Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Paysafecard

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
mastercodran

mastercodran

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 07.03.2006

 Danitos, on 4th October 2010, 13:24, said:

Am si eu nevoie de un paysafecard..
Vreau cateva detalii : cum se vinde? este vreo cartela care se razuie si apare codul ? este un bon eliberat ca la reincarcarea cartelei sim prepay ?

Am nevoie sa imi alimentez un cont la un joc care se joaca online,in browser..
Valoarea lui este in Euro ? Eu am nevoie de unul de 50 ron ..

Astept raspunsurile voastre,
Danitos
se vinde in ron- 25, 50, 100, 300 ron, sunt coduri ca la cartelele prepay eliberate de aparatele de reancarcare electronica, pt cei din cluj magazinul din piata marasti s-a inchis momentan dar ma puteti contacta la tel 0746/589330

#20
Mate0

Mate0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 29.07.2008
Daca are cineva vreo intrebare. PM.

#21
ddp

ddp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 24.05.2007
Sti cineva sigur unde gasesc in bucuresti? Am colindat astazi toata ziua.
Citisem mai sus ca, gasesc la Unirea la metrou, am fost acolo si nu mai are si nici nu mai aduce. Apoi am fost la Romana, am gasit un chiosc care avea sigla paysafecard, tipul imi zice ca nu are si nici nu baga pentru ca nu face nici un profit cu ele :) Mi-a zis ca in mod normal se gasesc la orice magazin care are payup.
Am fost la un magazin mic.ro care avea sigla payup, tipa de acolo  se uita la mine ca la mere padurete :) parca ii cerusem banii din casa de marcat.
DECI UN NAIBA GASESC PAYSAFECARD IN BUCURESTI? (SA NU IMI RASPUNDETI SA MA UIT LA PAYSAFECARD PE SITE, CA AM FACUT-O SI SINCER NU MAI AM RABDARE SA IAU TOT BUCURESTIUL LA PAS)  :mellow:

Edited by ddp, 03 March 2011 - 18:30.


#22
Bestofwatching

Bestofwatching

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.01.2011
Si eu am fost ieri 14.03.2011, la unirii, pe lipscani, universitate, romana... nu gasesc nicaieri. Pe toti pe care ii intreb de asa ceva ori nu inteleg si dau din cap ca NU, ori se uita la mine ca la ozn-uri :|
LA UNIRII 2 NU SE MAI GASESC. AM FOST DE 3 ORI INTR-O SAPTAMANA IN SPERANTA CA VOR MAI ADUCE, DAR MI-A ZIS FEMEIA SA NU MAI VIN CA NU MAI ADUC. LA ROMANA LA PILONII ACEIA DE CARE SE TOT VORBESTE, LA ACELE CHIOSCURI DE ZIARE NU MAI AU!!!!!!! DE CAND S-AU INCHIS CHIOSCURILE, ACUM CEVA TIMP.. INCA SUNT ACOLO AU NISTE GRAFITTI PE ELE :)
LA ROMANA INTRE GURILE DE METROU ESTE UN CHIOSC DE ZIARE LANGA CASA DE BILETE. BAIATUL DE ACOLO MI-A ZIS CA ARE, DAR NU DA PENTRU CA: prima ara mi-a spus ca nu ii merge sa incerc in alta zi...  2. a doua oara mi-a spus ca are dar nu imi da, deoarece a dat catorva si au venit la el sa se planga ca nu's bune codurile.. i-a sunat pe aia de la safecard si i-au zis ca nu e nimic in neregula cu acele coduri..
CERT ESTE CA LA EI PE SITE ARATA 9999999 DE PUNCTE PAYSAFECARD IN BUCURESTI, JUMATATE DIN ELE SUNT IN CENTRU, DAR DACA TE DUCI SA COLINZI TOT CENTRUL TOATA ZIUA CA MINE, AI SA ITI BLESTEMI ZILELEEEE.

DACA STIE CINEVA VREUN LOCUSOR IN BUCURESTI UNDE SE VINDE SIGUR PAYSAFECARD, SA NE EXPLICE SI NOUA CUM AJUNGEM ACOLO!


CHEERS

#23
liliac-alb

liliac-alb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.08.2008
Luni în ºir am cumpãrat Paysafecard de la un magazin de la Timpuri Noi (Bucureºti). Chiar azi am fost iar acolo ºi au spus cã nu mai au. :-((((

#24
Ezzio

Ezzio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.04.2011
Pentru cei care cauta de innebunesc prin Bucuresti Paysafecard, ca mine, am sa pun mail-ul primit de la cei de la paysafecard cu niste adrese:

Quote

Buna ziua,

Ne pare rau de neplacerile provocate, reteau de distributie fiind in permanenta extindere, exista locatii care intra si care ies din lista noastra, din acest motiv avem aceste schimbari. Foarte curind vom putea anunta o serie de puncte fixe in Bucuresti de la care veti putea cumpara non-stop paysafecard, va rugam sa urmariti in mod regulat rubrica de pe site pentru a afla noile locatii fixe introduse.

Pina atunci, In Bucuresti va putem recomanda citeva din urmatoarele locatii care vind paysafecard cu siguranta:

CC NEW WESTA INVEST     TIMISOARA 141   Bucuresti       BUCURESTI
CC GEORGY & COSMY 1     PIATA SALAJAN 1 Bucuresti       BUCURESTI
CC C&C COMPUTERS        ACTIV   BARIEREI 13     Bucuresti       BUCURESTI
CC SMART SERV 2003      ARHION BERINDEI 9       Bucuresti       BUCURESTI
CC RAN COMUNICATE       CAL MOSILOR 72  Bucuresti       BUCURESTI
CRISS CONNECT 1 SPL INDEPENDENTEI 290   Bucuresti       BUCURESTI
CC RAN COMUNICATE      CAL MOSILOR 72

Multumim,

Customer Service paysafecard

Enjoy!

#25
Ezzio

Ezzio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.04.2011
Precizez, iarasi m-au tepuit, nu stiu ce au inteles aia. Adresele sunt false si acolo nu este niciun magazin. Astept un alt e-mail acuma...

#26
TheNewGuy

TheNewGuy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 16.01.2011
Salut!

am un cont mastercard in dolari care il foloscsesc pt a plati pe paypal.
Am cumparat ceva pe ebay, in dolari. De ce cand vreau sa platesc, paypal imi vede contul in lei si face conversia in dolari?
E urgent!! :deadtongue:

#27
tonomat

tonomat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.05.2007
si pe mine m-au trimis la niste puncte de vanzare si cand ama ajuns acolo la unu habar nu avea fata cu se mananca iar un magazin nici macar nu era la adresa mentionata.
le trimit mesaj si-mi dau inapoi ca lor le apare ca s-a cumparat de acolo. eu cred ca sunt cu capul in nori oamenii astia.
si stiu ca o perioada de vreo 2 saptamani nu s-a mai comercializat pay safe card ca nu stia statul roman cum sa-i impoziteze si au oprot comercializarea lor o perioada.

dar astept si eu un raspuns de la cine stie de unde pot cumpara un paysafe card ca am o luna de cqand caut si  nu mai gasesc si astia de la paysafecard numai baliverne imi baga.

#28
silianu

silianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 15.08.2009

 tonomat, on 20th May 2011, 08:58, said:

si pe mine m-au trimis la niste puncte de vanzare si cand ama ajuns acolo la unu habar nu avea fata cu se mananca iar un magazin nici macar nu era la adresa mentionata.
le trimit mesaj si-mi dau inapoi ca lor le apare ca s-a cumparat de acolo. eu cred ca sunt cu capul in nori oamenii astia.
si stiu ca o perioada de vreo 2 saptamani nu s-a mai comercializat pay safe card ca nu stia statul roman cum sa-i impoziteze si au oprot comercializarea lor o perioada.

dar astept si eu un raspuns de la cine stie de unde pot cumpara un paysafe card ca am o luna de cqand caut si  nu mai gasesc si astia de la paysafecard numai baliverne imi baga.

puteti cumpara paysafecard de la orice punct payzone sau payup....singura chestie care trebuie facuta este instruirea vanzatorului de acolo in a face tranzactia(evident ca el habar nu are cum). gasiti instructiunile necesare pe pagina oficiala paysafecard.
sau hai sa va ajut eu :)  
http://www.paysafeca...entru-vanzator/
click pe tipul de magazin care il aveti in preajma si vedeti ce ar trebui sa stie si vanzatorul de acolo. inarmat cu aceste informatii sper sa reusiti sa va procurati un paysafecard....

PS...eu cumpar constant din TG JIU asa ceva si nu am probleme, ma mir cum in Bucuresti e lumea asa de "in urma" in privinta asta :(

Edited by silianu, 27 May 2011 - 01:17.


#29
chinaman

chinaman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 23.06.2008

 silianu, on 27th May 2011, 02:14, said:

puteti cumpara paysafecard de la orice punct payzone sau payup....singura chestie care trebuie facuta este instruirea vanzatorului de acolo in a face tranzactia(evident ca el habar nu are cum). gasiti instructiunile necesare pe pagina oficiala paysafecard.
sau hai sa va ajut eu :)  
http://www.paysafeca...entru-vanzator/
click pe tipul de magazin care il aveti in preajma si vedeti ce ar trebui sa stie si vanzatorul de acolo. inarmat cu aceste informatii sper sa reusiti sa va procurati un paysafecard....

PS...eu cumpar constant din TG JIU asa ceva si nu am probleme, ma mir cum in Bucuresti e lumea asa de "in urma" in privinta asta :(

eu am nevoie de 150 Eur pe paysafecard. din cate observ nu este defapt un card este un voucher number care "contine" suma cumparata? am nevoie de 150 Eur si vad ca limita superioara pentru un voucher e de 300 RON. Cum fac?

#30
silianu

silianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 15.08.2009

 chinaman, on 27th May 2011, 17:22, said:

eu am nevoie de 150 Eur pe paysafecard. din cate observ nu este defapt un card este un voucher number care "contine" suma cumparata? am nevoie de 150 Eur si vad ca limita superioara pentru un voucher e de 300 RON. Cum fac?

sincer nu am avut nevoie de sume in valuta dar.....ceea ce pot sa-ti spun sigur este ca daca ai nevoie de o suma mai mare de 300 ron poti cumpara mai multe carduri de 300 :) sau cat anume iti trebuie. de obicei pe site-urile unde folosesti acest tip de plata exista optiune pt a introduce mai multe coduri tocmai pt a contracara efectul limitei destul de mici al maximului :)

#31
Druschy

Druschy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.12.2007
Vand coduri paysafe.
Am 42 de codori a cate 10 eur.
12 a cate 25 eur.
11 a cate 50 eur.
5 a cate 100 eur.

Cine e interesat poate suna la 0752289404. Sunt din suceava.
Plata se poate face prin posta, western union, paypal, transfer bancar.
Se pot verifica in orice mod vreti.
Tin sa mentionez ca sunt perfecte pentru site-urile de Poker..cel mai usor mod de a pune bani pe poker. Ii adauga instant.

Daca aveti intrebari legate de paysafe nu ezitati.

#32
yamma

yamma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.07.2011

 Bestofwatching, on 15th March 2011, 21:21, said:

Si eu am fost ieri 14.03.2011, la unirii, pe lipscani, universitate, romana... nu gasesc nicaieri. Pe toti pe care ii intreb de asa ceva ori nu inteleg si dau din cap ca NU, ori se uita la mine ca la ozn-uri :|
LA UNIRII 2 NU SE MAI GASESC. AM FOST DE 3 ORI INTR-O SAPTAMANA IN SPERANTA CA VOR MAI ADUCE, DAR MI-A ZIS FEMEIA SA NU MAI VIN CA NU MAI ADUC. LA ROMANA LA PILONII ACEIA DE CARE SE TOT VORBESTE, LA ACELE CHIOSCURI DE ZIARE NU MAI AU!!!!!!! DE CAND S-AU INCHIS CHIOSCURILE, ACUM CEVA TIMP.. INCA SUNT ACOLO AU NISTE GRAFITTI PE ELE :)
LA ROMANA INTRE GURILE DE METROU ESTE UN CHIOSC DE ZIARE LANGA CASA DE BILETE. BAIATUL DE ACOLO MI-A ZIS CA ARE, DAR NU DA PENTRU CA: prima ara mi-a spus ca nu ii merge sa incerc in alta zi...  2. a doua oara mi-a spus ca are dar nu imi da, deoarece a dat catorva si au venit la el sa se planga ca nu's bune codurile.. i-a sunat pe aia de la safecard si i-au zis ca nu e nimic in neregula cu acele coduri..
CERT ESTE CA LA EI PE SITE ARATA 9999999 DE PUNCTE PAYSAFECARD IN BUCURESTI, JUMATATE DIN ELE SUNT IN CENTRU, DAR DACA TE DUCI SA COLINZI TOT CENTRUL TOATA ZIUA CA MINE, AI SA ITI BLESTEMI ZILELEEEE.

DACA STIE CINEVA VREUN LOCUSOR IN BUCURESTI UNDE SE VINDE SIGUR PAYSAFECARD, SA NE EXPLICE SI NOUA CUM AJUNGEM ACOLO!


CHEERS
Frate dupa doua luni m-am invartit pe la toate magazinele si n-am gasit nimic azi in sfarsit am dat de locul de unde poti sa iti iei paysafe card fara probleme. La unirii in fata magazinului exista un tonomat rompays se numeste. acolo gasesti paysafe carduri.

#33
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Dar nu ne spui si noua ce faci cu ele pana la urma?

#34
Druschy

Druschy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.12.2007
Cine vrea paysafe poate achizitiona si de la mine.
Am paysafe euro si usd.
450 euro si 50 usd.

Cine e interesat sa cumpere am carduri de 10 euro, 25 euro si 50 euro respectiv 1 singur card de 50 dolari.
Plata se face prin mooneybookers, western union, depozit bancar, posta.

Codurile pot verifica pentru cei ce doresc asta prin team viewer sau cum considerati pentru a demonstra valabilitatea lor.

contact: [email protected]
tel: 0752289404

#35
no_inspiratie

no_inspiratie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.07.2011
Vand Paysafecard cu 10% discount. Accept plata prin Liberty Reserve sau WMZ. Cine e interesat sa imi dea un mail la [email protected]

#36
Druschy

Druschy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.12.2007
Pentru cei ce vor sa schimbe mai mult de 100 euro sau mai mult cu mine. vor avea o reducere.

Am carduri de 10 euro,25 si respectiv 50.
Nu accept paypal ptr ca am contul blocat din cauza unor ...... :|

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate