Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @corinadaniela!

Cumparare auto vandut cu procura

Sfat pentru un sistem off-grid la...

Nu pot scapa de OneDrive
 Volan inclinat

Branșamente utilitați g...

Update BIOS = Calculatorul se blo...

Maimuta si Negru
 Chiar nu mai suntem in stare sa f...

Soluție de supraveghere ieft...

1 capatana de usturoi pe zi, pune...

Latenta uriasa la laptop cu i7-12...
 Unde se afla acest local ?

Activitați extracurriculare ...

Sprayul de muste RAID nu mai func...

Baterie termica cu acetat de sodi...

Mac OS X pe masina virtuala?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

ch-zone

ch-zone

New Member

• Grup: Members
As vrea sa instalez mac os pe o masina virtuala gen VirtualBox dar pe virtual box nu merge
ce imi recomandati?
Multumesc

Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

Arrogant bastard

• Grup: Senior Members

ch-zone, on 20th December 2009, 23:35, said:

As vrea sa instalez mac os pe o masina virtuala gen VirtualBox dar pe virtual box nu merge
ce imi recomandati?
Multumesc

Incearca VMWare Workstation.

Centris

Centris

Moderator

Ann0nyym0us, on 20th December 2009, 23:46, said:

Incearca VMWare Workstation.

Mac OS X nu este suportat oficial de VMWare. se pot instala hack-uri pe emulatoare de x86, dar functionarea este total imprevizibila. forget about it.

Horsie

Horsie

Senior Member

Din cate stiu, mac os x 10.6 nu merge pe masina virtuala.

galex

galex

Member

Horsie, on 20th December 2009, 23:59, said:

Din cate stiu, mac os x 10.6 nu merge pe masina virtuala.

Am vazut pe diferite site-uri de torente imagini gata preparate  pentru a fi utilizate in VMWare. Mie nu mi-a mers sa le folosesc (nici nu m-am chinuit prea tare, deoarece aveau o secventa mai stufoasa de instalare), dar sunt destule comentarii ale celor care au reusit.

ch-zone

ch-zone

New Member

galex imi poti da un link prin mp?
Mersi

neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

Guru Member

Eu am rulat sub WMware 32 biti fara probleme 10.4.8. Urmatoarele nu au mai vrut asa simplu (imi trebuia un x64 si nu mai stiu ce si m-am lasat) dar pe net am vazut ca se poate...

marian014

marian014

New Member

salut cred ca am postat gresit dar am si io o problema as vrea sa instalez mac os x pe un laptop emachines e525 cy procesor intel celeron 900 de 2.2 gh placa video Intel Graphics Media Accelerator X4500 3 gb de rami placa audio realtek hight definition audio ....pot pune? :notangel:

SuperDuper

SuperDuper

Crushed

Am incercat 10.6, nu merge.
Am Win7 x64, procesor Intel cu Virtualization Technology (VT-x) asa cum vrea VMWare pentru sisteme host x64:

One of the peculiarities of the x86 architecture is that page-level protection is provided by the hardware only between rings 0 and 3. In order to protect the memory of the hypervisor (ring 0) from a guest OS running at ring 1, segmentation must be used. The initial version of x86-64 (AMD64) did not allow for a software-only full virtualization due to the lack of segmentation support in long mode, which made the protection of the hypervisor's memory impossible, in particular, the protection of the trap handler that runs in the guest kernel address space.
Revision D and later 64-bit AMD processors (as a rule of thumb, those manufactured in 90 nm or less) added basic support for segmentation in long mode, making it possible to run 64-bit guests in 64-bit hosts via binary translation. Intel never added segmentation support to its x86-64 implementation (Intel 64), so 64-bit software-only virtualization is not possible on Intel CPUs, but Intel VT-x support makes 64-bit hardware assisted virtualization possible on the Intel platform.

Edited by SuperDuper, 28 October 2010 - 02:50.

muzicianul

muzicianul

Junior Member

• Grup: Banned

VIRTUALIZARE-SISTEME DE OPERARE VIRTUALE INSTALATE PE WIN7 CU VMWare Workstation: REDHAT-DEBIAN-CENTOS-Mac OS X Snow Leopard

Edited by muzicianul, 04 November 2010 - 00:03.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate