Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Hosting ieftin pe servere in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#1
cenusalaur

cenusalaur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 01.06.2005
Daca se poate, de ce sa nu fac reclama pe aici? Nu am chef de polemici asa ca pls scrie doar daca chiar e important ceea ce spui.

Nu poti afirma niciodata ca ai oferta ce mai buna pentru ca nu ai siguranta, dar poti afirma asa cum o fac si eu ca oferta de pe www.hosting-linux.ro este in Top 10.

Site-ul este nou, serverele sunt inRomania - datacenterul GST Telecom International(da-i cu Gugal daca nu sti de astia).

www.hosting-linux.ro

#2
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Hosting ieftin pe servere in Romania si pe http://www.mxhost.ro

#3
Hellraiser_Radeon

Hellraiser_Radeon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 14.04.2005
cu cel mai mare respect pt munca ta, ai preturi cam mari. mai bine ca noi cu sv in strainatate si preturi mici decat cu preturi mari si sv in romania. oricume interesant la pachetele reseller ca ai trafic nelimitat, cu toate ca spatiul e cam micut si preturile nu au concurenta. uite aici e si oferta mea. Succes in continuare.

#4
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Da, bine - bine, da ce conteaza ca e in Romania? Nu ma incalzeste cu nimic, prefer profesionistii din State.

Host-ul meu: HostGator. Uitati-va pe pagina asta - Shared Hosting ca sa vedeti ce obtin pt doar 15 parai pe luna (pachetul Swamp).

Off topic:

@cenusalaur: ce inseamna pentru voi trafic nelimitat? 50 GB, 100 GB, 1 TB?

Din termenii de utilizare (ai vostri):

Quote

Orice site web care utilizeaza o mare parte din resursele serverului (ca de exemplu, fara a se limita numai la: utilizarea procesorului, a memoriei si resurselor retelei) poate fi suspendat fara preaviz si i se poate oferi solutia fie de a trece la un plan superior fie de a limita gradul de utilizare a resurselor pana la un nivel acceptabil.

Daca tu imi dai in scris ca pot face trafic de un TeraByte ma mut la tine in cel mult o saptamana!

Si o ultima chestie: daca nu vrei polemici nu posta, pentru ca asta e scopul unui forum.

#5
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

preacher, on Jun 2 2005, 14:16, said:

Da, bine - bine, da ce conteaza ca e in Romania? Nu ma incalzeste cu nimic, prefer profesionistii din State.

Host-ul meu: HostGator. Uitati-va pe pagina asta - Shared Hosting ca sa vedeti ce obtin pt doar 15 parai pe luna (pachetul Swamp).

Off topic:

@cenusalaur: ce inseamna pentru voi trafic nelimitat? 50 GB, 100 GB, 1 TB?

Din termenii de utilizare (ai vostri):
Daca tu imi dai in scris ca pot face trafic de un TeraByte ma mut la tine in cel mult o saptamana!

Si o ultima chestie: daca nu vrei polemici nu posta, pentru ca asta e scopul unui forum.

<{POST_SNAPBACK}>


Nici eu nu voi putea intelege ce rost are sa platesti server in RO cu 300$ + pe luna fata de unul in state mult mai calitativ, numai pentru ca este in RO.
Nici nu se compara calitatea serviciului unui server is state, cu unul in tara.
Plus ca viteza este exact aceeasi sau eventual mai mica.

#6
Alien Code

Alien Code

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 15.09.2002
Ideea e ca daca ai vizitatori din Romania (site romanesc) e bine sa fie hostat pe aproape, nu de alta dar vitezele de aces ar fi mult mai bune!

Eu recomand http://www.hosting.ro/ , servere in Ro cu trafic nelimitat si in SUA cu trafic limitat!+cPanel

#7
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
@alien code, aici ai si tu dreptate. Intr-un fel. Din cate stiu eu, firmele romanesti nu sunt chiar de incredere, iar uptime 99% pun pariu ca n-o sa vezi niciodata.


Nu spun acuma ca toti sunt neseriosi, dar daca ISP-ului pt datacenter ii cade banda cine naiba iti mai viziteaza site-ul.


Si in plus, daca vrei sa ai un site cum trebuie te gandesti ca o sa il si dezvolti la un moment dat. Poate intri pe target international, daca vin mai multi bani de acolo.

#8
cenusalaur

cenusalaur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 01.06.2005

El-Vis, on Jun 3 2005, 09:01, said:

Nici eu nu voi putea intelege ce rost are sa platesti server in RO cu 300$ + pe luna fata de unul in state mult mai calitativ, numai pentru ca este in RO.
Nici nu se compara calitatea serviciului unui server is state, cu unul in tara.
Plus ca viteza este exact aceeasi sau eventual mai mica.

<{POST_SNAPBACK}>



Da-mi un server din state care sa-mi ofere timp de raspuns egal cu cel care-l am acum la GTS si ma mut in state far sa clipesc. Eu am cautat vreo 6 luni un astfel de server dar dupa cate spune un mare cunoscator ca tine nu am cautat unde trebuie. :death:

#9
cenusalaur

cenusalaur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 01.06.2005

preacher, on Jun 2 2005, 14:16, said:

Da, bine - bine, da ce conteaza ca e in Romania? Nu ma incalzeste cu nimic, prefer profesionistii din State.

Host-ul meu: HostGator. Uitati-va pe pagina asta - Shared Hosting ca sa vedeti ce obtin pt doar 15 parai pe luna (pachetul Swamp).

Off topic:

@cenusalaur: ce inseamna pentru voi trafic nelimitat? 50 GB, 100 GB, 1 TB?

Din termenii de utilizare (ai vostri):
Daca tu imi dai in scris ca pot face trafic de un TeraByte ma mut la tine in cel mult o saptamana!

Si o ultima chestie: daca nu vrei polemici nu posta, pentru ca asta e scopul unui forum.

<{POST_SNAPBACK}>



Cand o sa ai tu cu toti clientii tai trafic un TB eu o sa-ti dau host gratis pentru ca o sa am Data Centerul meu construit peste strada de GTS Telecom International.

#10
cenusalaur

cenusalaur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 01.06.2005

DjAdi, on Jun 1 2005, 15:03, said:

Hosting ieftin pe servere in Romania si pe http://www.mxhost.ro

<{POST_SNAPBACK}>


asta cu fetele si internetu e tare

#11
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005

cenusalaur, on Jun 13 2005, 12:50, said:

Cand o sa ai tu cu toti clientii tai trafic un TB eu o sa-ti dau host gratis pentru ca o sa am Data Centerul meu construit peste strada de GTS Telecom International.

<{POST_SNAPBACK}>


Hmm, sarcasm.

Sa stii ca am spus un TB doar asa ca exemplu. Fiind deja tepuit pe faza d-asta inteleg foarte bine cat este "traficul nelimitat", putand insemna si ceva de genul limita fixa de la cel mai mare pachet + 10%.

Asa ca te rog spune-ne si noua ce inseamna "mare parte din resursele serverului", cum evaluati voi aceasta "mare parte".

Acum 2 ani am avut un site cu wallpapers care imi facea aprox 80 GB trafic - asta se poate considera peste limita acceptabila?

Pot gazdui un server de jocuri (Cstrike sau Quake)? Sa vezi cum se duc resursele atunci!

Quote

Nu am chef de polemici asa ca pls scrie doar daca chiar e important ceea ce spui.

Ceea ce am spus intrebat eu este important. De ce dai raspunsuri evazive de genul celui de mai sus? Cand te intreaba un posibil client tot asa faci?

#12
cenusalaur

cenusalaur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 01.06.2005

preacher, on Jun 15 2005, 03:25, said:

Hmm, sarcasm.

Sa stii ca am spus un TB doar asa ca exemplu. Fiind deja tepuit pe faza d-asta inteleg foarte bine cat este "traficul nelimitat", putand insemna si ceva de genul limita fixa de la cel mai mare pachet + 10%.

Asa ca te rog spune-ne si noua ce inseamna "mare parte din resursele serverului", cum evaluati voi aceasta "mare parte".

Acum 2 ani am avut un site cu wallpapers care imi facea aprox 80 GB trafic - asta se poate considera peste limita acceptabila?

Pot gazdui un server de jocuri (Cstrike sau Quake)? Sa vezi cum se duc resursele atunci!
Ceea ce am spus intrebat eu este important. De ce dai raspunsuri evazive de genul celui de mai sus? Cand te intreaba un posibil client tot asa faci?

<{POST_SNAPBACK}>


Esti constient ca asa fac cu toti clientii mei. Cand vine unu ca tine si ma ia peste picior primul lucru care il fac este sa ma duc sa-i cumpar un cadou.

Pai daca vrei tu neaparat sa-ti muti un site pe un server al nostru care sa faca trafic 80 GB nu te opreste nimeni. Comanda un pachet de host de pe site si vei beneficia de ce scrie acolo.

Iar faza cu resurse si repartizarea lor o sa o discutam in momentul in care o sa fie cazul, adica in momentul in care intentiile de a deveni partenerul nostru vor fi serioase nu la misto cum sunt acum.

#13
cenusalaur

cenusalaur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 01.06.2005
si by the way mister "precar": tu nu esti un posibil client, ci un posibil rautacios! rusinica! :death:

#14
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Da cenusalaur, sunt rautacios! Dar credeam ca o sa te astepti la chestiile astea cand iti expui site-ul/oferta pe un forum spre a fi evaluat (ma rog, in cazul tau e doar publicitate).

Cat despre client, ai dreptate - nu o sa fiu clientul tau atata timp cat ai "trafic nelimitat".

Dar te rog spune-mi, am voie sa gazduiesc (servere de) jocuri gen Quake sau Counter Strike? Pentru asta as fi interesat de un server in .ro!

#15
cenusalaur

cenusalaur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 01.06.2005

preacher, on Jun 15 2005, 13:35, said:

Da cenusalaur, sunt rautacios! Dar credeam ca o sa te astepti la chestiile astea cand iti expui site-ul/oferta pe un forum spre a fi evaluat (ma rog, in cazul tau e doar publicitate).

Cat despre client, ai dreptate - nu o sa fiu clientul tau atata timp cat ai "trafic nelimitat".

Dar te rog spune-mi, am voie sa gazduiesc (servere de) jocuri gen Quake sau Counter Strike? Pentru asta as fi interesat de un server in .ro!

<{POST_SNAPBACK}>


Exista pe site o sectiune de termeni si conditii de utilizare a serviciilor. Citeste matalutza acolo si vezi daca te incadrezi cu siturile tale in parametrii respectivi. Daca tu consideri ca nu este nici o problema, sau orice altceva care sa te aduca in contradictie cu "Termenii si conditiilede folosire a serviciilor" oferite de noi, poti merge mai departe in achizitionarea unui pachet de hosting si folosirea lui in ce scop doresti. Dar de ce am eu impresia ca pe siturile alea de joace mai promovezi tu si alte chestii??? Rautate mica ce esti!!!

#16
INFRANET

INFRANET

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.12.2005
hosting si mai ieftin si mai bun la infranet.ro :D

#17
Hellraiser_Radeon

Hellraiser_Radeon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 14.04.2005
In locul tau n-as face afirmatiile alea. Nu ai garantia, chiar daca ai servere de la EV1 :P

Nu stiu ce e cu oferta ta, dar pare ca faci overselling la greu.

#18
Stefan295

Stefan295

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 07.02.2004
Nu exista trafic nelimitat. Sunt oferte pentru gazduire, servere dedicate, sau co-location care includ trafic nelimitat, dar este doar pentru a atrage clientii care sunt noi in domeniul "hosting" sau care inca n-au avut o experienta negativa cu un anumit hoster. Dupa ce ai depasit aprox. 1000 GB deja provider-ul sta cu ochii pe tine si dupa putin timp iti suspenda server-ul (1000 GB este doar un exemplu). Sau mai sunt firme care iti ofera trafic si/sau spatiu nelimitat, iar in contract scrie ca nu ai voie sa pui pe server backup-uri, fisiere audio/video, sau alte restrictii de acest gen pentru a se asigura ca nu vei consuma prea mult trafic/spatiu.

Eu cand vad undeva ca scrie trafic/spatiu nelimitat inchid imediat fereastra, fiindca sunt sigur ca acea firma, oricat de serioasa ar fi, nu va putea sa se tina de promisiune. Mai corect ar fi sa specifice cat trafic/spatiu au la dispozitie, iar acel trafic/spatiu il impart clientii intre ei... adica fiecare cat apuca.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate