Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Maxime si Cugetari .

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1315 replies to this topic

#37
barbubogdan

barbubogdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 07.11.2009
pamant tu vrei sa ii aduci pe calea cea dreapta sau sa le arati cat de prosti sunt?
lasa ca intr-o zii ajungi tu in rai ii vei privii de sus si atunci ei isi vor da seama cata dreptate ai avut...si le demonstrezi tu lor....dar va fii prea tarziu pentru ca vor fi mistuiti de flacari ceea ce te va face sa te simti mai bine
tipic

#38
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009
Rai sau iad, daca chiar exista in amandoua o sa fii torturat sa stai fara sa faci nimic, o vesnicie. In iad nu poti arde pentru ca esti sub forma de suflet, nu?

#39
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009

 barbubogdan, on 17th January 2010, 15:58, said:

pamant tu vrei sa ii aduci pe calea cea dreapta sau sa le arati cat de prosti sunt?
lasa ca intr-o zii ajungi tu in rai ii vei privii de sus si atunci ei isi vor da seama cata dreptate ai avut...si le demonstrezi tu lor....dar va fii prea tarziu pentru ca vor fi mistuiti de flacari ceea ce te va face sa te simti mai bine
tipic


Eu doar postez cugetari ,nu incerc nimic !

Fiecare pierdere de timp  este un avertisment al mortii!

Pentru a vedea soarele trebuie mai intai sa alungi norii!

Pentru cel care înțelege, ajung puține cuvinte!

Daca 100 de oameni îl numesc pe un înțelept nebun, el rămâne tot înțelept!

#40
Leinarius

Leinarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,061
  • Înscris: 21.06.2007
Ia faceti bine, dragilor si treceti pe alta arie. Aci nu e nimic ortodox in batalia voastra de citate, ci doar berbeci trantindu-si cate un cap cornos unul altuia.

#41
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 Nightm4re, on 17th January 2010, 16:42, said:

Rai sau iad, daca chiar exista in amandoua o sa fii torturat sa stai fara sa faci nimic, o vesnicie. In iad nu poti arde pentru ca esti sub forma de suflet, nu?

Pe tine nu te-a durut niciodata sufletul?


 Fishhh, on 4th January 2010, 20:16, said:

“Religia este o ramasita a copilariei inteligentei noastre.” - Bertrand Russel

“Credinta înseamna a crede ceea ce stii ca nu e adevarat.” - Mark Twain

“Oamenii nu comit vreodata crime cu atâta dedicare si cu atâta bucurie ca atunci când o fac din motive religioase” - Blaise Pascal


≡];^)


 Fishhh, on 4th January 2010, 21:17, said:

Credinciosule tu ai vrut-o! :drac:

“Religia s-a nascut când primul ticalos l-a întâlnit pe primul prost.” - Voltaire

“Omul nu va fi liber pâna când ultimul rege va fi spânzurat cu intestinele ultimului preot.” - Denis Diderot

“Religia este capodopera artei de a dresa animalele, deoarece dreseaza oamenii cum sa gândeasca.” - Arthur Schopenhauer

„Cuvântul Dumnezeu reprezinta pentru mine nimic mai mult decât expresia si produsul slabiciunilor umane, Biblia, o colectie de legende onorabile dar primitive si care sunt totusi destul de copilaresti.” - Einstein

“Daca oamenii sunt buni doar pentru ca le e frica de pedeapsa si pentru ca spera la o recompensa, atunci suntem într-o stare jalnica.” - Einstein

Einstein ce cauta la tine
Spoiler
ca e de-al meu  :harhar:


 Fishhh, on 4th January 2010, 22:30, said:

“Toate religiile sunt întemeiate pe teama celor multi si pe istetimea câtorva.” - Stendhal

“Puneti la îndoiala cu îndrazneala pâna si existenta lui Dumnezeu pentru ca, daca ar fi unul, trebuie cu atât mai mult sa fie de acord cu omagiul ratiunii decât al fricii oarbe.” - Thomas Jefferson

“Nu pot crede ca acelasi Dumnezeu care ne-a înzestrat cu simt, ratiune si intelect, a facut asta cu scopul ca noi sa uitam sa le folosim.” - Galileo Galilei

“Din paradis lipsesc toti oamenii interesanti.” - Friedrich Wilhelm Nietzsche

“Daca ignoranta fata de natura a dat nastere la zei, atunci cunostintele despre natura îi vor distruge.” - Baron D'Holbach


 Fishhh, on 5th January 2010, 15:32, said:



“Tot mai sunt de parere ca o clopotnita cu paratraznet denota lipsa de încredere.”
- Doug McLeod


“Una din marile tragedii ale omenirii este ca moralitatea a fost rapita de catre religie.” - Arthur C. Clarke

Daca intr-adevar aceste citate apartin autorilor mentionati, s-ar zice ca oricat de celebri le-a fost destinat acestora sa fie, nu au fost scutiti sa aiba si cate un sac de prostie.

#42
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

 karuna, on 18th January 2010, 19:37, said:

Pe tine nu te-a durut niciodata sufletul?
'Sufletul' m-a durut, dar orice s-ar intampla incerc sa trec peste acel lucru cat de repede pot ca sa evit eventuale sechele.


 karuna, on 18th January 2010, 19:37, said:

Daca intr-adevar aceste citate apartin autorilor mentionati, s-ar zice ca oricat de celebri le-a fost destinat acestora sa fie, nu au fost scutiti sa aiba si cate un sac de prostie.
Orgoliosule. :thumbdown:

Edited by Nightm4re, 18 January 2010 - 19:50.


#43
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 Nightm4re, on 18th January 2010, 19:48, said:

'Sufletul' m-a durut,

Pai vezi?... Asa si in iad, tot acesta ar putea sa te doara.



 Nightm4re, on 18th January 2010, 19:48, said:

Orgoliosule. :thumbdown:

Poti sa crezi ce vrei, dar citatele respective dovedesc superficialitate si rupere de realitate.

#44
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

 karuna, on 18th January 2010, 19:59, said:

Pai vezi?... Asa si in iad, tot acesta ar putea sa te doara.
O infinitate de timp? :w00t:

#45
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008

 karuna, on 18th January 2010, 19:59, said:

Poti sa crezi ce vrei, dar citatele respective dovedesc superficialitate si rupere de realitate.
Realiștii e rupți de realitate.

"Belea" teoria asta  :roflmao:

Spoiler

Edited by eu_unul, 18 January 2010 - 22:59.


#46
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 Nightm4re, on 18th January 2010, 20:01, said:

O infinitate de timp? :w00t:

Nu cred ca scrie undeva asta, dar de iad se spune sigur.


 Fishhh, on 18th January 2010, 21:53, said:

Realiștii e rupți de realitate.

"Belea" teoria asta  :roflmao:

am pus e italic si ghilimelele la belea,ca nu cumva vreun pupator de icoane cu neuronii alterati sau inexistenti sa faca pe desteptul

Din nefericire pentru tine, vestea rea este, ca desi subscrii la gogomaniile lor, nu ai sa fii niciodata la fel de inteligent ca ei, si ma tem ca esti chiar mult sub nivelul "pupatorilor de icoane cu neuronii alterati" sau nu...

Sa luam de exemplu citatul lui(?) M. Twain: "Credinta înseamna a crede ceea ce stii ca nu e adevarat." - mai are altcineva nevoie, inafara de tine, de explicatii suplimentare ca sa-si dea seama ca este o exprimare de tip paranoic? Eu personal cred ca fraza este rupta dintr-un anumit context si ca nu ar caracteriza adevarata gandire a autorului.

#47
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003
Fishhh se poate discuta si serios, civilizat etc... adica fara expresii jignitoare.

Edited by andreic, 18 January 2010 - 23:02.


#48
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008
Oke baieti! Sa ne purtam deontologic si civilizat ca niste oameni maturi si responsabili.cu toate ca eu nu sunt,sau nu ma consider :ermm:

 karuna, on 18th January 2010, 22:50, said:

Din nefericire pentru tine, vestea rea este, ca desi subscrii la gogomaniile lor, nu ai sa fii niciodata la fel de inteligent ca ei, si ma tem ca esti chiar mult sub nivelul "pupatorilor de icoane
najpa  :dribbledrool:

 karuna, on 18th January 2010, 22:50, said:

Sa luam de exemplu citatul lui(?) M. Twain: "Credinta înseamna a crede ceea ce stii ca nu e adevarat." - mai are altcineva nevoie, inafara de tine, de explicatii suplimentare ca sa-si dea seama ca este o exprimare de tip paranoic? Eu personal cred ca fraza este rupta dintr-un anumit context si ca nu ar caracteriza adevarata gandire a autorului.
Ce ti se pare tie paranoic in acel citat?mie mi se pare foarte corect si intelept(daca citatul poate sa fie intelept).
Adica stii in adancul tau ca religia e o inventie, o manipulare,este baza pe contexte si intamplari prea copilaresti/fantastice/fabuloase ca sa fie adevarate,dar cu toate astea iti este greu(din diferite motive,cum ar fi teama) sa recunosti ca ceea ce ti s-a spus pana acum nu a fost adevarat.
Sincer,zi-mi si mie tu de ce esti credincios?De ce ai nevoie de un dumnezeu?Crezi ca nu esti capabil sa te descurci de unul singur pe planeta asta,bazandu-te doar pe capacitatile fizice si psihice proprii?

App.E marfa in Haiti? :finger:

Attached Files


Edited by Fishhh, 18 January 2010 - 23:53.


#49
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 Fishhh, on 18th January 2010, 23:51, said:

Oke baieti! Sa ne purtam deontologic si civilizat ca niste oameni maturi si responsabili.cu toate ca eu nu sunt,sau nu ma consider :ermm:

najpa  :dribbledrool:


Ce ti se pare tie paranoic in acel citat?mie mi se pare foarte corect si intelept(daca citatul poate sa fie intelept).
Adica stii in adancul tau ca religia e o inventie, o manipulare,este baza pe contexte si intamplari prea copilaresti/fantastice/fabuloase ca sa fie adevarate,dar cu toate astea iti este greu(din diferite motive,cum ar fi teama) sa recunosti ca ceea ce ti s-a spus pana acum nu a fost adevarat.
Sincer,zi-mi si mie tu de ce esti credincios?De ce ai nevoie de un dumnezeu?Crezi ca nu esti capabil sa te descurci de unul singur pe planeta asta,bazandu-te doar pe capacitatile fizice si psihice proprii?

App.E marfa in Haiti? :finger:

Mai intai sa te "laud" pentru umanismul de care dai dovada... Ca nu de aiurea aduci aminte aici de tragedia din Haiti, nu-i asa?

Si apoi "preainteleptule" sa zicem ca nevasta-ta zice ca se duce la piata. Tu daca nu te duci cu ea ca sa fii sigur unde merge, o "crezi" adica stii sigur ca nu acolo merge? :naughty:

#50
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

 karuna, on 18th January 2010, 22:50, said:

Nu cred ca scrie undeva asta, dar de iad se spune sigur.
Nu crezi ca o moarte completa ar fi mai utila in locul iadului?

#51
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 Nightm4re, on 19th January 2010, 12:35, said:

Nu crezi ca o moarte completa ar fi mai utila in locul iadului?

Crezi ca se intampla ceva in lumea asta dupa cum crezi tu ca e... util? Poate ca, dimpotriva, e mult mai "util" sa existe iadul.

#52
robinake

robinake

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,858
  • Înscris: 26.12.2008

 Nightm4re, on 19th January 2010, 12:35, said:

Nu crezi ca o moarte completa ar fi mai utila in locul iadului?

ha...calule mananci ovaz?!

#53
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008
Se poate sa se discute la subiect pe vreun topic? Hai, maxime si cugetari sa aud!

#54
robinake

robinake

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,858
  • Înscris: 26.12.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/o8V9HS3Zv0o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate