Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Intâlnire posesori BMW Iași

- - - - -
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#19
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
Oh da, saracii, cum sunt ei catalogati degeaba. :w00t:

Mister, iti reamintesc ca momentan te incluzi in tagma posesorilor de BMW, degeaba. Ca tu nu esti posesor (nici macar sofer) de bmw. Ai tai or fi, tu nu.

Sa revenim la subiect: de ce gandeste lumea asa? Pai e simplu: BMW e considerata o marca premium, pe care, teoretic, nu si-o permite oricine. Doar ca mai exista si modelele de BMW a caror valoare nu depaseste vopsirea unui Logan (?Horsie).
Eh, modelele astea i-au facut pe unii sa se simta stapanii soselelor, ca, vezi Doamne, ei sunt la volan de BMW, deci au ajuns in *lumea buna*.

Intr-adevar, comportamentul soferului nu depinde de masina. Pana la BMW. :lol: Acum tre' sa fii de-a dreptul cretin si batut in cap sa crezi ca TOTI soferii sunt asa. Dar atata timp cat imbecilii care conduc ca pisatu' boului se afla la volan de BMW, permite-mi sa-mi fac o parere.

PS: explica-mi putin gif-ul din semnatura ta.

Edited by crst_g, 27 December 2009 - 17:09.


#20
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Din pacate, de foarte multe ori se face generalizrea asta....
Si , tot din pacate, in multe cazuri este justificata de reisarii care cred ca o emblema alb-albastra pe radiator te face egalul lui Schumacher :death:

Totusi, nu TOTI posesorii de BMW sunt "zmei", "reisari", sau "coca", unul din colegii nostri de forum (cei mai vechi poate ghicesc despre cine-i vorba) a prezentat si celelalt punct de vedere, foarte plastic aici.

Pana la urma, eu cred ca totusi (mai)avem loc toti pe sosele......

Edited by calinkgb, 28 December 2009 - 00:57.


#21
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007

 calinkgb, on 28th December 2009, 00:31, said:

Din pacate, de foarte multe ori se face generalizrea asta....
Si , tot din pacate, in multe cazuri este justificata de reisarii care cred ca o emblema alb-albastra pe radiator te face egalul lui Schumacher :death:

Totusi, nu TOTI posesorii de BMW sunt "zmei", "reisari", sau "coca", unul din colegii nostri de forum (cei mai vechi poate ghicesc despre cine-i vorba) a prezentat si celelalt punct de vedere, foarte plastic aici.

Pana la urma, eu cred ca totusi (mai)avem loc toti pe sosele......
sunt deacord cu tine, dar din cauza majoritatii celor care conduc bmw-uri( in general modele vechi)  toti posesorii de bmw bagati in aceiasi oala.
am intalnit si posesori de bmw care au bun simt dar ei sunt destul de rari.si mai e problema cu piti blonda la volan... de obicei nu stiu cum dar mereu aleg aceasta marca...

#22
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

 aalinn, on 28th December 2009, 08:09, said:

mai e problema cu piti blonda la volan... de obicei nu stiu cum dar mereu aleg aceasta marca...
Acolo e explicabil, bre! Le place sa le impinga cineva/ceva din spate - si doar BMW reuseste cu succes sa dea aceasta senzatie majora. :lol:

#23
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009
IS 22 GOD ???    :first:

VS 13 VIS ???  :weight_lift:

#24
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Toți am uitat esența, car-man a sesizat-o :lol: De alea neînmatriculate nu mai zic...

#25
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007

 Marius3k, on 28th December 2009, 09:13, said:

Acolo e explicabil, bre! Le place sa le impinga cineva/ceva din spate - si doar BMW reuseste cu succes sa dea aceasta senzatie majora. :lol:
asta e chiar cea mai tare explicatie dar ce te faci cu cele care aleg 4x4 ?
ai si aici vreo explicatie ? :thumbup:

Edited by aalinn, 28 December 2009 - 09:33.


#26
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003
Trebuie impinse din toate directiile.

#27
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009
este acolo si un BMW cu numarul xx xx BMW!!!

#28
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

 aalinn, on 28th December 2009, 09:33, said:

asta e chiar cea mai tare explicatie dar ce te faci cu cele care aleg 4x4 ?
ai si aici vreo explicatie ? :thumbup:
4x4 = doggy style.  :naughty:

#29
stifflerr

stifflerr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,368
  • Înscris: 16.07.2008

 crst_g, on 27th December 2009, 16:53, said:


1. am mai spus-o și o mai spun : mașina este a FAMILIEI, ok? tata nu are timp de stat pe forumuri, stau eu. Și dacă tu nu poți dormi noaptea că eu am postat un topic în care anunț o întâlnire, cu toate că mașina nu e trecută pe numele meu,  îmi pare rău. De parcă nu merg eu toată ziua cu  ea, merge vecinu, dar na... Trebuia să postezi și tu nu?
2. cu gifu. așa, ce-i, nu-ți place? dă-i report :P
3. tot timpul s-a exagerat când a fost vorba de bmw-uri. Dar nouă ni se fâlfâie. Mai bine să fim considerați cum vreți voi, dar în realitate să fim așezați și verticali decât să îmi cumpăr vw(ei nu sunt țărani, ei sunt deputați) și să bag spaima în pietoni.
4.

Quote

mai e problema cu piti blonda la volan... de obicei nu stiu cum dar mereu aleg aceasta marca...
stați că nu înțeleg o chestie, o domnișoară dacă are bani(sau dacă îi dau părinții) nu are voie să-și cumpere o mașină de lux că voi sunteți invidioși? o cumpără din munca ei/a părinților ei. Ce-ar trebui să facă? Să stea cu banii în bancă și să conducă solenza? Că deeh, unora nu le convine. Fiți mai cu picioarele pe pământ.
5. Dacă s-ar fi făcut topic aici, pe sp, cu întâlniri Audi nu aș fi postat ca voi. Le-aș fi urat succes și altele.
6. Am mai postat pe un forum mare din România, nu zic numele că apoi mi se caută paiul în ochi, unde a apărut un zeu și-a zis: întâlnirea cocalarilor? Pardoon? Ce te face pe tine să crezi asta? Ți se pare că umblăm cu haine mulate, roz, cu ochelari de cal, că avem lanțuri de câini la gât, câte 2 ghiuluri pe deget, că ascultăm manele la radiocasetofon sau ce? Vreți să vă pun poze cu cei care vin să-i vedeți?
7.

Quote

Acolo e explicabil, bre! Le place sa le impinga cineva/ceva din spate - si doar BMW reuseste cu succes sa dea aceasta senzatie majora.
e o adevărată plăcere să rămâi împotmolit. Mai rău, cu oameni așă răutăcioși n-o mai scoți de acolo. Bine că mașinile cu tracțiune față nu trebuiesc împinse, ele de la sine merg ca pe asfalt uscat. Încă o dată răutate.
8. Drumuri bune!

Edited by stifflerr, 28 December 2009 - 13:38.


#30
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
Copile, ma faci sa-mi tocesc tastele degeaba. Stiu ca esti la varsta la care crezi ca ai dreptate mereu, ca tu esti destept si restul prosti, and so on, dar cand tre' sa asculti, opreste-te din vorbit. Citeste post-ul lui calinkgb (+link-ul).

Repet: atata timp cat sunt scarbit in fiecare zi de posesorii de bmw-uri, nu vad de ce nu i-as incadra in categoria asta. Sunt absolut convins ca exista si soferi la polul opus, si chiar mi s-a demonstrat asta. Insa majoritatea e majoritate. :)

PS: un cunoscut si-a luat X6 acum cateva luni. S-a dus la manastire. Ghici unde a parcat? Exact, nu in parcare, ci in poarta bisericii. ;)

Edited by crst_g, 28 December 2009 - 15:09.


#31
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,906
  • Înscris: 09.12.2004
3. tot timpul s-a exagerat când a fost vorba de bmw-uri. Dar nouă ni se fâlfâie. Mai bine să fim considerați cum vreți voi, dar în realitate să fim așezați și verticali decât să îmi cumpăr vw(ei nu sunt țărani, ei sunt deputați) și să bag spaima în pietoni.

wow... deputat ca deputat, dar de la ce partid si ce zona sint poti sa imi zici??? macar asa ii dau peste nas lu' al meu boss  :lol:

bine ca nu mi-am luat e38 (ce e drept m-a cam speriat intretinerea...) ca ramineam tot un amarit de inginer  :roflmaofast:


ar trebui sa citeasca fanii/posesorii dacia&rino ca acu cocalarii si manelistii si ce mai vreti voi, nu mai sint cu VAG-uri dizal ci cu bmw  :roflmao:

PS: pietonii ii sperii mai misto cu plecare cu scirtz la un cotet cu tractiune spate, pt ca poti avea sansa sa plece putin intr-o parte  ;)

#32
stifflerr

stifflerr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,368
  • Înscris: 16.07.2008

 crst_g, on 28th December 2009, 15:04, said:

nu știi să citești titlul acestui thread? vrei să-l modific ca să fii ontopic?
nu te pune nimeni să-ți tocești tastele, ci doar să-ți vezi de muscle car-ul tău.

 Evergreen, on 28th December 2009, 15:33, said:

3.

PS: pietonii ii sperii mai misto cu plecare cu scirtz la un cotet cu tractiune spate, pt ca poti avea sansa sa plece putin intr-o parte  ;)
vrei să-ți spun câți țărani cu alte mărci merg cu viteză prin apărie și udă pietonii?
nu, că apoi nu mă vei crede :P

Eu câteodată(ca și acum) mă mir cum de nu puteți sta voi în banca voastră și veniți să chicotiți pe aici că bmw-ul are tracțiune spate, că ați văzut piți la volan de bmw(alea sunt domnișoare cu bani. și toate mărcile dețin astfel de trofee), că nu știu care și-a tras mașina strâmb(mare chestie, bine că sunt pe aici mari șoferi-felicitări!!), că nu știu care are nu știu ce număr de înmatriculare etc. Pe un alt forum unu zicea că de ce avem pozițiile aprinse? :wallbash: Asta îl deranja pe el.
La fel și voi, nu înțeleg cu ce dracu vă deranjează că organizăm o întâlnire? Nu mergem să ne dăm în spectacol, să ne ardem cauciucurile sau altele. Pur și simplu mergem să ne simțim bine.

#33
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
Va puteti simti nasol si ar fi mai confortabil pentru restul ;)

#34
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,906
  • Înscris: 09.12.2004

 stifflerr, on 28th December 2009, 17:19, said:

vrei să-ți spun câți țărani cu alte mărci merg cu viteză prin apărie și udă pietonii?
nu, că apoi nu mă vei crede :P
te cred, dar ce zici de situatia in care mergi linistit pe banda 1, dai de apa si de citiva inconstienti ce merg aproape de balta (pietoni) si tu ca sofer nu poti ocoli balta din cauza de trafic pe banda 2; daca pui frina sa fii domn, ti-o da ala din spate de nu te vezi...


si d-astia de stau pe bordura, cu balta in fata,  in asteptarea nemuririi sint multi...tare multi.


nu incurca pozitiile cu proiectoarele pe timp senin ;)

 stifflerr, on 28th December 2009, 17:19, said:

La fel și voi, nu înțeleg cu ce dracu vă deranjează că organizăm o întâlnire? Nu mergem să ne dăm în spectacol, să ne ardem cauciucurile sau altele. Pur și simplu mergem să ne simțim bine.
La mai multe din partea mea

#35
stifflerr

stifflerr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,368
  • Înscris: 16.07.2008

 Evergreen, on 28th December 2009, 19:13, said:

te cred, dar ce zici de situatia in care mergi linistit pe banda 1, dai de apa si de citiva inconstienti ce merg aproape de balta (pietoni) si tu ca sofer nu poti ocoli balta din cauza de trafic pe banda 2; daca pui frina sa fii domn, ti-o da ala din spate de nu te vezi...
astea-s cazuri în care nu se poate evita, dar există multe în care șoferii gândesc ceva de genu: dă-in în aia e me de fraeri. muhahaha
Acest fenomen nu ține de marcă, ci de șofer!





Quote

nu incurca pozitiile cu proiectoarele pe timp senin ;)
nu văd așa ceva în pozele postate de mine :P


Quote

La mai multe din partea mea
Mulțumim!

#36
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
stiffler, au ajuns si in Iasi BMW-uri seria 3 din 90-94 cu numere de Bulgaria? De aia mi-e scarba! Masina aproape se dezmembreaza dar ei tot sunt zmei :lol: si chestia e ca sunt destul de mult in Bucuresti :death:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate