Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare
 Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie

Monitor cu consum URIAS
 

Friends

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

Poll: Who's your favorite? (143 member(s) have cast votes)

Who's your favorite?

  1. Chandler (42 votes [29.37%])

    Percentage of vote: 29.37%

  2. Joey (30 votes [20.98%])

    Percentage of vote: 20.98%

  3. Monica (3 votes [2.10%])

    Percentage of vote: 2.10%

  4. Phoebe (10 votes [6.99%])

    Percentage of vote: 6.99%

  5. Rachel (10 votes [6.99%])

    Percentage of vote: 6.99%

  6. Ross (15 votes [10.49%])

    Percentage of vote: 10.49%

  7. All of them (33 votes [23.08%])

    Percentage of vote: 23.08%

Vote Guests cannot vote

#37
Flawless69

Flawless69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 12.06.2009

View Postyonut_a, on 19th August 2009, 15:25, said:

Am vazut Friends de vreo 3 ori.Personajul favorit Ross.
De ce Monica nu e personajul preferat al nimanui?

Serialul Joey e misto doar daca nu ai vazut Friends.Parca glumele lui Joey sunt mai interesante alaturi de cei 5 decat de personajele din Joey.

Da, ai dreptate. Joey ii mai bun in Friends.

Eu sunt pe la finalul sezonului 6, si Chandler imi place cel mai mult... The man has style!
Foarte bine a spus b3b3lusha "Chandler e cel mai tare, si pentru ca Matthew Perry e putin peste nivelul celorlalti actori din serial." Si Lisa Kudrow mi se pare ca joaca destul de bine... adica personajul ei mi se pare ca ii mai complex. Joey in principiu face pe prostu'... lucru' nu foarte greu de realizat. Rachel face mai mult pe pitipoanca, unde o ajuta fata. Ross... 3 divorturi ?! DAMN! Are momente in care devine enervant.
Si Monica... in primu' rand cred ca i se potriveste rolul de obsedata de curateniei. Nu cred ca-i place la nimeni ca asa frumoasa nu-i... si nici funny nu prea ii.

Edited by Flawless69, 06 September 2009 - 22:33.


#38
Yaiba

Yaiba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 08.09.2009
Urmaresc serialul asta de cateva zile,am ajuns la Sezonul 8 ep 20....e un serial foarte frumos si foarte interesant....cel mai mult imi plac Ross si Chandler, pentru cei care au terminat Friends si mai vor sa mai vada,vedeti ca mai exista un serial de 2 sezoane intitulat Joey, despre cum isi urmeaza Joey cariera de actor.

#39
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
S-a mai discutat despre Joey.Nu se compara cu friends.Joey nu mai are acelasi umor.Drept dovada au fost numai 2 sezoane din care in America nici nu s-au mai difuzat ultimele episoade.

#40
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Dar macar Joey arata mai bine in Joey decat in Friends.  B)

#41
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005
Zilele astea termin cam a 4-a oară seria. Plus mă mai uit la episoade aleator, când mă plictisesc :D

Am început seinfeld zilele astea, am terminat primele 2 sezoane, dar încă nu-s impresionat. E deștept, dar nu e AȘA de amuzant ca friends. În friends și mimica lor e mai dinamică. Poate pentru anii 80 a fost un hit. Dar friends smulge hohote și din tinerii de azi.

#42
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
În 3 luni am văzut aproape toată seria (mai am vreo 8 episoade din sezonul 10). Pur și simplu mi se luminează ziua când văd un episod. Cel mai bun show de comedie pe care l-am văzut. Nu-i exclus să reiau și eu după ce termin ca Fr3ak.

#43
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
toata lumea care a vazut odata friends se mai uita si a doua oara :wub:

#44
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

View Post4nDr3i, on 18th September 2009, 19:13, said:

În 3 luni am văzut aproape toată seria (mai am vreo 8 episoade din sezonul 10). Pur și simplu mi se luminează ziua când văd un episod. Cel mai bun show de comedie pe care l-am văzut. Nu-i exclus să reiau și eu după ce termin ca Fr3ak.

ce adevar ai grait.Eu acum o luna am terminat de vazut toate sezoanele si chiar imi lumina ziua cand vedeam 1-2 (sau cate apucam) episoade.

#45
Blu3red

Blu3red

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.04.2009

View Postyonut_a, on 18th September 2009, 20:33, said:

toata lumea care a vazut odata friends se mai uita si a doua oara :wub:


A doua oara, a treia oara, a patra oara...   :lol:
De departe cel mai bun serial. Toate personajele sunt senzationale.
Dupa o zi proasta tot ceea ce iti trebuie e un episod din Friends si iti revii complet. :)

#46
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
Au reinceput sa l difuzeze pe Procinema luni si marti, deci urmeaza sa ma mai uit inca odata  ^_^

#47
mafy

mafy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 951
  • Înscris: 22.12.2006
Prea tare serialul asta. Nu cred sa fi ras in hohote in asa hal la orice film. Nu stiu cum de l-am ratat pana acum. Cel mai tare serial de comedie pentru mine pana acum. Iar dintre personaje Chandler si Joey de departe.

#48
director_x

director_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 05.01.2006
Friends si Seinfeld nu se pot compara, deoarece au stiluri de abordare diferite - a situatiilor comice.
   La Seinfeld isi  pune accentul experienta in stand-up comedy a lui Jerry.
   La Friends se pune accent pe "munca in echipa".
   Ambele sunt nr.1 in felul lor, ambele au facut istorie si sunt puncte de referinta in istoria sitcom-ului ca gen.
   Iar actorii se transpun fenomenal. Vad aici ca se vorbeste - si exista si un poll - despre "cine va place mai mult?"
Toti sunt extraordinari. Sunt momente antologice cu fiecare dintre ei.
   Ca Mathew Perry sau Jennifer Aniston au jucat mai bine decat ceilalti - in alte filme- sau Julia Dreyfus (Elaine) - asta
e alta poveste.
   Referindu-ne strict la aceste 2 seriale, parerea mea este ca toti se transpun extraordinar in pielea
personajelor, iar scenariile sunt deasemenea foarte bune.
   Va recomand sa le vedeti "cap-coada" pe amandoua dar nu in paralel, pentru a putea intra mai bine in atmosfera
fiecarui serial. Vizionare placuta.

#49
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008

View Postdirector_x, on 13th February 2010, 17:35, said:

Friends si Seinfeld nu se pot compara, deoarece au stiluri de abordare diferite - a situatiilor comice.
   La Seinfeld isi  pune accentul experienta in stand-up comedy a lui Jerry.
M am uitat si la Seinfeld si imi place, dar parca Jerry nu este in pielea lui.Mi se pare ca joaca oarecum fortat fata de ceilalti actori care isi joaca rolurile foarte bine.
In Friends distribuitia este parca perfecta.Au gasit  actorii potriviti pentru personajele create (sau au creat personajele perfect dupa actorii alesi).Imi place si  pentru ca personajele evolueaza in timp fata de Seinfeld.

#50
booo

booo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 03.04.2006
cred ca e a 3-a oara cand vand serialul...still funny!!!!!

#51
sosorel

sosorel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 18.06.2009
imi zice si mie cineva de unde iau toate 10 sezoane la calitate buna si sa fie corecte? adica sa nu fie dubluri, ca cam asta au toate... si subtitrari la ele :D ias multumi toata viata :D

#52
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005
Uită, frate de subtitrări, jumătate din poante nu se pot reda în subtitrări.

p.s.: am trecut de 6 ori prin serial (de încă 2 ori de la ultima postare). cred că fac o pauză. dar cu siguranță mă voi mai uita.

eu am vizionat și seinfeld, și mi s-a părut prea cuminte, prea domol și jerry seinfeld mi se pare un stand-up comedian destul de mediocru. și am văzut muuuuulț stand-up la viața mea. nici nu e de mirare că nu prea a fost căutat de hollywood. nu zic că trebuie să ajungi la hollywood ca să fii recunoscut ca și bun, dar măcar să fii căutat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate