Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Apartamente ARED - Arad

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#73
rodar

rodar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.11.2009
Pana la urma am ajuns sa mai cumparam un apartament, dar la Kaufland, ne-a placut tare mult un model de apartament de acolo si am zis ca numa bine pana la anul o sa mai reusim sa mai strangem bani ca sa avem un avans cat mai mare, pentru o rata cat mai mica. Din ce am vazut preturile, cel putin la 1 camera, sunt cam ca si la UTA, unele chiar mai ieftine. Din ce am vazut, se vor preda ca si la UTA, au in plus ceva senzori de inundatie si ceva senzori de incendiu.

#74
adeiva

adeiva

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.05.2012
Imi poate spune cineva ce trebuie sa fac pentru a cumpara un apartament la Kaufland? Sunt si eu interesata de un ap. de 2 camere care sa aiba si balcon daca sunt...

#75
asigurari_cristian

asigurari_cristian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.05.2012
Cat costa apartamentul cu o camera si ati spus ceva de avans cat mai mult. Care ar fi avansul minim prin care se poate cumpara un apartament la kaufland?

#76
maria_stefanovici

maria_stefanovici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 13.05.2012

View Postrodar, on 6th June 2012, 13:26, said:

Pana la urma am ajuns sa mai cumparam un apartament, dar la Kaufland, ne-a placut tare mult un model de apartament de acolo si am zis ca numa bine pana la anul o sa mai reusim sa mai strangem bani ca sa avem un avans cat mai mare, pentru o rata cat mai mica. Din ce am vazut preturile, cel putin la 1 camera, sunt cam ca si la UTA, unele chiar mai ieftine. Din ce am vazut, se vor preda ca si la UTA, au in plus ceva senzori de inundatie si ceva senzori de incendiu.

Hey,

Am tot citi pe aici despre apartametele de la Ared....Intrebarea mea : avansul (minim) nu trebuie dat tot odata? Se poate si esalona pana in momentul predarii?
Multumesc!

#77
divedeep

divedeep

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.03.2008

View Postasigurari_cristian, on 9th June 2012, 09:58, said:

Cat costa apartamentul cu o camera si ati spus ceva de avans cat mai mult. Care ar fi avansul minim prin care se poate cumpara un apartament la kaufland?

Din cate stiu la UTA un ap. de 1 camera este pe la 35000 eur, ma gandesc ca asa or fi si la Kaufland.

#78
Edina_C

Edina_C

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.05.2012
Ce repede se misca cu blocul..am fost ieri la Kaufland si nu mi-a venit sa cred..

E chiar ok zona...

#79
rodar

rodar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.11.2009
Cristi, Maria, apartamentul luat acum la Kaufland costa 30.817 euro si avansul minim ce trebuie dat este de 10% din valoarea oricarui apartament, dar nu e musai dat tot odata. Noi am mers pe un avans mai mare ca sa fie rata mai mica, dar minim cand am ales apartamentul a fost 1.000 euro, iar restul noi am mai impartit inca in 2 rate, una prin noiembrie si una in februarie. Cand ii gata trebe sa avem avansul achitat ca sa primim cheile. Cei care vor cu avansul de 10% am inteles ca trebuie sa aibe suma respectiva platita cand e gata apartamentul.

#80
adeiva

adeiva

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.05.2012

View Postrodar, on 29th June 2012, 10:38, said:

Cristi, Maria, apartamentul luat acum la Kaufland costa 30.817 euro si avansul minim ce trebuie dat este de 10% din valoarea oricarui apartament, dar nu e musai dat tot odata. Noi am mers pe un avans mai mare ca sa fie rata mai mica, dar minim cand am ales apartamentul a fost 1.000 euro, iar restul noi am mai impartit inca in 2 rate, una prin noiembrie si una in februarie. Cand ii gata trebe sa avem avansul achitat ca sa primim cheile. Cei care vor cu avansul de 10% am inteles ca trebuie sa aibe suma respectiva platita cand e gata apartamentul.

E de mare ajutor varianta asta, sa poti sa te muti intr-un apartament dupa ce ai platit numai 10%. Iar daca ai posibiliatatea, in perioada asta in care astepti sa fie gata apartamentul, mai poti aduna ceva banuti sa fie avansul si mai mare.

#81
geomihut

geomihut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.05.2012

View Postrodar, on 29th June 2012, 10:38, said:

Cristi, Maria, apartamentul luat acum la Kaufland costa 30.817 euro si avansul minim ce trebuie dat este de 10% din valoarea oricarui apartament, dar nu e musai dat tot odata. Noi am mers pe un avans mai mare ca sa fie rata mai mica, dar minim cand am ales apartamentul a fost 1.000 euro, iar restul noi am mai impartit inca in 2 rate, una prin noiembrie si una in februarie. Cand ii gata trebe sa avem avansul achitat ca sa primim cheile. Cei care vor cu avansul de 10% am inteles ca trebuie sa aibe suma respectiva platita cand e gata apartamentul.

Chiar e practic acest fel de finantare ,din cate vad.Am inteles partea cu avansul minim de 10% ( care poate fi esalonat) si faptul ca se poate merge cu plata in rate pentru restul sumei. Este ca si la banca ? Ce fel de acte doveditoare de venit iti trebuie? Care este perioada de finantare? Dobanda este fixa sau nu?

#82
adeiva

adeiva

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.05.2012

View Postgeomihut, on 30th June 2012, 10:40, said:

Chiar e practic acest fel de finantare ,din cate vad.Am inteles partea cu avansul minim de 10% ( care poate fi esalonat) si faptul ca se poate merge cu plata in rate pentru restul sumei. Este ca si la banca ? Ce fel de acte doveditoare de venit iti trebuie? Care este perioada de finantare? Dobanda este fixa sau nu?

Ca si acte ai nevoie doar de buletin nu-ti trebuie un intreg dosar si nu trebuie sa dovedesti venitul. Perioada de finantare e pe 8 ani maxim iar dobanda este fixa, cu cat incepi cu atat si termini.

#83
geomihut

geomihut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.05.2012

View Postadeiva, on 7th July 2012, 10:13, said:

Ca si acte ai nevoie doar de buletin nu-ti trebuie un intreg dosar si nu trebuie sa dovedesti venitul. Perioada de finantare e pe 8 ani maxim iar dobanda este fixa, cu cat incepi cu atat si termini.


Multumesc pentru informatii! Suna foarte interesant....cred ca saptamana urmatoare voi merge la una dintre birouri , pentru ca ma gandesc demult sa ma mut intr-un bloc nou, ca acestea vechi imi seaca si nervii si buzunarul!

#84
maria_stefanovici

maria_stefanovici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 13.05.2012

View Postrodar, on 29th June 2012, 10:38, said:

Cristi, Maria, apartamentul luat acum la Kaufland costa 30.817 euro si avansul minim ce trebuie dat este de 10% din valoarea oricarui apartament, dar nu e musai dat tot odata. Noi am mers pe un avans mai mare ca sa fie rata mai mica, dar minim cand am ales apartamentul a fost 1.000 euro, iar restul noi am mai impartit inca in 2 rate, una prin noiembrie si una in februarie. Cand ii gata trebe sa avem avansul achitat ca sa primim cheile. Cei care vor cu avansul de 10% am inteles ca trebuie sa aibe suma respectiva platita cand e gata apartamentul.

Multumesc pentru raspuns! Este tentant!!! mai ales ca si avansul poate fi impartit.....

#85
CMarina

CMarina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.05.2012

View PostEdina_C, on 24th June 2012, 21:35, said:

Ce repede se misca cu blocul..am fost ieri la Kaufland si nu mi-a venit sa cred..

E chiar ok zona...


Si eu am trecut pe acolo azi , si intr-adevar creste blocul ca ciuperca dupa ploaie...... Mi se pare foarte special din punct de vedere arhitectural...mai mult decat atat am trecut si prin Oradea si am vazut un bloc care seamana , nu stiam ca sunt tot cei de la Ared- am aflat mai tarziu, si primul gand a fost exact acela ca astia sunt sigur AREDul... Ma bucur mult pt blocul din Oradea , eu acolo imi voi lua....Bravo ARED!!

#86
asigurari_cristian

asigurari_cristian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.05.2012

View PostCMarina, on 14th July 2012, 09:54, said:

Si eu am trecut pe acolo azi , si intr-adevar creste blocul ca ciuperca dupa ploaie...... Mi se pare foarte special din punct de vedere arhitectural...mai mult decat atat am trecut si prin Oradea si am vazut un bloc care seamana , nu stiam ca sunt tot cei de la Ared- am aflat mai tarziu, si primul gand a fost exact acela ca astia sunt sigur AREDul... Ma bucur mult pt blocul din Oradea , eu acolo imi voi lua....Bravo ARED!!


Si eu am fost ieri la Kaufland la cumparaturi, si m-am uitat la blocul celor de la Ared si deja au ajuns la nivelul 7. Pana la ce nivel se ridica? :)

#87
stefanel15

stefanel15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.10.2011
Vor avea 10 etaje?

#88
rodar

rodar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.11.2009
9 etaje are blocul. Am fost  azi pe acolo, sunt la etajul 7 cu el si pe primele 3 deja au pus caramida. Abia asteptam sa fie gata. la Uta au crescut deja chiriile de 1 luna incoace. E plin de italieni care misuna dupa chirii  :thumbup: .

#89
luminitadeac1976

luminitadeac1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 09.05.2012

View Postvictoras1967, on 12th May 2012, 07:49, said:

Am auzit că s-ar fi majorat prețurile față de cele de la UTA... e adevărat?

Nu, din cate am vazut, si am fost si la Kaufland si la UTA, preturile sunt aproximativ la fel; si eu credeam ca o sa ridice putin preturile datorita zonei, dar din fericire n-au facut-o!

View Postrodar, on 4th August 2012, 06:01, said:

9 etaje are blocul. Am fost  azi pe acolo, sunt la etajul 7 cu el si pe primele 3 deja au pus caramida. Abia asteptam sa fie gata. la Uta au crescut deja chiriile de 1 luna incoace. E plin de italieni care misuna dupa chirii  :thumbup: .
Este un lucru destul de incurajator, dar cu cine sa iau legatura sa-l inchiriez si eu, ma puteti ajuta?

#90
divedeep

divedeep

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.03.2008
Au avansat destul de mult cu lucrarile la Kaufland... eu am fost in concediu iar cand am venit am avut surpriza sa vad ca aproape e ridicat toata structura blocului. Se tin de treaba!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate