Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Alegere Imprimanta!

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
studentul44

studentul44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 29.12.2001
Ce fel de imprimanta mi-ati recomanda intre un HP 656 C Deskjet Color, port USB, pret de achizitie 55 USD si un Canon S200, pret 71 USD. :ciocan:

#2
Guest_olybat_*

Guest_olybat_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
intreaba de refill la care se face eftin si de multe ori

#3
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Incearca una care nu are USB....cu un S200 ....m-am chinuit cam o saptamina ...nu o recomand!!!

#4
geky

geky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 19.02.2002
Recomand  HP...
Eu am un HP deskjet 690C acasa de 4 ani si nu am avut nici o problema cu ea...cartusul negru l-am incarcat de foarte multe ori si inca merge...

#5
studentul44

studentul44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 29.12.2001
Dar la HP aacumj se am auzit ca se pot reincarca cartuselel la un pret acceptabil. E adevarat?

#6
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
foaaaaaaaaaarte acceptabil...
~ 150.000 pt 2 refill-uri pt. fiecare culoare in parte (CMYK) => ~ 300.000 pt un refill full (negru & color)

#7
oki_doki

oki_doki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 28.11.2001
Mai ramane problema si ce vrei sa faci cu ea, vezi sa nu ai vreun program de contabilitate care nu stie sa tipareasca pe usb.
Nu cunosc nici un model din cele de mai sus dar imi voi spune opinia in general la alegerea de imprimante cu jet:
- cu cat e imprimanta mai ieftina cu atat sunt cartusele mai scumpe si invers
- daca nu foloseste si capul de color si cel de negru in acelasi timp nu se merita pt ca foloseste din culoare la tiparirea de negru
- in genere imprimantele usb sunt mai ieftine decat aceeasi varianta a lor dar pe portul paralel, asa ca trebuie neaparat gandit in perspectiva putin, ca sa nu te trezesti ca ai luat-o si nu o poti folosi
- la refil conteaza foarte mult constructia capului si calitatea cernelii, cu cat este mai apropiata calitativ cu atat vor fi si problemele mai putine.Cerneala de refil are tendinta sa se usuce in capul de imprimanta daca nu este folosita o perioada de timp.Trebuie vazut si in cazul in care se infunda un cap de nu se mai poate reface cat costa unul nou

Momentan astea ar fi ideile de baza, daca mai imi aduc aminte ceva voi complecta.

#8
Guest_olybat_*

Guest_olybat_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
mai vezi si de garantie la imprimanta din cate stiam canon are 3 ani (bine acuma depinde de unde o iei dar in principiu de la canon de acasa pleaca cu 3 ani garantie)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate