Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...

Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10
 Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...

Alternative, reducere costuri, pa...

SUMMER HITS!
 Conducta pluviala sparta la bloc....

Medii admitere 2023 UPB - Faculta...

Cum pot crea o iluzie de tipul Fa...

Cand crezi ca le-ai vazut pe toat...
 Damsel (2024)

Cum schimb parola la un ZTE F6605R?

5 mituri comuniste demontate

Pet Shop Boys - It's not a cr...

viza k1 expirata

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

vera_seattle

vera_seattle

New Member

• Grup: Members
buna!
as dori si eu un pic de ajutor de la cei care cunosc cat de cat formalitatile prin usa mai precis seattle wa
am intrat in usa pe data de 6 sept 2009 cu viza k1...si am primit termen 90 de zile sa ma casatoresc adica asta insemna 5 dec2009
am facut casatoria pe 7 nov 2009 dar sa intamplat ca judecatoarea care ne-a casatorit sa greseasca certificatul de casatorie in locul mirilor a trecut martorii    si asta ne-a intarziat venirea certificatului cu numele noastre pe el
a venit pe data de  11 dec 2009 ceea ce inseamna ca am iesit din termenul vizei de 5 dec dar ne-am casatorit.

am fost azi la cei de la SSN( social security number)si mi-au spus ca nu imi pot emite un social pt ca viza este expirata.

CE POT FACE IN CAZUL ASTA? POT AVEA PROB CU CEI DE LA EMIGRATION?

VA ROG DAK STIE CINEVA SA IMI SPUNA SI MIE K SUNT CAM NOUA PE AICI SI NU STIU CE SA FAC.
VA MULTUMESC!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate