Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

GARMIN Nuvi 765T

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#19
kecs

kecs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 18.03.2006
Recent mi-am luat si eu un Nuvi 755T de pe ebay
Decamdata sunt foarte multumit, nu am avut nici o problema la el. I-am facut update de soft si actualizare de harti (CN Europe NT 2010.20 si Ro.A.D 2008). Folosesc un incarcator Digi, cand vreau sa-l incarc acasa. Bateria intr-adevar nu tine foarte mult.

Superb aparat cu Lane Assist, Junction View si Multiple Point Routing. Fata de 765 ii lipseste BlueTooth-ul.

Edited by kecs, 27 December 2009 - 20:03.


#20
nicuabc

nicuabc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 28.02.2007

 kecs, on 27th December 2009, 20:01, said:

Recent mi-am luat si eu un Nuvi 755T de pe ebay
Decamdata sunt foarte multumit, nu am avut nici o problema la el. I-am facut update de soft si actualizare de harti (CN Europe NT 2010.20 si Ro.A.D 2008). Folosesc un incarcator Digi, cand vreau sa-l incarc acasa. Bateria intr-adevar nu tine foarte mult.

Superb aparat cu Lane Assist, Junction View si Multiple Point Routing. Fata de 765 ii lipseste BlueTooth-ul.

Cand faci update de firmware ai grija sa ai bateriile incarcate, la unele serii daca te lasa bateria in timp ce faci update-ul strici aparatul. De fapt nu se strica ca hardware dar nu mai boot-eaza. In afara de asta nu-i face update de firmware daca nu este nevoie, eu am un Garmin de aproape 3 ani si nu i-am facut update, merge struna.

#21
freejorj

freejorj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 22.03.2007

 nicuabc, on 28th December 2009, 00:57, said:

Cand faci update de firmware ai grija sa ai bateriile incarcate, la unele serii daca te lasa bateria in timp ce faci update-ul strici aparatul. De fapt nu se strica ca hardware dar nu mai boot-eaza. In afara de asta nu-i face update de firmware daca nu este nevoie, eu am un Garmin de aproape 3 ani si nu i-am facut update, merge struna.
multumim pentru informatii!!!

#22
nicuabc

nicuabc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 28.02.2007
Uitasem, e important de asemenea sa nu aveti probleme cu PC (blocare sau restart). Este mai recomandat sa descarcati firmware-ul in PC si sa faceti resoftarea decat sa o faceti online deoarece exista posibilitatea intreruperii internetului sau o comunicare mai slaba cu server-ul ce poate duce la esuarea resoftarii.

#23
nvmarian

nvmarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 29.03.2007
Azi am observat ca a aparut un update pentru 765T.
Este vorba despre 3.90.
A facut cineva update la noua versiune?
Merge mai bine?

#24
nicuabc

nicuabc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 28.02.2007

 nvmarian, on 2nd February 2010, 19:47, said:

Azi am observat ca a aparut un update pentru 765T.
Este vorba despre 3.90.
A facut cineva update la noua versiune?
Merge mai bine?

Daca iti merge bine gps-ul cu varianta care o ai acum lasa-l asa, nu pot exista schimbari majore doar printr-un update de firmware, plus ca se mai intampla ca un firmware mai nou sa fie mai slab decat cel vechi.

#25
nvmarian

nvmarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 29.03.2007
Am facut update la soft.
La sfarsitul anului trecut am facut update si la sistemul de prindere pe parbriz - daca misc de el se misca parbrizu'. ;)

#26
nicuabc

nicuabc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 28.02.2007

 nvmarian, on 3rd February 2010, 16:33, said:

La sfarsitul anului trecut am facut update si la sistemul de prindere pe parbriz - daca misc de el se misca parbrizu'. ;)

Ce suport ai gasit?

#27
nvmarian

nvmarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 29.03.2007
De la RAM Mount.
E facut din componente:
- ventuza RAP-B-224-2U
- brat de reglare RAP-B-201U
- adaptor cu bila RAP-B-238U
- suport GPS RAM-HOL-GA26U
Attached File  Picture_4.png   133.1K   59 downloads

#28
nicuabc

nicuabc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 28.02.2007
Ok, m-am lamurit.

#29
hadriano

hadriano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 29.02.2008
salut
am posibilitatea sa iau de pe net , pixmania, care nu trimite in ro, un 765T.la un pret de circa 160 euro cu totul.E produs reimpachetat.Se merita?Nu am prea avut timp sa studiez, il pot folosi sa ascult muzica stocata pe el in radioul masinii, nu stiu cum se numeste acesta functie exact?Si inca o intrebare ..mai de incepator.Folosesc pe mobilul nokia 6120c garmin XT, e f fain si folositor, doar ca ma mai enerveaza cateodata latenta semnalului, trec de intersectie si el inca e la 50 de metrii inainte (poate merg cam tare, e posibil).Deci am ceva experienta cu mapsource si hartile in cauza, recunosc, copiate de ici colo.Intrebarea mea este:pot folosi acele harti si programul mapsource si pe devicele garmin, pna-uri cum ele zice?Chiar, de la ce vine aceasta prescurtare?CA sa fiu mai clar, am harta deblocata pe calculator, o pot transfera pe un NUVI la fel cum fac cu telefonul?Daca aveti ceva sugestii de navigator din gama Garmin, imi ciulesc urechile, nu de alta, sa cumpar si eu ceva de la ei.

#30
nicuabc

nicuabc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 28.02.2007

 hadriano, on 25th February 2010, 13:47, said:

salut
am posibilitatea sa iau de pe net , pixmania, care nu trimite in ro, un 765T.la un pret de circa 160 euro cu totul.E produs reimpachetat.Se merita?Nu am prea avut timp sa studiez, il pot folosi sa ascult muzica stocata pe el in radioul masinii, nu stiu cum se numeste acesta functie exact?Si inca o intrebare ..mai de incepator.Folosesc pe mobilul nokia 6120c garmin XT, e f fain si folositor, doar ca ma mai enerveaza cateodata latenta semnalului, trec de intersectie si el inca e la 50 de metrii inainte (poate merg cam tare, e posibil).Deci am ceva experienta cu mapsource si hartile in cauza, recunosc, copiate de ici colo.Intrebarea mea este:pot folosi acele harti si programul mapsource si pe devicele garmin, pna-uri cum ele zice?Chiar, de la ce vine aceasta prescurtare?CA sa fiu mai clar, am harta deblocata pe calculator, o pot transfera pe un NUVI la fel cum fac cu telefonul?Daca aveti ceva sugestii de navigator din gama Garmin, imi ciulesc urechile, nu de alta, sa cumpar si eu ceva de la ei.

Merita, hartile se incarca la fel.

#31
hadriano

hadriano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 29.02.2008
ok..am inteles mesajul.
Banuiesc ca diferentele fata de garminul xt pe mobil sunt uriase,nu?
Aparatul asta 765T este mai avansat mult decat cele nuvi 255, 255w?
Nu am folosit niciodata un pna, ca sa imi dau seama ce si cum misca.Am vazut tomtomuri, care au meniuri f faine si intuitive, dar stiu ca au harti tampite rau, si in final te costa o groaza.Garmin mi-a facut o impresie buna, iar faptul ca are cea mai buna harta pt Romania la momentul de fata e un mare atu.Plus ca vad ca se "lucreaza" la imbunatatiri permanent.La Brasov cel putin au aparut mai toate sensurile giratorii, mai putin noul semn de circulatie facut special pt orasul brasov:ATENTIE, SUCCESIUNE DE SENSURI  GIRATORII!
:naughty:

#32
nicuabc

nicuabc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 28.02.2007

 hadriano, on 25th February 2010, 16:28, said:

ok..am inteles mesajul.
Banuiesc ca diferentele fata de garminul xt pe mobil sunt uriase,nu?
Aparatul asta 765T este mai avansat mult decat cele nuvi 255, 255w?
Nu am folosit niciodata un pna, ca sa imi dau seama ce si cum misca.Am vazut tomtomuri, care au meniuri f faine si intuitive, dar stiu ca au harti tampite rau, si in final te costa o groaza.Garmin mi-a facut o impresie buna, iar faptul ca are cea mai buna harta pt Romania la momentul de fata e un mare atu.Plus ca vad ca se "lucreaza" la imbunatatiri permanent.La Brasov cel putin au aparut mai toate sensurile giratorii, mai putin noul semn de circulatie facut special pt orasul brasov:ATENTIE, SUCCESIUNE DE SENSURI  GIRATORII!
:naughty:

Cumpara-l, nu o sa-ti para rau. Are receptie mai buna decat produsele din seria Nuvi 2XX plus mai multe functii. In afara de asta este mult mai usor de utilizat decat Garmin Mobile XT.

#33
george_degree

george_degree

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.03.2010

 nvmarian, on 4th February 2010, 09:53, said:

De la RAM Mount.
E facut din componente:
- ventuza RAP-B-224-2U
- brat de reglare RAP-B-201U
- adaptor cu bila RAP-B-238U
- suport GPS RAM-HOL-GA26U
Picture_4.png
de unde ai cumparat suportul? eu tocmai mi l-am "pierdut"la spalatorie... :(

#34
nicuabc

nicuabc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 28.02.2007

 george_degree, on 13th March 2010, 10:31, said:

de unde ai cumparat suportul? eu tocmai mi l-am "pierdut"la spalatorie... :(

Daca citesti cu atentie cele doua pagini ale topicului gasesti si magazinul.

#35
jaguar

jaguar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 05.02.2004
A aparut un nou update. Pare sa rezolve multe din problemele destul de suparatoare

#36
nvmarian

nvmarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 29.03.2007
@ Jaguar: Multumesc pentru informare.
L-am instalat ieri si azi o sa vad daca functioneaza mai bine.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate