Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

hamster pitic... miroase sau face zgomot ?

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#37
andreiknox

andreiknox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 04.02.2007
Gica, Gica, fara O! E mortal, i-as face niste poze cand zburda, da' nu cred ca il prind prea usor in cadru :))

#38
akabond

akabond

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.06.2010

 andreiknox, on 17th January 2010, 15:10, said:

Gica, Gica, fara O! E mortal, i-as face niste poze cand zburda, da' nu cred ca il prind prea usor in cadru :))
Mi-am luat si eu doi hamsteri pitici. Cand am vazut cat sunt de mici, nu am putut sa rezist. Am luat un mascul, boris, si o femela, lola. Femela e cam timida si sperioasa, caci m-am gandit tarziu sa-i aleg pe cei mai vioi si mai putin speriati. Acum m-am atasat de ea asa cum e. Problema mea e urmatoarea, si am nevoie de un sfat. Eu am luat o pereche si acasa tarziu m-am gandit ca astia imi umplu casa de pui. De aruncat nici nu se pune problema, asa ca trebuie sa gasesc o solutie. Ce ma sfatuiti? I-as duce (puii, cand se fac mai mari) l-a petstore inapoi sa faca ei ce vor cu ei, dar nu stiu daca se poate.
Am si o intrebare (sau mai multe): cum le dau legumele si fructele, bucati mari sau taiate marunt-marunt? Caldura prea mare le face rau?

#39
Shh

Shh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 08.05.2010

 akabond, on 20th June 2010, 19:19, said:

Mi-am luat si eu doi hamsteri pitici. Cand am vazut cat sunt de mici, nu am putut sa rezist. Am luat un mascul, boris, si o femela, lola. Femela e cam timida si sperioasa, caci m-am gandit tarziu sa-i aleg pe cei mai vioi si mai putin speriati. Acum m-am atasat de ea asa cum e. Problema mea e urmatoarea, si am nevoie de un sfat. Eu am luat o pereche si acasa tarziu m-am gandit ca astia imi umplu casa de pui. De aruncat nici nu se pune problema, asa ca trebuie sa gasesc o solutie. Ce ma sfatuiti? I-as duce (puii, cand se fac mai mari) l-a petstore inapoi sa faca ei ce vor cu ei, dar nu stiu daca se poate.
Am si o intrebare (sau mai multe): cum le dau legumele si fructele, bucati mari sau taiate marunt-marunt? Caldura prea mare le face rau?

Du unul inapoi la magazin si gata.Preferabil masculul, ca sa ai grija de femela nu sa o lasi sa fete la petshop, caci da, e gestanta. Ramai cu unul . E musai doi?!
Si cum sa  duci puii la magazin sa faca ce vor cu ei? Tie iti pasa de animalele alea si prin urmare si de puii lor sau i-ai luat doar pentru amuzamentul tau?

#40
Raluca_1

Raluca_1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.03.2011

 bonding, on 7th January 2010, 22:49, said:

am cumparat pana la urma o fetita :D
e foarte frumoasa, jucausa si energica.
numele ei este Dioda :D
am pus  niste poze cu ea
DSC05777.JPG
Foarte frumoasa fetita hamster. as vrea sa pun si eu poze cu hamsterita mea

#41
Raluca_1

Raluca_1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.03.2011
[ http://i1137.photobucket.com/albums/n510/Zebre_w/IMG_3797.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i1137.photobucket.com/albums/n510/Zebre_w/IMG_3799.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#42
RaLuCaRalle

RaLuCaRalle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.03.2011
[Buna. eu am un hamster, mic, alb ... foarte dragut. Are cusca , rotita picurator de apa, mancare speciala .. Vroiam sa stiu ce e mai indicat sa folosesti ca asternut, bumbac sau rumegus. doecmadata folosesc rumegus ...

 Raluca_1, on 7th March 2011, 11:47, said:

[ http://i1137.photobucket.com/albums/n510/Zebre_w/IMG_3797.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i1137.photobucket.com/albums/n510/Zebre_w/IMG_3799.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
  


excact asa e si al meu ... poti sa imi spui ce rasa e .... :)

#43
klausn

klausn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 16.11.2010
Si eu am unul..implineste peste aprox. 2-3 luni 1 an de cand e la mine.
Sunt foarte draguti,mananca orice,nu fac mizerie si nu put !

#44
m_criss23

m_criss23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.05.2006
ofer spre adopti(doar pentru bucuresti) hamsteri pitici
2- 3 luni
2-2 luni
7-2 zile(pentru acestia cam 3 saptamani sa inceapa sa manance)
nu doresc niciu un ban...ofer doar cate 2, zona baneasa...daca doriti in alta zona se rezolva dar se plateste transport..
hamsteri 3 albi, unul gri
cei sapte nu stiu inca ce culori au

#45
vreau_la_mare

vreau_la_mare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 11.09.2009
Buna...am si eu un hamster pitic (cred)..nu stiu exact care este diferenta dintre el si cel  roborovski pentru ca pe nat am gasit imagini diferite...este cel gri cu o dunguta neagra pe mijloc. Este la mine din ianuarie anul trecut si pana acum a fost f vioaie, insa de o saptamana a inceput sa scoata niste sunete ciudate ca un chitait de soarece. Daca pana acum seara alerga pe rotita chiar daca era lumina aprinsa, acum sta ascunsa in spatele ei si nu reactioneaza deloc. Cand vorbesc cu ea vine destul de greu. Am citit pe unele forumuri ca e posibil sa-si schimbe blanita sau ceva asemanator. Cat de sigur este si as vrea sa stiu daca a mai patit cineva la fel. Multumesc mult.

#46
xFabix

xFabix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.09.2011
SI eu vreau sa imi iau un hamster pitic si nu stiu niste detalii depsre el
As vrea sa va intreb pe voi ca tupa cum am vazut voi ati avut sau aveti
1.Pot sa ii dau drumu prin casa?
2.Cum imi dau seama de rasa
3. Cum imi dau seama de sex?

#47
RazvanBV91

RazvanBV91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.05.2009

 xFabix, on 6th September 2011, 12:37, said:

SI eu vreau sa imi iau un hamster pitic si nu stiu niste detalii depsre el
As vrea sa va intreb pe voi ca tupa cum am vazut voi ati avut sau aveti
1.Pot sa ii dau drumu prin casa?
2.Cum imi dau seama de rasa
3. Cum imi dau seama de sex?


1. Da,  vezi ca is de cumparat niste rotite in care ii bagi si se da in ele prin casa.... al meu a evadat din cusca ... e a 3-a oara cand scapa ... au o memorie foarte buna ....   de 3 ori sa dus numa in acelas loc

2. Vezi ca is pe net  enspe mii de descrieri despre fiecare rasa


3. Eu stiu ca baietii au curu mai mare ... da o sa iti zica la petshop  ce e ... flacau sau duduie

#48
xFabix

xFabix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.09.2011
l-am cumparat  dar sunt umpik speriat pentru ca sta sub pipa de apa su se linge se scarpina sa aporpae cu ochi in inchisi
si mi-e frika sa nu aiba ceva

#49
alex4u4ever

alex4u4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 02.08.2007
am avut 3 hamsteri pana acum..fiecare au trait 1 an si 1 pic...nu le-am dat apa..dar aveau fructe si legume proaspete la discretie....acum vreau sa imi iau iarasi 2 baietei..pacat ca nu sunt din bucuresti ca am vazut ca e un baiat mai sus care doneaza cativa...

#50
pt prosti

pt prosti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 22.05.2007
vreau si eu 2 fetite de hamster pitic dar sa fie cumnitei adica sa se poata juca fiica mea cu ei ( ma refer sa nu muste daca baga mina la ei). astept oferte.

#51
isabela19

isabela19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.05.2012
Am si eu un hamster si nu stiu ce rasa e sau daca e fata sau baiat (dar cred ca e fata totusi).Are cam 8cm cand se intinde . O fi hamster sirian,pitic sau roborovski. Habar n-am .Il am de o 2 saptamani si nici nu i-am pus inca un nume pt ca nu stiu daca e fata sau baiat este alb-gri iar pe spate are o dunga gri mai inchis . Ati putea sa-mi raspundeti in legatura cu rasa va rog? ^_^

#52
smilea

smilea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.12.2013
mi am luat mai aprox o luna un hamster roborovski si am o problema. e cam sperios, doarme aproape toata ziua. a evadat de 2 ori din cusca si nu imi dau seama pe unde. oare e posibil sa se strecoare printre gratii ? le am masurat si au cam 10 mm distanta intre ele.

#53
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006

 From 09 decembrie 2013 - 00:43:

mi am luat mai aprox o luna un hamster roborovski si am o problema. e cam sperios, doarme aproape toata ziua. a evadat de 2 ori din cusca si nu imi dau seama pe unde. oare e posibil sa se strecoare printre gratii ? le am masurat si au cam 10 mm distanta intre ele.

De aceea, acesti hamsteri vor fi tinuti in acvarii.

 From 04 mai 2012 - 18:14:

Am si eu un hamster si nu stiu ce rasa e sau daca e fata sau baiat (dar cred ca e fata totusi).Are cam 8cm cand se intinde . O fi hamster sirian,pitic sau roborovski. Habar n-am .Il am de o 2 saptamani si nici nu i-am pus inca un nume pt ca nu stiu daca e fata sau baiat este alb-gri iar pe spate are o dunga gri mai inchis . Ati putea sa-mi raspundeti in legatura cu rasa va rog?  

Roborovski sigur nu este !

Edited by november_soul, 09 December 2013 - 13:54.


#54
DianaJimmy

DianaJimmy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.10.2015
Buna!
Acum vreo 4 ani am avut si eu 2 hamsteri pitici rusesti, mascul si femela. Ii tineam intr-o cusca maricica, ba chiar cu o casuta la etaj. O nebunie...
E adevarat ca noptile erau albe, dar nu ma deranja la fel ca mirosul. Din cauza asta am ajuns sa le spal cusca + toate accesoriile si jucariile o data la 3 zile, inlocuind in toatalitate rumegusul. Ba chiar am cumparat de la pet shop un spray special cu care sa curat piticii. Toate in zadar. Vreme de vreo 6 luni te anestezia mirosul din camera, fiind astfel nevoita sa renunt la ei, desi ii adoram.
Acum imi e frica sa iau altul, tocmai din cauza asta. Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate