Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie

Monitor cu consum URIAS
 Topul rușinii la nivelul PE

probleme domeniu sau configuratie...

Se poate vedea on-line filmul ...

Mazda 3 IV Sedan 2.0 e-SkyActiv-G...
 NATO - Articolul 5

Recomandare pentru un acoperis di...

Schimbare DVR/NVR Sistem de supra...

Suspensie sa bicicleta (fatbike)
 Recomandare masina de facut cubur...

Racirea camerei

Incident in trafic

Boilere electrice slim / compacte

Biblioteca - program de tinut evidenta cartilor

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

Zamolxis666

Zamolxis666

Junior Member

• Grup: Members
Salutare. Acesta este primul meu program scis in MFC. In arhiva sunt 2 programe executabile, la mine functioneaza amandoua, dar pe alte calculatoare numai unul, datorita legarii statice a librariilor...oricum, este ceva simplu, poate fi imbunatatit (deja m-am gandit la cateva aspecte), orice comentariu (pro sau contra) este bine-venit atata timp cat este pertinent. Multumesc pe aceasta cale lui neagu_laurantiu pentru ajutorul oferit la cateba functii.

Attached Files

vali38

vali38

Active Member

din ce vad eu aici pot sa iti spun cateva lucruri
pentru inceput modifica numele ferestrei
pe urma... ... eu cred ca nu e bine sa pui atatea functii intr-o singura fereastra. ar fi mai bine sa lucrezi cu mai multe. pentru cautare as deschide o fereastra separata si la fel si pentru modifica/adaugare. ah. chiar aici. in caseta de modificare ai si buton de adaugare. mi se pare ciudat.
avadn in vedere ca programul tau nu face prea multe lucruri este bine si asa insa daca vrei sa faci ceva mai complicat foloseste bara de meniu si ferestrele si eventual creeaza taburi
iti mai recomand sa scoti butonul de listeaza carti si sa le afisezi de la inceput
ar fi bine daca ai coda putin informatiile si le-ai securiza intr-un fel
dar ce faci in cazul in care ai o carte a carei editura sau an nu il cunosti ?

Edited by vali38, 31 December 2009 - 14:49.

Zamolxis666

Zamolxis666

Junior Member

Am incercat sa il "comprim", de aceea are multele butoane in aceeasi fereastra, plus ca am avut 4 zile la dispozitie sa il fac, iar pe langa asta, programul final a fost rescris pentru a 3 oara (probleme cu calculatorul, mediul de dezvoltare, lucruri dintr-astea, penibile...). Multumesc pentru parere!

-Elena-

-Elena-

Member

Imi place programul. E destul de util. :coolspeak:

Edited by -Elena-, 02 January 2010 - 15:33.

mstef

mstef

New Member

View PostZamolxis666, on 31 decembrie 2009 - 14:31, said:

Salutare. Acesta este primul meu program scis in MFC. In arhiva sunt 2 programe executabile, la mine functioneaza amandoua, dar pe alte calculatoare numai unul, datorita legarii statice a librariilor...oricum, este ceva simplu, poate fi imbunatatit (deja m-am gandit la cateva aspecte), orice comentariu (pro sau contra) este bine-venit atata timp cat este pertinent. Multumesc pe aceasta cale lui neagu_laurantiu pentru ajutorul oferit la cateba functii.

Ne poti da si codul sursa?
As vrea sa-l imbunatatesc putin.

LittleWho

LittleWho

Member

poate vrea sa il vanda, si poate nu vrea sa de 50 : 50 profitul.

Edited by LittleWho, 20 August 2014 - 21:15.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate