Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Nelamurire legata de DeepFreeze

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Am si eu o nelamurire. Am vazut ce poate DeepFreeze, si este ce imi trebuie. Mai concret, cand m-am intors din voiaj  pc-ul meu devenise o cloaca plina de tot felul de monstruleti virtuali. Cum voi pleca din nou peste ceva timp, m-am gandit sa instalez DeepFreeze, astfel incat sa gasesc pc-ul la fel cum il las. Am citit nisite tutoriale despre modul in care se foloseste, deci nimic dificil pana aici. Problema ar fi ca din ce mi-a spus un prieten daca iti da o eroare pe HDD, poti sa iti iei adio de la el. Asa ca nu as vrea sa pierd hardul si sa mai si dau banii pe e o licenta. Deci este adevarat?

#2
bgdftw

bgdftw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 21.06.2004
putin posibil, in cel mai rau caz windows-ul, cum am patit si eu :(

#3
bobdan

bobdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,221
  • Înscris: 29.07.2004
foarte putin probabil. Eu am instalat deepfreezul de un an de zile intr-o retea si pot spune ca de atunci n-am mai purtat grija calculatoarelor.

#4
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
nu cred sa se intample ceva totusi cred ca deepfreze e o prostie. e bun numai pentru netcaffe sau eu stiu, ceva firme in rest e aiurea. ca sa-l instalezi pe calcu de acasa unde instalezi, dezinstalezi si salvezi tot felul de documente, ca la restart sa-ti dispara mi se pare inutil. pentru ce am calculator atunci sa vad numai o "poza" la fiecare restart?e drept scapi de problema virusilor insa mi se pare un pret mult prea mare. foarte enervant deepfreeze cu siguranta nu o sa-l instalez niciodata.fara suparare mi se pare un soft pentru cei care nu au nici cea mia mica idee cum sa securizeze un calculator din toate punctele de vedere.ma indoiesc ca vreun utilizator avansat va folosi deepfreeze intr-o retea sau altceva.mi se pare un soft inutil insa e doar parerea mea.

#5
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
@se7enports pc-ul meu va ramane singur acasa, fara un utilizator avizat cat de cat in materie de securitate. Nu ca as avea cine stie ce documente sau informatie, dar data trecuta era pur si simplu sufocat si abia mai mergea. Ori vreu cand ma intorc  sa pot sa stau linistit la pc-ul meu nu sa dau format la discuri ca data trecuta. Voi lasa o partitie nemonitorizata de deepfreeze, sa se poata salva pe ea. In schimb vreau ca partitia cu windows sa poata fi monitorizata de deepfreeze. Asta ca sa nu mai poata fi instalate tot felul de joculete si programele. Voi lasa pe pc tot ceea ce este necesar ptr o activitate normala.

#6
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
ok am inteles in cazul asta e bun, merge si nu cred ca o sa ai vreo problema cu hardul sau altceva insa e bine sa-si dea cu parerea cei care l-au mai folosit.

#7
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Lol Pai parerea lor o si vreau. NU vreau sa imi dau :ciocan: dupa aia

#8
attempt

attempt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 03.05.2005
Iti recomand doua partitii pe sistem si doar pe una sa o inghete DeepFreeze, bineinteles pe C:. Salvarile si tot ce vrei sa faci ti le salvezi pe celalalt disk/uri.

E recomandat sa il instalezi dupa ce ai instalat windowsul, toate updaturile, driverele, programele de care ai nevoie, ulterior dupa o instalare il pui sa uite sa inghete dupa urmatoare restartare.

In acest fel eu am stat multa vreme chiar si fara antivirus, m-am gandit chiar sa fac testari de spyuri :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate