Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Eveniment FM - Sibiu

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
Eveniment FM - post al jud. Sibiu ( emite in Sibiu si Agnita ) . Are un program zilnic de muzica ardeleneasca de exceptie

#2
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,958
  • Înscris: 14.08.2006
Posta nisat pentru oameni cu educatie minima; manele la greu, se axeaza pe locuitorii de la tara din judetul sibiu, care baga dedicatii la greu.

#3
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Altfel cum ar face audienta?

#4
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007
Sunt sibian si va pot spune ca e un post a carui frecventa am cautat sa o ocolesc intotdeauna, dar na mai asculta taximetristii sau vreun sofer de autobuz si inevitabil il mai auzi din cand in cand. Dj-ii mi se par fara nici o tangenta cu radioul, publicitate gen zero tv inclusiv la firme de pompe funebre, manele, populara, romaneasca expirata...cam varza dupa parerea mea.

#5
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

View Postno-limit, on 18th December 2009, 01:03, said:

Sunt sibian si va pot spune ca e un post a carui frecventa am cautat sa o ocolesc intotdeauna, dar na mai asculta taximetristii sau vreun sofer de autobuz si inevitabil il mai auzi din cand in cand. Dj-ii mi se par fara nici o tangenta cu radioul, publicitate gen zero tv inclusiv la firme de pompe funebre, manele, populara, romaneasca expirata...cam varza dupa parerea mea.

pompe funebre  :naughty:  ?  era odata o reclama pe SUPER FM dar adresata unui ziar : ..caut asociat de cavou la cimitirul infratirea
cine se ofera , n-avem de gand nu ne intereseaza .. pentru anunturi serioase citeste Brasovul Tau  :roflmaofast:

Edited by Shieu, 18 December 2009 - 01:09.


#6
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007
da, iar reclama suna ceva de genul" compania de pompe funebre X ofera toata gama de articole funerare, imbalsamari, transport de la domiciliu.....etc" :D

Edited by no-limit, 18 December 2009 - 01:14.


#7
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

View Postno-limit, on 18th December 2009, 01:14, said:

da, iar reclama suna ceva de genul" compania de pompe funebre X ofera toata gama de articole funerare, imbalsamari, transport de la domiciliu.....etc" :D


chiar asa  :lol:  acum de exemplu ce naiba da ca se aude niste muzica infudata rau nu intelegi nimic cel putin asa aud pe
online

Edited by Shieu, 18 December 2009 - 01:18.


#8
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007

View PostShieu, on 18th December 2009, 01:16, said:

chiar asa  :lol:  acum de exemplu ce naiba da ca se aude niste muzica infudata rau nu intelegi nimic cel putin asa aud pe
online

sincer chiar nu stiu, probabil probleme cu procesorul de sunet, nu ma pricep in domeniu, insa pot spune ca in FM se receptioneaza chiar bine, cred k au putere mare de emisie.

#9
gebar

gebar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 08.02.2008

View Postno-limit, on 18th December 2009, 01:03, said:

Sunt sibian si va pot spune ca e un post a carui frecventa am cautat sa o ocolesc intotdeauna, dar na mai asculta taximetristii sau vreun sofer de autobuz si inevitabil il mai auzi din cand in cand. Dj-ii mi se par fara nici o tangenta cu radioul, publicitate gen zero tv inclusiv la firme de pompe funebre, manele, populara, romaneasca expirata...cam varza dupa parerea mea.
Sunt de acord cu tine ,dar nu imi explic cum de au rezistat atat de mult in FM-ul  Sibian.

Edited by gebar, 09 January 2010 - 21:26.


#10
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
N-au putere prea mare, doar 100 W. Posibil ca antena de emisie sa fie pe un obiectiv mai inalt.

#11
gebar

gebar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 08.02.2008

View Postchatnoir401, on 9th January 2010, 23:22, said:

N-au putere prea mare, doar 100 W. Posibil ca antena de emisie sa fie pe un obiectiv mai inalt.
Antena este pe un stalp destul de inalt cred ca undeva la inaltimea unui bloc cu 10 etaje si este intr-o zona inconjurata de case,locuiesc in zona foarte aproape de acest post de radio

Edited by gebar, 10 January 2010 - 12:03.


#12
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
Eveniment Sibiu - 103,2 difuzeaza si acesta manele pe langa 91,1 Radio Sibiu

#13
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007
Sincer....ar trebui sa le rebranduiasca manele efem. Sunt 2 posturi jenanante de radio pt fm-ul sibian. Au mai fost statii locale in sibiu la: radio contact (pe vremuri), activ-profm si national fm, radio 21 dar erau cu totul altceva, uneori avand emisiuni mai bune chiar decat statiile din bucuresti.

#14
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Probabil ca la acea vreme si realizatorii erau motivati de aceea isi dadeau interesul sa faca emisiuni bune. Acum dupa cate se poate observa manelele sunt la putere, asta se cere, asta difuzeaza.

#15
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Vremea emisiunilor locale, si PRO FM a avut asa ceva la Slatina pana in 2003.

#16
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Erau alte vremuri atunci, acum de cand cu atatea oferte de radio la nivel national putini sunt cei care isi mai dau interesul sa faca si ceva pe plan local.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate