Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Inchirieri masini

- - - - -
  • Please log in to reply
312 replies to this topic

#289
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
In general,masina trebuie returnata spălata ?

Edited by mihai!, 18 February 2018 - 21:50.


#290
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,574
  • Înscris: 17.08.2007
Numai un România mi s-a cerut mașina spălată

#291
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
La preluare/predare verificarea se face in amanunt si înăuntru ?
Plastice rupte ,zgâriate, un geam stricat,o pata pe canapea...?
Ma gândesc ca sunt obositor de mult de verificat mai ales ca aproape nici o asigurare ,fie ea si full nu acoperă daunele interiorului.

Edited by mihai!, 19 February 2018 - 10:07.


#292
Isleman

Isleman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 16.07.2004
In fiecare an in prin Martie -Aprilie vin in Romania in vacanta , de regula cam doua saptamani . In ultimii ani am inchiriat mereu masina de la diferite firme . Cei mai OK au fost Payless.
Folosesc un motor de cautare Skyscanner si imi gaseste cele mai bune preturi .
Anul asta mi-am facut iarasi rezervarea dar la un pret incredibil si anume de £11 pentru 16 zile . De pe 30 Martie pana pe 14 Aprilie . Inca mi se pare prea putin ca sa fie adevarat . Recordul la plata a fost de de vre-o 40 de lire pentru 2 saptamani.
Compania se numeste AddCar si vreau sa stiu daca a mai folosit cineva serviciile lor in Romania. I- am si sunat sa aflu daca sunt alte taxe in plus si au zis ca poate doar taxa de la Fetesti si eventual Rovigneta .

#293
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Dubios. Am băgat la plesneală 1-4 Martie si îmi returnează 11 euro pentru 3 zile.
Se poate adaugă Super CDW cu excess zero la 10 euro pe zi.

Totuși imi este greu sa cred ca la 11 euro pentru 3 zile este in regula.
Aud de multi care își iau teapa, insa unii o căuta.
Este un exemplu evident de firme care scot banii din penalizări usturatoare.Din tariful de închiriere nu ar avea cum.

Edited by mihai!, 20 February 2018 - 10:37.


#294
Isleman

Isleman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 16.07.2004

 mihai!, on 20 februarie 2018 - 10:16, said:

Este un exemplu evident de firme care scot banii din penalizări usturatoare.Din tariful de închiriere nu ar avea cum.

Cam asta cred si eu . Cred ca anulez si fac rezervare in alta parte . Am citit niste recenzii despre firma asta prin State si alte locatii si se pare ca sunt scammeri.
https://uk.trustpilo...ddcarrental.com

#295
nehotarata

nehotarata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 11.04.2007
Buna ziua,
intentionam sa inchiriem o masina din Luton/UK pentru a merge la Manchester. Aveti vreo recomandare de firma de inchiriat masini in UK? Ma intereseaza sa fie seriosi si sa aiba preturi decente. Nu ma prea pricep eu la masini, dar stiu un singur lucru, ca nu vreau sa ma coste mai mult de 180 de lire pentru 11 zile.

#296
mihaelaa12

mihaelaa12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 03.02.2017
Dar in Romania ce firme de inchirieri auto recomandati? Mai precis pentru Cluj :) Voi sta pe acolo vreo 2 saptamani si caut alternative. Multumesc!

#297
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
https://www.autonom.ro/
https://www.klasswagen.com/ro/ (majoritatea masinilor sunt VW modele noi)

ambele OK

Edited by MembruAnonim, 16 March 2018 - 15:18.


#298
Bosley

Bosley

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 19.07.2007
Vreau sa inchiriez masina de pe aeroportul din Munchen.
Am facut o cerere de rezervare pe Avis, mi-au dat un numar de rezervare dar nu mi-au cerut nici un ban si nici sa le dau card.
Este in regula sau ma astept sa nu fie rezervata masina ?

Intre timp am incercat sa rezerv si la Europcar unde mi-au cerut cardul. Am introdus un card de debit.
Din discutiile anterioare am inteles ca nu il pot folosi, deci banuiesc ca la fata locului va fi nevoie de un card de credit.
Cardul de credit e pe numele sotiei, cererile de rezervare sunt pe numele meu.
E vreo problema cu asta ?

Multumesc pentru lamuriri.

#299
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,574
  • Înscris: 17.08.2007
Atunci faci rezervarea pe numele soției și tu apari că al doilea șofer. Cred că și soția trebuie să aibă permis din moment ce închiriază

#300
c_alecs

c_alecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 23.04.2005
Permis, card de credit si rezervare pe numele soferului principal.

#301
dann778

dann778

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 28.06.2009
Salutare,
haideti sa va povestesc ce am patit in urma cu vreo cateva zile
Am inchiriat o masina de la Avis Dubai, in aeroport si pe langa pretul masinii am ales sa mai platesc si asigurarea full,315 ron pentru 5 zile,pentru a fi absolvit de orice vina.
Am mai facut asta si la cei de la Budget in Florida si am zis ca, pentru a nu imi strica vacanta e mai ok sa mai risc un 11euro/day.
Buuun, azi cand am ajuns acasa am intrat pe Homebank si am constatat ca pe langa pretul masinii si pretul asigurarii, mai am oprire pe card inca 1150 ron.Sunt in steptare ce-i drept, dar nu imi convine situatia asta.
La cei de la budget a fost o faza asemanatoare doar ca ei nu mi-au oprit nicio suma de bani, doar ca le-am oferit cardul de credit spre autorizare.Am intrebat, care este ratiunea daca eu am platit full asigurarea.Mi-au replicat ca imi cer autorizarea cardului pentru situatia in care eu aduc masina inapoi fara benzina, sau le vine vreo amenda de circulatie si automat trebuie sa aiba o garantie si o modalitate de a-si recupra banii, sau returnez masina mai tarziu decat trebuia.etc...etc.
Ce parere aveti?

#302
kamykadze18

kamykadze18

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.08.2020

 mihaelaa12, on 16 martie 2018 - 14:32, said:

Dar in Romania ce firme de inchirieri auto recomandati? Mai precis pentru Cluj Posted Image Voi sta pe acolo vreo 2 saptamani si caut alternative. Multumesc!

Eu la Cluj inchiriez de la https://nano-rentacar.ro/ sau https://www.raulturism.ro/ (au garantie mica si masini super ok) sau de la 321, dar care au garantie mai mare.

#303
kamykadze18

kamykadze18

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.08.2020

 mihai!, on 18 februarie 2018 - 21:49, said:

In general,masina trebuie returnata spălata ?
Depinde de politica firmei. Mie unul mi se pare absurd sa vin in vacanta in Romania si sa imi pierd timpul cu spalatul masini. Oricum eu nu inchiriez de la cei care ma obliga sa le aduc masina curata. Mi se pare lipsa de bun simt. Pana la urma consider ca sunt niste lenesi aceia care nu sunt in stare sa isi curete masinile dupa o inchiriere.

#304
controversatul

controversatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 21.01.2007
Salut.
Im august merg cu soția plus copilul de 4 ani în Halkidiki Sithonia. Actuala ascuțitoare în 3 pistoane dă semne de oboseală și aș dori să închiriem o mașină pentru acest concediu. Am prefera Octavia/Passat/Superb/Mondeo cu tdi/tdci de minim 150 cp.
Ce firme de rent-a-car recomandați cu ridicare auto din București/IF/PH?

#305
misugaby

misugaby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 02.03.2011
Vreau sa inchiriez o masina pt plecarea in Turcia.Ce acte imi trebuie?
Am vorbit cu cineva  de pe OLX ,zice  ca masina e inmatriculata pe pers fizica ,se face un contract de inchiriere ,care  e valabil si afara .Ofera si factura sau bon de casa.
Factura sau bonul de casa ,nu cred ca ma ajuta la granita turca.
Oare nu trebuie facut un act la notar??Tradus in engleza.Contractul respectiv chiar tradus in engleza  e bun??
Daca o iau de la o firma de inchirieri,cred ca se face o delegatie pe sofer.
Cine s-a mai intilnit cu aceasta problema?
Oare unde m-as putea interesa ?La ambasada turca??

#306
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,409
  • Înscris: 30.04.2008
Sunt de parere ca ambasada este sursa cea mai in masura sa te lamureasca.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate