Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

OCNASEPT?

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
ondotroa

ondotroa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 28.12.2009
Am citit in Formula AS de un medicament 100% natural numit OCNASEPT.
Medicamentul respectiv este produsul unui medic ORL din Sibiu numit Ioan Gheorghe Marginean.
L-am cautat pe net la farmacii dar nu l-am gasit.
In ziar scrie ca se poate comanda prin email sau telefon (in articol sint specificate emailul si telefonul respectiv).
Ma intrebam daca a mai folosit cineva acest produs si ce efecte a avut.

#2
sorescu_angelo

sorescu_angelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 01.08.2009
Remediu pentru ce?

#3
ondotroa

ondotroa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 28.12.2009
Impropriu spus remediu.
In articol scrie ca "este benefic pt viroze, rinite alergice, rinosinuzite, faringite, faringo-amigdalite, laringite, bronsite, otite, etc."
In plus "reduce sforaitul".

#4
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009
Da, cu siguranta va functiona.
NU il testa pe pielea ta, pt. ca de obicei astea sunt ca pastilele chinezesti de slabit: nu pot fii verificate(continutul) si nu-s sanatoase.

#5
ondotroa

ondotroa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 28.12.2009
Nu inteleg: spui ca va functiona dar ma sfatuiesti sa nu-l folosesc...

#6
Shado

Shado

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 12.12.2009
Era sarcastic

#7
ondotroa

ondotroa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 28.12.2009
Acum inteleg :)

#8
djandrey08

djandrey08

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 04.03.2008
Incearca DecaSept :) Asta il gasesti in farmacii...

#9
ondotroa

ondotroa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 28.12.2009
Multumesc! :)

#10
ondotroa

ondotroa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 28.12.2009

View Postdjandrey08, on 2nd January 2010, 21:30, said:

Incearca DecaSept :) Asta il gasesti in farmacii...
M-am uitat pe prospect si din pacate nu imi este de folos.
Eu am o problema de sinuzita maxilara iar DecaSept-ul este pt infectii bucofaringiene.
Multumesc oricum :)

View Postreovel, on 2nd January 2010, 20:42, said:

Da, cu siguranta va functiona.
NU il testa pe pielea ta, pt. ca de obicei astea sunt ca pastilele chinezesti de slabit: nu pot fii verificate(continutul) si nu-s sanatoase.
Se pare ca OCNASEPT este avizat de Ministerul Sanatatii: http://www.ms.ro/not...mp;cautare=8196

#11
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
da, ca deodorant și antiperspirant. pot să resupun că durerea ta de cap e din cauza mirosului?

cu alte cuvinte, termină cu prostiile și fă ce ți-au spus medicii care te-au consultat.

#12
ondotroa

ondotroa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 28.12.2009

View Postadadoi, on 4th January 2010, 14:14, said:

da, ca deodorant și antiperspirant. pot să resupun că durerea ta de cap e din cauza mirosului?
N-are legatura cu mirosul, ci cu infectia.

View Postadadoi, on 4th January 2010, 14:14, said:

cu alte cuvinte, termină cu prostiile și fă ce ți-au spus medicii care te-au consultat.
Tot ce caut este un produs care sa ma ajute sa mai rezist macar o luna.
Pana atunci nu pot sa merg la consult pt ca n-am acoperire medicala.
Peste o luna o sa consult un alt medic ORL sa vad daca-mi recomanda si el o operatie (n-am de gand sa ma operez la recomandarea unui singur medic).
Cat despre medici... deh, priceperea lor m-a facut sa ajung in starea asta dupa ce am colindat pe la ei timp de peste 10 ani...

#13
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
îți înțeleg disperarea, voiam doar să te fac să vezi absurditatea ideii de a încerca un așa-zis remediu care de fapt n-are nici în clin nici în mânecă cu problema ta. Sunt de acord că e frustrant să schimbi treizeci de medici care nu te pot ajuta, dar tot e mai bine decât să-ți faci singur rău, că poate unul dintre ei...
Părerea mea proprie și personală e că operația are cele mai mari șanse de succes, dar nu sunt medic. Așa, din ce mi s-a spus, caffetinul, saridonul ăla vechi și quarelinul funcționează cel mai bine la genul ăsta de dureri. Deși, dacă e o infecție, e nevoie de antibiotic (și mă îndoiesc că tetraciclina te-ar ajuta), deci mai fă o vizită medicului de familie. Să ceri și un antimicotic.

#14
ondotroa

ondotroa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 28.12.2009

View Postadadoi, on 4th January 2010, 14:49, said:

îți înțeleg disperarea, voiam doar să te fac să vezi absurditatea ideii de a încerca un așa-zis remediu care de fapt n-are nici în clin nici în mânecă cu problema ta.
Multumesc, dar in articolul din fromula AS produsul respectiv era prezentat ca eficace impotriva sinuzitei.

View Postadadoi, on 4th January 2010, 14:49, said:

Părerea mea proprie și personală e că operația are cele mai mari șanse de succes, dar nu sunt medic. Așa, din ce mi s-a spus, caffetinul, saridonul ăla vechi și quarelinul funcționează cel mai bine la genul ăsta de dureri. Deși, dacă e o infecție, e nevoie de antibiotic (și mă îndoiesc că tetraciclina te-ar ajuta), deci mai fă o vizită medicului de familie. Să ceri și un antimicotic.
Multumesc pt sfaturi.
Din pacate medicul de familie nu ma poate ajuta pt ca este completamente impotriva antibioticelor. Chiar si cand am fost bolnav de pneumonie mi-a dat antibiotic cu picatura. Nu-l schimb ca medic pt ca in rest este exceptional. Si el m-a invatat ca trebuie luat intotdeauna antimicotic (nistatin, stamicin, etc.) cand iei antibiotic.
O sa incerc unul din medicamentele propuse de tine (ma uit pe prospect pe net si aleg unul), multumesc mult pt tot! :)

#15
ondotroa

ondotroa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 28.12.2009

View Postadadoi, on 4th January 2010, 14:49, said:

caffetinul, saridonul ăla vechi și quarelinul funcționează cel mai bine la genul ăsta de dureri.
din pacate toate contin caffeina :(
dar am gasit variante naturale care contin tanacetum:
http://www.magazin-n...lamator,---2094
http://www.pcfarm.ro...897/Migrenostop
http://www.pcfarm.ro...377/MIGRENALGIN
cred ca o sa incerc cu una din astea :)

#16
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
da, au cofeină, tocmai de-aia funcționează :D

nu cred că cele de sus te vor ajută. Am așa o vagă senzație că iarba aia e bună numai pentru gagici, la migrenele provocate de modificările hormonale, nu de infecții.

#17
ondotroa

ondotroa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 28.12.2009
Pana la urma am fost la plafar unde mi-a dat  Antalgin (produs de Pro natura) care este destul de eficace.
Multumesc din nou pt toate sfaturile, o sa copiez randurile mai jos prospectul de la Antalgin pt cei interesati:

-ANTALGIN, 25 capsule

-Descriere:
-Radacina de Harpagophytum are actiune antireumatica, antiinflamatoare, analgetica, comparabila cu cea a derivatilor pirazolonici.

-Scoarta de salcie alba contine un fitocomplex de principii terapeutic active taninuri cu proprietati tonice si astringente, dar mai ales heterozide salicilice cu actiune antireumatica, analgezica, febrifuga, antiinflamatoare.

-Indicatii:
-Previne si trateaza dureri dentare, articulare, musculare, nevralgii, cefalee, dismenoree, adjuvant in rinite, sinuzite, amigdalite, traheobronsite, febra.

-Este bine tolerat de organism.

-Compozitie:
-Harpagophyti rhizoma (gheara diavolului) 0,040g
-Salicis cortex (salcie) 0,030g

-Administrare:
- 2-3 capsule de 3 ori/zi, pana la disparitia simptomatologiei.

-Prezentare:
-Flacon cu 25 capsule tari gelatinoase.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate