Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Vancouver 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
Skijumping10

Skijumping10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.12.2009
Cine credeti ca va castiga medaliile puse in joc la Vancouver la disciplina Sarituri cu schiurile?
Eu cred ca va fi o lupta  pentru intaietate si ca sportivii mai tineri vor lua medaliile.Eu cred ca locul III va fi ocupat de Thomas Morgenstern,locul II va fi al lui Simonn Ammann,iar locul intai va fi al austriacului Gregor Shlirenzauer.Nu cred ca veteranii acestui sport vor lua medalii.

Attached Files



#2
Lia28

Lia28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 02.02.2009

View PostSkijumping10, on 19th December 2009, 16:01, said:

Cine credeti ca va castiga medaliile puse in joc la Vancouver la disciplina Sarituri cu schiurile?
Eu cred ca va fi o lupta  pentru intaietate si ca sportivii mai tineri vor lua medaliile.Eu cred ca locul III va fi ocupat de Thomas Morgenstern,locul II va fi al lui Simonn Ammann,iar locul intai va fi al austriacului Gregor Shlirenzauer.Nu cred ca veteranii acestui sport vor lua medalii.
Nu stiu daca asa v-a fi podiumul,dar cred ca ai dreptate in legatura cu veteranii acestui sport. Daca nu au luat medalii cand erau pe val acum este mult mai greu cand sunt atatia tineri talentati. E greu sa-i invinga.

#3
iv3sTaR

iv3sTaR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 18.11.2009
Dupa mine Kofler sau Ahonen

Edited by GlobalMods, 08 January 2010 - 18:27.


#4
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009

View Postiv3sTaR, on 7th January 2010, 18:49, said:

Nu te mai opresti ? ? ? ? ? Stim sa numaram si noi !
__________________________

Dupa mine Kofler sau Ahonen

Daca nu stiai Olimpiada de la Vancouver este foarte importanta ca dealtfel toate intrecerile olimpice fie ele de iarna sau de vara . Eu zic ca trebuie amintit de aceasta competitie in fiecare zi .
***Editat Moderator: Este acest topic pentru a aminti! Daca ma mai vad nevoit sa sterg zeci de posturi cu numaratori si diferite fonturi utilizate, impart sactiuni!***

Edited by GlobalMods, 08 January 2010 - 18:27.


#5
iv3sTaR

iv3sTaR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 18.11.2009
Are sanse mari si Amman

#6
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009
Festivitatea de deschidere va avea loc sambata noaptea la 4  ( ora Romaniei ) .

#7
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
Ce tragic accidentul georgianului! Ieșirea de pe pistă a concurentului era considerată a fi imposibilă prin construcție, de aceea stâlpii de susținere nu au mai fost protejați, dar...
Dumnezeu să-l ierte!

#8
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009

View Postmircea21, on 13th February 2010, 23:43, said:

Ce tragic accidentul georgianului! Ieșirea de pe pistă a concurentului era considerată a fi imposibilă prin construcție, de aceea stâlpii de susținere nu au mai fost protejați, dar...
Dumnezeu să-l ierte!

Să-l ierte!

#9
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009
Super combinata masculina s-a amanat din cauza caderilor masive de zapada!

Programata marti, cu incepere de la ora Romaniei 20, super combinata masculina de schi alpin a fost amanata din cauza conditiilor meteo nefavorabile, informeaza site-ul oficial al Jocurilor Olimpice de la Vancouver.

#10
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009
Ferry ( SWE ) a castigat proba de pursuit la Biathlon .

#11
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010
Pt pasionati, maine 3 meciuri tari, cat 3 finale-ice hockey
ora 12 Rusia-Cehia(ora 22 pe tvr)
ora 16:40 Canada-SUA
ora 21 Suedia-Finlanda
:thumbup:
Prima surpriza, slovacii i-au batut pe rusi cu 2-1!

#12
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View Postanabia, on 20th February 2010, 18:52, said:

Canada-SUA
Asta sper să fie și finala.

În altă ordine de idei - la biatlon norvegienii au fost fantastici în proba regină. Svendsen, respectiv Tora Berger au fost imbatabili. Ce cursă a făcut și Ole Einar, a recuperat vreo 50 de secunde pe schiuri față de Svendsen și 2 minute față de Novikov!

#13
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010
Toate cele 6 echipe pot castiga medalia de aur. ;)
Biatlonul(mai bine spus combinata nordica) dupa parerea mea e unul din cele mai grele sporturi de iarna, daca nu cel mai greu! Am vazut si eu ceva intreceri, norvegianul ala Bjorndalen e lectie de viata. Ce chestie, ratezi un foc si gata, te-au penalizat cu un min. Ce sa mai zic de unul din rusii aia care a ratat 3 focuri... Tofalvi a noastra ce a facut?
Azi au fost probele de coborare, cred ca Miller iar a mai castigat o medalie de aur, n-am vazut pana la final.
Dar de perechea aia coreeana care a castigat aurul la patinaj artistic ce mai e de spus? Oamenii se pregatesc de 12 ani pt medalia de aur, au luat argint la alte editii, s-au lasat in 2005, au revenit in 2007 si acum au castigat aurul! Bravo lor, lectie de viata intr-o disciplina in care rusii fac legea de multi ani!
De abia astept meciurile de maine la hockey!

#14
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View Postanabia, on 20th February 2010, 22:45, said:

Tofalvi a noastra ce a facut?
Am văzut în direct doar proba de sprint, unde Eva a ieșit pe locul 14. La pursuit a fost pe 19, iar la 15 km a ieșit pe locul 11.

Quote

Azi au fost probele de coborare, cred ca Miller iar a mai castigat o medalie de aur, n-am vazut pana la final.
Tocmai, că a ratat până acum 2 medalii de aur. :) La Coborâre a luat bronz pentru o întârziere de doar 9 sutimi, iar la Super G argint pentru o întârziere de 28 de sutimi.

Quote

Dar de perechea aia coreeana care a castigat aurul la patinaj artistic ce mai e de spus? Oamenii se pregatesc de 12 ani pt medalia de aur, au luat argint la alte editii, s-au lasat in 2005, au revenit in 2007 si acum au castigat aurul! Bravo lor, lectie de viata intr-o disciplina in care rusii fac legea de multi ani!
Sunt chinezi. O să asistăm în anii următori la o ascensiune puternică a Chinei în sporturi în care până nu demult nu avea nicio tangență (nu mă refer aici neapărat la patinaj). Au de unde alege, Slavă Domnului!


Tocmai ce a câștigat Simi și la trambulina mare! A rescris istoria Ammann - 4 titluri olimpice... FABULOS!!!

#15
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009

View Postmircea21, on 20th February 2010, 23:31, said:

Am văzut în direct doar proba de sprint, unde Eva a ieșit pe locul 14. La pursuit a fost pe 19, iar la 15 km a ieșit pe locul 11.


Tocmai, că a ratat până acum 2 medalii de aur. :) La Coborâre a luat bronz pentru o întârziere de doar 9 sutimi, iar la Super G argint pentru o întârziere de 28 de sutimi.


Sunt chinezi. O să asistăm în anii următori la o ascensiune puternică a Chinei în sporturi în care până nu demult nu avea nicio tangență (nu mă refer aici neapărat la patinaj). Au de unde alege, Slavă Domnului!


Tocmai ce a câștigat Simi și la trambulina mare! A rescris istoria Ammann - 4 titluri olimpice... FABULOS!!!

Senzational !!!!!!!! SIMI de 4 ori campion olimpic !!!!!

#16
unrealgeb1978

unrealgeb1978

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,607
  • Înscris: 17.08.2007
Ador olimpiadele...cred ca la sariturile cu sky a castigat un austriac.

#17
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009

View Postunrealgeb1978, on 20th February 2010, 23:34, said:

Ador olimpiadele...cred ca la sariturile cu sky a castigat un austriac.


NU ! Un elvetian . cel mai bun austriac a fost Schlierenazuer care a terminat pe locul 3 .

#18
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010
Din cele 3 supermeciuri am vazut doar Cehia-Rusia in direct si ultima repriza din SUA-Canada(inregistrat).
Eram ferm convins ca rusii o sa castige, au facut-o intr-o maniera destul de categorica, cehii de nerecunoscut(Jagr zero barat in meciul asta), au inscris in prima repriza spre sfarsit cand erau 5 contra 3 pe gheata. De la rusi bun rau Ovechkin asta(sper ca am scris corect)
De SUA-Canada nu pot spune multe, cert e ca in ultimele 5 min din repriza a 3-a americanii nu prea au iesit din treimea lor, era asediu la poarta la 4-3 pt ei. Ma mir ca n-au luat gol.
Suedia-Finlanda, cam sever scorul.
Oricum hockey-ul pe gheata ramane un sport frumos, angajament, determinare, epuizare fizica(se schimba liniile la 3-4 min) Sa vedem playoff-ul, pana una alta canadienii nu se pot impiedica de nemti sau cehii de letoni. Problema e ca au un meci in plus fata de ceilalti, ceea ce cred eu ca o sa conteze. ;)

P.S. Mircea21 multumesc pt corectii, scriu din memorie, nu de pe google.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate