Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

BlackBerry Bold 9700

- - - - -
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#37
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nu.
poti totusi sa pui mail pe el, dar e absurd.
asa poti sa pui pe un e72 de exemplu si sunt aplicatii mult mai bune.

pentru bb aplicatii de mail separate sunt contra cost si nu sunt ieftine...
deci nu, nu prea-si are rostul.

#38
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004

View Postbmd1986, on 21st January 2010, 20:07, said:

Am inteles...merci de raspuns!
Prin urmare, fara abonament BIS nu prea isi are rostul?
Asa este: fara abo de BB, nu are rost. Ia-ti altceva care merge cu Internet Mobil, face cam acelasi lucru si te consta per total mai putin, Daca vrei BB, tre sa iei si abonamentul: 9E fara TVA este cel mai ieftin, cu doar 5 MB trafic... Stiu, slabut, insa un model cu WiFi poate inclina balanta catre BB. Eu tocmai am trecut de la 9000 la 9700 si pot spune ca n-am fost mai smartphoen-happy niciodata.

#39
gbrldr

gbrldr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 29.05.2008
CUM SE AJUNGE LA  SETARILE DIN FABRICA PT ACEST TIP DE TELEFON BLACKBERRY 9700 ?

MULTUMESC

#40
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nu exista decat optiunea WIPE
o gasesti la options, security, WIPE, tastezi blackberry si dai yes
problema e ca pe langa resetarea tuturor setarilor va goli tot din memoria telefonului si/sau card.
pe softul 4.6 cel putin
pe softul 5.0 pus de mine pe bold, de exemplu, te pune sa bifezi (contacte, mesaje, setari, media card) si poti alege sa nu stergi anumite lucruri.
doar sa restaurezi setarile, ca la un...de exemplu...nokia, nu stie saracul :)

#41
gbrldr

gbrldr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 29.05.2008

View Postspare-me, on 28th January 2010, 10:56, said:

nu exista decat optiunea WIPE
o gasesti la options, security, WIPE, tastezi blackberry si dai yes
problema e ca pe langa resetarea tuturor setarilor va goli tot din memoria telefonului si/sau card.
pe softul 4.6 cel putin
pe softul 5.0 pus de mine pe bold, de exemplu, te pune sa bifezi (contacte, mesaje, setari, media card) si poti alege sa nu stergi anumite lucruri.
doar sa restaurezi setarile, ca la un...de exemplu...nokia, nu stie saracul :)
  

MULTUMESC FRUMOS

#42
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
Cu placere :)
Sper ca te-a ajutat chiar si cu riscul pierderii unor date.

#43
gbrldr

gbrldr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 29.05.2008

View Postspare-me, on 28th January 2010, 16:07, said:

Cu placere :)
Sper ca te-a ajutat chiar si cu riscul pierderii unor date.

Nu am pierdut mare lucru....are 2 optiuni sau 3 (media card) dupa cum cred ca sti mai bine; pt firmware 5....

1. pt adrese , email

2.pt aplicatii

am folosit 1  ( iar aplicatiile s-au pastrat inclusiv cele pe care le-am downloadat)

again adrese , casute mail ....dar a mers

E mai nou tel asta pt mine....si mai fac greseli pana ma obisnuiesc; sper sa nu fie d-alea grave

Multumesc frumos....si speri sa nu te superi daca iti mai cer parerea intr-o vreo problema

#44
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nu sunt 'greseli' ca nu are ce sa se intample :D
fa-ti preventiv un back-up cu desktop manager. eu l-am setat sa faca automat la conectare. si dupa poti experimente ce vrei tu.
upgrade de soft, downgrade, etc :D si daca e nevoie, pui backup si gata.
te ajut oricand cu placere, daca pot

#45
mirceaghe84

mirceaghe84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 24.11.2006
Sincer va spun, citesc de 10 min discutia asta si observ cu tristete ca ea nu te lamureste cu nimic, in cazul in care vrei sa-ti achizitionezi un astfel de telefon. Am inteles ca unii au patimi, unii au avut 100 de telefoane, altii sunt nervosi, altii nush ce-au mai facut in vasta lor cariera de phone-useri. Dar sincer fratilor, nu prea ati invatat nimic de la fratii nostri, strainii si forumurile lor. Mai lasati prostiile astea si haideti sa caracterizam telefonul asta din punct de vedere tehnic, pt ca nu intereseaz pe nimeni cat de tarisori sunteti voi. Asta le-o povestiti lu' mamica, lu' bunica, iubitei etc. Prin urmare, in afara de celebrul e-mail la care vad ca s-a redus toata functionalitatea acestui telefon, sunt absolut sigur ca se pot evalua si celelalte performante ale lui:
- battery life
- conexiunea wi-fi, stabila, receptioneaza semnalul la un nivel bun (de ex. eu am un HTC si ma enerveaza f tare ca in locuri in care cu un nokia gasesc retele wireless fara probleme, cu HTC-ul ioc)
- manevrabilitatea lui, viteza de reactie ..
- receptionarea semnalului de la providerul de telefonie.. un alt exemplu, eu lucrez intr-un birou unde nu prea e semnal si zic nu prea pt ca in unele locuri se receptioneaza.. ee, problema similara cu cea de la wireless, cu unele nokia se primeste semnal fara probleme, desi HTC-ul meu ioc again..
Stiu, acum o sa-mi spuneti ca toate astea le gasesc in review-uri, dar tocmai asta e ideea, de aia ne adunam aici, ca sa vorbim din practica, nu din teoria unor speficiatii seci.
Merci anticipat si mai usor cu cearta ca e pacat de spatiul ocupat pe server :)

Ciao

Edited by mirceaghe84, 26 July 2010 - 11:54.


#46
AlexeI0nut

AlexeI0nut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 22.06.2009
salutare as vrea sa imi i-au un bb 9700... il vreau pentru sms, vorbit, a vedea video-uri pentru ca citeste xvid, si pentru gps si internet.. eu folosesc vodafone ar fii bun pentru mine?! .. mie imi place mult acest model.. am inteles ca imi trebuie un abonament ceva special pentru a folosi internetul.. aplicatii sunt pentru acest model si daca sunt free... pentru gps c-am care ar fii pretul ?

#47
T_Wallet

T_Wallet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 05.02.2008
Salut...

Am si eu o intrebare pentru cunoscatori. BBM'ul functioneaza pe ce baza? Pe baza internetului? Sau e doar o retea intre Blackberry'uri de care beneficiezi no matter what? La modu eu daca plec din tara si am blackberry si cand ajung acolo unde ajung ma taxeaza la roaming, sau pe BBM vorbesc gratis indiferent unde as fi?

Ms.

#48
claudelb

claudelb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 26.01.2004
In prezent am un Nokia E71 si ma gandeam la un Nokia 9700.Se merita trecerea? Sau sa pastrez si E71 si sa-mi iau si un 9700? :D

#49
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009
Blackberry OS 6 va fi disponibil si pt acest model. Dintre detinatori, s-a interesat cineva ce contine noul OS?
O functie ar fi ca SMSurile apar in threaduri.

#50
kiphtea69

kiphtea69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.08.2006
Are idee cineva cum pot transfera contactele prin bluetooth de pe un e72 pe 9700 ?

#51
kiphtea69

kiphtea69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.08.2006
Chiar asa mare mister este ?
Aveti idee macar cum pot introduce contacte din Desktop Manager ?

#52
marchand

marchand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 721
  • Înscris: 26.06.2008
In Blackberry Desktop intri la "Organizer -> Configure Settings - bifezi AdressBook, dupa care selectezi ce adress book utilizezi.

#53
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003

View PostT_Wallet, on 14th August 2010, 11:54, said:

Salut...

Am si eu o intrebare pentru cunoscatori. BBM'ul functioneaza pe ce baza? Pe baza internetului? Sau e doar o retea intre Blackberry'uri de care beneficiezi no matter what? La modu eu daca plec din tara si am blackberry si cand ajung acolo unde ajung ma taxeaza la roaming, sau pe BBM vorbesc gratis indiferent unde as fi?

Ms.

Functioneaza pe baza de conexiune la net. Daca iesi din tara te taxeaza ca in roaming.

#54
extension

extension

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 20.10.2006
Ciudat e ca la reviewuri de pe google castiga bb aproape peste tot, iar aici pe forum nokia... aiurea.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate