Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Style Residence (langa Militari Residence)

- - - - -
  • Please log in to reply
624 replies to this topic

#37
relivlad

relivlad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 07.02.2010
buna seara,
-noi stam in blocul 6 , si ne-am mutat pe la jumatatea lunii decembrie
-am cump. prin progr. prima casa si la evaluator am iesit f bine , am lucrat cu BCR si a mers destul de repede
-apart a costat 69000 euro - banca ne-a acordat maximul de 57000 euro iar diferenta am achitato din surse proprii
-apart are 76m si l-am lasat in 2 camere , am vazut apart la aceeasi supraf facute cu 3 cam. si aratau destul de bine, dar pt. ca in fam noastra suntem doar noi doi ne-am gandit sa avem spatiu mai mult pt living si sa nu-l impartim inca ...
-cu mobilatul merge destul de greu, ne-am facut bucataria la comanda cu un prieten si ne-a dus pe la 4000 ron (costa f mult materialele) dar a iesit ok , poate am timp zilele astea sa pun cateva poze .... in dormitor ne-am facut un dresing pe tot peretele , cu 5 usi glisante si asteptam patul (2700 ron - kika) si mai avem canapeaua (3800 ron - ELITE ghencea) nu prea avem timp sa ne ocupam de mobilat momentan si sincer nici nu vreau sa ma gandesc la un total in momentul asta
-ne incanta faptul ca suntem majoritatea tineri si chiar asta seara am avut ocazia sa vad ca suntem solidari chiar daca nu ne cunoastem inca ... am avut ceva probleme cu zapada pe drum de la metro inspre complex si in parcare si am avut cativa vecini amabili care au dat o mana de ajutor - le multumim inca o data ....
-in rest toate bune - noi suntem f multumiti - e mare lucru sa ai casa ta in ziua de azi
-daca mai sunt vecini pe aici sau viitori posibili vecini va astept cu drag "sa ne conversam despre complexul in care stam"

o seara buna tuturor
Reli & Ilie Vlad  (bloc 6 - ap. 49)

#38
relivlad

relivlad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 07.02.2010

View Postvytamyna, on 2nd February 2010, 10:38, said:

Buna ziua,

Se pare ca vecinii mei nu mai sunt activi pe acest forum.Apropo cam pe unde lucreaza fiecare.


Multumesc,

Zi buna la fiecare si servici usor!

buna seara , suntem activi vecine ............ noi stam in blocul 6 , am scris si putin mai devreme si am uitat sa te intreb - TU UNDE LUCREZI ?
-eu - RELI - sunt farmacista la Help Net iar sotul meu ILIE are firma lui de cadastru si topografie
o seara buna
mai vb

#39
vytamyna

vytamyna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 22.01.2010

View Postrelivlad, on 7th February 2010, 23:19, said:

buna seara , suntem activi vecine ............ noi stam in blocul 6 , am scris si putin mai devreme si am uitat sa te intreb - TU UNDE LUCREZI ?
-eu - RELI - sunt farmacista la Help Net iar sotul meu ILIE are firma lui de cadastru si topografie
o seara buna
mai vb


Buna ziua,
Am scris la momentul respectiv unde lucrez dar o mai fac odata,sotia Carrefour-contabil iar eu in logistica(Metro&Real).

Sa auzim numai de bine!

View Postmarius840, on 7th February 2010, 20:59, said:

buna.
si pe mine ma intereseaza un apartament in genul cum ai tu.vroiam sa stiu mai multe detalii despre el.sper sa-mi poti raspunde.poti sa-mi spui cat a costat si daca l ai luat prin prima casa  la cat a fost evaluat apartamentul.

multumesc

Salutare,

In primul rand nu este apartament,este o garsoniera mai maricica(aprox 52 mp).Noi am transformat-o in 2 camere deoarece fiind foarte mare amavut aceasta posibilitate.Problema la evaluare nu am avut,deoarece a fost evaluata ca si garsoniera si a contat foarte mult.Luata prin metoda comparatiei ca si preturi pe piata a iesit cel mai bine.Eu am avut probleme cu evaluatorul din partea bancii.A fost foarte incapatanat,pana l-am schimbat de tot.Din ce am inteles in scara 1,2 cred ca nu vor mai fi garsoniere,doar garsoniere transformate in 2 camere.Noi in scara 3 am avut posibilitatea de a decide suprafata si imparteala.Faza tare este,ca acum aceiasi garsoniera pe care eu am platit 59000,acum este disponibila in scara 1,2, ca si apartament de 2 camere dar la un pret de 62000.Am dat avansul de 3000 euro iar apartamentul(garsoniera) a fost evaluat la 59000.Cam atat poti sa iti spun.Deocamdata nu suntem mutati(eu si sotia),cred ca pe sf lunii feb.

Va doresc o zi buna la toti!

#40
marius840

marius840

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.02.2010
sal

si pana la urma te-ai inteles cu evalutorul adica i-ai dat ceva?deci garsoniera a fost evaluata la 59000 pana la urma si gars ta are 52mp fara terasa sau cu terasa este cumva tipul 7? eu vreau sa iau un ap la 48mp plus terasa si cer acum pe el 60000 si mi se pare mult la ce suprafata are  si de aceea te-am intrebat sa stiu cam cat sa neg.

multumesc





View Postvytamyna, on 8th February 2010, 08:41, said:

Buna ziua,
Am scris la momentul respectiv unde lucrez dar o mai fac odata,sotia Carrefour-contabil iar eu in logistica(Metro&Real).

Sa auzim numai de bine!



Salutare,

In primul rand nu este apartament,este o garsoniera mai maricica(aprox 52 mp).Noi am transformat-o in 2 camere deoarece fiind foarte mare amavut aceasta posibilitate.Problema la evaluare nu am avut,deoarece a fost evaluata ca si garsoniera si a contat foarte mult.Luata prin metoda comparatiei ca si preturi pe piata a iesit cel mai bine.Eu am avut probleme cu evaluatorul din partea bancii.A fost foarte incapatanat,pana l-am schimbat de tot.Din ce am inteles in scara 1,2 cred ca nu vor mai fi garsoniere,doar garsoniere transformate in 2 camere.Noi in scara 3 am avut posibilitatea de a decide suprafata si imparteala.Faza tare este,ca acum aceiasi garsoniera pe care eu am platit 59000,acum este disponibila in scara 1,2, ca si apartament de 2 camere dar la un pret de 62000.Am dat avansul de 3000 euro iar apartamentul(garsoniera) a fost evaluat la 59000.Cam atat poti sa iti spun.Deocamdata nu suntem mutati(eu si sotia),cred ca pe sf lunii feb.

Va doresc o zi buna la toti!


#41
indy2001ro

indy2001ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 26.01.2010

View Postrelivlad, on 7th February 2010, 21:41, said:

buna seara,
-noi stam in blocul 6 , si ne-am mutat pe la jumatatea lunii decembrie
-am cump. prin progr. prima casa si la evaluator am iesit f bine , am lucrat cu BCR si a mers destul de repede
-apart a costat 69000 euro - banca ne-a acordat maximul de 57000 euro iar diferenta am achitato din surse proprii
-apart are 76m si l-am lasat in 2 camere , am vazut apart la aceeasi supraf facute cu 3 cam. si aratau destul de bine, dar pt. ca in fam noastra suntem doar noi doi ne-am gandit sa avem spatiu mai mult pt living si sa nu-l impartim inca ...
-cu mobilatul merge destul de greu, ne-am facut bucataria la comanda cu un prieten si ne-a dus pe la 4000 ron (costa f mult materialele) dar a iesit ok , poate am timp zilele astea sa pun cateva poze .... in dormitor ne-am facut un dresing pe tot peretele , cu 5 usi glisante si asteptam patul (2700 ron - kika) si mai avem canapeaua (3800 ron - ELITE ghencea) nu prea avem timp sa ne ocupam de mobilat momentan si sincer nici nu vreau sa ma gandesc la un total in momentul asta
-ne incanta faptul ca suntem majoritatea tineri si chiar asta seara am avut ocazia sa vad ca suntem solidari chiar daca nu ne cunoastem inca ... am avut ceva probleme cu zapada pe drum de la metro inspre complex si in parcare si am avut cativa vecini amabili care au dat o mana de ajutor - le multumim inca o data ....
-in rest toate bune - noi suntem f multumiti - e mare lucru sa ai casa ta in ziua de azi
-daca mai sunt vecini pe aici sau viitori posibili vecini va astept cu drag "sa ne conversam despre complexul in care stam"

o seara buna tuturor
Reli & Ilie Vlad  (bloc 6 - ap. 49)

Nu exista blocul 6 la Style Residence...banuiesc ca e vorba despre Militari Residence.

#42
relivlad

relivlad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 07.02.2010
[quote name='indy2001ro' post='7775177' date='8th February 2010, 11:54']Nu exista blocul 6 la Style Residence...banuiesc ca e vorba despre Militari Residence.[/quote]


-ai dreptate - stam in militari residence
-acest style residence  este complexul  acela de 3 blocuri de pe partea stanga cum vii dinspre Metro  ????  sunt aceeasi "patroni" ca si la militari residence ???
-scuze pt confuzie


sa aveti o sapt usoara :thumbup:


[quote name='vytamyna' date='8th February 2010, 08:41' post='7774446']
Buna ziua,
Am scris la momentul respectiv unde lucrez dar o mai fac odata,sotia Carrefour-contabil iar eu in logistica(Metro&Real).

Sa auzim numai de bine!


-ai dreptate - ai scris - nu am fost f atenta - scuze


o sapt usoara tuturor
:thumbup:

#43
indy2001ro

indy2001ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 26.01.2010

Quote

-ai dreptate - stam in militari residence
-acest style residence  este complexul  acela de 3 blocuri de pe partea stanga cum vii dinspre Metro  ????  sunt aceeasi "patroni" ca si la militari residence ???
-scuze pt confuzie


Militari Residence sunt blocurile galbene de 6 etaje. sunt 3 in stanga (cum vii dinspre Metro) si vreo 6 (parca) in dreapta.

Style Residence sunt blocurile de 4 etaje, albe, de langa cele 3 de la Militari Residence. Sunt 3 scari terminate si 2 in lucru. Si au si un banner mare sus pe care scrie Style Residence :D

Edited by indy2001ro, 08 February 2010 - 13:28.


#44
rbernic

rbernic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.02.2010

View Postvytamyna, on 2nd February 2010, 10:38, said:

Buna ziua,

Se pare ca vecinii mei nu mai sunt activi pe acest forum.Dati-mi voie sa lansez un nou subiect.Asi dorii sa stiu cam cat a cheltuit fiecare pe ceea ce are in casa.As vrea sa fac o medie la costurile amenajarii unui imobil.Amenajarea ati facut-o cu vreun designer?Am o mare problema atunci cand vine vorba de amenajare.Nu pentru faptul ca sunt un afon al bunului gust ci pentru faptul ca am avzut prea multe si sincer nu stiu cam ce sa aleg.Nu am avut posibilitatea finaciara de a achizitiona un 2 camere,dar in schimb am achizitionat cea mai mare garsoniera(ulterior transformata in 2 camere)52mp si sincer cred ca imi este suficient deocamdata.Sa fim sanatosi,ca de plata avem de acum incolo.Ma intereseaza daca exista cineva de pe acest forum care a cumparat in scara 3 vreo garsoniera.La capitolul mobila deocamdata am achizitionat patul(MOBEXPERT)aproximativ 2100ron din care 700 salteaua.Ma bucura faptul ca majoritatea suntem tineri.Apropo cam pe unde lucreaza fiecare.


Multumesc,

Zi buna la fiecare si servici usor!

Buna ziua,
si eu am cumparat o garsoniera in scara 3, ap.10, et.2, tu unde stai? Referitor la subiectul lansat de tine nu am facut deocamdata un calcul exact doar asa in mare, inca nu ne-am mutat probabil prin martie ne vom muta. Saptamana trecuta am mobilat bucataria, next step va fi dormitorul, asa ca mai dureaza. Tu ti-ai facut contract la enel, ai idee cat costa, ce documente trebuiesc depuse si unde? tu te-ai mutat deja?

o seara buna!

#45
vytamyna

vytamyna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 22.01.2010

View Postmarius840, on 8th February 2010, 12:33, said:

sal

si pana la urma te-ai inteles cu evalutorul adica i-ai dat ceva?deci garsoniera a fost evaluata la 59000 pana la urma si gars ta are 52mp fara terasa sau cu terasa este cumva tipul 7? eu vreau sa iau un ap la 48mp plus terasa si cer acum pe el 60000 si mi se pare mult la ce suprafata are  si de aceea te-am intrebat sa stiu cam cat sa neg.

multumesc


Buna,

Este tipul 7 si sincer e bine la pretul la care iei.Nu poti sa negociezi atata timp cat 75-80%din complex este vandut aproape.Dar inceraca.Oricum daca nu iti iei acum iti spun sigur ca spre primavara preturile vor creste cel putin cu o mie-doua.Asa ca depinde de tine cat de repede te misti.In legatura cu evaluatorul am ales altul din lista,am cotizat vreo 50 de euro.
Apropo la ce banca vrei sa faci?

Zi buna!

View Postrbernic, on 8th February 2010, 17:23, said:

Buna ziua,
si eu am cumparat o garsoniera in scara 3, ap.10, et.2, tu unde stai? Referitor la subiectul lansat de tine nu am facut deocamdata un calcul exact doar asa in mare, inca nu ne-am mutat probabil prin martie ne vom muta. Saptamana trecuta am mobilat bucataria, next step va fi dormitorul, asa ca mai dureaza. Tu ti-ai facut contract la enel, ai idee cat costa, ce documente trebuiesc depuse si unde? tu te-ai mutat deja?

o seara buna!

Salutare,

Eu sunt liftierul de la etajul 1  :thumbup: ap 8,cred ca ne mutam cam in aceeasi perioada cu voi.Contract la lumina deocamdata nu am,astept sa ma sune din ce am inteles vor pleca iei(cei de la style) cu dosarele la enel,renel(dracu sa le ia de firme).Deocamdata trebuie sa vad, cand am timp sa ma duc la primarie la Chiajna sa platesc impozitul.Am fost acum 3 saptamani de m-au luat in evidenta sau ceva de genul.Tu ti-ai lasat garsoniera asa cum este sau ai facut 2 camere(daca ai avut posibilitatea),cam cat te-a dus bucataria($)??


Zi buna!

View Postindy2001ro, on 8th February 2010, 14:27, said:

Militari Residence sunt blocurile galbene de 6 etaje. sunt 3 in stanga (cum vii dinspre Metro) si vreo 6 (parca) in dreapta.

Style Residence sunt blocurile de 4 etaje, albe, de langa cele 3 de la Militari Residence. Sunt 3 scari terminate si 2 in lucru. Si au si un banner mare sus pe care scrie Style Residence :D

Salutare,

Observ in termenii folositi de tine un pic de ironie :coolspeak: ,adevarul ca ale lor arata ca niste camine si al nostru ca un spital :console: La capitolul proiectare si design al nostru este mai special fata de Militari Residence.Am observat ca in 5 luni cei de la Militari Residence :nonobad:  au ridicat cele 3 blocuri de langa Style. Asa ca judecati voi!!!!!!!!!!!!

Zi buna la toti!

Edited by vytamyna, 09 February 2010 - 10:35.


#46
rbernic

rbernic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.02.2010
Salutare,

Eu sunt liftierul de la etajul 1  :thumbup: ap 8,cred ca ne mutam cam in aceeasi perioada cu voi.Contract la lumina deocamdata nu am,astept sa ma sune din ce am inteles vor pleca iei(cei de la style) cu dosarele la enel,renel(dracu sa le ia de firme).Deocamdata trebuie sa vad, cand am timp sa ma duc la primarie la Chiajna sa platesc impozitul.Am fost acum 3 saptamani de m-au luat in evidenta sau ceva de genul.Tu ti-ai lasat garsoniera asa cum este sau ai facut 2 camere(daca ai avut posibilitatea),cam cat te-a dus bucataria($)??

Buna,
eu am fost la primarie la Chiajna sa fac trecerea pe rol la inceputul lunii ianuarie si a durat cam 2 sapt pana mi-au facut decizia de impunere si am platit pt gars (noi avem gars cea cu suprafata cea mai mare 51.19 mp utili parca) aprox 100 de lei(45 lei taxe locale si 48 lei impozit, daca imi amintesc bine) pentru 2010. Si cu enelul am vorbit azi cu Cristi Coman si mi-a zis ca trebuie sa-mi dea niste hartii cu care sa merg la enel in piata veteranilor pentru contract, asa ca daca nu ajungeti pe la apartament pana pleaca el seara sa-l sunati. Da am impartit in 2 camere si bucataria m-a costat 4000 lei doar mobila fara cuptor, plita, hota, frigider.

#47
ddodu

ddodu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 12.08.2009
Are cineva idee ce se intampla in spatele blocului (este o miscare continua de camioane, excavatoare and shit). Aduc pamant cu camioanele si niveleaza terenul. Or fi alte constructii?

#48
hunni

hunni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 12.02.2010
Cam pustiu pe aici, as fi vrut sa aflu mai multe noutati. :D

#49
indy2001ro

indy2001ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 26.01.2010

View Posthunni, on 12th February 2010, 11:16, said:

Cam pustiu pe aici, as fi vrut sa aflu mai multe noutati. :D

Pai intreaba ce vrei sa afli :)

#50
hunni

hunni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 12.02.2010
pai sincer nu stiu ce sa va intreb, cred ca o sa fim vecini pe acolo, din cate stiu,o sa stam la ap 29.Nu stiu.....s-au apucat baietii de treaba ca sa termine si ultimile 2 scari?Cum e pe acolo,ce s-a mai intamplat ,daca ati avut probleme,etc :D

#51
indy2001ro

indy2001ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 26.01.2010

View Posthunni, on 12th February 2010, 12:52, said:

pai sincer nu stiu ce sa va intreb, cred ca o sa fim vecini pe acolo, din cate stiu,o sa stam la ap 29.Nu stiu.....s-au apucat baietii de treaba ca sa termine si ultimile 2 scari?Cum e pe acolo,ce s-a mai intamplat ,daca ati avut probleme,etc :D

Ap 29 in ce scara ? :)

La ultimele 2 scari nu s-a mai lucrat prea mult din cauza vremii, dar sunt sigur ca imediat ce iese soarele si pe strada noastra o sa inceapa furnicarul. In ultima vreme s-a lucrat mult la interioare la scara 4 si 3 si la subsol si boxe.

Probleme ar fi urmatoarele:
- in ultima saptamana a picat destul de des curentul. E o problema a celor de la ENEL care nu stiu cum/daca o sa se rezolve :(
- ce ne mai supara pe noi sunt cainii...cam multi. Cu timpul te invata, dar totusi, ar fi bine sa mai dispara dintre ei.

In rest, numai de bine, toate lucrurile sunt asa cum trebuie. Asteptam sa se mute mai multi vecini. Si sa vina odata primavara...
Si eu as vrea mai multa activitate pe forumul asta, dar deocamdata sunt putini oameni mutati (doar vreo 10 familii cred).

#52
hunni

hunni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 12.02.2010
Apartamentul 29 din sc 2, de aceea am intrebat daca au inceput sa lucreze.Abia asteptam sa ne mutam, dar se pare ca nu tine deloc vremea cu noi.Si in legatura cu cainii....mie-mi plac :D.Dupa ce o sa ne mutam vrem sa ne luam si noi unul,asa ca pazea ca venim :D.

#53
indy2001ro

indy2001ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 26.01.2010

View Posthunni, on 12th February 2010, 13:56, said:

Apartamentul 29 din sc 2, de aceea am intrebat daca au inceput sa lucreze.Abia asteptam sa ne mutam, dar se pare ca nu tine deloc vremea cu noi.Si in legatura cu cainii....mie-mi plac :D.Dupa ce o sa ne mutam vrem sa ne luam si noi unul,asa ca pazea ca venim :D.

Sigur e apartamentul  29 ?...din cate stiu eu sunt doar 20 de apartamente pe scara. Daca va fi ok vremea cred ca intr-o luna va fi gata si scara 2.

Legat de caini...si mie imi plac, dar nu si atunci cand sunt multi si agresivi. Daca mi-ar musca vreunul sotia...nu stiu ce as fi in stare sa fac.
Plus mizeria pe care o fac...

#54
oddyutza

oddyutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 28.08.2004
salutare,

da sigur este apartamentul 29, scara 2.


noi speram sa se mishte treburile, deh, vad ca a inceput sa se incalzeasca afara.... cine stie ... a ramas sa ne vedem peste 2 saptamani pentru compartimentare...

o zi usoara in continuare pentru toata lumea

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate