Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Tigani agresivi in mall Rm Valcea

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#1
Bogdan26xxx

Bogdan26xxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.12.2009
Ce facem fratilor cu tiganii aia cu masini de Lituania,Cehia si Germania care se intalnesc in parcarea mall-ului din Rm Valcea si zbiara,fac urat, se imbata, efectiv te agreseaza daca ii atingi,oare Politia doarme? Legea 61/1991? hahaha.
Acum 2 ani ,un paznic a fost desfigurat si mutilat pe viata de acesti tigani care l-au taiat pe bietul om in timp ce se bagase sa aplaneze o cearta! Acum 2 zile aceste mizerii in stare de ebrietate se luau de oamenii ce vizitau mall-ul le dadeau palme, am vazut cu ochiii mei cum un barbat si-a luato dupa cap ,tiganii cu berile in mana. Ei bine daca eu as intra cu o bere in mana..AMENDAAAAAA..tiganii au cumva alte drepturi????!
Mai mult intro discutie cu paza in care am semnalat incidentul un paznic de 20 de ani ma trimite sa raportez sefului ca el nu se baga <_< .. A @##$#$ Rromanie! Mai mult mi-a zis sa nu ma bag ca o sa ma tina minte tiganii si o sa imi zgarie masina...mai sa.....wow, Teroarea tiganilor in Rm Valcea?
Bai baieti si fete, se zvoneste ca in localitatea Bujoreni , majoritatea fetelor romance ar fi trecut prin patul tiganilor si violate dar de frica nu spune nimeni nimic....mai mult medicul pediatru de acolo a declarat toti copiii tigani drept handicapati ca ei sa primeasca ajutoare...acest fapt este consemnat de presa locala.
Inca o parere si cu asta termin......imi amintesc de baiatul ucis in Sibiu de acei tigani care mergeau cu carutele nesmnalizate...pai in Capul Piscului o zona abrupta conduceam masina si poc o caruta taie drumul am franat sa nu intru in tigani si pun pe avarii si eu si ii iau la rost. Sar 2 tigani cu topoarele sa ma alerge, am vrut sa dau cu masina peste ei sincer la ce nervi aveam mai ales ca ma gandeam la baiatul mort in Sibiu, dar am zis ca totusi...si am demarat si am plecat. Ceilalti conducatori in trafic se uitau si atat...ROMANIA REALA. Asa ca ....Poate e in afara topicului,dar totusi cum civilizam o populatie minoritara (care si asa va deveni majoritara)!

numai bine

#2
G-Unit//FuLLReSpecT

G-Unit//FuLLReSpecT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.11.2005

View PostBogdan26xxx, on 12th December 2009, 06:53, said:

Poate e in afara topicului,dar totusi cum civilizam o populatie minoritara (care si asa va deveni majoritara)!

Imposibil. Întâi să se civilizeze românul și după restul.

#3
Bogdan26xxx

Bogdan26xxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.12.2009

View PostG-Unit//FuLLReSpecT, on 11th December 2009, 22:06, said:

Imposibil. Întâi să se civilizeze românul și după restul.

Mai  eu nu am vazut Romani sa faca ce fac tiganii...sincer!

#4
MaxLiv

MaxLiv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 28.10.2006
Confirm cele de mai sus! Din fericire pt mine fac parte dintr.o categorie socio-profesionala si ma simt protejat. Dar ma intreb cum rectioneaza un om simplu care trebuie sa plece capul cand este agresat de acesti indivizi. Nu era bine cand era Gorun pe val, dar acum cu siguranta nu e bine deloc :( Si nu! NU este rasism cand acesti indivizi incalca regulile Bunei cuvinte! Valcea este cunoscuta ca un oras dintre cele mai linistite, se risca totusi ca el sa se transforme daca Politia nu ia masuri dure impotriva acestor oameni care incalca legea in mod repetat! Restul in ceea ce priveste comuna Bujoreni - nu cred sa se intample chiar asa.
Cu respect, numai bine

#5
G-Unit//FuLLReSpecT

G-Unit//FuLLReSpecT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.11.2005

View PostBogdan26xxx, on 12th December 2009, 07:14, said:

Mai  eu nu am vazut Romani sa faca ce fac tiganii...sincer!

Se poate și mai rău , crede-mă.

#6
BlueSky2009

BlueSky2009

    Călător Stelar

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,163
  • Înscris: 13.02.2009

View PostBogdan26xxx, on 11th December 2009, 21:53, said:

Ce facem fratilor cu tiganii aia cu masini de Lituania,Cehia si Germania care se intalnesc in parcarea mall-ului din Rm Valcea si zbiara,fac urat, se imbata, efectiv te agreseaza daca ii atingi,oare Politia doarme? Legea 61/1991? hahaha.
Acum 2 ani ,un paznic a fost desfigurat si mutilat pe viata de acesti tigani care l-au taiat pe bietul om in timp ce se bagase sa aplaneze o cearta! Acum 2 zile aceste mizerii in stare de ebrietate se luau de oamenii ce vizitau mall-ul le dadeau palme, am vazut cu ochiii mei cum un barbat si-a luato dupa cap ,tiganii cu berile in mana. Ei bine daca eu as intra cu o bere in mana..AMENDAAAAAA..tiganii au cumva alte drepturi????!
Mai mult intro discutie cu paza in care am semnalat incidentul un paznic de 20 de ani ma trimite sa raportez sefului ca el nu se baga <_< .. A @##$#$ Rromanie! Mai mult mi-a zis sa nu ma bag ca o sa ma tina minte tiganii si o sa imi zgarie masina...mai sa.....wow, Teroarea tiganilor in Rm Valcea?
Bai baieti si fete, se zvoneste ca in localitatea Bujoreni , majoritatea fetelor romance ar fi trecut prin patul tiganilor si violate dar de frica nu spune nimeni nimic....mai mult medicul pediatru de acolo a declarat toti copiii tigani drept handicapati ca ei sa primeasca ajutoare...acest fapt este consemnat de presa locala.
Inca o parere si cu asta termin......imi amintesc de baiatul ucis in Sibiu de acei tigani care mergeau cu carutele nesmnalizate...pai in Capul Piscului o zona abrupta conduceam masina si poc o caruta taie drumul am franat sa nu intru in tigani si pun pe avarii si eu si ii iau la rost. Sar 2 tigani cu topoarele sa ma alerge, am vrut sa dau cu masina peste ei sincer la ce nervi aveam mai ales ca ma gandeam la baiatul mort in Sibiu, dar am zis ca totusi...si am demarat si am plecat. Ceilalti conducatori in trafic se uitau si atat...ROMANIA REALA. Asa ca ....Poate e in afara topicului,dar totusi cum civilizam o populatie minoritara (care si asa va deveni majoritara)!

numai bine

Da, ma, cu masina peste ei. Sa facem un sondaj in Romania : care vrea sa se legalizeze exterminarea tiganilor si care vrea sa participe la eliminarea haimanalelor astea ?

Te-au atacat cu topoare ? Pai, ii striveam cu masina in locul tau.


Suprematia si tupeul lor trebuie sa inceteze definitiv !

#7
Bogdan26xxx

Bogdan26xxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.12.2009

View PostMaxLiv, on 11th December 2009, 22:17, said:

Confirm cele de mai sus! Din fericire pt mine fac parte dintr.o categorie socio-profesionala si ma simt protejat. Dar ma intreb cum rectioneaza un om simplu care trebuie sa plece capul cand este agresat de acesti indivizi. Nu era bine cand era Gorun pe val, dar acum cu siguranta nu e bine deloc :( Si nu! NU este rasism cand acesti indivizi incalca regulile Bunei cuvinte! Valcea este cunoscuta ca un oras dintre cele mai linistite, se risca totusi ca el sa se transforme daca Politia nu ia masuri dure impotriva acestor oameni care incalca legea in mod repetat! Restul in ceea ce priveste comuna Bujoreni - nu cred sa se intample chiar asa.
Cu respect, numai bine


MaxLiv si eu fac parte din lumea buna ca sa zic asa ceva, dar ma doare sufletul de bietii oameni simpli care sunt efectiv terorizati, uite ieri pe DN7 tot in Bujoreni, coloana mare ,40 km/h. Si vad o biata femeie cu 3 paini in mana. 2 tiganci de 13-14 ani, si 3 tigani efectiv i-au luat o paine din mana si au impartito intre ei. Am vrut sa filmez dar era prea tarziu, jur ca puneam pe youtube. Saraca femeie ,a scos un zambet fals, o grimasa de umilire sa zic asa....Doamne asa rau am ajuns?! Subscriu, imi e dor de Gorun. Chiar imi e dor de el, desi sunt prea mic si nu am trait perioada lui. Dar frate cand ii vezi cu masinile alea de maxim 4000 de euro, ca pur si simplu pun stapanire pe nenorocita aia de parcare si se cearta si fac urat numai de plimbare la mall nu iti mai arde. Si tupeul ala ordinar...nu se poate.
Eu sunt de sange din Ardeal, parca totusi nu e asa rau acolo, dar ma consider Valcean 100% si sunt mandru de judetul meu si de oamenii mei. Dar numai e ce era cum 5 ani cand mergeai linistit pe strada. Acum la statie in Nord pe la 10,11 vad numai tigani ....sa mai vii cu autobuzul acasa cand aia fac numai jafuri in ziua mare?!! Unde s-a ajuns, e strigator la cer!

#8
G-Unit//FuLLReSpecT

G-Unit//FuLLReSpecT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.11.2005

View PostBlueSky2009, on 12th December 2009, 07:23, said:

care vrea sa se legalizeze exterminarea tiganilor si care vrea sa participe la eliminarea haimanalelor astea ?

Gimme a shotgun and I'm in. Și nu , nu glumesc.

#9
BlueSky2009

BlueSky2009

    Călător Stelar

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,163
  • Înscris: 13.02.2009

View PostG-Unit//FuLLReSpecT, on 11th December 2009, 22:25, said:

Gimme a shotgun and I'm in. Și nu , nu glumesc.

Nici eu.

#10
MaxLiv

MaxLiv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 28.10.2006
Solutia care o vad eu- SIMPLA- Instalarea a doua camere in zona parcarii MALL, oricum in curand o sa se demoleze Curierul si nu o sa-i mai vedem pe acolo, sa speram..
Daca ai observat nu.i gasesti in zonele supravegheate video!
Iar cei de la Elegant, aia sunt cuminti, tocmai deaceea!
Daca ne gandim la solutia Shootgun- eu zic ca nu ne face Cinste, nu o sa ne mai deosebim de ei! Primarul ne.a promis extinderea supravegherii video in oras- pe departe cea mai inteligenta mutare care a facut.o pana acum..

#11
M22

M22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 21.07.2009
spune-mi si mie ca nu am inteles. Ce fel de tigani sunt.? sunt din rasa celor saraci si betivi, aurolaci sau sunt din aceia care fac parte din grupari "interlope" "smecherasi".

#12
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009
Tiganii sug. Si nu ma deranjeaza ca am lovit un puradel cu masina. Si am patit-o cu ei, din vina lor.  A fost un show in Arad atunci...

#13
MaxLiv

MaxLiv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 28.10.2006

View PostM22, on 11th December 2009, 23:39, said:

spune-mi si mie ca nu am inteles. Ce fel de tigani sunt.? sunt din rasa celor saraci si betivi, aurolaci sau sunt din aceia care fac parte din grupari "interlope" "smecherasi".

Sunt din aceia care se intorc din tarile calde de unde fura sau pacalesc lumea cu stifturi- i.as incadra la cea de.a doua categorie, dar nu sunt asa organizati- ca intr.o banda. Cu timpul cine stie..

#14
BlueSky2009

BlueSky2009

    Călător Stelar

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,163
  • Înscris: 13.02.2009

View PostMaxLiv, on 11th December 2009, 22:35, said:

Solutia care o vad eu- SIMPLA- Instalarea a doua camere in zona parcarii MALL, oricum in curand o sa se demoleze Curierul si nu o sa-i mai vedem pe acolo, sa speram..
Daca ai observat nu.i gasesti in zonele supravegheate video!
Iar cei de la Elegant, aia sunt cuminti, tocmai deaceea!
Daca ne gandim la solutia Shootgun- eu zic ca nu ne face Cinste, nu o sa ne mai deosebim de ei! Primarul ne.a promis extinderea supravegherii video in oras- pe departe cea mai inteligenta mutare care a facut.o pana acum..

Cinste ? :lol: Vrei sa te lasi omorat de ei vad.....

View PostMaxLiv, on 11th December 2009, 22:44, said:

Sunt din aceia care se intorc din tarile calde de unde fura sau pacalesc lumea cu stifturi- i.as incadra la cea de.a doua categorie, dar nu sunt asa organizati- ca intr.o banda. Cu timpul cine stie..

Tot Shotgun ramane solutia. Pe termen scurt dar si lung. Mai ales lung. :D

#15
Bogdan26xxx

Bogdan26xxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.12.2009
Solutia care o vad eu- SIMPLA- Instalarea a doua camere in zona parcarii MALL, oricum in curand o sa se demoleze Curierul si nu o sa-i mai vedem pe acolo, sa speram..
Daca ai observat nu.i gasesti in zonele supravegheate video!

Ce folos camere, cand la 20 de metrii e paza. Apropo tiganii aia din Petrisor, il lau pe bietul gardian public la misto cu faze de genul : Sa traiti domnu' general etc etc. Aveau 15 ani maxim tiganii. Eu arat a tip bine ,dar daca eu m-as duce si l-as lua peste picior pe ipocritul ala speriat, pun pariu ca ar suna la aia de sus sa trimita o masina sa ma salte si sa imi deschida dosar penal..si asta pentru ca eu sunt Roman si in tara mea ,in 2009 si in Uniunea Europeana, unde imi rup spinarea sa imi termin o scoala unde oricum nu voi avea un viitor daca nu am pile (si chiar daca am, nu ma intereseaza ptr ca vreau mai mult) si unde platesc CAS, CASS etc etc taxe, ca sa sustin tiganii sa faca 10 copiii, ca ei sa vina mai tarziu sa imi dea in cap pe strada ,sau sa imi sparga masina. Nu vedeti ce mizerie?!!? Nu vedeti ca noi sustinem exterminarea si umilirea noastra?! Noi platim taxe, ei traiesc din taxele noastre, ei fura in UE, ei ne fac de ras in Europa, acasa ne fura si ne injura si tot noi suntem rasisti? Nu pot sa cred,pana si ADN-ul albanezului are mai mult caracter decat ce e la noi in romania.
Problema e ca toti vedem aceste chestii si tacem, tacem,tacem pana cand ne izbim si noi de probleme. Apoi invatati sa tinem capul plecat ,il plecam si noi.
Probabil ca Romania nu a fost niciodata mai dezradacinata, mai pierduta si mai asuprita in istoria sa. Eu unul m-am saturat sa vad o majoritate tacuta si trista si o minoritate smechera.
Inca o data ,moderatori ,acest topic nu e unul extremist sau rasist, acestea sunt niste realitati, pe care eu le-am vazut si care m-au frapat, m-au consternat si m-au facut foarte efervescent pentru ca vreau sa traiesc normal asa cum am trait si in Germania si in Anglia, unde la colt de strada auzeam Bach si nimeni nu spargea seminte sau asculta Salam, unde te imbraci cum vrei, asculti ce vrei etc etc. Eu vad insa sub acest aspect , si o spun cu o mare durere in inima , ca scumpul meu oras se transforma intro Craiova a tiganiei si a mafiei tiganesti.

#16
G-Unit//FuLLReSpecT

G-Unit//FuLLReSpecT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.11.2005

View PostMaxLiv, on 12th December 2009, 07:35, said:

Daca ne gandim la solutia Shootgun- eu zic ca nu ne face Cinste, nu o sa ne mai deosebim de ei!

Tragic este că ORICUM un procentaj zdrobitor din populația țării nu se deosebește de ei , ba chiar le împrumută tabieturile.

Cel mai concludent exemplu în acest sens (nu vreau să jignesc pe nimeni , însă nu mă pot abține) îl reprezintă manelele ce răsună din fiecare colțișor al României.

NU am nimic cu rromii care ascultă manele/muzică țigănească , doar e muzica lor ... însă restul ...

Da , știu , e o țară liberă , fiecare ascultă ce vrea ... dar nu polua fonic atmosfera (așa cum fac majoritatea) ascultă pentru tine. Și lista cu exemple poate continua , că așa e românul , captează tot ce e rău din jur.

Am fost cam off-topic , revenind la subiect : MaxLiv a adus în discuție o soluție bună , zic eu :) .

Edited by G-Unit//FuLLReSpecT, 11 December 2009 - 22:55.


#17
Bogdan26xxx

Bogdan26xxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.12.2009

View PostM22, on 11th December 2009, 22:39, said:

spune-mi si mie ca nu am inteles. Ce fel de tigani sunt.? sunt din rasa celor saraci si betivi, aurolaci sau sunt din aceia care fac parte din grupari "interlope" "smecherasi".


Sunt aceia care se duc in tarile nordice, in Rusia, in Europa de vest si comit inselaciuni cu ghiuluri false si tot felul de mizerii. Sunt aceia burtosi si galagiosi, murdari si agresivi.  Acestia sunt organizati in clanuri, se cunosc intre ei. Oare la noi in oras baietii o patesc la greu, dar pentru astia care fura zeci de mii pe afara nu exista lege? De unde isi fac astia case? La noi, unu isi ia masina de 8000 de euro, si pac mascatii la usa, ori la acesti tigani care comit numai infractiuni, au case,au masini OARE NU E LEGE SI PENTRU EI?
Da-o in .... de treaba nu se poate asa ceva! CELE 2 ROMANII, in care unii majoritari sunt prosti,iar minoritarii sunt "shukari". Ba mai mult in Caracal tiganii fac judecata lor tiganeasca in Politia din localitate.

Exagerez cand vreau 2 judete pentru ei sa ii mut, chiar si la craiova, si sa fac un zid de beton ca acela in Ierusalim ,si sa ii ducem acolo ca nu se mai poate. Jur ! Si cred ca unii dintre voi simt la fel.

#18
MaxLiv

MaxLiv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 28.10.2006
Extremismul naste monstrii! Pai atunci hai sa ne intoarcem in epoca de piatra sau in vestul salbatic :(
Violenta provoaca Violenta!!!
Daca ei au topoare, sabii, cutite si noi ne luam Shootgun, cu siguranta Ei o sa treaca la mitraliere:( Si ce mai urmeaza pe urma? Razboi civil??!
Politia tre sa.si faca datoria si atat si noi ca simplii  Oameni sa.i solicitam la 112 ca sa nu spuna ca nu i.am anuntat.
Si am zis ca NU imi e frica de Nimeni in Valcea! Unde lucrez eu(din pacate) NOI ne facem dreptate Singuri si Rapid pana ajunge Politia.
De restul oamenilor ma ingrijorez, ei nu au nici un ajutor! Tre sa manance bataie si pe urma sa.si caute dreptatea pe la Politie, asta daca ii mai gasesc pe acesti tigani :(

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate