Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Apartamente ARED - Arad

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#91
asigurari_cristian

asigurari_cristian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.05.2012

 rodar, on 3rd August 2012, 22:01, said:

9 etaje are blocul. Am fost  azi pe acolo, sunt la etajul 7 cu el si pe primele 3 deja au pus caramida. Abia asteptam sa fie gata. la Uta au crescut deja chiriile de 1 luna incoace. E plin de italieni care misuna dupa chirii  :thumbup: .

Cat platesc italienii chirie la Ared?

#92
geomihut

geomihut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.05.2012

 asigurari_cristian, on 4th August 2012, 16:16, said:

Cat platesc italienii chirie la Ared?

Chiar asa !! Uite o idee buna ! Cat platesc chirie italienii? S-ar merita cumpara apartament ARED si doar pentru investitie? Iti scoti banii?

#93
maria_stefanovici

maria_stefanovici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 13.05.2012
Mai, eu abia ma scotocesc prin buzunare pentru a scoate (esalonat)avansul din buzunar , si voi vorbiti de investitie! Mai are romanu bani in ziua de astazi de investitie?

#94
rodar

rodar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.11.2009
M-am interesat pe la UTA si la unelle agentii si chiriile la un apartament de o camera is pe la 250-300 euro, unele chiar mai mult, dar pentru noi e ok si atat, cu avansul putin mai mare avem rata cat ar fi chiria, asa ca zic eu ca merita in 8 ani de zile. O sa mai intreb prin septembrie de chirii si o sa va mai spun.

#95
adeiva

adeiva

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.05.2012
Sunt si eu curioasa daca la UTA sunt chirii asa mari la Kaufland cum or fi...?

#96
luminitadeac1976

luminitadeac1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 09.05.2012

 maria_stefanovici, on 11th August 2012, 19:31, said:

Mai, eu abia ma scotocesc prin buzunare pentru a scoate (esalonat)avansul din buzunar , si voi vorbiti de investitie! Mai are romanu bani in ziua de astazi de investitie?
Ai dreptate ca romanu, saracu', n-are bani decat sa supravietuiasca de la o luna la alta, dar cei care fac investitii, sa nu crezi tu sa sunt romani ce lucreaza in tara, sunt cei plecati prin lume pt. a face rost de bani si aia sunt care investesc!


 rodar, on 13th August 2012, 00:47, said:

M-am interesat pe la UTA si la unelle agentii si chiriile la un apartament de o camera is pe la 250-300 euro, unele chiar mai mult, dar pentru noi e ok si atat, cu avansul putin mai mare avem rata cat ar fi chiria, asa ca zic eu ca merita in 8 ani de zile. O sa mai intreb prin septembrie de chirii si o sa va mai spun.
bine, la UTA probabil ca sunt chiriile cat spui, dar la Kaufland, crezi ca vor fi la fel? aici, la UTA cartierul este mai mare, din cate am vazut, la Kaufland este numai un bloc.

 geomihut, on 11th August 2012, 19:15, said:

Chiar asa !! Uite o idee buna ! Cat platesc chirie italienii? S-ar merita cumpara apartament ARED si doar pentru investitie? Iti scoti banii?
probabil cu ceva efort vei scoate banii, dar cum faci rost de avans? m-am interesat in urma cu ceva timp si avansul era 25% din apartament, cu salariile noastre cum sa platesti atat?

 divedeep, on 4th August 2012, 17:04, said:

Au avansat destul de mult cu lucrarile la Kaufland... eu am fost in concediu iar cand am venit am avut surpriza sa vad ca aproape e ridicat toata structura blocului. Se tin de treaba!
normal ca se tin de treaba, doar nu lucreaza romanasii nostri, astia nu stiu decat in alte tari sa-si faca treaba, aici suntem nevoiti sa lucram cu straini - din cate am inteles acest bloc este ridicat cu muncitori din Ungaria.

#97
divedeep

divedeep

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.03.2008
Mai aveti noutati legat de blocurile de la Kaufland?

#98
luminitadeac1976

luminitadeac1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 09.05.2012

 divedeep, on 25 august 2012 - 11:58, said:

Mai aveti noutati legat de blocurile de la Kaufland?
am trecut pe acolo saptamana asta, au ajuns la etajul 9, se misca foarte repede; sunt curioasa cate etaje va avea acest bloc!

#99
stefanel15

stefanel15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.10.2011
Da se mişcă repede....

#100
adeiva

adeiva

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.05.2012
E fain daca au ajuns deja la etajul 9, oare pe cand o sa-l termine?

#101
stefanel15

stefanel15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.10.2011
Dacă se lucrează cu echipe din Ungaria, se poate vorbi şi de calitate.... mă gândesc....

#102
divedeep

divedeep

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.03.2008
Am trecut aseara prin zona si am vazut ca deja au inceput sa puna termopanele si izolatia exterioara.

 divedeep, on 20 septembrie 2012 - 11:00, said:

Am trecut aseara prin zona si am vazut ca deja au inceput sa puna termopanele si izolatia exterioara.

Asta asa ca si update :)

#103
rodar

rodar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.11.2009
Luminita, da, cred ca si la blocul de la Kaufland vor fi chirii comparative cu cele de la UTA, deoarece din ce stiu studentii la medicina si stomatologie fac scoala in confectii, acolo pe colt la strada Cocorilor si fac si la spitalul judetean scoala si practica, asa ca is aproape. Pe de alta parte am aflat de la tipa de la care am cumparat noi ca la Kaufland va mai fi inca un bloc, pe langa faptul ca bocul ala ce este deja in lucru are din cate stiu eu aproape 160 de apartamente, deci nu e "doar" un bloc. Oricum asteptam si vedem. Mai putin :).

#104
geomihut

geomihut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.05.2012

 luminitadeac1976, on 25 august 2012 - 09:06, said:

Ai dreptate ca romanu, saracu', n-are bani decat sa supravietuiasca de la o luna la alta, dar cei care fac investitii, sa nu crezi tu sa sunt romani ce lucreaza in tara, sunt cei plecati prin lume pt. a face rost de bani si aia sunt care investesc!



bine, la UTA probabil ca sunt chiriile cat spui, dar la Kaufland, crezi ca vor fi la fel? aici, la UTA cartierul este mai mare, din cate am vazut, la Kaufland este numai un bloc.


probabil cu ceva efort vei scoate banii, dar cum faci rost de avans? m-am interesat in urma cu ceva timp si avansul era 25% din apartament, cu salariile noastre cum sa platesti atat?


normal ca se tin de treaba, doar nu lucreaza romanasii nostri, astia nu stiu decat in alte tari sa-si faca treaba, aici suntem nevoiti sa lucram cu straini - din cate am inteles acest bloc este ridicat cu muncitori din Ungaria.


Am trecut prin centru si scria avans 5% pe reclama din geam si nu 25%. In cazul in care e 5% , e mult mai usor sa te scotocesti prin buzunare....stiti careva care e varianta corecta?

#105
maria_stefanovici

maria_stefanovici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 13.05.2012

 luminitadeac1976, on 01 septembrie 2012 - 08:22, said:

am trecut pe acolo saptamana asta, au ajuns la etajul 9, se misca foarte repede; sunt curioasa cate etaje va avea acest bloc!

Am trecut si eu ieri ,( am fost la cumparaturi) si am ramas uimita de rapiditatea cu care s-a ridicat blocul.... pun deja si izolatia , si termopanele si pe o parte au pus deja si culoarea rosie pe bloc.... si am observat ca au pus termopane gri si merg foarte bine in combinatie cu rosul de pe bloc.... o sa fie foarte frumos blocul....Ti se face pofta de-a dreptul sa stai in asa bloc....Posted Image Posted Image

#106
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 rodar, on 12 august 2012 - 16:47, said:

M-am interesat pe la UTA si la unelle agentii si chiriile la un apartament de o camera is pe la 250-300 euro, unele chiar mai mult, dar pentru noi e ok si atat, cu avansul putin mai mare avem rata cat ar fi chiria, asa ca zic eu ca merita in 8 ani de zile. O sa mai intreb prin septembrie de chirii si o sa va mai spun.

250-300 euro o camera??? In Arad? Ai mai intrebat in septembrie?

#107
adeiva

adeiva

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.05.2012
Mai au de gand sa construiasca ceva la Kaufland?  ...ca vad ca se misca foarte repede cu primul bloc.

#108
geomihut

geomihut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.05.2012

 denky, on 07 octombrie 2012 - 09:03, said:


250-300 euro o camera??? In Arad? Ai mai intrebat in septembrie?

250-300 Euro ????  Parca ar fi Bucuresti!!!! asa chiar merita investitia ... daca bagi aceeasi bani la banca cu dobanda de 5% ( care o au acuma) nu-ti iese atata!!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate