Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Inchirieri masini

- - - - -
  • Please log in to reply
312 replies to this topic

#19
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
multumesc pt sfaturi dar.... astazi m-a sunat agentia de turism sa-mi comunice ca greci nu imi pot confirma rezervarea (hotelul este plin) asa ca ramane pt la anul

#20
cristeamax

cristeamax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 14.06.2005
Ce agentie de turism e aia care iti spune ca nu mai sunt locuri ... tocmai in Grecia? :)

Am vazut de acum o saptamana ca e full cam peste tot dar tocmai de aia te duci la agentie ... ca sa-tzi faca rost.

#21
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
era o super oferta pt hotel de 4 stele cu avion si demipensiune la numai 22o eur.
ce mi-a spus tipa de la agentie:cand au sunat ingrecia , tipul de acolo i-a spus ca hotelul este plin pt acea perioada asa ca....

#22
cristina_daniella

cristina_daniella

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 11.05.2006
Buna!

  Aveti idee care este pretul/zi aprox. pentru inchirierea unei masini in Italia? Mai exact din Rimini.
  Am dori sa mergem intr-un sejur in Rimini si sa facem o  excursie de o zi la Venetia. Poate aveti mai multe informatii despre conditii de inchiriere,pret si taxe de drum....

#23
cornete

cornete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.10.2005

View Postcristina_daniella, on May 17 2006, 14:38, said:

Buna!

  Aveti idee care este pretul/zi aprox. pentru inchirierea unei masini in Italia? Mai exact din Rimini.
  Am dori sa mergem intr-un sejur in Rimini si sa facem o  excursie de o zi la Venetia. Poate aveti mai multe informatii despre conditii de inchiriere,pret si taxe de drum....


vezi http://www.sixt.it/

View Postcristina_daniella, on May 17 2006, 14:38, said:

Buna!

  Aveti idee care este pretul/zi aprox. pentru inchirierea unei masini in Italia? Mai exact din Rimini.
  Am dori sa mergem intr-un sejur in Rimini si sa facem o  excursie de o zi la Venetia. Poate aveti mai multe informatii despre conditii de inchiriere,pret si taxe de drum....


vezi http://www.sixt.it/

#24
sirbumihai

sirbumihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 22.06.2006
Eu am inchiriat online de la Hetz in Sardinia. Preturi bune parerea mea 22 euro pe zi. Recomand un studiu de piata pentru inceput la mai multe firme europcar, hertz, avis, etc. se poate face online, uneori preturile difera un pic. Eu am gasit Herz cea mai buna varianta.

#25
marcopolo36

marcopolo36

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 07.06.2006
Intentionez sa vizitez Romania anul viitor, sunt plecat in Canada.  Deoarece sotia nu cunoasta Romania as vrea sa petrecem cateva zile in frumoasa tara natala (ea nu e romanca), asa ca am nevoie de o masina.
Planul meu e sa inchiriez o masina de preferinta din tara, (Timisoara) ca sa evit trecerea prin vama romaneasca cu masina cozii, ore multe in masina, etc.
As vrea sa aflu care sunt posibilitatile/servicile oferite, de ce sa ma feresc, daca pot inchiria masina de la particulari sau doar de la firma, garantii cerute, preturi, calitatea masinilor romanesti comparativ cu cele straine avand in vederea calitatea inferioara a drumurilor romanesti, etc.
Apreciez orice sfat/comentariu legat de acest subiect. Multumesc.

#26
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
nu cunosc pre multe, dar din auzite, in bucuresti, e cel putin dubioasa afacerea
fereasca sfantul sa te trezesti cu vreo zgarietura sau mai grav, un accident , fie doar cu o tabla infundata, ca poate nu iti ajunge concediul ca sa scapi de indivizi, sa plimbi hartii si sa cotizezi in diverse parti;
sper sa ma insel
sondeaza pe aici pe forum, imi amintesc ca cineva povestea ceva reeritor la patanii de aces fel

poate mai bine sa iei o masina de la un prieten, ruda, etc.

#27
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 06.02.2006
sa va feriiti de cars4rent.ro - adrian accommodation!
comanzi o masina, spun ca e disponibila...cred ca la ei toate masinile de pe site sunt 'disponibile', dupa ce ai platit primesti ce gasesti... niste nesimtiti

Edited by Mar, 26 December 2006 - 14:40.


#28
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
http://fwww.melania.ro

http://fwww.mira.ro

Eu am apelat la ele. F. multumit. Masini noi. Preturi excelente.

#29
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007
Mi-a povestit un prieten de familie grec,care e casatorit cu o prietena de a mea,ca au inchiriat un mercedes E-Class de la hotelul Mariott din Bucuresti.Au luat si asigurare,si ia costat cu totul putin peste 1000 de euro pe o saptamina(asa cred dar sar putea sa ma insel).In orice caz au spus ca e mai sigur si calitate sa inchiriezi de la hoteluri.Serviciile cu clientela sint profesionale si safe.
In caz de accident aveau vreo 500 euro,deductible.

Edited by Nefersetty, 05 March 2007 - 00:13.


#30
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006

View PostNefersetty, on Mar 5 2007, 00:09, said:

Mi-a povestit un prieten de familie grec,care e casatorit cu o prietena de a mea,ca au inchiriat un mercedes E-Class de la hotelul Mariott din Bucuresti.Au luat si asigurare,si ia costat cu totul putin peste 1000 de euro pe o saptamina(asa cred dar sar putea sa ma insel).In orice caz au spus ca e mai sigur si calitate sa inchiriezi de la hoteluri.Serviciile cu clientela sint profesionale si safe.
In caz de accident aveau vreo 500 euro,deductible.


Ce vrei sa spui prin" aveau vreo 500 euro,deductible"  ?

#31
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

View Postryky, on Mar 5 2007, 13:58, said:

Ce vrei sa spui prin" aveau vreo 500 euro,deductible"  ?

In caz de accident,ei trebuiau sa plateasca 500 de euro din suma totala necesara pentru reparatii( daca totalul era mai mare decit 500).
Sistemul asta la noi e cam asa: Daca asiguri o masina si vrei 0 deducere,rata inchirierii e mai mare.Cu cit mai multa deducere cu atit mai ieftina rata.(maximul deductible e de 1000 $).Banui ca si in Romania o fi la fel,dupa cum mi-a povestit prietenul ala.

#32
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View PostNefersetty, on Mar 5 2007, 00:09, said:

Mi-a povestit un prieten de familie grec,care e casatorit cu o prietena de a mea,ca au inchiriat un mercedes E-Class de la hotelul Mariott din Bucuresti.Au luat si asigurare,si ia costat cu totul putin peste 1000 de euro pe o saptamina(asa cred dar sar putea sa ma insel).In orice caz au spus ca e mai sigur si calitate sa inchiriezi de la hoteluri.Serviciile cu clientela sint profesionale si safe.
In caz de accident aveau vreo 500 euro,deductible.


nu e cam mult 1000 de euro pe 7 zile (chiar si la un e-class)? mai ales ca platesti si aia 500 de euro in caz de dauna.

pt initiatorul topicului http://aerotim.ro/ro/business/rent/, sunt niste numere de telefon poate te ajuta. incearca sa mergi pe firmele consacrate (hertz, avis etc)

#33
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003

View Postmarcopolo36, on Dec 19 2006, 00:44, said:

Planul meu e sa inchiriez o masina de preferinta din tara, (Timisoara) ca sa evit trecerea prin vama romaneasca cu masina cozii, ore multe in masina, etc.

cozi la vama, ore multe?  :huh:
cand ai fost ultima oara in romania si ai trecut vama?

#34
sneyku

sneyku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 13.12.2004
stie cineva vreo firma de rent-a-car care iti permite sa pleci cu masina si in afara tarii?

#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
de ce nu inchiriezi una acolo unde vrei sa ajungi

#36
sneyku

sneyku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 13.12.2004
pt ca as vrea sa plec din tara cu masina ( nu sa o inchiriez acolo), sa-mi fac eu traseul, sa ma opresc unde vreau, cand vreau; un fel de road trip cu prietenii

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate