Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 

Style Residence (langa Militari Residence)

- - - - -
  • Please log in to reply
624 replies to this topic

#19
sebi7

sebi7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.12.2009

View Postfogardi, on 26th January 2010, 00:05, said:

Partea proasta este ca daca iei apartamentul pe fata, acum vezi catre Auchan si este OK, dar la 7m (la ochi...) de bloc incepe proprietatea nustiucui, care probabil va tranti un bloc ce va lua toata privelistea si probabil si intimitatea daca-l face aproape de limita de proprietate, iar daca nu-l face acest proprieter, lotul imediat urmator este tot al celor de la Style, care sigur ca vor dezvolta ei ceva acolo. Aceste doua lucruri m-au cam indecis...

Voi ce preturi ati obtinut? Dupa ce mai studiez piata cred ca o sa fac o negociere si as vrea sa stiu cam pe unde sa tinntesc.

Eu am antecontract pentru tipul 2 (~70 mp suprafata utila + ~2 mp balcon) la 74.000
Din cate stiu spre Auchan este terenul celor de la Style si vor sa faca 3 blocuri cu 4 etaje.
In fata celor 3 blocuri de la Militari Residence e tot terenul lor si vor sa faca 1 bloc cu 8 etaje.

#20
indy2001ro

indy2001ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 26.01.2010

View Postjadah, on 25th January 2010, 22:10, said:

Buna.
Am fost la acest complex si mi-au placut apartamentele.Sper sa ii placa si sotului meu.A achizitionat cineva prin Prima Casa?
Cum se procedeaza, avand in vedere ca nu mai sunt apartamente finisate si trebuie sa astept pana in martie, aprilie cand se finalizeaza.
Am nevoie doar de antecontract la fond ? Sau trebuie sa vina evaluatorul sa il evalueze si dupa aceea pleaca la fond.
Din cate am inteles, evaluatorii au subestimat apartamentele din acest complex si nu inteleg de ce.
Ati platit utilitatile ? Cat v-au costat pe luna decembrie ? Exista taxa de management ? Dar asociatie de proprietari ?
Sunt multe intrebari, dar poate gasiti timp sa imi raspundeti.
O seara buna.

Noi am cumparat prin programul Prima Casa.
In care din cele 5 scari doriti sa cumparati ? Finisarea apartamentelor nu dureaza foarte mult (2-3 sapt maxim) daca sunt construite. Si oricum dosarul la banca va sta ceva timp...noi am depus actele la sfarsitul lui septembrie si am semnat actele finale la sf lui noiembrie. La fond e nevoie de antecontract si e nevoie de evaluare.

Nu stiu cine ti-a zis ca evaluatorii au subestimat apartamentele, la mine evaluarea a fost exact cat suma platita.

Utilitati inca n-am platit, abia la mijlocul lui decembrie ne-am mutat. Dar ce ar fi de platit:
- caldura (avand in vedere cat de performanta e centrala si cat de bine izolat e blocul, ma indoiesc ca va fi foarte mult)
- apa (fiecare plateste cat consuma)
- gazul (din pacate nu sunt contoare separate pe apartament...dar cat poate consuma un aragaz :-?? )
- taxa pt gunoi, intretinerea liftului.

Taxe de management nu stiu daca vor fi (probabil vor stabili proprietarii daca vor paza, deocamdata fiind santier sunt paznici non stop_, iar asociatie de locatari evidenta ca inca nu exista.

Si niste pareri pur personale...ne place la nebunie apartamentul. A fost dragoste la prima vedere de cand l-am vazut in vara, cand nu erau construite decat 2 scari. Structura de rezistenta si izolare termica asa de buna e greu de gasit (la pretul asta). Subsolul e impresionant. Iar faptul ca e bloc de doar 4 etaje si arhitectura lui deosebita, la care am mai adaugat si faptul ca blocul are lift, centrala proprie, parcare subterana incalzita si cu senzor de noxe ne-a facut sa urgentam semnarea actelor :D

Daca mai ai orice intrebari...nu ezita. :)

#21
ddodu

ddodu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 12.08.2009
salut,

aseara cred ca am avut cea mai mare surpriza de cand m-am mutat si trebuie mentionat.
am ajuns acasa de la serviciu si era cam frig in casa. am iesit sa intreb si am aflat ca nu e presiune la gaz. intr-adevar presiunea la gaze oscila foarte mult si probabil se inchisese centrala. pe la ora 10 l-am vazut pe domnul cristi venind si la ora 10.30 a sunat la usa. venise cu o aeroterma.

pot sa zic ca "mi-a picat fata" si am ramas in fata usii cam 5 minute scarpinandu-ma in cap (really!). de fapt nici nu a fost nevoie de aeroterma.. caloriferele s-au incalzit si am dormit ca de obicei in tricou

tin sa repet ca nu muncesc pt el, nu sunt ruda cu el, nu iau bani sa postez.. sunt doar un om ffff multumit de alegerea facuta

ps: cred ca si vecinii mei pot confirma

#22
vytamyna

vytamyna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 22.01.2010

View Postfogardi, on 26th January 2010, 01:05, said:

Salut,
am fost si eu in week si am vazut despre ce este vorba.
Sincer mi-a placut mai mult decat in alte complexe (finisaje, ferestre mari, balcon mare).
Vroiam tipul 1 sau 1' dar mi-au cerut 76.500 TVA inclus si la plata 100% CASH 75.000 TVA inclus, adica 966,6 Euro/mp construit, sau 1.157,2 Euro/mp util. Cam mult, dar nu am insistat cu discounturile.
Partea proasta este ca daca iei apartamentul pe fata, acum vezi catre Auchan si este OK, dar la 7m (la ochi...) de bloc incepe proprietatea nustiucui, care probabil va tranti un bloc ce va lua toata privelistea si probabil si intimitatea daca-l face aproape de limita de proprietate, iar daca nu-l face acest proprieter, lotul imediat urmator este tot al celor de la Style, care sigur ca vor dezvolta ei ceva acolo. Aceste doua lucruri m-au cam indecis...

Voi ce preturi ati obtinut? Dupa ce mai studiez piata cred ca o sa fac o negociere si as vrea sa stiu cam pe unde sa tinntesc.

Merci!


Salutare,

Cam greu cu pretul,avand in vedere ca 80% din complex este deja vandut imi este greu sa cred ca mai sta cineva la negocieri.Din punct de vedere al locatiei intradevar in fata la Style se vor mai construii 2 blocuri(de catre cei de la Style) deci nu prea ai ce priveliste sa ai.Nu este nicio problema deoarece zona este in plina dezvoltare si sincer cred ca peste vreo 3-4 ani va arata altfel.

Zi buna!

View Postddodu, on 26th January 2010, 15:37, said:

salut,

aseara cred ca am avut cea mai mare surpriza de cand m-am mutat si trebuie mentionat.
am ajuns acasa de la serviciu si era cam frig in casa. am iesit sa intreb si am aflat ca nu e presiune la gaz. intr-adevar presiunea la gaze oscila foarte mult si probabil se inchisese centrala. pe la ora 10 l-am vazut pe domnul cristi venind si la ora 10.30 a sunat la usa. venise cu o aeroterma.

pot sa zic ca "mi-a picat fata" si am ramas in fata usii cam 5 minute scarpinandu-ma in cap (really!). de fapt nici nu a fost nevoie de aeroterma.. caloriferele s-au incalzit si am dormit ca de obicei in tricou

tin sa repet ca nu muncesc pt el, nu sunt ruda cu el, nu iau bani sa postez.. sunt doar un om ffff multumit de alegerea facuta

ps: cred ca si vecinii mei pot confirma


Salutare,

Apropo cred ca nu ma insel daca te intreb de internet!Am inteles ca deja ai internet de la INJOY.Cum ti se pare a fii?Aaaa si mai am o intrebare generala:
-Cumva din greseala sau din fericire cunoasteti o persoana care se ocupa de mobila la comanda,bineinteles ceva facut foarte bine si foarte bun la pret.Cand spun foarte bun la pret ,nu ma refer la ieftin ci la rezonabil cu o usoara tenta de scump.Daca are cineva informatii nu ezitati a ma contacta.

Multumesc

Zi buna!

View Postindy2001ro, on 26th January 2010, 13:21, said:

Noi am cumparat prin programul Prima Casa.
In care din cele 5 scari doriti sa cumparati ? Finisarea apartamentelor nu dureaza foarte mult (2-3 sapt maxim) daca sunt construite. Si oricum dosarul la banca va sta ceva timp...noi am depus actele la sfarsitul lui septembrie si am semnat actele finale la sf lui noiembrie. La fond e nevoie de antecontract si e nevoie de evaluare.

Nu stiu cine ti-a zis ca evaluatorii au subestimat apartamentele, la mine evaluarea a fost exact cat suma platita.

Utilitati inca n-am platit, abia la mijlocul lui decembrie ne-am mutat. Dar ce ar fi de platit:
- caldura (avand in vedere cat de performanta e centrala si cat de bine izolat e blocul, ma indoiesc ca va fi foarte mult)
- apa (fiecare plateste cat consuma)
- gazul (din pacate nu sunt contoare separate pe apartament...dar cat poate consuma un aragaz :-?? )
- taxa pt gunoi, intretinerea liftului.

Taxe de management nu stiu daca vor fi (probabil vor stabili proprietarii daca vor paza, deocamdata fiind santier sunt paznici non stop_, iar asociatie de locatari evidenta ca inca nu exista.

Si niste pareri pur personale...ne place la nebunie apartamentul. A fost dragoste la prima vedere de cand l-am vazut in vara, cand nu erau construite decat 2 scari. Structura de rezistenta si izolare termica asa de buna e greu de gasit (la pretul asta). Subsolul e impresionant. Iar faptul ca e bloc de doar 4 etaje si arhitectura lui deosebita, la care am mai adaugat si faptul ca blocul are lift, centrala proprie, parcare subterana incalzita si cu senzor de noxe ne-a facut sa urgentam semnarea actelor :D

Daca mai ai orice intrebari...nu ezita. :)


Buna ziua,

"- caldura (avand in vedere cat de performanta e centrala si cat de bine izolat e blocul, ma indoiesc ca va fi foarte mult)"
De ce oare caldura?Centrala este a blocului!!!!!!!!iar aceasta este pe gaz.Cumva avem caldura de la RADET?  NU,DECI CRED CA VOR FI DOAR GAZELE.Fiecare scara are contoar de gaz deci se va platii la comun.Cat va consuma fiecare in casa+centrala.Nu vad motivul pentru care ar trebui sa platim si caldura.In vara erau construite3 scari,finisate doar 2(5,4)iar scara 1 si 2 la stadiul de structura.Taxa de gunoi se va plati de catre viitoarea asociatie de locatari(evident si un administrator)la primaria Chiajna.Pentru buletine trebuie sa mergeti la Buftea,evident va trebuie o adeverinta de la Primaria Chiajna.


Multumesc

Zi buna!

#23
indy2001ro

indy2001ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 26.01.2010
Eh, cand am zis caldura m-am referit la gazele consumate.
Dar nu ne impiedica nimeni sa ne montam repartitoare, poate la unii le place mai cald, la altii mai racoare...chestie de gusturi.

Legat de net, eu am luat varianta de mijloc (Viteză Internet:20 Mbps.Viteză metropolitan:100 Mbps) si mi se pare ca se misca foarte bine.

#24
fogardi

fogardi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 15.04.2009

View Postddodu, on 26th January 2010, 14:37, said:

salut,

aseara cred ca am avut cea mai mare surpriza de cand m-am mutat si trebuie mentionat.
am ajuns acasa de la serviciu si era cam frig in casa. am iesit sa intreb si am aflat ca nu e presiune la gaz. intr-adevar presiunea la gaze oscila foarte mult si probabil se inchisese centrala. pe la ora 10 l-am vazut pe domnul cristi venind si la ora 10.30 a sunat la usa. venise cu o aeroterma.

pot sa zic ca "mi-a picat fata" si am ramas in fata usii cam 5 minute scarpinandu-ma in cap (really!). de fapt nici nu a fost nevoie de aeroterma.. caloriferele s-au incalzit si am dormit ca de obicei in tricou

tin sa repet ca nu muncesc pt el, nu sunt ruda cu el, nu iau bani sa postez.. sunt doar un om ffff multumit de alegerea facuta

ps: cred ca si vecinii mei pot confirma

Probabil Nea' Cristi lucreaza la Altex...
Noroc ca sunt doar cateva familii mutate, si a avut nevoie doar de 3 -4 resouri, alfel cred ca nu mai putea fi asa de cumsecade.

#25
ddodu

ddodu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 12.08.2009

View Postfogardi, on 26th January 2010, 20:06, said:

Probabil Nea' Cristi lucreaza la Altex...
Noroc ca sunt doar cateva familii mutate, si a avut nevoie doar de 3 -4 resouri, alfel cred ca nu mai putea fi asa de cumsecade.


poate lucreaza la altex... poate a fost promotie.. poate, poate... ramane o intrebare... cati ar face lucrul asta?

#26
vytamyna

vytamyna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 22.01.2010
-Cumva din greseala sau din fericire cunoasteti o persoana care se ocupa de mobila la comanda,bineinteles ceva facut foarte bine si foarte bun la pret.Cand spun foarte bun la pret ,nu ma refer la ieftin ci la rezonabil cu o usoara tenta de scump.Daca are cineva informatii nu ezitati a ma contacta.

#27
ddodu

ddodu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 12.08.2009

View Postvytamyna, on 27th January 2010, 22:03, said:

-Cumva din greseala sau din fericire cunoasteti o persoana care se ocupa de mobila la comanda,bineinteles ceva facut foarte bine si foarte bun la pret.Cand spun foarte bun la pret ,nu ma refer la ieftin ci la rezonabil cu o usoara tenta de scump.Daca are cineva informatii nu ezitati a ma contacta.

de ce nu incerci ikea? calitatea e f buna, mobila o poti cumpara pe bucati (eu de exemplu mi-am facut doar partea de jos deocamdata in bucatarie) si au si programul ala ikea home planner care e f bun

#28
jadah

jadah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 07.08.2007
Intr-adevar Cristi e super ok (si nu am cumparat inca)! avand in vedere ca am fost in una din aceste seri geroase si a avut amabilitatea de a imi arata complexul la
ora 19.30...plus ca i-a cerut unul din locatari ceva si l-a servit fara nici un fel de problema.
Cei care ati semnat contractele, aveti scris in contractul de vanzare cumparare ceva despre utilitati?
Adica am vazut la tv un reportaj despre locatarii din Pipera ai complexului dezvoltat de Impact si nu vreau sa ajung la fel.
Scrie undeva negru pe alb ca dezvoltatorul se obliga sa furnizeze gaze, canalizare, apa etc. si la ce preturi ?
Deasemenea cred ca ar trebui sa scrie ca pot avea acces pe drumul care ajunge la Metro. Daca la un moment dat nu mai vrea sa de-a acces ?
Sunt intrebari pe care vreau sa le clarific inainte de a semna, daca mai prind ceva ca am vazut ca a scris cineva ca in proportie de 80% este vandut, desi mi se pare mult.
O seara buna.

[quote name='vytamyna' date='27th January 2010, 21:03' post='7715026']
-Cumva din greseala sau din fericire cunoasteti o persoana care se ocupa de mobila la comanda,bineinteles ceva facut foarte bine si foarte bun la pret.Cand spun foarte bun la pret ,nu ma refer la ieftin ci la rezonabil cu o usoara tenta de scump.Daca are cineva informatii nu ezitati a ma contacta.
[/quot

Cred ca stiu eu pe cineva. Iti dau pe mess daca vrei nr tel.

Edited by jadah, 28 January 2010 - 00:08.


#29
indy2001ro

indy2001ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 26.01.2010

View Postjadah, on 28th January 2010, 00:06, said:

Intr-adevar Cristi e super ok (si nu am cumparat inca)! avand in vedere ca am fost in una din aceste seri geroase si a avut amabilitatea de a imi arata complexul la
ora 19.30...plus ca i-a cerut unul din locatari ceva si l-a servit fara nici un fel de problema.
Cei care ati semnat contractele, aveti scris in contractul de vanzare cumparare ceva despre utilitati?
Adica am vazut la tv un reportaj despre locatarii din Pipera ai complexului dezvoltat de Impact si nu vreau sa ajung la fel.
Scrie undeva negru pe alb ca dezvoltatorul se obliga sa furnizeze gaze, canalizare, apa etc. si la ce preturi ?
Deasemenea cred ca ar trebui sa scrie ca pot avea acces pe drumul care ajunge la Metro. Daca la un moment dat nu mai vrea sa de-a acces ?
Sunt intrebari pe care vreau sa le clarific inainte de a semna, daca mai prind ceva ca am vazut ca a scris cineva ca in proportie de 80% este vandut, desi mi se pare mult.
O seara buna.

Salut!

In contract scrie ca proprietarul asigura legarea la toate utilitatile (apa, canalizare, gaze, curent, cablu si internet). Iar eu fiind proaspat mutat acolo pot sa confirm ca asa e si ca nu e nici un fel de problema.'

Legat de drum...sa fim seriosi, cum adica sa nu mai vrea sa dea acces ? Ce sa faca cu drumul? Doar n-o sa puna taxa de trecere...

#30
vytamyna

vytamyna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 22.01.2010
Buna ziua,

Se pare ca vecinii mei nu mai sunt activi pe acest forum.Dati-mi voie sa lansez un nou subiect.Asi dorii sa stiu cam cat a cheltuit fiecare pe ceea ce are in casa.As vrea sa fac o medie la costurile amenajarii unui imobil.Amenajarea ati facut-o cu vreun designer?Am o mare problema atunci cand vine vorba de amenajare.Nu pentru faptul ca sunt un afon al bunului gust ci pentru faptul ca am avzut prea multe si sincer nu stiu cam ce sa aleg.Nu am avut posibilitatea finaciara de a achizitiona un 2 camere,dar in schimb am achizitionat cea mai mare garsoniera(ulterior transformata in 2 camere)52mp si sincer cred ca imi este suficient deocamdata.Sa fim sanatosi,ca de plata avem de acum incolo.Ma intereseaza daca exista cineva de pe acest forum care a cumparat in scara 3 vreo garsoniera.La capitolul mobila deocamdata am achizitionat patul(MOBEXPERT)aproximativ 2100ron din care 700 salteaua.Ma bucura faptul ca majoritatea suntem tineri.Apropo cam pe unde lucreaza fiecare.


Multumesc,

Zi buna la fiecare si servici usor!

#31
indy2001ro

indy2001ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 26.01.2010
Salutare!

Noi am folosit cel mai de incredere designer si anume sotia mea :D

Cel mai mult am investit in bucatarie...in jur de 10.000 ron, toata cumparata de la IKEA mai putin electrocasnicele pe care le-am luat de la DOMO.

Restul mobilei o aveam deja cumparata (tot de la IKEA, mai putin canapeaua din sufragereie) de acum un an, si da, a fost o reala placere sa o mutam :)))
Ce ne-a costat foarte mult dupa parerea mea a fost sistemul de galerii pt perdele si draperii (dar ce sa facem, avem camere mari si inalte :P)
Cred ca la dormitor ne-a costat 1000 ron , cumparat de la Hornbach. Asa ca am renuntat pentru moment sa mai cumparam si pentru sufragerie pentru
ca suntem un pic cam faliti :P

Noi lucram amandoi in IT.

Sper sa se mai mute lumea sa putem sa discutam mai multe si sa ne organizam cumva.

Apropo, stii cumva daca dnul Cristi o sa ne puna si casute postale? In curand o sa inceapa sa ne vina si facturi...

#32
vytamyna

vytamyna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 22.01.2010

View Postindy2001ro, on 3rd February 2010, 15:46, said:

Salutare!

Noi am folosit cel mai de incredere designer si anume sotia mea :D

Cel mai mult am investit in bucatarie...in jur de 10.000 ron, toata cumparata de la IKEA mai putin electrocasnicele pe care le-am luat de la DOMO.

Restul mobilei o aveam deja cumparata (tot de la IKEA, mai putin canapeaua din sufragereie) de acum un an, si da, a fost o reala placere sa o mutam :)))
Ce ne-a costat foarte mult dupa parerea mea a fost sistemul de galerii pt perdele si draperii (dar ce sa facem, avem camere mari si inalte :P)
Cred ca la dormitor ne-a costat 1000 ron , cumparat de la Hornbach. Asa ca am renuntat pentru moment sa mai cumparam si pentru sufragerie pentru
ca suntem un pic cam faliti :P

Noi lucram amandoi in IT.

Sper sa se mai mute lumea sa putem sa discutam mai multe si sa ne organizam cumva.

Apropo, stii cumva daca dnul Cristi o sa ne puna si casute postale? In curand o sa inceapa sa ne vina si facturi...


Salutare,

Am fost astazi pe acolo ca ma asteptau baietii de la Mobexpert(super promptitudine)adica eu ii asteptam la ora 16:00,ei deja intrase in casa fara mine(ceea ce ma deranjat enorm)si montase patul,ramasese decat sa semnez avizul(mentionez ca eu nu am luat inca cheile).Am mai vazut astazi ca am probleme cu sistemul de deschidere de la termopane(living+dormitor)dar s-a rezolvat pe loc printr-un mic reglaj.poate ca mai sunt probleme minore la finisaje.Deocamdata cred ca o sa ne mutam undeva la sfarsitul lunii.
Sotia presteaza in Carrefour-contabilitate,eu logistica (Metro&Real).Sincer pentru mobila am fost cam peste tot:kika,ikea,mobexpert.Din punctul meu de vedere cei de la Kika sunt peste Ikea doar pe anumite produse.De exemplu la capitolul bucatarii aprox 8000 ron.Apropo daca aveti posibilitatea de a posta cateva poze ar fi interesant.

Sincer despre casutele postale,nu stiu nica dar cred ca va trebui sa ne gospodarim singurei.
Voi cumva inainte sa va mutati ati facut receptia la imobil?Cam ce presupune acest lucru mai in detaliu.

Multumesc

Seara buna!

#33
indy2001ro

indy2001ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 26.01.2010
Noua la Kika ni s-au parut preturile nejustificat de mari. La capitolul functionalitate si utilitate Ikea ii depasec clar (dupa parerea noastra). Iar faptul ca am putut sa ne-o asamblam si montam singurei si am scapat astfel de treaba de "mantuiala" pe care o fac de obicei meseriasii a fost un mare plus.

La receptie pur si simplu am verificat tot in apartament  si am semnalat ce e de remediat (au fost cateva lucruri minore). Toate problemele s-au rezolvat.

#34
ddodu

ddodu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 12.08.2009
salut,

si eu optez pt ikea. diferenta de preturi provine probabil de la volumul de marfa vanduta. pe cand la ikea e ceva gen "viol", la kika te cam dai cu sania. sunt lucruri dragute si la kika si am cumparat si de acolo cate ceva, dar grosul e de la ikea.

Receptia se face din mers dar nici la mine nu au fost probleme care sa necesite forte majore.


View Postvytamyna, on 3rd February 2010, 20:07, said:

Salutare,

Am fost astazi pe acolo ca ma asteptau baietii de la Mobexpert(super promptitudine)adica eu ii asteptam la ora 16:00,ei deja intrase in casa fara mine(ceea ce ma deranjat enorm)si montase patul,ramasese decat sa semnez avizul(mentionez ca eu nu am luat inca cheile).Am mai vazut astazi ca am probleme cu sistemul de deschidere de la termopane(living+dormitor)dar s-a rezolvat pe loc printr-un mic reglaj.poate ca mai sunt probleme minore la finisaje.Deocamdata cred ca o sa ne mutam undeva la sfarsitul lunii.
Sotia presteaza in Carrefour-contabilitate,eu logistica (Metro&Real).Sincer pentru mobila am fost cam peste tot:kika,ikea,mobexpert.Din punctul meu de vedere cei de la Kika sunt peste Ikea doar pe anumite produse.De exemplu la capitolul bucatarii aprox 8000 ron.Apropo daca aveti posibilitatea de a posta cateva poze ar fi interesant.

Sincer despre casutele postale,nu stiu nica dar cred ca va trebui sa ne gospodarim singurei.
Voi cumva inainte sa va mutati ati facut receptia la imobil?Cam ce presupune acest lucru mai in detaliu.

Multumesc

Seara buna!

Edited by ddodu, 04 February 2010 - 12:26.


#35
Ammiaza

Ammiaza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.02.2010
Va rog, dintre cei de pe forumul Style, sta cineva intr-o garsoniera tip P9?

#36
marius840

marius840

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.02.2010
buna.
si pe mine ma intereseaza un apartament in genul cum ai tu.vroiam sa stiu mai multe detalii despre el.sper sa-mi poti raspunde.poti sa-mi spui cat a costat si daca l ai luat prin prima casa  la cat a fost evaluat apartamentul.

multumesc







View Postvytamyna, on 2nd February 2010, 10:38, said:

Buna ziua,

Se pare ca vecinii mei nu mai sunt activi pe acest forum.Dati-mi voie sa lansez un nou subiect.Asi dorii sa stiu cam cat a cheltuit fiecare pe ceea ce are in casa.As vrea sa fac o medie la costurile amenajarii unui imobil.Amenajarea ati facut-o cu vreun designer?Am o mare problema atunci cand vine vorba de amenajare.Nu pentru faptul ca sunt un afon al bunului gust ci pentru faptul ca am avzut prea multe si sincer nu stiu cam ce sa aleg.Nu am avut posibilitatea finaciara de a achizitiona un 2 camere,dar in schimb am achizitionat cea mai mare garsoniera(ulterior transformata in 2 camere)52mp si sincer cred ca imi este suficient deocamdata.Sa fim sanatosi,ca de plata avem de acum incolo.Ma intereseaza daca exista cineva de pe acest forum care a cumparat in scara 3 vreo garsoniera.La capitolul mobila deocamdata am achizitionat patul(MOBEXPERT)aproximativ 2100ron din care 700 salteaua.Ma bucura faptul ca majoritatea suntem tineri.Apropo cam pe unde lucreaza fiecare.


Multumesc,

Zi buna la fiecare si servici usor!


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate