Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Receptie DVB-C Sony Bravia

- - - - -
  • Please log in to reply
1233 replies to this topic

#1225
Badazz

Badazz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 18.05.2009

 mircearazvan, on 30 ianuarie 2016 - 18:54, said:

Este la fel doar ca pe fata scrie ca este propietatea rsc-rds . In plus partile din plastic care erau pe Smart-ul vechi au fost inloccuite cu ceva metal



Nila la mine nu merge cu Smart-ul vechi. Cu cel nou fara cartela merge. Doar canalele SD.


Salut, a trecut ceva vreme...
Deci, tie iti merge pe Sony BRAVIA KDL-32 P3000, modulul fara cartela de la RDS?? :|

Daca da, cum ai facut? Am incercat atatea variante..nimic! Ce setari ai facut, ce pasi ai urmat, ceva mi-a scapat..
Si daca iti merge, ce dezavanaje sunt (canale care sa nu mearga, alte probleme de imagine/sunet)

#1226
DragosCatalin11

DragosCatalin11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.01.2019
Salutare.
Am si eu o problema cu TV ul meu, un Sony bravia kdl-40r470a. Ieri am trecut de la la Akta la Digi,iar acum TV ul nu îmi găseste nici un program  pe mod digital. I-am dat revenire la setările din fabrică, Am schimbat toate țările, am dat căutare completă, nimic. Nici un program. Am încercat în aceasi camera, pe același cablu alt TV, un Philips, și mergeau perfect programele. Sincer nu știu ce să îi mai fac. Dacă ma poate ajuta cineva.
Mulțumesc!

#1227
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,402
  • Înscris: 06.11.2014
Ai selectat Cablu - Digital sau Antena - Digital?

#1228
DragosCatalin11

DragosCatalin11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.01.2019
Cablu digital

#1229
Ciprian0505

Ciprian0505

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.01.2019
Buna ziua! Am si eu un televivor mai vechi, SONY BRAVIA KDL 32EX600, sunt abonat RDS si am urmatoarea problema.... in lista de programe lipsesc anumite numere, adica am 001, 002, 003, 005, 007...si continua. Daca apas pe 004 fara sa intru in lista de programe, imi intra pe programul respectiv. Ce ma invatati sa fac? Multumesc!

Edited by Ciprian0505, 20 January 2019 - 21:44.


#1230
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
Nimic. La modelele vechi Sony exista incompatibilitate cu NIT-ul Digi. De prin 2013 incoace, pt ca in primii ani de digital nu au existat probleme.

#1231
Ciprian0505

Ciprian0505

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.01.2019
Ma gandeam eu ca e legat de vechimea televizorului. Multumesc oricum!

#1232
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
Pe alti operatori nu apare fenomenul cu saritul canalelor la zapping pe DVB-C. RCS-ul are o problema, dar nu o recunoaste. Asa ca, daca vrei dvb-c schimbi operatorul, sau ramai la RCS cu STB prin HDMI/ cu card CI+ dar cu un Sony full HD ori 4K de generatie noua.

#1233
degady64

degady64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 15.12.2006
Sony A83J
Am pus cablul de la Digi, am ales că furnizor Digi și nu mi-a găsit decât 29 de canale, iar pe manual era activ doar Analog, iar Digital și Satelit erau gri.
Am ales Other la furnizor și mi-a găsit vreo 80 din care câteva HD, și acum era activ și Digital.
Am făcut comandă la Digi de CI+ și aștept să mă anunțe când au pe stoc.
Cu CI+ ar trebui sa prind tot, nu?

#1234
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 06.12.2006
Cu CI+ deblochezi canalele din pachetele suplimentare: Film Now, MaxPack (HBO) samd.
Televizorul trebuie sa receptioneze toate canalele prin DVB-C, fie ca sunt in pachetul standard, fie extra.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate