Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tractor prin programul rabla

Care cada de baie e mai buna?

Sfat upgrade ram și ssd

Sonoma 14.3 iMac i5 Late 2013
 Reclama peste imagine Samsung 32M...

Radu Stefan Banica ft. Juno - Sam...

Întrebare lichid de frana pe saboti

Grupul de firme Paysera Bulgaria ...
 Upgrade Ryzen 9 5900X -> Ryze...

Priza aplicata cu intrerupator cu...

Tor cu IP de UK

Sugestii road trip Moldova + Mara...
 Recomandare apartament 3 camere

Casa in constructie la tara, ce s...

Procesor cu pini indoiti, vandut ...

Examene competența lingvisti...

ROMÂNII AU TALENT

- - - - -
  • Please log in to reply
316 replies to this topic

dkro

dkro

Junior Member

• Grup: Members
La** trista. Dezamagire totala la orice capitol. De la "talentatii" care concurau pana la juriu (aceleasi fete peste tot), pana la decor si la constructia showului.

cretacic

cretacic

Senior Member

• Grup: Senior Members
din pacate pro tv are audienta si daca se baseste cineva. oamenii sunt conservatori in gusturile televizive si se belesc la pro tv sau la antena 1 indiferent de ce se transmite acolo... emisiunea de aseara a stabilit chiar un record de audienta, conform paginademedia.ro, lucru care nu ma mira. ma rog, fiecare se zgaieste la ce vrea, dar 2,7 milioane de romani sa se fi uitat la RAT?
acum, despre emisiune: format international adaptat nivelului tarii noastre. totul, de la decoruri, juriu si prezentatori, imita pana si la replici sau gesturi ceea ce se intampla in uk sau in usa la emisiunile respective. entuziasmul sau dezamagirea membrilor juriului sunt copiate de parca ar fi niste roboti, spectatorii teleghidati, cei doi penibili care cica prezinta emisiunea ii imita pe cei de la britain's got talent!
in ceea ce priveste "talentele", banuiesc si sper ca tara asta are si talente, dar care, din modestie, trac sau bun-simt, nu se dau in spectacol la tv. practic, singura diferenta dintre ce se vede la RAT si ceea ce era acum 3-4 ani la otv e ca emisiunea de la pro tv are buget mai mare si de aici, ...e mai periata, mai pompoasa, in stilul pro tv, fara insa a avea si calitate

Zygoth

Zygoth

specimen

Romanii N-au Creier, un show total pe care-l traim interactiv zilnic.

Insortio

Insortio

Junior Member

• Grup: Banned
De ce nu ia si Tvr astfel de formate? Ne da filme expirate si emisiuni de rahat, exceptie Intrecerea anilor.

euro_gandacel

euro_gandacel

Member

View Postdriftking91, on 19th February 2011, 00:26, said:

Am urmărit și eu emisiunea și cred că mă așteptam la cam mult, cum ar fi la măcar o singură reprezentație care să mă impresioneze cu adevărat, și singura (într-o oarecare măsură ) a fost băiatul cu vocea aceea.  În rest s-a votat mai mult la caterincă, cum ar fi transexualii ăia 3  :puke: , ca să nu mai zic că au dat-o în melodramă cu trupa aia de dansatori (cei 5 băieți din care au rămas 3).
Despre juriu, mi s-a părut un pic fals, în mod special Mihai Petre care încerca din răsputeri să facă pe Simon Cowell.
Să sperăm totuși că există români cu talent adevărat care merită să câștige. :)
..corect,subscriu!!..Mihaitza e baiat simpatic,dar sa pastram proportiile..nu e nici pe departe Simon..bine,el incearca sa-l imite,dar nu-i iese si mai e si penibil..nu pricep,trebuie sa copieze absolut tot,inclusim mimica celor din juriu?!..per total,multa falsitate,talentul/talentatii,deocamdata,se lasa asteptat(i),o alta emisune mioritica care se incadreaza perfect in peisaj..va face audienta,dar audienta nu inseamna neaparat si calitate.Sa se talenteze bine in continuare,eu nu ma mai uit!

omg99

omg99

Senior Member

Iata si audientele
http://www.paginadem...in-ultimii-ani/

nivir

nivir

Junior Member

.. doar din curiozitate m-am uitat  . A doua oara nu ma mai prind !
am  mai vazut "talentosi" din astia

gerbil

gerbil

Membru' activ

Filmata aiurea, data pe derulare de nu intelegi mai nimic. Plus ca nu stiu de ce, dar eu tind sa cred ca si asta e alta facatura ca toate emisiunile tv de la noi. In ce priveste baiatul de 15 ani, nu prea cred ca era vocea lui, se auzea ca o melodie normala de opera imprimata in studio, imposibil sa cante asa de perfect si sa se auda asa perfect, sa fim seriosi. Deci in concluzie eu cred ca e fake. Daca era pe bune o faceau naibii in direct cum a fost Megastar si poate, poate ii credeam.

Edited by gerbil, 19 February 2011 - 21:54.

clemhem

clemhem

Member

View Postgerbil, on 19th February 2011, 21:53, said:

Filmata aiurea, data pe derulare de nu intelegi mai nimic. Plus ca nu stiu de ce, dar eu tind sa cred ca si asta e alta facatura ca toate emisiunile tv de la noi. In ce priveste baiatul de 15 ani, nu prea cred ca era vocea lui, se auzea ca o melodie normala de opera imprimata in studio, imposibil sa cante asa de perfect si sa se auda asa perfect, sa fim seriosi. Deci in concluzie eu cred ca e fake. Daca era pe bune o faceau naibii in direct cum a fost Megastar si poate, poate ii credeam.
Hai sa nu exageram acum. O sa-l vezi in semifinale live si o sa te convingi.

tiestodj20

tiestodj20

Senior Member

View Postgerbil, on 19th February 2011, 21:53, said:

la fel cred si eu , cel putin unii din cei care au participat cred ca sunt platiti  sa faca pe prostii, cel putin ala care a cantat Alejandro era complet retardat, sau cel putin asa parea, parerea mea e ca a fost platit sa se faca de kko

Cat despre juriu , e ok dupa parerea mea , in afara de Mihai Petre care se crede priceput la toate si plin de talente( figuri ) de 3 lei.

sorinqk

sorinqk

Active Member

Mihai a fost penibil :) Incercarile juriului sa fie ca cei de afara au fost ............. triste? penibile?
Primul om care a fost prezentat parea ca joaca un tatru ieftin :) In rest posibil sa fie "pe bune" pentru ca trebuie sa te uiti in jur bine si iti dai seama ca sunt 100 de prosti care se cred plini de diferite talente.   Nu va uitati la Fernando, Sexy Braileanca, mai era una cu "vreau sa fac sex cu dan diaconsecu sau cu un extraterestru" Deci va dati seama ca mai sunt persoane de genul acesta, fara talent care se cred .............deosebiti.

Mi a placut decorul.....si sala de la Cluj :) Am vazut variante din alte tari si era rauuuuuuuuuuuu de tot. Parea o hala de muncitori ( cautati got talent pe youtube ) si gasiti din mai multe tari.  
Cei trei travestiti au fost funny :) in special grasuta aia :)  
Astept totusi alte momente deosebite. Ma asteptam la mai multe voci bune date pe post :) dar sa avem rabdare. A fost doar prima emisiune

Edited by sorinqk, 20 February 2011 - 19:51.

pufonel

pufonel

Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

Dupa mine, e mult peste Dansez pentru tine :D Macar asta e show de divertisment, nu o chestie de genul "lui cutare i-a murit pisica si vrea sa castige premiul cel mare ca sa-si ia alta" :nonobad: (poate sunt putin cinic, dar cred ca divertismentul nu trebuie amestecat cu asa ceva). Nu prea am facut comparatie cu ce e pe afara la acest gen de emisiuniu, dar per ansamblu mi s-a parut OK. Singura chestie aiurea a fost tipul care comenta din off. Mai bine il puneau pe Cotimanis sa bage el un comentariu, sa le mearga fulgii :lol:

Sa vedem acum emisiunile live. Deocamdata mi se pare destul de bun showul.

Edited by pufonel, 20 February 2011 - 21:00.

alias2004

alias2004

Junior Member

N-am vazut decat pe bucatele emisiunea dar mi s-a parut ca a fost slabuta.Prin incercarea de a le imita pe cele de afara mi s-a parut ca a iesit mai mult  o parodie.Si unii concurenti prezentati au fost pur si simplu penibili si mi se pare imposibil ca din sutele de persoane care s-au prezentat la casting sa nu fi gasit macar cateva persoane care sa fie chiar talentate.Cum zicea si  gerbil mai sus pana si faza cu baiatul mi s-a parut putin trucata.La prima vedere chiar daca e vocea lui si merita apreciat pentru asta mai mult ca sigur in emisunea prezentata noua a facut playback, piesa fiind inregistrata in studio.Cel putin asta e impresia mea.In concluzie nu prea m-a atras cu nimic si probabil doar ocazional ma voi mai uita la emisiune...

Koal

Koal

Senior Member

Eu am o parere buna despre emisiunea asta,
am mutat pe ProTV din intamplare pe la jumatatea emisiunii chiar cand a cantat copilul acela cu voce de soprana (altist),

Daca nu as fi avut si eu o performanta asemanatoare in adolescenta as zice si eu ca voi ca e trucaj.
Nu domnilor, un baiat de cor la varsta aceea poate avea o astfel de voce.
Din pacate in adolescenta copiii isi schimba vocea, asa ca putin probabil sa mai poata atinge la fel de usor acele tonalitati peste cativa ani, insa va fi un tenor talentat, sau cu mult exercitiu chiar un contratenor (asa cum l-a prezentat Mihai Petre).

Cred de asemenea ca in juriu au fost alesi cei mai buni oameni ai ProTV-ului:
- Andi Moisescu, qctorul care a reusit sa creeze si sa pastreze in gtila ProTV o emisiune - Apropo TV - care face audienta la o ora imposibila duminica, dar si pe internet.
- Andra Maruta, care este in continuare o apreciata cantareata,
- Mihai Petre, coregraful ce s-a facut cunoscut in cealalta emisiune transmisa vinerea de ProTV, fiind cel mai sever membru al juriului.

Mihai nu cred ca imita pe cineva, pur si simplu asa este el, cei care l-au zarit in cealalta emisiune (eu sunt dintre cei care l-au zarit, nu am fost unul din telespectatorii fideli ai acelei emisiuni) stiu ca si acolo si aici este aceeasi persoana cu acelasi temperament, cu aceeasi severitate, aceeasi exigenta.

La capitolul talente prezentate in emisiune, va dau dreptate astept si eu mai mult desi am vazut si cateva persoane care lucreaza deja in divertisment, oameni care au mai fost si pe alte scene, o tipa pe care am vazut-o la circ, niste insi care isi fac numarul si la teatru, oameni care vor folosi aceasta emisiune pentru a se face mai cunoscuti, dar care poate nu vor fi la fel de apreciati la TV pe cat sunt de apreciati pe actuala lor scena.

Daca aveti asteptari inalte de la aceasta emisiune, veti fi dezamagiti!
Emisiunea e la fel de "consumista" si in Anglia si in Statele Unite ale Americii si in Bulgaria, este o emisiune de divertisment, una care smulge in cel mai bun caz un hohot de ras sau o lacrima la fiecare din numerele prezentate.

De fapt voi ce ati dori sa vedeti in aceasta emisiune?

Edited by Koal, 20 February 2011 - 22:31.

tiestodj20

tiestodj20

Senior Member

View PostKoal, on 20th February 2011, 22:21, said:

De fapt voi ce ati dori sa vedeti in aceasta emisiune?

Oameni talentati , nu din aia platiti sa faca pe prostii. Tu ce parere ai despre ala care a cantat Alejandro?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/S8pfcU-Rup4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tiestodj20, 21 February 2011 - 00:27.

ramiz

ramiz

Guru Member

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CgHYgnWlurw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] o turcoaica micuta si celebra in Turcia  Berna Karagozoglu.

Edited by ramiz, 21 February 2011 - 01:08.

myxmax90s

myxmax90s

Member

View PostBecoming, on 18th February 2011, 21:20, said:

Moamaaaa ce voce avea copilul ala de 15 ani
Narcis Iustin Ianau-Bacau cu voce de soprana de opera.Ramasese mihai petre perplex,iar sala a amutit

Edited by myxmax90s, 21 February 2011 - 02:25.

Radu18-

Radu18-

Member

Mi se pare penibil si dezgustator Petre cu incercarile lui dipserate de a fi Simon Cowell
Putina naturalete in exprimari, gesturi ar da o nota de originalitate showului.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate