Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

PretPitic.ro - O mare tzeapa ! Plin de roboti !

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Conquiztador

Conquiztador

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.12.2009
Bineinteles ca s-a mai deschis un nou site de licitatii online la fel ca si anul trecut in aceasta perioada. Toti idiotii cred ca daca deschid site iarna de sarbatori o sa faca bani .
Ideea este ca am procedat si cu acest site la fel cum am procedat cu toate celelalte. M-am inregistrat, am cumparat 100 de credite, prin transfer bancar bineinteles pentru ca sistemul de plationline vad ca nu l-au integrat pe site si am zis sa licitez si eu ca orice licitator care se respecta:)). Mentionez ca licitez pe aceste siteuri de anul trecut si am la activ zeci de produse castigate, bineinteles pe cele care ii mai si lasa pe utilizatori sa castige.
Am intrat astazi 20 decembrie la ora 12:00 la un PDA care oricum nu ma interesa, dar am vrut sa-i testez. Dupa vreo 20 de minute de licitare m-am convins. Pe site-ul lor erau doar 13 utilizatori online cu tot cu mine, iar impotriva mea licitasera deja vreo 15-16 utilizatori. Nu este asta problema. Problema este ca toti acesti 15-16 licitau doar impotriva mea. Pe la 2 lei si ceva deja doar eu tineam licitatia. Daca nu licitam eu la ultima secunda se vindea de mult produsul.
Erau doar niste roboti penibili programati sa liciteze automat intre secunda 5 si 10. Nici macar o data nu a coborat cronometrul sub 5 secunde cand conduceam eu. In schimb cand cobora oricare dintre ei nu mai licita nimeni:).
Cam asta este site-ul de licitatii online pretpitic.ro .
O sa dispara la fel ca toate celelalte. Pana in ianuarie-februarie nu o sa mai fie niciun utilizator real pe site-ul lor asa ca va recomand si voua sa evitati acest site daca nu cumva vreti sa aruncati banii pe fereastra.

In final l-am lasat sa castige pe cel care licitase cel mai putin, doar 2-3 credite. Macar sa fac un robot fericit:))).

Concluzia este sa nu incercati sporturi extreme ca pretpitic.ro . Don`t try this at home ! :)

http://www.pretpitic...uropa 2 Gb-v668

Edited by Conquiztador, 20 December 2009 - 13:07.


#2
spider8

spider8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 14.01.2006
Deci ca sã înþeleg :
-ai dat 200 de lei (adicã 100 credite), pentru a putea licita;
-dupã ce ai licitat ºi ai fi putut câºtiga, ai lãsat pe altcineva sã câºtige;
-mai mult, dupã ce ai pierdut o zi ºi niºte bani degeaba, þi-ai fãcut cont pe Softpedia pentru a ne împãrtãºi pãrerea ta, evident negativã, despre un anume site.

#3
Conquiztador

Conquiztador

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.12.2009

View Postspider8, on 20th December 2009, 16:37, said:

Deci ca sã înþeleg :
-ai dat 200 de lei (adicã 100 credite), pentru a putea licita;
-dupã ce ai licitat ºi ai fi putut câºtiga, ai lãsat pe altcineva sã câºtige;
-mai mult, dupã ce ai pierdut o zi ºi niºte bani degeaba, þi-ai fãcut cont pe Softpedia pentru a ne împãrtãºi pãrerea ta, evident negativã, despre un anume site.


Da frate si? Care e problema? Am o parere si sunt liber sa mi-o exprim asa ca fuck off...
Intre timp fara sa ma chinui deloc am strans si cateva dovezi care arata cat de penibili sunt:)

#4
shteck2k6

shteck2k6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,566
  • Înscris: 19.10.2006
Parerea mea este ca trebuia sa castigi PDA-ul. Eu asa as fi facut.

#5
Conquiztador

Conquiztador

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.12.2009

View Postshteck2k6, on 20th December 2009, 18:14, said:

Parerea mea este ca trebuia sa castigi PDA-ul. Eu asa as fi facut.


Da cum sa nu:)))          Si eu la fel as fi facut:)...Tu vorbesti de parca depindea de mine si nu de robotii lor:))

#6
jandera194

jandera194

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.12.2009

View PostConquiztador, on 20th December 2009, 13:04, said:

Bineinteles ca s-a mai deschis un nou site de licitatii online la fel ca si anul trecut in aceasta perioada. Toti idiotii cred ca daca deschid site iarna de sarbatori o sa faca bani .
Ideea este ca am procedat si cu acest site la fel cum am procedat cu toate celelalte. M-am inregistrat, am cumparat 100 de credite, prin transfer bancar bineinteles pentru ca sistemul de plationline vad ca nu l-au integrat pe site si am zis sa licitez si eu ca orice licitator care se respecta:)). Mentionez ca licitez pe aceste siteuri de anul trecut si am la activ zeci de produse castigate, bineinteles pe cele care ii mai si lasa pe utilizatori sa castige.
Am intrat astazi 20 decembrie la ora 12:00 la un PDA care oricum nu ma interesa, dar am vrut sa-i testez. Dupa vreo 20 de minute de licitare m-am convins. Pe site-ul lor erau doar 13 utilizatori online cu tot cu mine, iar impotriva mea licitasera deja vreo 15-16 utilizatori. Nu este asta problema. Problema este ca toti acesti 15-16 licitau doar impotriva mea. Pe la 2 lei si ceva deja doar eu tineam licitatia. Daca nu licitam eu la ultima secunda se vindea de mult produsul.
Erau doar niste roboti penibili programati sa liciteze automat intre secunda 5 si 10. Nici macar o data nu a coborat cronometrul sub 5 secunde cand conduceam eu. In schimb cand cobora oricare dintre ei nu mai licita nimeni:).
Cam asta este site-ul de licitatii online pretpitic.ro .
O sa dispara la fel ca toate celelalte. Pana in ianuarie-februarie nu o sa mai fie niciun utilizator real pe site-ul lor asa ca va recomand si voua sa evitati acest site daca nu cumva vreti sa aruncati banii pe fereastra.

In final l-am lasat sa castige pe cel care licitase cel mai putin, doar 2-3 credite. Macar sa fac un robot fericit:))).

Concluzia este sa nu incercati sporturi extreme ca pretpitic.ro . Don`t try this at home ! :)

http://www.pretpitic...uropa 2 Gb-v668

Multam Conquiztador!   Este o recenzie binevenita! Pentru cine pricepe! Mai ales pentru "trupa " de la MEGABID! De anul trecut! Aia au fost adevaratii TZEPARI, cum ziceti voi..Si inca nu i-a legat nimeni..Vreau sa adaug cu ocazia asta ca si atunci cand a aparut spam-spam-spam  ,au fost carcotasi..Eu sant dintre cei care si-au asumat regulamentul acela! Si daca veti privi cu OBIECTIVITATE, veti vedea ce acest spam-spam-spam merge..Poate si acolo sant "neste ..".. Pana si eu am fost considerat ,la un moment dat un"bot", pentru ca licitam in nestire pentru un NIKON, sau pentru un CANON! Le-am cam platit, dar asta e farmecul acestei licitatii! Poate pierzi ,dar poate castigi! Cred ,mai degraba!!!!, ca exista niste tipi care si-au facut o sursa de VENITURI CONSIDERABILE, din a licita/castiga obiecte scumpe si a le revinde..Fara a "finanta" si Finantele..Au timp, castiga un LCD de 2800 ron, il vand cu 1800 ron, bani din care cumpara 500 credite cu 900 ron, si castiga mai departe ...fara probleme( EnoleleGay,si altii,ca nu am am timp sa-i numesc). In orice caz licitatia mi se pare palpitanta, dar ,ca si fotbalul romanesc, uneori iese din ..limitele NORMALE!!!Oricum, in acest moment, ca licitator(nu f bogat..) , apreciez ca singura licitatie BUNA este spam-spam-spam!   La multi ani!


Spider8_ esti axact genul de individ de care NU ARE NEVOIE  o comunitate! Nivelul educatiei dumitale exclude necesitatea unei explicatii...Ai un scazut nivel civic , si cred ca mai ai si alte lipsuri..Avem ghinion ca nu te-ai nascut in Norvegia,dumneata si cu alti ..milioane de romani!

View Postspider8, on 20th December 2009, 16:37, said:

Deci ca sã înþeleg :
-ai dat 200 de lei (adicã 100 credite), pentru a putea licita;
-dupã ce ai licitat ºi ai fi putut câºtiga, ai lãsat pe altcineva sã câºtige;
-mai mult, dupã ce ai pierdut o zi ºi niºte bani degeaba, þi-ai fãcut cont pe Softpedia pentru a ne împãrtãºi pãrerea ta, evident negativã, despre un anume site.


"Trebuia sa castigi.." il sfatuiesti dumneata pe Conquiztador! Asa ai fi facut.. HA!HA!HA! sau  HO!HO!HO!  Pai mata te-ai jucat la aceste licitatii? Sti cum e aia sa mai ai vreo 25 credite, dupa ce ai licitat vreo 200, si apare un "bot" ,pe care nu l-ai mai vazut licitand,si nici la licitatii terminate nu exista, si -ti anuleaza BRUSC licitatia? Cu o viteza ca nici numele tau nu mai apare cand licitezi? Ce poate fi aia? Un "saprofit" trezit brusc la viata tocmai cand credeai ca poti castiga! DOLCE 23 ...,si multi altii!Sa vezi cum iti papa banii in 10 minute..Si culmea e ca apare un nume nou, si dupa 5-10 licitatii ,castiga!!!!E nasol sa nu-ti vezi adversarii!  Cui nu-i place, sa nu liciteze!

View Postshteck2k6, on 20th December 2009, 18:14, said:

Parerea mea este ca trebuia sa castigi PDA-ul. Eu asa as fi facut.


#7
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
Prost nu e ala care da ci ala care cumpara. De ce mai plangeti pe aici ?

#8
Conquiztador

Conquiztador

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.12.2009
Stati dvs linistiti domnilor ca nu am iesit eu in pierdere:). Doar nu eram idiot sa dau 200 ron pe un espressor care valoreaza vreo 150 ron maximum.
Am sunat a doua zi la banca si le-am spus sa anuleze tranzactia prin care cumparasem cele 100 de credite:) avand in vedere ca plata creditelor s-a facut prin transfer bancar. Macar am deconspirat niste escroci si am reusit in cele din urma ce mi-am propus. Din cate vedeti acum site-ul nu mai functioneaza si nu cred ca va mai reveni in scurt timp si chiar daca va reveni vor fi mult mai putini cei care vor cumpara credite la ei sau nu vor mai fi deloc.

Pentru domnul jandera-utilizator vechi de pe site.banat.pt.spam impotriva caruia am si licitat cu anumite ocazii, dar bineinteles sub un al nume de utilizator ii transmit doar ca are dreptate. De la megabid si pana acum au aparut multe siteuri si la fel de multe s-au si inchis.
spam-spam-spam face parte dintr-o alta categorie, dar asta nu inseamna ca sunt corecti si cinstiti. Ei doar au vrut sa faca din licitatiile online o afacere de lunga durata si reusesc sa controleze foarte bine sistemul de roboti pe care il au implementat pe site:). Nu vreau sa intru in detalii pentru ca am vazut ca foarte multi au discutat despre asta.

O sa spun acum si un lucru nou despre site.banat.pt.spam despre care probabil foarte putini stiu sau nu stiu deloc.
site.banat.pt.spam are siteuri atat in Romania cat si in Grecia, Bulgaria, Turcia sau Belgia. N-au insa bunul simt sa specifice acest lucru in momentul in care te inregistrezi pe site-ul lor. Poate ca utilizatorii ar trebui sa stie ca atunci cand se hotarasc sa intre intr-o licitatie exista riscul sa se bata si cu grecii si cu turcii sau belgienii. Chestia este ca desi sunt 5 site-uri diferite, baza de date a produselor este una comuna si toti utilizatorii din toate tarile liciteaza pentru "aceleasi" produse. Am pus ghilimele pentru ca si din acest punct de vedere domnii de la spam-spam-spam au creat o disconcordanta enorma. Uneori intre timp ce romanul liciteaza pentru un laptop de 19-20 de milioane, belgienii, grecii sau turcii liciteaza pentru laptopuri de 30-40 de milioane.  Desi preturile la pachetele de credite sunt aproximativ egale cred ca realizam cu totii ca nivelurile de trai din tarile enumerate mai sus sunt mai mult decat diferite. :)
Este oare corect?

http://www.pretbomba...efault.aspx?p=1

http://www.simpo.be/Default.aspx?p=1

http://www.eprosfora...efault.aspx?p=1

http://www.hitcena.bg/Default.aspx?p=1

http://www.sonakal.c...efault.aspx?p=1  .

Sa nu va mirati daca nu va merg linkurile, de obicei ip-urile de romania sunt directionate spre site-ul din Romania www.site.banat.pt.spam

#9
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
Eu am tras concluzia ca ai prea mult timp liber.

#10
Conquiztador

Conquiztador

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.12.2009

View Postdemos, on 23rd December 2009, 00:34, said:

Eu am tras concluzia ca ai prea mult timp liber.

Iar tie nu ti se pare ca te cam bagi singur in seama ?:)

#11
fiumm

fiumm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 25.06.2008
@Conquiztador22nd December 2009, 20:17
Stati dvs linistiti domnilor ca nu am iesit eu in pierdere:). Doar nu eram idiot sa dau 200 ron pe un espressor care valoreaza vreo 150 ron maximum.


    Este tardiv sa anulezi o plata a doua zi, cu siguranta banii erau plecati si intrati.

#12
Conquiztador

Conquiztador

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.12.2009

View Postfiumm, on 27th December 2009, 13:40, said:

@Conquiztador22nd December 2009, 20:17
Stati dvs linistiti domnilor ca nu am iesit eu in pierdere:). Doar nu eram idiot sa dau 200 ron pe un espressor care valoreaza vreo 150 ron maximum.


    Este tardiv sa anulezi o plata a doua zi, cu siguranta banii erau plecati si intrati.

Stai linistit ca stiu despre ce vorbesc...Banii mi-au fost deja returnati;). Plata a fost facuta sambata, iar banii intrau abia luni in contul lor !

#13
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Atunci tu erai cel tzepar, ai facut o plata, le-ai confirmat ca plata e facuta ca sa adauge creditele apoi daca nu ai castigat nimic ai anulat plata.

#14
Conquiztador

Conquiztador

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.12.2009

View PostDjAdi, on 28th December 2009, 21:18, said:

Atunci tu erai cel tzepar, ai facut o plata, le-ai confirmat ca plata e facuta ca sa adauge creditele apoi daca nu ai castigat nimic ai anulat plata.

Atat timp cat m-am convins ca au roboti mi-am dat seama ca nu sunt corecti, ca ei sunt teparii si in plus exista riscul sa nu primesc produsul castigat am procedat foarte corect !;)

#15
matachepaul

matachepaul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.04.2008

View PostConquiztador, on 22nd December 2009, 20:17, said:

Stati dvs linistiti domnilor ca nu am iesit eu in pierdere:). Doar nu eram idiot sa dau 200 ron pe un espressor care valoreaza vreo 150 ron maximum.
Am sunat a doua zi la banca si le-am spus sa anuleze tranzactia prin care cumparasem cele 100 de credite:) avand in vedere ca plata creditelor s-a facut prin transfer bancar. Macar am deconspirat niste escroci si am reusit in cele din urma ce mi-am propus. Din cate vedeti acum site-ul nu mai functioneaza si nu cred ca va mai reveni in scurt timp si chiar daca va reveni vor fi mult mai putini cei care vor cumpara credite la ei sau nu vor mai fi deloc.

Pentru domnul jandera-utilizator vechi de pe site.banat.pt.spam impotriva caruia am si licitat cu anumite ocazii, dar bineinteles sub un al nume de utilizator ii transmit doar ca are dreptate. De la megabid si pana acum au aparut multe siteuri si la fel de multe s-au si inchis.
spam-spam-spam face parte dintr-o alta categorie, dar asta nu inseamna ca sunt corecti si cinstiti. Ei doar au vrut sa faca din licitatiile online o afacere de lunga durata si reusesc sa controleze foarte bine sistemul de roboti pe care il au implementat pe site:). Nu vreau sa intru in detalii pentru ca am vazut ca foarte multi au discutat despre asta.

O sa spun acum si un lucru nou despre site.banat.pt.spam despre care probabil foarte putini stiu sau nu stiu deloc.
site.banat.pt.spam are siteuri atat in Romania cat si in Grecia, Bulgaria, Turcia sau Belgia. N-au insa bunul simt sa specifice acest lucru in momentul in care te inregistrezi pe site-ul lor. Poate ca utilizatorii ar trebui sa stie ca atunci cand se hotarasc sa intre intr-o licitatie exista riscul sa se bata si cu grecii si cu turcii sau belgienii. Chestia este ca desi sunt 5 site-uri diferite, baza de date a produselor este una comuna si toti utilizatorii din toate tarile liciteaza pentru "aceleasi" produse. Am pus ghilimele pentru ca si din acest punct de vedere domnii de la spam-spam-spam au creat o disconcordanta enorma. Uneori intre timp ce romanul liciteaza pentru un laptop de 19-20 de milioane, belgienii, grecii sau turcii liciteaza pentru laptopuri de 30-40 de milioane.  Desi preturile la pachetele de credite sunt aproximativ egale cred ca realizam cu totii ca nivelurile de trai din tarile enumerate mai sus sunt mai mult decat diferite. :)
Este oare corect?

http://www.pretbomba...efault.aspx?p=1

http://www.simpo.be/Default.aspx?p=1

http://www.eprosfora...efault.aspx?p=1

http://www.hitcena.bg/Default.aspx?p=1

http://www.sonakal.c...efault.aspx?p=1  .

Sa nu va mirati daca nu va merg linkurile, de obicei ip-urile de romania sunt directionate spre site-ul din Romania www.site.banat.pt.spam
Salut,
Te astepti ca cei de la spam-spam-spam sa sune pe toata lumea sa le zica?
Acest lucru este specificat in termeni si conditii, dar binenteles ca toti acuzatiile se fac fara probe si doar ca asa i se pare cuiva.
Cred ca daca esti atat de implicat in licitatii dupa cum spui ar fi trebuit sa te duca capul sa citesti pe site si ai fi vazut ca mentioneaza asta.

#16
geomnb

geomnb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.01.2010
fratilor
acum am descoperit si eu ca spam-spam-spam , mai este si in alte parti
cand au fost intrebati , spam-spam-spam pe forum daca mai  utilizatorii sunt si din alte tari ei au spus:

"5. Cum functioneaza licitatia

Cu fiecare oferta plasata, pretul produsului pentru care liciteaza utilizatorul, creste cu 2 bani (0.02 lei). O oferta plasata de utilizator constituie o oferta ferma de la acel utilizator catre spam-spam-spam pentru cumpararea produsului. La licitatii participa toti utilizatorii platformei de licitare spam-spam-spam, atat la nivel national, cat si regional in tarile in care platforma spam-spam-spam, sub denumirile inregistrate in acele tari si in baza acordurilor de cooperare"

A raspuns cumva la intrebare  ?
NUUUUU

cei care incearca sa intre pe site-urile de mai sus, si sunt redirectionati pe site.banat.pt.spam
procedati astfel:
scrieti pe google. ce site este: de exemplu:  scrieti pe google:  simpo.be  
enter, apoi  primul link aparut Scrie  mai jos: In Cache dati click pe el si intra usor

#17
pretpitic

pretpitic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.01.2010

View PostConquiztador, on 20th December 2009, 13:04, said:

Bineinteles ca s-a mai deschis un nou site de licitatii online la fel ca si anul trecut in aceasta perioada. Toti idiotii cred ca daca deschid site iarna de sarbatori o sa faca bani .
Ideea este ca am procedat si cu acest site la fel cum am procedat cu toate celelalte. M-am inregistrat, am cumparat 100 de credite, prin transfer bancar bineinteles pentru ca sistemul de plationline vad ca nu l-au integrat pe site si am zis sa licitez si eu ca orice licitator care se respecta:)). Mentionez ca licitez pe aceste siteuri de anul trecut si am la activ zeci de produse castigate, bineinteles pe cele care ii mai si lasa pe utilizatori sa castige.
Am intrat astazi 20 decembrie la ora 12:00 la un PDA care oricum nu ma interesa, dar am vrut sa-i testez. Dupa vreo 20 de minute de licitare m-am convins. Pe site-ul lor erau doar 13 utilizatori online cu tot cu mine, iar impotriva mea licitasera deja vreo 15-16 utilizatori. Nu este asta problema. Problema este ca toti acesti 15-16 licitau doar impotriva mea. Pe la 2 lei si ceva deja doar eu tineam licitatia. Daca nu licitam eu la ultima secunda se vindea de mult produsul.
Erau doar niste roboti penibili programati sa liciteze automat intre secunda 5 si 10. Nici macar o data nu a coborat cronometrul sub 5 secunde cand conduceam eu. In schimb cand cobora oricare dintre ei nu mai licita nimeni:).
Cam asta este site-ul de licitatii online pretpitic.ro .
O sa dispara la fel ca toate celelalte. Pana in ianuarie-februarie nu o sa mai fie niciun utilizator real pe site-ul lor asa ca va recomand si voua sa evitati acest site daca nu cumva vreti sa aruncati banii pe fereastra.

In final l-am lasat sa castige pe cel care licitase cel mai putin, doar 2-3 credite. Macar sa fac un robot fericit:))).

Concluzia este sa nu incercati sporturi extreme ca pretpitic.ro . Don`t try this at home ! :)

http://www.pretpitic...uropa 2 Gb-v668
Si daca am facut asa, care e problema? spam-spam-spam castiga zeci de mii de euro lunar de la prostii care le viziteaza situl. Intr-adevar, am folosit roboti, doar nu credeti ca suntem  tampiti  sa dam produse in prima zi de functionare in valoare de 10000 ron incasand doar 400 ron. In alta ordine de idei, noi oricum vom deschide din nou, reclama agresiva si vom castiga. Problema este alta: Conquiztador este Ciuca Mihai Felix, de la micropret.ro care  a incarcat special ca sa ne discrediteze, cum de altfel face afirmatii defaimatoare si celor de la site.banat.pt.spam, doar sa atraga jucatorii catre situl sau. El oricum recunoaste ca participa la licitatii la el pe site(cat de idiot poti sa fii). Am raspuns destul de tarziu acuzatiilor(la inceput nu ne-am dat seama cine este acest Conquiztador), timpul nu ne permite sa ne ocupam de lucruri minore, avem afaceri mult mai mari decat aceste mici tepe. Mult succes la licitatii, mai ales la microlicitatii

#18
mondofood

mondofood

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.02.2010

View PostConquiztador, on 20th December 2009, 13:04, said:

Bineinteles ca s-a mai deschis un nou site de licitatii online la fel ca si anul trecut in aceasta perioada. Toti idiotii cred ca daca deschid site iarna de sarbatori o sa faca bani .
Ideea este ca am procedat si cu acest site la fel cum am procedat cu toate celelalte. M-am inregistrat, am cumparat 100 de credite, prin transfer bancar bineinteles pentru ca sistemul de plationline vad ca nu l-au integrat pe site si am zis sa licitez si eu ca orice licitator care se respecta:)). Mentionez ca licitez pe aceste siteuri de anul trecut si am la activ zeci de produse castigate, bineinteles pe cele care ii mai si lasa pe utilizatori sa castige.
Am intrat astazi 20 decembrie la ora 12:00 la un PDA care oricum nu ma interesa, dar am vrut sa-i testez. Dupa vreo 20 de minute de licitare m-am convins. Pe site-ul lor erau doar 13 utilizatori online cu tot cu mine, iar impotriva mea licitasera deja vreo 15-16 utilizatori. Nu este asta problema. Problema este ca toti acesti 15-16 licitau doar impotriva mea. Pe la 2 lei si ceva deja doar eu tineam licitatia. Daca nu licitam eu la ultima secunda se vindea de mult produsul.
Erau doar niste roboti penibili programati sa liciteze automat intre secunda 5 si 10. Nici macar o data nu a coborat cronometrul sub 5 secunde cand conduceam eu. In schimb cand cobora oricare dintre ei nu mai licita nimeni:).
Cam asta este site-ul de licitatii online pretpitic.ro .
O sa dispara la fel ca toate celelalte. Pana in ianuarie-februarie nu o sa mai fie niciun utilizator real pe site-ul lor asa ca va recomand si voua sa evitati acest site daca nu cumva vreti sa aruncati banii pe fereastra.

In final l-am lasat sa castige pe cel care licitase cel mai putin, doar 2-3 credite. Macar sa fac un robot fericit:))).

Concluzia este sa nu incercati sporturi extreme ca pretpitic.ro . Don`t try this at home ! :)

http://www.pretpitic...uropa 2 Gb-v668

Eu sunt de parere ca tu faci special aceste lucruri, pentru a dezinforma eventualii jucatori si a renunta in a mai juca.  :thumbdown:
Eventual poate iti promovezi cumva propriul site de licitatii, care este cel mai cinstit din lume  :lol:
Ca ce chestie si in calitate de ce, te loghezi pe astfel de site-uri, faci tot felul de "teste" neelocvente, intrii pe forumuri si scrii tot felul de rahaturi ?
Consider ca este foarte clar pentru toata lumea cum functioneaza astfel de site-uri, sunt la limita legalitatii in RO, iar in afara astfel de site-uri sunt cu miile...
Din cunostiintele mele de jucator pe astfel de site-uri (si din RO si din afara), pretpitic s-a relansat sub un alt nume si alt design si pot spune ca la ora asta este cel mai OK.

Iar tu Conquiztador esti JALNIC !!!  :thumbdown:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate