Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

GPS pentru camioane

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
steffy22

steffy22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 22.10.2010
salut, pana la urma cam ce recomandati asa de inceput , un gps, am citit aici pe forum ati enumerat destul de multe, am cautat pe net preturi, asa live difera destul de mult preturile, mai ales ca sunt in torino acum , m-ar interesa un gps bunicel pt tir  , un sfat in care sa primesc un raspuns clar ( navigon 6310 europa+truck navigation , snoopers7000 ___ au niste scoruri destul de mari deocamdata pt bugetul meu ) ceva ieftin si bun ( am gasit pe un forum zicea wayteq x920bt ....dar nu am gasit nimic de el aici ) , deci rog un sfat clar , fara gesturi : ce fraier e asta....sau alte jigniri, ms mult

#38
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,569
  • Înscris: 08.01.2007

View Postblond78, on 19th March 2010, 13:31, said:

Nici un sofer de tir cu experienta nu foloseste GPS,se foloseste de HARTA RUTIERA creata pentru autovehicule de tonaj mare!
Ai o astfel de harta? Daca da, "urc-o" aici, te rog! Ca ce bine mi-ar prinde.....

#39
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,569
  • Înscris: 08.01.2007

View Postblond78, on 19th March 2010, 12:31, said:

Nici un sofer de tir cu experienta nu foloseste GPS,se foloseste de HARTA RUTIERA creata pentru autovehicule de tonaj mare!
Chiar nu are nimeni o astfel de harta?  :confuzzled:

#40
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,567
  • Înscris: 01.08.2005
Pai nu prea re cum sa o urce pe net! :rolleyes:
@blond78 s-a referit la harta in adevaratul sens al cuvintului, o iei de la benzinarii, harta de hirtie, mare, m-am facut inteles?  :rolleyes:

#41
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,569
  • Înscris: 08.01.2007
Scuze, sunt "blond"! Am crezut ca e ceva mai aparte! :blush:

#42
NavigatieGPS

NavigatieGPS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.12.2010
Ma ocup de Garmin si va recomand nuvi 465T, special pentru camioane:
1. Ca orice nuvi original (nu cumparat de la baietii din parcare, furat de la alt coleg sofer), beneficiaza de un update gratuit de harta in 60 de zile de la prima conectare la satelit. Asa ai harta Europei actualizata la zi, nu una "modificata de unii" cine stie cand.
2. Calculeaza ruta in functie de dimensiunile si gabaritul camionului si tipul marfii transportate (materiale periculoase).
3. Are gratuit alerte de trafic aglomerat sau drumuri in lucru si ocoleste zona afectata.
4. Te ghideaza din timp pe banda optima, anunta curbele stranse, pantele abrupte, vant lateral, drumuri inguste si limitarile de viteza.
5. Adaugi usor puncte intemediare pentru grupaje (recalculeaza ruta).
In plus, are bluetooth pentru hands-free telefon, ghidare vocala (rosteste si numele strazilor) si restul functiilor unui GPS auto. Pretul ii sperie pe unii, dar asta nu e o scuza pentru a cumpara aparate de furat. Detalii si poze aici: http://blog.navigati...u-camioane.html

In cateva luni o sa apara noul Garmin dezl 560LMT. Vedeti prezentarea aici: http://gbr.garmin.com/dezl/
LMT (Lifetime Maps and Traffic) adauga functiei de Trafic (ocolire automata a blocajelor) si updatarea gratuita nelimitata a hartii preinstalate. Garmin scoate cam 4 actualizari de harta pe an.

De asa ceva are nevoie un profesionist!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate