Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Bani cu Google Adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
webprof

webprof

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.03.2009

View Posthacktools, on 12th January 2011, 13:52, said:

NU exista nici o suma pe care trebuie neaparat sa o acumulezi,de asemenea castigurile se raporteaza pentru perioada urmatoare.Spun sa tragi tare daca vrei sa faci bani multi si sa o duci bine.Cand inveti o smecherie si vezi ca altu face bani,pai tine-te de acea smecherie cu dintii si incearca sa o imbunatatesti,sa cauti metode noi si sa o faci mai performanta.Ce inteleg prin implicare?Asta e o intrebare prosteasca sa stii :thumbdown: ...implicare=cat mai multe ore in fata calculatorului :thumbup:

Pentru 300$/perioada nu stiu daca esti foarte motivat sa tragi tare..spor la tras tare:).

Cu affilierea adult a mers bine.. bine (prin bine bine a se intelege 8-10 k $/perioada) pana in 2008 apoi treburile s-au stricat. Motivul: tube site-urile, concurenta foarte mare..(tot mai multi intra in aceasta industrie si se imparte o felie de tort la cateva zeci/sute  de mii de webmasteri adult.)

Am promovat site-urile adult (doar CAMS) 5 ani si vreau sa ma reprofilez. prea multe fluctuatii in statsuri, nimic stabil desi trimit un numar constant de unici perioada de perioada in jur de 150k perioada de perioada  veniturile de la an la an sunt in scadere.

Cat despre Adsense am citit foarte multe lucruri, dar nu am incercat. Dar din punctul meud e vedere e mai convenabil decat un program de affiliere deoarece esti platit pe click nu cu un anumit procent din vanzarile generate de un anume membru.  mi-am facut un calcul pentru 2010 profitul per click din affilierea adult variaza de la sponsor  la sponsor 0.04/uniq pana la 0.15 centi la alti sponsori.  Banuiesc ca pe adsense daca este aleasa bine micro nisa profiturile per unic vizitator trimis sunt mai mari.

#20
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
Cu situri generaliste poti sa iei si mai putin de 0.04$/click in medie prin Adsense. Cu cele de nisa da, ai eCPM mai mare dar ai bineinteles ai si un numar mult mai mic de vizitatori, asta daca reusesti sa intri in prima pagina Google.

#21
asdzxcc

asdzxcc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 30.05.2010
ce parere aveti despre asa ceva?a incercat cineva?

http://newsdaily7.co...0...;match=&c3=

#22
manutd2011

manutd2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 24.02.2011

View PostAli999, on 17th December 2009, 21:32, said:

Deci, mi-am facut si eu acuma 3-4 zile un cont Google Adsense. Si am postat reclamele pe doua situri piczo create de mine.
Si am castigat aproape de un dolar pana acuma. Am vazut ca da lumea cu clickul pe reclame. Am in jur de 20-30 vizitatori unici pe zi, deci are rost sa le las.
As vrea sa stiu daca google Adsense e sau nu de vrajeala?
Unii spun ca nu te platesc deloc. Chiar daca ai ajuns la 100$, gasesc scuze cum ca acele clickuri sunt false. si asa iti dezactiveaza contul: spunea unul.
Totusi, nu are cum sa fie de vrajeala adsense, pentru ca de era, nu mai gaseam anunturi google pe toate siturile de pe internet. SI google e firma serioasa.
Dar avand in vedere ca s-ar putea sa mai aveti si altii de aici cont adsense, sa imi spuneti o parere.
Daca v-a facut google vreo figura si sa nu va plateasca. Sau sa va strice contul? Sau chiar poti face un ban pe net?
Dar sincer.

Din proprie experiență: Dacă în 3 zile ai făcut 1 dolar din 20 de unici pe zi, cu un site în limba română, ceva nu e în regulă. Lumea nu prea dă clickuri pe reclamă. Adsense plateste prost în România. Pentru un dolar îți trebuie între 10 și 15 clickuri. Dacă ai 15 clickuri din 100 de unici e bătător la ochi. Eu aveam vreo 1000 de unici pe zi cu adsense bine poziționate, 3500-4000 de afisari si nu scoteam un dolar pe zi. De fapt ajungeam pe la 55-60 de centi. Deci am renuntat.

#23
Andy_Viper

Andy_Viper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 25.05.2009
Daca faci un site cu continut in limba romana, nu prea castigi.... mie mi-au luat 10 luni sa ajung la 70 de euro, si cand am ajuns m-au banat fara motiv.
Asta e, de atunci m-am jurat sa nu mai lucrez cu ei...
Asta e opinia mea.

#24
marijuan

marijuan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 28.07.2006

View Postreovel, on 17 decembrie 2009 - 20:36, said:

Prostii. Google e o companie serioasa.
Si adsense functioneaza, btw.
PS:Daca dai clickuri singur(adica de pe acelasi IP) exista riscul sa-ti baneze contul.

Google e o companie atat de serioasa, incat la AdWords am stabilit buget de 100 lei in transe de cate 10 lei/zi, l-au consumat in 2 zile. Bine ca am fost prudent si nu am incarcat contul cu mai mult. Ca sa nu mai vorbesc de cosmarul help-desk, de prostiile trademark si de intreaga discutie cu ei, in care te directioneaza de la unul la altul, ca la casa de nebuni.
De asta nu ma intereseaza AdSense, e precis o alta porcarie.

#25
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,818
  • Înscris: 16.05.2015
AdSense e o magarie. Te baneaza cand ti-e lumea mai draga. Nu mai spun ca foarte multi utilizatori au add-ons care ascund reclamele de la google deci canci clickuri.

#26
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Am și eu o curiozitate, google(și alte companii de publicitate) plătește pentru click-urile date pe reclame sau pentru afișări?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate