Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

"Cand te mariti?"

- - - - -
  • Please log in to reply
1169 replies to this topic

#1153
dahlia

dahlia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 02.12.2014

 buteliearagaz, on 02 decembrie 2014 - 22:19, said:


Adica daca sotul dumitale nu face mancare si nici sa curete ceapa sau ce mai e nu e in stare, il preocupi cu mopul si aspiratorul?! Posted Image


Ia el singur mopul si aspiratorul, nu asteapta sa ii bat eu obrazul :)

 buteliearagaz, on 02 decembrie 2014 - 22:19, said:


Se pare ca pe fete nu le deranjeaza casatoria, pentru ca ele sunt obisuite sa dea explicatii, in timp ce un barbat este "distrus" pshihic cu telefoane de localizare si alte asemenea incercari de determinare a traseului pe care-l are.

Da, cele care sunt foaaarte nesigure pe ele insele si pe relatie. Un comportament stupid, aberant, care nu face altceva decat sa indeparteze barbatul, mai devreme sau mai tarziu.

#1154
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

 dahlia, on 02 decembrie 2014 - 22:27, said:

Ia el singur mopul si aspiratorul, nu asteapta sa ii bat eu obrazul Posted Image



Da, cele care sunt foaaarte nesigure pe ele insele si pe relatie. Un comportament stupid, aberant, care nu face altceva decat sa indeparteze barbatul, mai devreme sau mai tarziu.
Are orar ca microbuzul sau senzori care detecteaza starea de nervoitate a a sotiei?

S-a determinat stiintific ca barbatul nu prea observa mizeria, astfel ca daca femeia detecteaza o groapa de gunoi, barbatul nu observa decat o pata in locul ala.

Nu vreau sa devenim offtopic si sa scriem despre casnicie in loc sa raspundem la intrebarea cheie, dar partea proasta dupa casatorie este ca protagonistii constata ca au mai multe obligatii decat drepturi.

Astea disperate dupa maritat ar trebui evitate de orice barbat, pentru ca sunt gata "sa toarne" un plod sau mai multi doar ca sa ramana casatorite.

Uitai sa scriu ca multe individe vad prin casatorie o sansa spre mbogatire, pentru ca banii barbatului devin banii casei si sunt cheltuiti sau evidentiati de femeie.

Edited by buteliearagaz, 02 December 2014 - 22:35.


#1155
dahlia

dahlia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 02.12.2014
Cunosc pe cineva care s-a complacut intr-o astfel de relatie, a renuntat la prieteni pentru ca nu ii placeau ei, mai nou face munca voluntara, babysitter pentru copilul prietenei ei.
Un papa-lapte.

 buteliearagaz, on 02 decembrie 2014 - 22:34, said:

Are orar ca microbuzul sau senzori care detecteaza starea de nervoitate a a sotiei?

S-a determinat stiintific ca barbatul nu prea observa mizeria, astfel ca daca femeia detecteaza o groapa de gunoi, barbatul nu observa decat o pata in locul ala.


Corect, nu detecteaza mizeria, dar ma cunoaste dupa priviri :)))))

 buteliearagaz, on 02 decembrie 2014 - 22:34, said:


Astea disperate dupa maritat ar trebui evitate de orice barbat, pentru ca sunt gata "sa toarne" un plod sau mai multi doar ca sa ramana casatorite.

Uitai sa scriu ca multe individe vad prin casatorie o sansa spre mbogatire, pentru ca banii barbatului devin banii casei si sunt cheltuiti sau evidentiati de femeie.

Niciun copil nu te tine la infinit langa o femeie crizata pe care n-o iubesti.

#1156
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

 dahlia, on 02 decembrie 2014 - 22:36, said:

Cunosc pe cineva care s-a complacut intr-o astfel de relatie, a renuntat la prieteni pentru ca nu ii placeau ei, mai nou face munca voluntara, babysitter pentru copilul prietenei ei.
Un papa-lapte.



Corect, nu detecteaza mizeria, dar ma cunoaste dupa priviri Posted Image))))
Se zice pla bleaga, nu papa lapte.

Nasol e ca daca barbatul se apuca de bucatarit pentru ca ii place mancarea facuta de el, chiar daca nu e pretentios, femeia profita si se lasa pe tanjeala.

#1157
dahlia

dahlia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 02.12.2014

 buteliearagaz, on 02 decembrie 2014 - 22:39, said:



Nasol e ca daca barbatul se apuca de bucatarit pentru ca ii place mancarea facuta de el, chiar daca nu e pretentios, femeia profita si se lasa pe tanjeala.

Femeile, aceste delicate si suave fiinte :P

Sa nu fim rai, totusi.

#1158
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

 buteliearagaz, on 02 decembrie 2014 - 22:39, said:

Se zice pla bleaga, nu papa lapte.

Nasol e ca daca barbatul se apuca de bucatarit pentru ca ii place mancarea facuta de el, chiar daca nu e pretentios, femeia profita si se lasa pe tanjeala.

Si cand femeia se apuca sa-i dea sfaturi, semn sigur ca e pe drumul cel bun al preluarii acestei uriase responsabilitati, incepe sa se mire de atitudinea lui negativa, mai ales ca mancarea pregatita de el are cam multe calorii si ei, in calitate de fiinta delicata si suava, i se pare ca este cumva nedreptatita, de parca ar fi obligata sa manance toata farfuria si sa bea cot la cot cu el.

#1159
Leon_bogdan

Leon_bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 17.05.2007

 micul_licurici, on 25 decembrie 2009 - 23:41, said:

Am 29 de ani. Sunt fata batrana. E clar. Am ramas neluata. Asta este in mintea tuturor rudelor mele. Matusile, unchii, toti ma intreaba "tu nu te mariti?", "cand jucam la nunta?" etc.
"Ai si tu pe cineva?" - asta e a doua intrebare. "Hai sa-ti dau un baiat bun". De chestia asta mi-e frica cel mai mult. De obicei baietii astia buni sunt niste ratati handicapati (am fost la vreo 3 intalniri aranjate dupa care rudele mi-au reprosat ca fac prea multe nazuri si nu apreciez eforturile care se fac).
Oare ei chiar n-au alta treaba decat cand ma marit eu?

De curiozitate.....te-ai maritat ?
Au trecut totusi 5 ani ....
Posted Image

#1160
ChlamydYEAH

ChlamydYEAH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 09.11.2014

 dahlia, on 02 decembrie 2014 - 21:57, said:


Razi tu, razi, dar am auzit de un caz real in care chiar au facut asta.

n-am ras. as face chestia asta.

#1161
YourDreamComeTrue

YourDreamComeTrue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 06.09.2014

 buteliearagaz, on 01 decembrie 2014 - 01:36, said:

Multa lume considera casatoria ca fiind o piedica in calea dezvoltarii personale.

Aia care cand sunt singuri pierd timpul visand la dezvoltare personala si gasesc mereu o scuza ca nu se apuca de ea iar cand intra intr-o relatie au scuza de care sa se agate ca "nu se pot dezvolta personal"?

 Clovis, on 02 decembrie 2014 - 20:31, said:

Pai normal ca vorbim daca ne-am fript... culmea e ca unii se frig de mai multe ori.
Bine, daca e sa analizam drept si sa taiem o data, e bine sa fi insurat ca scapi de gatit, facut curatenie, spalat....dar ....banii tai sunt banii casei (banii ei sunt doar ai ei), concediile le faci de obicei unde vrea fomeia, nu mai poti cumpara ce vrei (sau poti cumpara dar trebuie sa le tii ascunse), chestii din astea marunte.....Apar discutii de genu: Nu mai baga , ba, in tine atata nu vezi ca te-ai facut cat un porc? Sau Ce bei atata bere mai bea si apa ca nu ruginesti....

Nu toti se frig. Unora le mai si iese. Si ce ai vrea? Sa ajungi ca un porc?

#1162
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

 YourDreamComeTrue, on 10 decembrie 2014 - 21:29, said:

Aia care cand sunt singuri pierd timpul visand la dezvoltare personala si gasesc mereu o scuza ca nu se apuca de ea iar cand intra intr-o relatie au scuza de care sa se agate ca "nu se pot dezvolta personal"?



Nu toti se frig. Unora le mai si iese. Si ce ai vrea? Sa ajungi ca un porc?
De aia se marita unele cand o zbura porcul?! :o

#1163
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Am si eu o vara de "spre 40" care nu se mai marita odata. Si mai grav, nu tine nicio relatie de durata, "barbatii buni sunt luati", " barbatii vor doar sex",etc, are un soi de bosumflare cronica si se imbraca precum ma-sa.

Imi pare rau de ea, nu e urata, pe la 20 era chiar frumusica. Tind sa cred ca n-o sa iasa niciodata din starea asta.

#1164
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,505
  • Înscris: 16.03.2004

 micul_licurici, on 25 decembrie 2009 - 23:41, said:

Am 29 de ani. Sunt fata batrana. E clar. Am ramas neluata. Asta este in mintea tuturor rudelor mele.


Pai da, tu esti proiectata de catre rudele tale in perioada tineretii lor, cand varsta de 29 de ani era una foarte inaintata chiar si pentru barbati, in ceea ce priveste casatoria, numai vorbim de fete!
Totusi tu traiesti in secolul XXI, cand nimeni nu se mai casatoreste, daca ar fi sa ne referim la mentalitatea occidentala. O casatorie implica atat de multe responsabilitati, incat mai bine nu o faci, asta ar fi modul de gandire astazi! Fiecare se afla intr-o "relatie" insemnand 0 angajamente si doar o perspectiva a unei relatii mai bune.

 micul_licurici, on 25 decembrie 2009 - 23:41, said:

Oare ei chiar n-au alta treaba decat cand ma marit eu?

Rudele tale feminine se gandesc cum ar fi fost pentru ele, daca erau de varsta ta.Posted Image

 Damascus77, on 02 mai 2016 - 07:20, said:

Am si eu o vara de "spre 40" care nu se mai marita odata. Si mai grav, nu tine nicio relatie de durata, "barbatii buni sunt luati", " barbatii vor doar sex",etc, are un soi de bosumflare cronica si se imbraca precum ma-sa.

Imi pare rau de ea, nu e urata, pe la 20 era chiar frumusica. Tind sa cred ca n-o sa iasa niciodata din starea asta.
Unele raman nemaritate si din simplul motiv ca barbatii sunt mai putini la numar decat femeile. E o chestie matematica.

#1165
mihnearau

mihnearau

    viitor banat

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,485
  • Înscris: 19.12.2015

 dark, on 02 mai 2016 - 10:14, said:

Unele raman nemaritate si din simplul motiv ca barbatii sunt mai putini la numar decat femeile. E o chestie matematica.

probabil ca te referi la varsta +60

Edited by mihnearau, 02 May 2016 - 11:01.


#1166
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Depinde de nivelul de compromis pe care poate sa-l accepte respectiva persoana, pe la patrujde anisori greu mai gasesti poame bune.

Edited by badsica, 02 May 2016 - 11:15.


#1167
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/v1K8jmDTiY8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1168
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

 micul_licurici, on 25 decembrie 2009 - 23:41, said:

"tu nu te mariti?"
intrebare mai tampita si retrograda cred ca nu exista
de fapt o dovada de indobitocire a individului prin incapacitatea de a aborda alte subiecte

#1169
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,361
  • Înscris: 06.02.2008
Acum, daca sunt ambii parteneri de fata intrebarea e : voi cand va casatoriti? sau Ce aveti de gand?
La a doua as raspunde cu: sa ne cautam alt anturaj!  :)

#1170
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

 caiuscorneliu, on 17 mai 2016 - 16:04, said:

Ce aveti de gand?
raspuns: sa ne futem fara intrebari idioate!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate