Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Destinatii pentru emigrare

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Vreau ca aici sa ne gandim la destinatii unde putem emigra, asa ca vin cu prima propunere
Insulele Pitcairn
Ideea mi-a venit pentru ca am vazut ca au avut si ei alegeri cam in aceeasi perioada cu ale noastre.
Populatia e cam de 45 de locuitori si 15 dintre ei fac parte din conducerea tarii. Va dati seama ca practic fiecare familie are cate un reprezentant deputat sau consilier si astfel toata lumea ia parte la impartirea ciolanului, adica bugetul insulei, care oricum e sprijinit si de state din afara.
Mai mult de atat, daca ii fraierim pe aia, putem sa luam noi puterea cu o campanie electorala organizata in stilul romanesc. Mituim tot. De exemplu a aparut o ordonanta care reglementeaza consumul de lichior. La noi e ieftin si cu cateva navete de lichior mituim toata populatia, inclusiv pe guvernator.
Vor sta aia beti pana castigam alegerile. Curentul se opreste simplu, de la un buton de la generator.
Formular de emigrareAttached File  Pitcairn_Formular_de_emigrare.pdf   1.44MB   151 downloads

Numele locuitorilor (e buna lista ca poate facem ceva smecherii cu CNP-urile, tricouri personalizate, etc)Attached File  Pitcairn_Register_Voters.pdf   21.22K   61 downloads

Nu trebuie sa te omori cu munca pe acolo chiar daca nu faci parte din guvern. Vindem miere, timbre, carti postale (stiam ca intr-un timp chiar se eliberau permise auto pe modelul de la Pitesti) si mai mult ca sigur iti poti face vila pe malul marii.

Cateva imagini:

Televiziune prin satelit:
[ http://www.government.pn/images/satelliteDish.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Mall:
[ http://www.government.pn/images/store.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Biserica:
[ http://www.government.pn/images/church.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Spital:
[ http://www.government.pn/images/healthcentre.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Scoala:
[ http://www.government.pn/images/school.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Muzeu (aici doarme si profesoara celor 3 elevi) :
[ http://www.government.pn/images/museum.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Pe harta cu strazile, undeva ajungi pana la Pulau. Nu stiu e e acolo, dar cred ca e ceva interesant, ca e asa... mai retras.
[ http://www.government.pn/images/mapAdamstown.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce ziceti? Va astept si pe voi cu propunerile voastre de emigrare.


enjoy,
Mtz

PS: va rog sa nu imi murdariti acest thread cu disputele politice intre fanii diferitelor partide din Romania.

Edited by Mtz, 17 December 2009 - 08:50.


#2
neoliviu

neoliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 09.09.2004
buna idee si foarte izolat.
apropo au vreun aeroport?
si care e inaltimea maxima ca nu o gasesc, cu incalzirea globala poate dispare tot statul sub ape.

Edited by neoliviu, 17 December 2009 - 08:59.


#3
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Se ajunge doar cu barca. Nu e loc de aeroport ca e prea mica insula. Cu hidroavionul cred ca se poate merge petnru ca au un golfulet acolo mai adapostit. Dar nu poti sa te duci asa, de capul tau acolo, trebuie sa le zici mai intai (vezi ca au si telefoanele pe site), ca nu incap prea multi pe insula.
Daca dai click pe "vila pe malul marii" din postul meu precedent, vei avea o imagine reala a insulei. Nu cred ca va intra la apa asa de usor ca e muntoasa.

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 17 December 2009 - 09:05.


#4
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007
Prea smechera insula asta, nu am mai auzit de ea pana acum. Hai sa emigram si sa o furam  :death:

#5
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003

View Postmafiott92, on 17th December 2009, 08:45, said:

Prea smechera insula asta, nu am mai auzit de ea pana acum. Hai sa emigram si sa o furam  :death:
cum n-ai auzit de ea?? :huh:
n-ai vazut "Revolta de pe Bounty" ? :huh:

#6
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,174
  • Înscris: 02.04.2007
Ceva vulcani activi in zona, cutremure? De uragane nu-mi fac griji prea mari pentru ca-mi iau teren mai sus si-mi fac beci serios.  -_-
Era sa uit: cum sta la flora si fauna periculoasa?
Asta e naspa: " No person shall purchase, land or consume alcohol anywhere within the Islands, including the territorial waters, without a permit to be called in this Code an alcohol licence.
Penalty: A fine of $250.00." Adica astia vor sa ma controleze cata bere bag in mine? Si mai vor si bani? Las' ca le schimb eu legile cand ajung acolo.

Edited by jay333, 17 December 2009 - 11:59.


#7
gabigowriel

gabigowriel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 07.12.2009
:lol:  Asta-i prea tare...
Bah , da' stii ce ma deranjeaza? Astia-s adventisti ... NASOL... De baut alcool poti sa-ti iei adio  :D
Sa inteleg ca nu-s prea bolnaviciosi ,  ca la cum arata  "spitalul"...
AUTOSTRAZI N-AU?  cati km de asfalt sunt p-acolo? din ce vad eu trebuie MUSAI masina tzapana de off-road!
  DA' pana la urma , ar fi si asta o solutie ca sa scapi de ceea ce se intampla in "tara" asta numita incorect ROMANIA...( eu as numi-o  patria hotilor , prostilor , jegosilor , tziganilor si "altor minoritati"...)
<_<

Edited by Horsie, 17 December 2009 - 16:56.


#8
beastie

beastie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 08.12.2004
http://en.wikipedia....Islands#History
There are allegations of a long history and tradition of sexual abuse of girls as young as seven, which culminated in 2004 in the charging of seven men living on Pitcairn, and another six now living abroad, with sex-related offences, including rape. On 25 October 2004, six men were convicted, including Steve Christian, the island's mayor at the time. See Pitcairn rape trial of 2004. After the six men lost their final appeal, the British government set up a prison on the island with an annual budget of NZD 950,000

Deci la 6 violatori de copii din 50 de locuitori cat are, cred ca e pe locul 1, detasat, ca rata a infractionalitatii :)

#9
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007

View PostPengoon, on 17th December 2009, 12:45, said:

cum n-ai auzit de ea?? :huh:
n-ai vazut "Revolta de pe Bounty" ? :huh:
Sincer? Nu.

#10
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,174
  • Înscris: 02.04.2007
Naspa asta cu violul. Nu m-as muta intr-o tara cu o asa rata a infractionalitatii.

Edited by jay333, 17 December 2009 - 14:18.


#11
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
cred ca e buna pentru gadea, vad o biserica adventista

#12
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Modificam legea si facem o carciuma acolo. Facem si biserica de-a noastra, dar dupa ce ne saturam de bautura si femei.

enjoy,
Mtz

#13
segas93

segas93

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 350
  • Înscris: 09.10.2009
pentru emigrare va recomand zona botosani !!! e misto rau acolo ...  :D

e si o melodie : "avem di tati"...

Edited by segas93, 17 December 2009 - 23:09.


#14
srelu

srelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.02.2007
Daca ei sunt 45, toata chestia este sa ne mutam acolo cu o gasca de cel putin 46 de insi. Dupa ce castigam alegerile, ei vor cere azil politic in alte tari si toata insula ne ramane noua. Dar nu stiu cine va mai munci.

#15
rechinitza

rechinitza

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,366
  • Înscris: 14.10.2009

View Postsrelu, on 19th December 2009, 19:57, said:

Daca ei sunt 45, toata chestia este sa ne mutam acolo cu o gasca de cel putin 46 de insi. Dupa ce castigam alegerile, ei vor cere azil politic in alte tari si toata insula ne ramane noua. Dar nu stiu cine va mai munci.
E in pacific departe cam de orice. Dar marea arata bine, rechini sunt in zona?
Ar trebui studiate inaninte legile lor ce reglementeaza economia si emigrarea.

Cu infractionalitatea  cred ca nu e  cazul sa ne facem griji, cand ajung acolo romanii sunt sigura ca le trece cheful de viol.Poate o sa le vina cheful sa emigreze si ei in Romania.Ia trimiteti la frustratii aia niste poze de la Gagica zilei. ;)

#16
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002

View Postsrelu, on 19th December 2009, 19:57, said:

Daca ei sunt 45, toata chestia este sa ne mutam acolo cu o gasca de cel putin 46 de insi. Dupa ce castigam alegerile, ei vor cere azil politic in alte tari si toata insula ne ramane noua. Dar nu stiu cine va mai munci.
Pfouai, la asta nu m-am gandit. Trebuie sa facem tot posibilul sa ii tinem pe aia acolo ca sa aiba cine sa munceasca pentru noi.
Modelul e ca in Romania: aia vor munci pentru noi, alesii si familiile noastre; adica noi vom fi mogulii.


View Postrechinitza, on 19th December 2009, 21:07, said:

Dar marea arata bine, rechini sunt in zona?
Cand vom ajunge noi acolo vor fugi toti rechinii. Vom pastra doar o rechinitza. Pentru noi. :P

enjoy,
Mtz

#17
xyzstelian

xyzstelian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.08.2008

View PostMtz, on 20th December 2009, 08:47, said:

Pfouai, la asta nu m-am gandit. Trebuie sa facem tot posibilul sa ii tinem pe aia acolo ca sa aiba cine sa munceasca pentru noi.
Modelul e ca in Romania: aia vor munci pentru noi, alesii si familiile noastre; adica noi vom fi mogulii.



Cand vom ajunge noi acolo vor fugi toti rechinii. Vom pastra doar o rechinitza. Pentru noi. :P

enjoy,
Mtz
Stii , m-am gandit la ceva : pana ajungem acolo , n-ai putea vorbi cu aia 15 care conduc sa ne inmatriculam niste masini la ei ? Eu as baga un BMW 730 din '94 si un Land Rover cum vezi prin Animal Planet , ala ca o caramida ! Si pt. ca romanu-i baiat fin , le fac cinste cu un microbuz 8+1 , MB 310D , bun-bun , nu jaf ! Da' un permis A, B , C ...  , ca al lu' Cristian Pietone , nu se poate rezolva ?! Ei , te bagi ?!

Edited by xyzstelian, 29 December 2009 - 18:47.


#18
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Aia nu elibereaza certificate de inmatriculare, doar carnete de conducere.
In legatura cu inmatricularile, cred ca te descurci mult mai simplu la bulgari.

enjoy,
Mtz

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate