Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Intâlnire posesori BMW Iași

- - - - -
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#37
stifflerr

stifflerr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,368
  • Înscris: 16.07.2008
ți se pare normal să dai 3-4000 de euro pe o mașină și taxa să fie cât ea?
mie nu și nici posesorului


fiecare om când e mic își dorește ca în viitor să-și îndelinească dorințele. Ei, uite așa sunt și ei:strâng bani, împrumută, numai ca să-și cumpere mașina la care visau când erau puști.
Nu înțeleg răutatea unora:cu ce vă deranjează? doar nu își cumpără domnișoarele/pițile(not) mașină din banii voștri.

#38
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007

View Poststifflerr, on 28th December 2009, 21:33, said:

ți se pare normal să dai 3-4000 de euro pe o mașină și taxa să fie cât ea?
mie nu și nici posesorului
fiecare om când e mic își dorește ca în viitor să-și îndelinească dorințele. Ei, uite așa sunt și ei:strâng bani, împrumută, numai ca să-și cumpere mașina la care visau când erau puști.
Nu înțeleg răutatea unora:cu ce vă deranjează? doar nu își cumpără domnișoarele/pițile(not) mașină din banii voștri.
aia de care vb tu sunt cei care merg cu viteza exagerata pentru ca au BMW , sunt cei care considera ca au mereu prioritate, sunt cei care taie benzile ca in filmele americane , sunt cei care au cele mai multe accidente,...dar tu nu ai cum sa stii...
respect pentru cei care isi iau bmw pentru confort si pentru a te scoate din rahat cand faci o depasire.repet o depasire.

#39
stifflerr

stifflerr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,368
  • Înscris: 16.07.2008

View Postaalinn, on 28th December 2009, 22:12, said:

aia de care vb tu sunt cei care merg cu viteza exagerata pentru ca au BMW , sunt cei care considera ca au mereu prioritate, sunt cei care taie benzile ca in filmele americane , sunt cei care au cele mai multe accidente,...dar tu nu ai cum sa stii...
respect pentru cei care isi iau bmw pentru confort si pentru a te scoate din rahat cand faci o depasire.repet o depasire.

te cred
sunt mulți cu bmw de 1.6i care cred că au muscle car. Dar nu toți, cum și nu toți de pe loganuri, vw-uri, mercedesuri etc nu sunt chei de biserică!
Am spus-o de n ori și o mai spun: de vină  nu e brandul ci șoferul(și pt felul în care e condusă mașina, și pt felul în care e 'tunată', și pt felul în care reacționează cu claxoane, degete, șuturi etc)

#40
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007

View Poststifflerr, on 28th December 2009, 22:17, said:

te cred
sunt mulți cu BMW de 1.6i care cred că au muscle car. Dar nu toți, cum și nu toți de pe loganuri, vw-uri, mercedesuri etc nu sunt chei de biserică!
Am spus-o de n ori și o mai spun: de vină  nu e brandul ci șoferul(și pt felul în care e condusă mașina, și pt felul în care e 'tunată', și pt felul în care reacționează cu claxoane, degete, șuturi etc)
deacord cu tine dar la bmw sunt cei mai multi .nu Audi , nu Mercedes, nu Logan.la bmw sunt cei mai multi

#41
stifflerr

stifflerr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,368
  • Înscris: 16.07.2008

View Postaalinn, on 28th December 2009, 22:22, said:

deacord cu tine dar la BMW sunt cei mai multi .nu Audi , nu Mercedes, nu Logan.la bmw sunt cei mai multi

și cu ce sunt eu de vină care am anunțat această întâlnire? De ce mi s-au suit toți în cap?

#42
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008

View Postvaleriu.b, on 28th December 2009, 17:23, said:

Va puteti simti nasol si ar fi mai confortabil pentru restul ;)

Asta chiar a fost gratuita..... :nonobad:
NU poti sa te simti nasol, atunci cand conduci un BMW  :P


View Postmwlambo, on 28th December 2009, 20:54, said:

stiffler, au ajuns si in Iasi BMW-uri seria 3 din 90-94 cu numere de Bulgaria? De aia mi-e scarba! Masina aproape se dezmembreaza dar ei tot sunt zmei :lol: si chestia e ca sunt destul de mult in Bucuresti :death:

Nu numai in Iasi, si nu numai BMW. Si Timisoara e plina deja de masini inmatriculate la BG.
Ai dreptate la partea cu dezmembratul, dar pe de alta parte, ii pot intelege pe cei care nu vor sa contribuie la hotia pe fata, cunoscuta sub denumirea generica de "taxa de prima inmatriculare", "taxa de poluare". Sa nu uitam ca si cei care isi cumpara masini noi trebuie sa cotizeze....

scuze de offtopic.

@stifflerr
Chill, man...nu are rost.
Intotdeauna vor fi multi care nu inghit sigla alb-albastra. Asta-i viata......

Din punctul meu de vedere, catalogarile astea nu conteaza. Puteti sa-mi spuneti cum vreti, zau daca ma simt jignit. Pentru ca in sufletul meu stiu ca nu sunt asa. Si pentru ca ma bucur de fiecare moment petrecut la volanul BMW-ului meu....

Drumuri bune!

#43
ge_ntleman

ge_ntleman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 331
  • Înscris: 15.12.2009
pai ce conteaza masina care o conduci?

cocalari sunt peste tot... de la dacie la Mercedes... nu masina face omu

#44
stifflerr

stifflerr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,368
  • Înscris: 16.07.2008

View Postcalinkgb, on 28th December 2009, 22:27, said:


respect!

când părinții mei au cumpărat mașina de la cei mai buni prieteni, fosta proprietară ne-a spus: aveți grija, o să fiți invidiați și o să vi se lase cu gusturi amare! N-am crezut!
Dar uite că vorbele ei erau adevărate.
Ne picase prin vară pompa de sub scaunul șoferului, iar eu eram cu tata afară și o înlocuiam cu una provizorie și apare administratorul blocului(fericitul posesor al unei dacii brack din 1990 toamnă) și zice: păi v-a trebuie BMW, vedeți doar ce scumpe-s piesele și ce sensibile sunt. Tata murea acolo, îi venea să-i zică vreo două. După ce a plecat s-a descărcat. Adică ce naiba comenta , plătea el cum 10 mil taxa pe an? Ne punea el motorină? A făcut el credit bancar să ne-o cumpere? O duce el în service? Dar deh, trebuia să vorbească(pardon) să scuipe venin!

Poa să mă judece tot forumul, atâta timp cât eu împreună cu tata nu suntem zmei, nu suntem cocalari(nu îndeplinim condițiile următoare ) și nu suntem nesimțiți sunt cu sufletul împăcat.

punct

#45
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,968
  • Înscris: 06.04.2007

View Poststifflerr, on 28th December 2009, 22:17, said:

te cred
sunt mulți cu BMW de 1.6i care cred că au muscle car. Dar nu toți,.........................
Mai NU toti, dar parca sunt prea multi cocalari cu BMW sub cur.
Uite ce reactie nasoala (nici eu care iubesc BMW nu ma asteptam) este din partea forumului, si eu la fel ma pipi pe cocalarii de BMW, pt ca sunt muuuuuulti si exprima in trafic tot ce inseamna cocalar.
Sunt si membrii din aria noastra care stiu (eu) ca au avut de furca (aproape la propriu/fizic) cu cacati care se cred sefi peste sosele.

PS: odata am fost la o intalnire regionala la TM (de Logan) , a trebuit sa vina un BMW frumos cu un cocalar la volan si mai vreo doi in masina care sa isi toceasca gumele in parcare, ca asa vruse muschiu lui de manelist handicapat (nici macar n-a fost in stare sa faca o figura frumoasa cu masina).

Edited by Octavian___, 29 December 2009 - 22:42.


#46
stifflerr

stifflerr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,368
  • Înscris: 16.07.2008

View PostOctavian___, on 29th December 2009, 22:37, said:


păi nu a contestat nimeni că nu sunt cocalari cu BMW sau cu alte mărci
dar nu trebuiau să mi se urce în cap
ai văzut postul lui ripper? http://forum.softped...m...t&p=7557727
ce să-i mai ceri? :huh:

#47
ce10

ce10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 10.04.2007

View Poststifflerr, on 30th December 2009, 10:39, said:

păi nu a contestat nimeni că nu sunt cocalari cu BMW sau cu alte mărci
dar nu trebuiau să mi se urce în cap
ai văzut postul lui ripper?
ce să-i mai ceri? :huh:

Pai in ideea asta... ti-ai vazut GIF-ul din semnatura? Ce sa-ti mai cer?

#48
stifflerr

stifflerr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,368
  • Înscris: 16.07.2008

View Postce10, on 30th December 2009, 10:52, said:

Pai in ideea asta... ti-ai vazut GIF-ul din semnatura? Ce sa-ti mai cer?

s-a mai discutat <_<

#49
stifflerr

stifflerr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,368
  • Înscris: 16.07.2008
Acestea au fost pozele de astăzi.
Vremea nu prea a ținut cu noi, in rest a fost super ok.
Următoarea e pe 24 ianuarie în parcare la Carrefour Era.

Attached Files



#50
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Frumoase poze.....
La mai multe evenimente de genul!
Din pacate, Timisoara este cam departe  :(
Poate mai prin vara, dam o tura ptin zona......

#51
picu022

picu022

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 04.02.2008
Nici un M ?

#52
stifflerr

stifflerr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,368
  • Înscris: 16.07.2008

View Postcalinkgb, on 11th January 2010, 21:48, said:

Frumoase poze.....
La mai multe evenimente de genul!
Din pacate, Timisoara este cam departe  :(
Poate mai prin vara, dam o tura ptin zona......
În cluj e frumos :D dacă vrei poți merge o fugă până acolo.

View Postpicu022, on 11th January 2010, 21:53, said:

Nici un M ?
Vom vorbi cu cei de la trado motors să ne aducă și niște m-uri.
Din pasionați nu.(încă)

#53
the_big_noob

the_big_noob

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 13.02.2009
Prove me wrong. Arata-mi ca gresesc. Inatamplator cunosc vre-o 2 din poza. Unul e si student, de fapt ambii or fi studenti dar ambii sunt bisnitari si combinatori de mobile & shit. Cunosc mai multi posesori si fani de BMW, dintre care unul e doctor, dar pt ca lucreaza si au servici serios nu au timp de pierdut la intalniri.

Ce ai prins in poza aia mi se pare ca 90% sunt "jmekeri, băiețași dă cartier" combinatori si bisnitari, cu riscul de a supara pe cineva. Din nou, nu judec marca/masinile ci tipologia oamenilor care ii vad in poza.

Vad in poza si ceva oameni prezentabili, e drept, dar in rest nu vad nici o deosebire intre ei si paznici aia care s-au adunat gura-casca acolo.

Edited by the_big_noob, 12 January 2010 - 16:18.


#54
stifflerr

stifflerr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,368
  • Înscris: 16.07.2008

View Postthe_big_noob, on 12th January 2010, 15:55, said:


hai gata
nu  mai dau apă la moară.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/13DayM_RPLA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
E un video creat din poze :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate