Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Abonament Voce Zero !

- - - - -
  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#19
mihai_buc

mihai_buc

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 398
  • Înscris: 25.07.2009

View Postdanutz1, on 6th January 2010, 13:26, said:

55.2 lei  pentru clicknet 8Mbps si plus 2,25 centi/minut apel in retea in orele de varf? :fear:

Nu stiu frate de unde atata succes la RTC la tarifele astea.
Tind sa cred ca problema e la clientii care se aboneaza nu la operatorul care ofera asemenea tarife.

View Postdanutz1, on 6th January 2010, 15: 59, said:

Sunt foarte multi clienti din orase care au disponibile si serviciile altor operatori, dar probabil sunt legati la ochi sau prefera "calitatea" serviciilor sau batjocura si dispretul ofertelor RTC.

ce pot sa zic "frate"... sunt prea sărac ca să imi permit servicii ieftine.
de regula orice produs/serviciu "face" cât "dai" și trebuie să "dai" cât "face".
de curand mi-am facut abonament si la varianta "low cost"care din nefericire verifica axioma de mai sus <_<

#20
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
"Frate" e un mod general de adresare in cazul de mai sus si trebuie luat ca atare.

Iar  AXIÓMĂ, axiome, s.f. 1. Adevăr fundamental admis fără demonstra?ie, fiind evident prin el însu?i. 2. Enun? prim, nedemonstrat, din care se deduc, pe baza unor reguli, alte enun?uri. [Pr.: -xi-o-] ? Din fr. axiome.  
se verifica numai in cazul tau.

Poti intreba alti clienti sa vezi ca in cazul lor nu se verifica ba chiar dimpotriva iti pot spune ca se simt eliberati de varianta "high end" o data ce au scapat de ea, sau asteapta sa treaca cei 2-3 ani contractuali ca sa se elibereze pentru ca ofertele lor "fair" necesita conditii speciale pentru a mentine clientii "conectati" la calitatea serviciilor.

Edited by danutz1, 06 January 2010 - 21:43.


#21
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postdanutz1, on 6th January 2010, 13:26, said:

55.2 lei pentru clicknet 8Mbps si plus 2,25 centi/minut apel in retea in orele de varf? :fear:

Nu stiu frate de unde atata succes la RTC la tarifele astea.
Tind sa cred ca problema e la clientii care se aboneaza nu la operatorul care ofera asemenea tarife.
nu te supara dar cred ca tu ai o problema ! nu cred ca ai dreptul sa blamezi clientii unui operator pt faptul ca se aboneaza la el si nu la la concurenta desi tarifele sunt mai mici .respectivul operator ofera o solutie la un anumit pret respectivului clientiar clientul o accepta sau nu. sau vine de la peratorii alternativi mai ieftini la rtc desi e mai scump. si hai sa nu mai comparam mere cu pere deoarece nu au acelasi gust si nici acelasi pret.si daca nu ma insel suntem offtopic !voce zero e oferta de retentie.

View Postkineceler, on 6th January 2010, 18:16, said:

Ofertele astea doar pentru unii clienți îmi fac greață. Asta înseamnă că operatorul este "rasist". Eu am renunțat la operatorul meu de telefonie inițial (și anume vodafone) pentru că era "rasist". Ori faci o ofertă pe hârtie pentru TOȚI clienții ori adio. Parcă facem speculă cu servicii de telecomunicații. Vom ajunge să avem fiecare abonament personalizat în funcție de capacitățile de negociere ale fiecăruia?
sa stii ca ai maaare dreptate !pai de ce nu iti deschizi tu o firma de telecomunicatii si aplici regulile astea?sa vezi ce repede intri in faliment!firmele astea tre sa produca si profit...

#22
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postunchiujim, on 6th January 2010, 22:35, said:

sa stii ca ai maaare dreptate !pai de ce nu iti deschizi tu o firma de telecomunicatii si aplici regulile astea?sa vezi ce repede intri in faliment!firmele astea tre sa produca si profit...
A făcut-o altcineva înaintea mea și nu a dat faliment. Deci există precedent. Poate pe viitor... cine știe.
P.S. Dacă îți pasă așa de mult de profitul fimei probabil lucrezi la ea. Eu sunt client și nu îmi pasă. Deci scopurile noastre trebuie să se întâlnească undeva la mijloc într-o ofertă acceptabilă sau măcar convenabilă și pentru plătitor și pentru plătit. Piața se autoregrlează, așa apar ofertele din ce în ce mai bune. Și cum 2010 se anunță a fi sub semnul austerității din punct de vedere al venitului per client cred că vom avea oferte și mai bune.
P.P.S. Dacă operatorul vrea să facă niște oferte doar unora dintre clienți (pe niște criterii conoscute doar de el) este rasist. Whatsoever eu nu mă las discriminat. Ex-operatorul meu știe asta.

Edited by kineceler, 06 January 2010 - 22:48.


#23
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Sa vedem.
BLAMÁ, blamez, vb. I. Tranz. A exprima public dezaprobarea fa?ă de o atitudine, un act, un gest etc. considerate reprobabile. ? A vorbi de rău, a defăima. ? Din fr. blâmer
Imi exprim public dezaprobarea fata de atitudinea RTC si de modul in care isi trateaza clientii.
Vorbesc de rau adica incerc sa trezesc lumea la realitate sa gandeasca si sa ia o decizie in cunostinta de cauza inainte de a semna si nu pe baza ofertelor care aproape ca iti dau luna de pe cer, numai sa te abonezi. La fel imi exprim dezaprobarea si fata de cei care semneaza in conditiile de astea.

Deci da, blamez marketingul si tot ce inseamna ofertele RTC.

Edited by danutz1, 06 January 2010 - 22:53.


#24
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postdanutz1, on 6th January 2010, 22:44, said:

Sa vedem.
BLAMÁ, blamez, vb. I. Tranz. A exprima public dezaprobarea fa?ă de o atitudine, un act, un gest etc. considerate reprobabile. ? A vorbi de rău, a defăima. ? Din fr. blâmer
Imi exprim public dezaprobarea fata de atitudinea RTC si de modul in care isi trateaza clientii.
Vorbesc de rau adica incerc sa trezesc lumea la realitate sa gandeasca si sa ia o decizie in cunostinta de cauza inainte de a semna si nu pe baza ofertelor care aproape ca iti dau luna de pe cer, numai sa te abonezi.

Deci da, blamez marketingul si tot ce inseamna ofertele RTC.
eu (si dupa cum vad nu doar eu )iti respect opiniile dar nu le aprob.unde vei emigra atunci cand operatorul tau va intra in normal ?nu trebuia sa faci o demonstratie de spre cunostintele tale in domeniul lingvistic ,sa stii ca fost si noi la scoala .si am invatat. chiar bine.daca doresti putem continua pe privat suntem offtopic rau de tot si am deja destul warn :naughty: !

#25
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postunchiujim, on 6th January 2010, 22:55, said:

unde vei emigra atunci cand operatorul tau va intra in normal ?
Ce să facă? Să emigrăm că nu ne plac ofertele operatorului? Ba bine că nu, eventual va emigra operatorul din lipsă de clienți. Renunțăm la serviciile lui până îmi modifică pretențiile astfel încât linia cererii să se intersecteze din nou cu linia ofertei.
P.S. Ce înseamnă "operatorul tău va intra în normal"? Există vre-un operator anormal sau cum? Din ce punct de vdere?

Edited by kineceler, 06 January 2010 - 23:03.


#26
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postkineceler, on 6th January 2010, 22:59, said:

Ce să facă? Să emigrăm că nu ne plac ofertele operatorului? Ba bine că nu. Renunțăm la serviciile lui până îmi modifică pretențiile astfel încât linia cererii să se intersecteze din nou cu linia ofertei.
P.S. Ce înseamnă "operatorul tău va intra în normal?" Există vre-un operator anormal sau cum? Din ce punct de vdere?
e foarte posibil ca cele doua linii sa nu se intersecteze si sa fie chiar paralele.operator anormal(din multe puncte de vedere) din ce stiu eu e unul singur in RO.

#27
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postunchiujim, on 6th January 2010, 23:08, said:

e foarte posibil ca cele doua linii sa nu se intersecteze si sa fie chiar paralele.operator anormal(din multe puncte de vedere) din ce stiu eu e unul singur in RO.
Nu există să nu se intersecteze. Se intersectează mai sus sau mai jos. Varianta ta înseamnă operator cu zero clienți.

Edited by kineceler, 06 January 2010 - 23:14.


#28
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,445
  • Înscris: 03.04.2007
contractul de voce mi-a expirat,net nu am ca nu e posibil tehnic
asadar citind cele enumerate de voi:
mi-a dat voce zero dar contractul l-am semnat pe voce fix 100 ca in portofoliu cica nu exista voce zero
semnat in decembrie 2009
tarif 10 centi/min retele fixe(oricum nu ma intereseaza,il tin 1 an poate vor baga click net)

PS aceste abonamente se ofera doar celor ce vor sa renunta la RTC
PPS de 8 euro cat plateam la ei pt post fix cu 100 min,am acum tv si folosesc 100 min pe fix si net gratuit (viteza mica cei drept) la bani mai putini

Asa ca abonament zero la Romtelecom *cum e in descriere* e de ochii lumii
Tarif 10 c/min
Abonament zero -concurenta-
Tarif 2c/min in RTC, gratuit si nelimitat in retea atat fixa cat si mobila
O mica mare diferenta

Fiecare alege ce doreste,o zi buna !

Edited by csachiri, 07 January 2010 - 14:24.


#29
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postcsachiri, on 7th January 2010, 14:18, said:

contractul de voce mi-a expirat,net nu am ca nu e posibil tehnic
asadar citind cele enumerate de voi:
mi-a dat voce zero dar contractul l-am semnat pe voce fix 100 ca in portofoliu cica nu exista voce zero
semnat in decembrie 2009
tarif 10 centi/min retele fixe(oricum nu ma intereseaza,il tin 1 an poate vor baga click net)

PS aceste abonamente se ofera doar celor ce vor sa renunta la RTC
PPS de 8 euro cat plateam la ei pt post fix cu 100 min,am acum tv si folosesc 100 min pe fix si net gratuit (viteza mica cei drept) la bani mai putini

Asa ca abonament zero la Romtelecom *cum e in descriere* e de ochii lumii
Tarif 10 c/min
Abonament zero -concurenta-
Tarif 2c/min in RTC, gratuit si nelimitat in retea atat fixa cat si mobila
O mica mare diferenta

Fiecare alege ce doreste,o zi buna !
te rog reformuleaza si incearca sa fii coerent in exprimare...

#30
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,445
  • Înscris: 03.04.2007

View Postunchiujim, on 7th January 2010, 23:53, said:

te rog reformuleaza si incearca sa fii coerent in exprimare...
Ok,imi cer scuze.
S-a discutat ca voce zero ar fi oferta regionala si ca era valabila pana in luna noiembrie.
Raspuns: Era valabila oferta si in decembrie si nu este regionala intrucat in Timis se ofera doar in Timisoara(asa scrie pe site) eu locuind la sat.Oferta se ofera celor ce au intentia sa rezilieze contractul dupa perioada contractuala.
La Voce Zero tariful per min in retele fixe este de 10 eurocenticenti,neexistand nicio alta facilitate in minute bonus/cadou.

Iar la ceea ce spuneau unii de RDS ca ar fi jenante serviciile,eu sunt foarte multumit si mai castigat financiar.
Daca la Romtelecom
1.Voce Fix 100 - 100 de minute incluse oricând pentru apeluri naționale către toate rețelele fixe
Cost 8,30 euro=35.00 lei
vs
2.Voce Zero=0.00 lei
Daca as efectua un trafic de 100 min a 10 c/min= 10 euro + tva
Cost 11.19 euro=50.00 lei

Acum la RDS am
TV=23.00 lei
Voce=0.00 lei nelimitat in RDS fix si mobil si 2c/min in alte retele fixe
Net=0.00 lei (384kbps) nelimitat
Daca efectuez un trafic de 100 min echivalentul celor din RTC voi avea 2.38 euro=10.00 lei lunar
Cost total 33.00 lei lunar in care am incluse inca 2 servicii TV+Net

De ce spun astea,pentru ca majoritatea la tara sunt persoane in varsta care nu efectueaza multe convorbiri si au facturi lunare de 35.00-40.00 lei la Romtelecom platind de ani de zile abonamentul la pret intreg,majoritatea nestiind ca pot obtine reduceri  la abonament sunand la 1930
Daca un amarat de pensionar suna sa sesizeze un deranjament este bombardat cu oferte pentru TV insa niciun operator nu spune domnule Gheorghe pentru ca sunteti alaturi de noi va oferim un discount la factura dumneavostra.
Asta ma intriga enorm.
O zi buna.

Edited by csachiri, 09 January 2010 - 09:50.


#31
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postcsachiri, on 9th January 2010, 09:46, said:

La Voce Zero tariful per min in retele fixe este de 10 eurocenticenti,neexistand nicio alta facilitate in minute bonus/cadou.
De cand exista abonamentul asta si unde ai aflat tariful?

Edited by danutz1, 09 January 2010 - 22:18.


#32
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,445
  • Înscris: 03.04.2007

View Postdanutz1, on 9th January 2010, 22:18, said:

De cand exista abonamentul asta si unde ai aflat tariful?
Danutz am specificat mai sus,se ofera doar celor ce isi manifesta intentia de a rezilia contractul.
Tariful mi-a fost comunicat la acceptarea si semnarea ofertei precum si la 1930 cand am sunat sa imi confirme acest tarif.
In retelele mobile e 14 centi minutul

#33
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Mi se parea cea mai mare grosolanie. Sa lasi abonamentul gratuit dar dar sa indoi clientul la convorbiri.
10 centi minutul de convorbire in retelele fixe???:o Plus taxare la minut ca asa e la ei.
Parca am fi pe vremea telefoanelor cu disc, si atunci cand erau impulsuri era mai ieftin decat acum.

Edited by danutz1, 11 January 2010 - 10:15.


#34
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,445
  • Înscris: 03.04.2007

View Postdanutz1, on 11th January 2010, 10:14, said:

Mi se parea cea mai mare grosolanie. Sa lasi abonamentul gratuit dar dar sa indoi clientul la convorbiri.
10 centi minutul de convorbire in retelele fixe???:o Plus taxare la minut ca asa e la ei.
Parca am fi pe vremea telefoanelor cu disc, si atunci cand erau impulsuri era mai ieftin decat acum.
exact asta subliniam eu in penultimul post.
am omis sa specific ca tariful apelului in romtelecom fix sau mobil este de 1 cent+tva,aici zic ca e acceptabil.
Asa cum am mai spus,mentin acest abonament in speranta ca anul acesta vor introduce clicknetul in localitate.
Iar ca fapt divers,inainte de a-mi oferi voce zero eram decis sa renunt definitiv la ei specificandu-le ca alti operatori au tarife si abonamente mult mai decente.
Raspunsul lor a fost ca au cel mai stabil serviciu oferit pe cablu si ca abonamentele la ei sunt mai scumpe pentru ca ei platesc energia electrica la fiecare post telefonic si de aceea nu pot oferi preturi mai mici in comparatie cu restul operatorilor gen RDS fix sau Voadafone acasa acestia din urma neplatind energia electrica.

Edited by csachiri, 11 January 2010 - 10:30.


#35
domnul_ionescu

domnul_ionescu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 999
  • Înscris: 02.02.2009

View Postcsachiri, on 11th January 2010, 10:28, said:

Raspunsul lor a fost ca au cel mai stabil serviciu oferit pe cablu si ca abonamentele la ei sunt mai scumpe pentru ca ei platesc energia electrica la fiecare post telefonic si de aceea nu pot oferi preturi mai mici in comparatie cu restul operatorilor gen RDS fix sau Voadafone acasa acestia din urma neplatind energia electrica.
:roflmao: :roflmaofast:  
IOncredibil, la asta nu mă așteptam. În fine..
E adevărat că au niște costuri pe linie, e drept, dar faza cu energia electrică e bestială.

#36
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Eu am crezut ca este 10 centi si in reteaua proprie. Daca e 1 cent mai merge asa, oricum in reteaua lor se termina majoritatea apelurilor.
Justificarea lor cu tarifele mai scumpe parca e a unui elev de clasa a 4 care trebuie sa scrie o compunere. Nu inteleg ce fel de angajati lucreaza la ei de spun ca tariful mare e din cauza energiei electrice.

Sa faca economie asa cum a spus Yoannidis, de la benzina si cerneala pentru imprimanta pana la preturile cerute de furnizori pe echipamente.
Poate au de gand sa treaca pe energie alternativa produsa din deseurile generate de angajati.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate