Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Despre Uși de Interior

- - - - -
  • Please log in to reply
1454 replies to this topic

#1279
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,487
  • Înscris: 06.01.2014
Am Porta de câțiva ani și sunt f mulțumit.

#1280
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

 cristobob, on 01 iunie 2018 - 22:47, said:

Am Porta de câțiva ani și sunt f mulțumit.
Cite esecuri au si astia ....
O usa buna si nemuritoare , este usa celulara si cu balamale clasice . Furniruita . Asa ceva , se gaseste la un pret in jur de 100E , este de duzina , deci nu de la un producator " sa sune bine " pe forumuri cind va laudati .

#1281
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
Ale mele au 32ani si inca se prezinta bine.

#1282
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Exact ce nu voiam la inceput, exact la aia am ajuns. Pentru a nu stiu cata oara de cand m-am apucat de casa. M-am hotarat pentru usi de stejar masiv, pana la urma... nu cred ca se compara cu nimic altceva.

#1283
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

 ripper, on 06 iunie 2018 - 18:23, said:

Exact ce nu voiam la inceput, exact la aia am ajuns. Pentru a nu stiu cata oara de cand m-am apucat de casa. M-am hotarat pentru usi de stejar masiv, pana la urma... nu cred ca se compara cu nimic altceva.
Sa nu regreti mai tirziu ....

#1284
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
Daca lemnul e uscat natural in ani de zile e ok.
Sau sa ti usile orizontal apasand pe toc niste ani, altfel se stramba cand se usuca lemnul.

#1285
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Ai mei au usi de stejar de 15 ani, n-au absolut nimic.
Cred ca glumesti cu uscatul natural... cine asteapta ani de zile sa se usuce? Cand iese din fabrica are maxim 2% umiditate, e ca la parchet.

#1286
dean

dean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 25.09.2005
2% umiditate la lemn? in nici un caz Posted Image
lemnul uscat in conditii ideale are undeva la 8-10% umiditate dar aceasta se poate modifica in functie de mediul ambiant la valori mult mai mari.

#1287
Spatareanul

Spatareanul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 05.07.2017
Am văzut niște usi la Brico numite Bianca semi-sticla crem, din lemn de pin, importate din Ucraina. Cum vi se par?

#1288
kelevraoo7

kelevraoo7

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.08.2018
Buna seara! Ma aflu la prima postare pe acest forum, sper ca nu am gresit topicul.
Am inchiriat un apartament renovat de curand. Atunci cand l am vizionat era plin de praf si proprietara a pus niste persoane sa faca curatenie, dupa care m am mutat. Am inteles de la proprietara ca apartamentul a fost inundat, acesta fiind motivul renovarii. Am simtit de la momentul vizionarii un miros de vopsea ciudat insa am presupus ca voi aerisi si va trece. Problema este ca mirosul persista si este intepator, se simte de la vopseaua de pe usi si geamuri, aceeasi vopsea fiind si pe peretii din baie si debara. Nu sunt vreun expert dar nu cred ca e normal sa fie aceeasi vopsea pe pereti si pe lemnarie. Mirosul este deosebit de ciudat si innecacios. Am discutat cu proprietara si nu stim ce este de facut. Orice sfat mi ar prinde bine. Multumesc!

#1289
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

 kelevraoo7, on 09 august 2018 - 19:33, said:

..... Orice sfat mi ar prinde bine. Multumesc!
trebuie aerisit, aerisit si iar aerisit.

#1290
Adriano2010

Adriano2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 02.10.2017
Buna. Imi poate spune cineva daca dimensiunile usii MDF 80x204 sunt cu tot cu toc?

Attached Files



#1291
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,045
  • Înscris: 26.11.2001
Am o usa de interior la care s-a blocat uncuietoarea, nu am reusit sa o mai deschid, asa ca am fortat-o. Rezultatul e in poza de mai jos.

Cunoasteti (Bucuresti) vreun tamplar care poate sa o repare ? Eventual fabrica ce poate face o foaie de usa identica ?

[ https://i.imgur.com/46cxnnb.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://i.imgur.com/ccFXbRB.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by don_King, 27 August 2018 - 12:35.


#1292
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

 Adriano2010, on 18 august 2018 - 14:10, said:

Buna. Imi poate spune cineva daca dimensiunile usii MDF 80x204 sunt cu tot cu toc?
la dede, scrie ca e cu tot cu toc
https://www.dedeman....78-cm/p/6022462

#1293
westYmate

westYmate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 20.02.2008
Buna.
Imi poate recomanda cineva un clei adeziv pt. lipirea tocului de sus cu marginile ? ( asamblarea lui )

#1294
Spatareanul

Spatareanul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 05.07.2017
A montat cineva uși Kastilio și îmi poate împărtăși părerea?

#1295
androida7

androida7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 26.09.2007

 Spatareanul, on 08 septembrie 2018 - 23:40, said:

A montat cineva uși Kastilio și îmi poate împărtăși părerea?
da, am pus intr-un apt. acum cativa ani. Nu recomand deloc. La usa de la bucatarie a iesit manerul (era prins cu un surub micut) si de atunci nu am mai putut s-o repar. Am luat chiar alta clanta, dar nu merge, nu sta inauntru... deci nu. Mai bune alea made in China pe care le-am pus la apt meu...

#1296
AbbyB

AbbyB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 30.03.2007
As dori mai multe informatii despre usile de interior de molid de la Dafios Comanesti. Am vazut ca vand in Dedeman si pe emag. Multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate