Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Debian Install CDs

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ciudatelu

ciudatelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 31.03.2005
Vreau sa incerc Debian si pe ftp.lug.ro am gasit 7 CD-uri!!! Care dintre ele sunt cele de INSTALL?

Multumesc!

#2
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

ciudatelu, on Jun 6 2005, 17:12, said:

Vreau sa incerc Debian si pe ftp.lug.ro am gasit 7 CD-uri!!! Care dintre ele sunt cele de INSTALL?

Multumesc!

<{POST_SNAPBACK}>

Toate. Evident, chestiile cele mai importante se gasesc pe primul cd.

#3
ciudatelu

ciudatelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 31.03.2005
Damn! Noroc ca am gasit blank-uri la 5500 :) Si mai sunt inca 2 cica "update cds" ..

#4
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

ciudatelu, on Jun 6 2005, 17:25, said:

Damn! Noroc ca am gasit blank-uri la 5500 :) Si mai sunt inca 2 cica "update cds" ..

<{POST_SNAPBACK}>

N-ai nevoie de toate. Daca ai internet iti ajunge doar primul cd, restul instalezi direct de pe net.

#5
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Dacă ai acces bun la internet (adică un minim de 256kbps) îți pot recomanda programul de instalare al lui Debian sarge (100mb), la http://www.debian.or...bian-installer/ care-ți permite ca restul instalării să fie făcută de pe internet.
Cât despre cd-uri, dacă  vrei imagini, tot pe-ale "sarge"-lui le-aș recomanda, chit că acum reprezintă varianta "în teste", dar săptămâna asta sper să se transforme în varianta finală (are 14 cd-uri, și pot și ele să fie descărcate în momentul ăsta la http://ftp.acc.umu.s.../debian-weekly/ )

PS: programul de instalare debian este disponibil acum și în românește, n-ar fi rău să-l încercați puțin și să vă dați cu părerea.

Edited by retele, 06 June 2005 - 20:54.


#6
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
eu acum dl net-installerul ... vine foarte greu 45 kBps. presupun ca voi lasa instalarea pe maine... probabil serverele sunt sufocate, in cateva zile se mai calmeaza apele ...

pe torrente oferite de ei n'am avut nici o shansa... heh. am vrust sa dl DVD'urile.. cele doua. no way...

#7
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

arty, on Jun 7 2005, 09:38, said:

eu acum dl net-installerul ... vine foarte greu 45 kBps. presupun ca voi lasa instalarea pe maine... probabil serverele sunt sufocate, in cateva zile se mai calmeaza apele ...

<{POST_SNAPBACK}>

Foloseste si tu un mirror de pe linga tine.

#8
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
ca să nu fie careva încurcat, mai e de zis că SARGE a devenit versiunea stabilă, și poate fi descărcat inclusiv de pe situri românești (ftp.lug.ro, fto.ro.debian.org)

#9
ciudatelu

ciudatelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 31.03.2005
Daca ar avea si mirror in Romania ar fi super, ca pe ro am o viteza... impresionanta...  :rolleyes:

Pana una alta, am luat SuSE 9.1 Personal ca avea doar un singur CD si am cu ce sa ma joc :)

#10
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

ciudatelu, on Jun 7 2005, 12:38, said:

Daca ar avea si mirror in Romania ar fi super, ca pe ro am o viteza... impresionanta...  :rolleyes:

Pana una alta, am luat SuSE 9.1 Personal ca avea doar un singur CD si am cu ce sa ma joc :)

<{POST_SNAPBACK}>

ftp.ro.debian.org
ftp.lug.ro
probabil sunt si altele

#11
i_m_meen

i_m_meen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 27.03.2005
Daca ai banda grozava pe intern mai bine iei Debian net-install sau Kanotix, instalezi, si apoi pui repository de Debian si faci Debianul cum vrei tu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate