter informativ. " dar unii scriu/vorbesc fara sa citeasca.
cind am scris eu nu era tercut pret informtiv..au modificat dupa ce am vorbit eu cu ei :) ...asa ca nu mai trage tu concluzii repede

si intrebare mea era de ce este mai iefin PRO

Edited by strunf_dan, 18 March 2010 - 15:19.


#35
Stifman

Stifman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 15.12.2009

View Poststrunf_dan, on 18th March 2010, 15:18, said:

si intrebare mea era de ce este mai iefin PRO


Poate zic o prostie sau poate nu dar o posibilitate ar putea fi camera de 5 MP in loc de 8MP ... Poate este mai ieftin o tastatura QWERTY decat o camera de 8 MP. Alte diferente nu sunt deci numa asta poate fi.

#36
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
Cei de la quickmobile spun ca pretul lor e final, 1628 lei si la comanda ajunge in 10 zile, deci tot pe 1.04.2010... Dar sa vedem si alte preturi, cele de la telefonultau.eu su americanugsm sunt doar estimative...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate