Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Inchirieri masini

- - - - -
  • Please log in to reply
312 replies to this topic

#307
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 13.06.2005
salut, nu am mai inchiriat auto....
ce se vede in poza este asigurarea aia completa sau exista alta si mai completa?
merci

Attached Files


Edited by dansysro, 09 March 2022 - 22:43.


#308
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,622
  • Înscris: 12.12.2006
Asta pare a fi un broker. Zic asta pt ca scrie acolo “in acest caz va vom rambursa…”. Adica asigurarea este third party, in caz de ceva te taxeaza firma de inchirieri apoi depui dosar de dauna la astia si ei iti ramburseaza.

Cel mai complet si fara batai de cap (dar si mai scump) este sa rezervi direct de pe site-ul companiei de inchiriere, nu de la broker si sa iei de la ei varianta cu “no excess” (fara franciza) care de obicei este cu aprox 30-40 euro pe zi in plus fata de pretul de baza. Foarte aproximativ pt ca difera si pretul de baza si al asigurarii intre companii, locatie, perioade, samd.

In orice caz e foarte important sa citesti tot ce scrie, ce e acoperit si ce nu.

Edited by mdt, 10 March 2022 - 00:01.


#309
kamykadze18

kamykadze18

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.08.2020

View Postdansysro, on 09 martie 2022 - 22:40, said:

salut, nu am mai inchiriat auto....
ce se vede in poza este asigurarea aia completa sau exista alta si mai completa?
merci

Salut! Eu zic sa inchiriezi de la o companie locala mica. Am avut unele probleme cu marile companii....ce iti apare tie pare a fi  un broker. Mai bine cauti pe google rent a car....si selectezi cateva companii mai mici dupa review si pret. Spor la inchiriat!

#310
flaviuf

flaviuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 05.09.2007
Salutare, am ales sa mergem de Paste in Grecia, cu avionul pana la Salonic. Am vazut anumite firme care din cate imi dau seama nu au birou in aeroport, dar ofera shuttle. Sunt aproximativ la 1/2 din perul celor consacrati. A avut careva experianta cu ei? Cat de departe sunt fata de aeroport? (pe site sunt informatii laconice, scrie doar ca ofera shuttle)

#311
Gogubub

Gogubub

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.11.2016
Salut.
Nici eu nu am mai închiriat în străinătate. As vrea sa merg în Croația în iunie. Știe cineva vreo firma/site care sunt serioși? Ptr ca vad pe net o mulțime.. După cât timp îmi deblochează banii blocați în cont, după ce predau masina? Cardul meu de € este Clasic Debit de la UniCredit. Credeți că merge? Mulțumesc anticipat pentru răspuns.

#312
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Am nevoie de o masina pe 13 zile de la aeroport Otopeni cu predare tot acolo.
Cam ce firme cu preturi decente puteti recomanda ?
Inainte de pandemie am folosit FMNRENT, dar acum cand am cerut o ofrerta de pret mi-au spus 780 euro, ceea ce pare cam mult.

#313
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,573
  • Înscris: 17.08.2007
Incearca si la Duo Car rental. Eu am mai inchiriat de la ei si sunt rezonabili. Mai recomand si Alana car rental, firma micuta dar seriosi

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate