Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Apartamente ARED - Arad

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#109
rodar

rodar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.11.2009

 denky, on 07 octombrie 2012 - 09:03, said:


250-300 euro o camera??? In Arad? Ai mai intrebat in septembrie?
Da, am intrebat, cam intre 300 si 350 de euro s-au invartit chiriile, spre 350 cele in care s-au bagat mai multi bani, cu o suprafata mai mare totusi. Eu zic ca bine este si 300 de euro, sa vedem cum vor fi la Kaufland. Eu zic ca totusi etalonul va fi cel putin cel de la UTA.

#110
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

 geomihut, on 20 octombrie 2012 - 10:08, said:


250-300 Euro ????  

Sa fim seriosi :)

#111
luminitadeac1976

luminitadeac1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 09.05.2012
250, 300 euro pt. o camera? - dar cine da acesti bani?



WebRep

Overall rating


This site has no rating
(not enough votes)

#112
higheaven

higheaven

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 01.09.2005
Apartament ca al meu, amenajat complet, este inchiriat la 300 euro/luna, deci is pe bune chiriile. Chiriasii sunt multi studentii straini si tot felul de firme (au venit cei de la Swietelsky anul trecut si au impanzit cartierul de la UTA, numa masini de-ale lor vezi).
Sunt mai multe firme care au oamenii in chirie in zona.

#113
rodar

rodar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.11.2009
Suntem oficial de 1 saptamana in febra amenajarilor, deoarece am primit cheile. Abia asteptam sa terminam, dar cum ne prinde Pastele nu o sa avem cum pana inca o saptamana dupa. O sa va tin la curent cu cati bani am bagat si cam care is chiriile. Am luat legatura deja cu cineva de la o agentie imobiliara si a zis ca sunt italieni interesati, dar care vin acum, cauta, insa abia din octombrie se muta efectiv. Speram la chirii macar ca si la UTA.

#114
luminitadeac1976

luminitadeac1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 09.05.2012
asa este 250-300 euro/ap. 1 camera; si nu romanii, studentii si la cat ii costa pe ei facultatea la noi, sunt dispusi sa plateasca conditii de cazare foarte bune, la preturi mari.

#115
luminitadeac1976

luminitadeac1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 09.05.2012
am o intrebare - se poate sa scada chiriille in ap. de la UTA?, ma refer la apartamentele noi; italienii astia s-au smecherit, am un ap. dat in chirie si incearca sa scada destul de mult pretul; oare  
este o manevra a lor sa obtina chirii mai mici?
va rog cei care au ap. date in chirie sa nu lasati la pret!!!

#116
rodar

rodar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.11.2009
Eu nu am auzit nimic. Pe al meu voi cere 300, dar astept sa vad si ce urmeaza. Cred ca mai stau pana prin august, banui ca atunci vor fi mai multi care vor veni si va fi cererea mai mare, ca atare si chiriile mai bune.

#117
luminitadeac1976

luminitadeac1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 09.05.2012

 rodar, on 01 mai 2013 - 12:13, said:

Eu nu am auzit nimic. Pe al meu voi cere 300, dar astept sa vad si ce urmeaza. Cred ca mai stau pana prin august, banui ca atunci vor fi mai multi care vor veni si va fi cererea mai mare, ca atare si chiriile mai bune.
si cum il inchiriezi? - te ajuta cineva?

#118
Edina_C

Edina_C

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.05.2012
La 3 camere cât sunt aproximativ chiriile la Uta?

Am o prietena care care vrea sa-l dea in chirie acolo, ea e mai mult plecata din tara si nu știe cât ar putea cere pe 3 camere.

#119
andreaI

andreaI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.12.2012
dar la oradea cat ar fi chiriile, la ared?

#120
apri_syd

apri_syd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 09.05.2009
nici o noutate despre apartamentele ARED de la Kaufland Arad ? stie cineva cum sunt finantarile direct de la dezvoltator ?

#121
sergyu3

sergyu3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 18.08.2013
Buna,
Am gasit in sfarsit un forum special pentru apartamentele ARED.
Ei au si in Oradea blocuri si as vrea sa stiu ce parere aveti despre acte blocuri.
Daca ma poate ajuta cineva voi fi recunoscator.
Va multumesc.

#122
luminitadeac1976

luminitadeac1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 09.05.2012

 Edina_C, on 09 septembrie 2013 - 15:06, said:

La 3 camere cât sunt aproximativ chiriile la Uta?

Am o prietena care care vrea sa-l dea in chirie acolo, ea e mai mult plecata din tara si nu știe cât ar putea cere pe 3 camere.
La 3 camere, daca este cu 2 bai si nu transformat din 2 camere in trei, atunci poti obtine intre 500 si 550 euro.

 andreaI, on 09 septembrie 2013 - 16:46, said:

dar la oradea cat ar fi chiriile, la ared?
la apartament cu cate camere?

 apri_syd, on 13 septembrie 2013 - 00:22, said:

nici o noutate despre apartamentele ARED de la Kaufland Arad ? stie cineva cum sunt finantarile direct de la dezvoltator ?
pai, din cate stiu eu sunt pe max.8 ani ratele si daca nu s-a schimbat ceva, avansul minim este de 10%, dar ratele sunt destul de mari

 sergyu3, on 30 septembrie 2013 - 06:49, said:

Buna,
Am gasit in sfarsit un forum special pentru apartamentele ARED.
Ei au si in Oradea blocuri si as vrea sa stiu ce parere aveti despre acte blocuri.
Daca ma poate ajuta cineva voi fi recunoscator.
Va multumesc.
nu au birouri?, esti din Oradea?, mai bine mergi la ei la birou si roaga-i sa-ti arate apartamente, nu?

#123
luminitadeac1976

luminitadeac1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 09.05.2012

 apri_syd, on 13 septembrie 2013 - 00:22, said:

nici o noutate despre apartamentele ARED de la Kaufland Arad ? stie cineva cum sunt finantarile direct de la dezvoltator ?
pai cum nici o noutate, nu ai vazut ca mai fac inca 2?, ma - daca ai avans mare poti sa te bagi la finantarea lor ca-i rata mai mica, daca nu, nasol - la avansul lor de 10% iti iese o rata foarte mare, mergi si intreaba la birouri.

eu tot v-am raspuns, imi puteti spune concret, a inchiriat cineva apartament cu 3 camere la Oradea? - cum sunt chiriile?

#124
rodar

rodar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.11.2009
Nu am mai intrat de mult aici. Noutati ... am dat apartamentul in chirie cu 300 euro, la o fata italianca. S-a mutat de acum din 1 octombrie.
In apartament am bagat 4.500 euro, in banii astia e inclus tot, amenajari, electrocasnice, mobilier facut la comanda, etc.

Ce pot sa spun este ca de pe la vecini stiu ca s-au mai dat ap cu 1 camera la 280/300/350 si chiar 400 euro unul (asta s-a dat la o firma din Ghioroc, contractul de inchiriere fiind facut pe intreaga suma, asa ca ma gandesc ca nu ramane cu atat in mana omul). La 2 camere am auzit de 350/360/380 si 400. Asta din ce am auzit eu de la vecini si de la mesterii de prin zona. La 3 camere nu stiu, dar ma gandesc ca salta de 400.

#125
asigurari_cristian

asigurari_cristian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.05.2012
Asigurare aveti la apartament? Va fac o oferta? La asa suma incasata din chirie...... :)

#126
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 rodar, on 26 octombrie 2013 - 09:48, said:

Nu am mai intrat de mult aici. Noutati ... am dat apartamentul in chirie cu 300 euro, la o fata italianca. S-a mutat de acum din 1 octombrie.
In apartament am bagat 4.500 euro, in banii astia e inclus tot, amenajari, electrocasnice, mobilier facut la comanda, etc.

Ce pot sa spun este ca de pe la vecini stiu ca s-au mai dat ap cu 1 camera la 280/300/350 si chiar 400 euro unul (asta s-a dat la o firma din Ghioroc, contractul de inchiriere fiind facut pe intreaga suma, asa ca ma gandesc ca nu ramane cu atat in mana omul). La 2 camere am auzit de 350/360/380 si 400. Asta din ce am auzit eu de la vecini si de la mesterii de prin zona. La 3 camere nu stiu, dar ma gandesc ca salta de 400.

Săptămana viitoare sunt prin Arad si întreb la fata locului cat e chiria la 3 camere. In tm avem italieni destui, dar atâta de darnici ca la Arad nu-i niciunul... Mi se pare un fel de El Dorado ce povestiti voi pe aici.

 luminitadeac1976, on 09 octombrie 2013 - 11:55, said:


La 3 camere, daca este cu 2 bai si nu transformat din 2 camere in trei, atunci poti obtine intre 500 si 550 euro.


la apartament cu cate camere?


pai, din cate stiu eu sunt pe max.8 ani ratele si daca nu s-a schimbat ceva, avansul minim este de 10%, dar ratele sunt destul de mari


nu au birouri?, esti din Oradea?, mai bine mergi la ei la birou si roaga-i sa-ti arate apartamente, nu?

550 camere chirie la 3 camere se apropie de zone bune din Germania...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate