Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Despre Uși de Interior

- - - - -
  • Please log in to reply
1454 replies to this topic

#1315
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Usa de stejar la banii aia nu ai sa vezi...

#1316
Bogdanoq

Bogdanoq

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.06.2019
Ce părere aveți de ușile astea de la dede an, sunt din molid. Sunt mai bune decât cele din MDF? https://www.dedeman....05-cm/p/6014335

#1317
crystyan83

crystyan83

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.03.2011
Buna sunt in cautarea de usi de interior si nu stiu ce sa aleg...Buget ar fi undeva pana in 600 de lei pe usa...am vazut la dede..ceva dar nu stiu cat de ok sunt..
https://www.dedeman....78-cm/p/6034663
Am vb la o firma pt usi porta dors dar mi se pare prea mare termenul de livrare..minim 45 de zile..

#1318
crystyan83

crystyan83

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.03.2011
Sau asa ceva iara m-ar tenta...de la bricodepot...
https://www.bricodep...nuc-inchis.html
Nu stiu care e mai ok cea de la dedeman sau de la bricodepot...

#1319
crystyan83

crystyan83

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.03.2011

 crystyan83, on 04 iunie 2019 - 08:02, said:

Sau asa ceva iara m-ar tenta...de la bricodepot...
https://www.bricodep...nuc-inchis.html
Nu stiu care e mai ok cea de la dedeman sau de la bricodepot...
Nu mai posteaza nimeni pe aicia...am mai gasit o firma de la sibiu care vad ca sunt ok usile,adica pe placul meu.A comandat cineva de la ei?
http://www.chirmandi...rior-greta.html

#1320
anna_76

anna_76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 21.03.2014
Buna ziua,

Pt usi de interior ce firme recomandati la un buget de 1500 lei usa, pe culoarea alb, design modern?
Multumesc

#1321
Sheogorath

Sheogorath

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 16.07.2009
Buna seara! Doresc sa schimb usile interioare ale apartamentului recent achizitionat in Bucuresti, sectorul 6. Cum eu lucrez in alt oras si nu ajung la apartament decat in unele weekenduri, ma intereseaza sa realizez aceasta treaba rapid si cu minim de efort. Imi puteti recomanda va rog o firma prin care pot cumpara usile, cu tot cu tocuri si accesorii, si montaj inclus? De asemenea, exista posibilitatea ridicarii vechilor usi incat sa nu am probleme cu depozitarea / debarasarea lor? Mentionez ca bugetul disponibil pentru o usa interioara cu tot cu montaj ar fi aproximativ 600 de lei, maxim maximorum 700. Va multumesc!

#1322
danny

danny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 27.03.2002

 overseas, on 19 ianuarie 2018 - 17:41, said:

Achizitionat si montat usi de interior tubulare CPL de la Prum/ Deko Doors, dupa ce am vazut intensiv usi Classen si mai putin Porta.
Foarte multumit de la produs pana la montaj, le dau nota 9.90.
Voi incerca sa revin cu poze.
Eu din contra, am avut o experienta foarte proasta cu Plum/ deko doors, de la masuratori pana la montaj.
In primul rand, fiind usi "pe comanda" ma astept sa iti ia masuratorile si sa faca usile se se potriveasca in golul pe care il ai. Nu invers, sa spargi peretii ca sa se potriveasca usile standard care le au ei.
Cand au venit, mi-au inversat tipul de usa de la living cu cel de la bucatarie. O parte din tocul de la baie lipsea. Montajul: sub orice critica. Usile nu se inchid decat daca le trantesti (nu sta fixata broasca in placuta), au ramas spatii de 1cm sub unele din tocuri. Si ce e mai rau e ca si incearca sa te prosteasca in fata in loc sa repare: ca sunt chederele noi si de aia nu se inchid cum trebuie.

#1323
chance1

chance1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 26.06.2010
Bună ziua! Vreau sa schimb ușile și sa pun parchet. Care este ordinea de executare? Parchetul și apoi ușile sau invers? Dacă o ușă veche are foaia de ușa de 78cm și cu tot cu toc are lățimea de 95 cm, pentru ușa noua ce dimensiune trebuie sa cumpăr? Mulțumesc!

#1324
gaby_vampire

gaby_vampire

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.03.2008
Sa nu va luati niciodata usi de la PINUM, sunt niste jeguri ordinare, mie mi-a pus dezvoltatorul,nu am avut eu cum sa aleg, si usa exterioara si interioare.La usa exterioara trebuia s-o trantesti de la 2 metri ca sa se inchida, a venit unul de la Pinum a mai reglat-o un pic a frezat-o un pic, a mai tinut 2 saptamani dupa care clanta ramane intepenita cand deschizi usa nu se mai ridica in sus automat, trebuie s-o ridici manual...se vede ca e montata efectiv in bataie de joc...Iar la usile interioare nu intra cheile in broasca sa poti incuia usa...sunt cele mai proaste usi pe care le-am vazut in toata viata mea si mai sunt si scumpe pe deasupra, nu mertia nici 2 lei!!!!

#1325
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
De cateva zile caut usi.
Am unele mai mari ca dimensiuni, multe antifoc, una de adapost ALA + un oblon adapost ALA.

Am trimis mailuri de m-am saturat, dar nu raspunde nimeni!
I-am sunat eu, iar mai multi au spus ca lucreaza doar cu firme! Banii PF par a fi problematici.

Mor de nervi, va spun!

#1326
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
La fel si eu , caut la greu usi interioare si usa de exterior, am si dimensiuni mai atipice, toti vor sa vanda doar standard 70/80/90 si mai mult cautam si gri antracit.

Ceva firme mai serioase care sa aiba si termene de livrare mai decente? Am fost pe valea cascadelor, am fost la mihai bravu, am inteles ca in zona colentina ar mai fi zona de "usi" . Daca mai stiti ceva firme decente ca pret cu showroom va rog dati ceva linkuri. Multumesc!

#1327
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 12.09.2011
Vad ca toata lumea se plange pe aici.
Am si eu nevoie de 1 usa care se se pupe cat de cat cu cele existente, ca a suferit un accident si arata urat.
Asadar intrebare: ce producatori exista in afara de Porta ?  Ma intereseaza mai ales cei care pot face usi uni ca si culoare, fara brizbriz-uri.

#1328
ViperRS

ViperRS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 06.06.2008
La usi porta doors cu manere porta si rozeta patrata au reusit sa le monteze rozeta stramb pe una din fetele usii. Se mai poate face ceva? Si cum anume se mai poate remedia?

#1329
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006
E un magazin de usi in Colentina(www. usha.ro), a cumparat cineva de la ei? Vedeti pe site usile, au unele la 350, altele la 600 de lei, montaj 90 sau 120 de lei(daca e cu pervaz doar pe o parte sau pe ambele).
As vrea sa schimb si eu usile si am inteles ca daca ti le scot cu atentie pe cele vechi si montezi pervaze pe ambele parti nu ar mai fi nevoie de alte reparatii in jurul peretelui. Asa este?

#1330
froome

froome

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 06.08.2015
Dacă dimensiunile golului de zid sunt apropiate ca valori cu ce cumperi, da, nu sunt necesare reparații dacă sunt îndepărtate cu grijă cele vechi.

#1331
Slo

Slo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 25.11.2009
[ https://secure.img1-fg.wfcdn.com/im/31787540/resize-h800-w800%5Ecompr-r85/6302/63024132/Glass+French+Door.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

as putea sa gasesc ceva de genul, din lemn, in vreun magazin lant ca dedeman, leroy sau hornbach (adica sa nu fiu nevoit sa fac pe comanda)?
se numeste usa frantuzeasca simpla

#1332
bdx100

bdx100

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,508
  • Înscris: 03.06.2019
Ceva de genul ala asta si asta ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate