Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

ZoneAlarm® Extreme Security 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
ManiaXx

ManiaXx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 12.09.2007
ZoneAlarm Security Suite , dupa parerea mea una dintre cele mai bune solutii de protectie all-in-one .Folosesc o versiune invechita (dar care isi face update la virus database binenteles), ZA Sec.Suite 7 de 2 ani nu am avut nicio problema , firewall excelent , antivirus excelent.S-au lansat mai multe produse de atunci dar ceva mi-a atras atentia , uitati-va aici http://www.zonealarm...ecurity-hde.htm cred ca este o varianta de mare performanta , ma gindesc sa renunt la varianta actuala , totusi invechita ca soft , iar in momentul in care trec pe un os pe 64bit sa achizitionez aceasta solutie Internet Security.

#2
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Dar stii ca tot ce ruleaza in spatale suitei este de fapt Kaspersky ? :)

#3
Official

Official

    Forzza ASA!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 27.03.2009
Multumim pentru ca ne prezinti o versiune invechita si la ce te gandesti sa faci. Nu ne zici si ce ai de gand sa mananci la cina? Pe 64 biti bineinteles.

#4
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008
adica, e motor KAS?

#5
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Are motor KAV 8 pe partea de antivirus :)

Edited by crysty2k5, 02 December 2009 - 20:43.


#6
LetTheBassKIck

LetTheBassKIck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 28.07.2009

View PostManiaXx, on 2nd December 2009, 20:34, said:

ZoneAlarm Security Suite , dupa parerea mea una dintre cele mai bune solutii de protectie all-in-one .Folosesc o versiune invechita (dar care isi face update la virus database binenteles), ZA Sec.Suite 7 de 2 ani nu am avut nicio problema , firewall excelent , antivirus excelent.S-au lansat mai multe produse de atunci dar ceva mi-a atras atentia , uitati-va aici http://www.zonealarm...ecurity-hde.htm cred ca este o varianta de mare performanta , ma gindesc sa renunt la varianta actuala , totusi invechita ca soft , iar in momentul in care trec pe un os pe 64bit sa achizitionez aceasta solutie Internet Security.

Banuiesc ca vrei sa-l cumperi  :rolleyes:

#7
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postcrysty2k5, on 2nd December 2009, 20:43, said:

Are motor KAV 8 pe partea de antivirus :)
si atunci nu e mai bine si mai usor sa folosesti KAV8/KIS8?

#8
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Fiecare cu alegerea sa :)

Oricum KAV 8 este versiune 2009, pe cand exista de mult pe piata 2010 :)

#9
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View Posteasy90rider, on 2nd December 2009, 20:58, said:

si atunci nu e mai bine si mai usor sa folosesti KAV8/KIS8?
ZA e bun pe partea de firewall. Alături de un antivirus (nu cel intern din ZA) se obține o protecție destul de bună.

#10
ManiaXx

ManiaXx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 12.09.2007

View PostLetTheBassKIck, on 2nd December 2009, 20:47, said:

Banuiesc ca vrei sa-l cumperi  :rolleyes:
Da , am sa-l cumpar , nici nu am alta varianta...daca nu mi-l face cineva cadou :P caci gratis nu va fi disponibil.

View Postcrysty2k5, on 2nd December 2009, 20:36, said:

Dar stii ca tot ce ruleaza in spatale suitei este de fapt Kaspersky ? :)
Stiam da asta nu e un lucru rau , si cel mai important e ca sa fie updatat , sa cunoasca noile amenintari , pe partea de virus/spyware in rest ZoneAlarm vine si cu alte chestii interesante si sa nu uitam firewall excelent ....in rest am vrut doar sa vb despre o solutie care nu am vazut sa fie prezentata pe aici si care din proprie experienta cred ca e una buna , in rest departe de mine sa fac propaganda (n-am motive) sau sa fiu rau intentionat asa cum mai sus lasa cineva un coment acid sugerind in batjocura daca nu spun si ce voi minca diseara...nu inteleg de unde adversitatea , dar e adevarat unii strigau si-n 90 ca "noi nu gindim , noi muncim!"....

Edited by ManiaXx, 02 December 2009 - 22:24.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate